Jump to content
PirateClub.hu

Saját fényképek


Jeti Peti
 Share

Recommended Posts

  • Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mindenki: nagyon szépek a képek ha lehet így mondani :) bár a többségre inkább illik a "kifejező" szó :)

Peti : újra és újra elkápráztatsz :) sztem az efekteket hagyd a fenébe, a sima fekete fehér+a keret nagyon összeillik, régiesség teszi a képet :) csak így tovább

 

Én: hétvégén bnőm digikamijával játszadoztam és született néhány szép fotó :) szerkesztés nélkül sokkal szebbek lettek mint szerkesztve..szal úgyhagytam ahogy van :)

amint hazaérek feltöltögetem, mert most nem otthon vagyok :)

Peti majd küldök egy pm-et vegyél fel msnre lécci és majd beszélgetünk... lenne miröl sztem ;)

 

(éN)

Link to comment
Share on other sites

....és ittvannak az ígért képek :)

 

Barátnőm :)

S5022724.jpg

 

Hold1:

S5022723.jpg

 

Hold2:

S5022722.jpg

 

Ha vakuval fotózol, akkor nem vakítja el az optikát :)

S5022715.jpg

 

Ne élj vele:

S5022704.jpg

 

Barátnőm (direktsötét) :

S5022690.jpg

 

Élményfürdő látképe a tó túloldalárol :)

S5022688.jpg

 

Remegett a kezem:D

S5022685.jpg

 

Szívószál, násztánc :) (a fekete az enyim :P)

S5022736.jpg

 

SZilva :) :

S5022745.jpg

 

nah ennyi volt....

:) várom a véleményeket....

 

Link to comment
Share on other sites

Elmondom avéleményemet hozzáteszem segítő jelleggel. Szal kérlek ne sértődj meg mert nem az a scélom. :)

 

Sok képed nagyon homályos. Az esti képek nekem is homályosak és zajosak de én ilyenkor éjszakai módot használok. Nem tudom milyen géped van de ha van rajta éjszakai mód akkor próbálj azzal fényképezni és sokkal jobbak lesznek a képek.

 

Sok olyan fotód is van amin éppen a lefényképezett tárgy homályos és a háttér éles. Ez gondolom annak a hibája hogy automata módban fényképezel. A makró mód direkt közel tárgyak fényképezésére való. Ajánlom a használatát márha van ilyen mód a gépeden.

 

A hold1 nevű képed nagyon tetszik. Vagyis aza rész ahol a hó látszik ott alul mert azon szépen csillog a fény. (most nem tudom hogy a hold fénye vagy egy utcai lámpáé de mind1 ismert nagyon tetszik.)

 

"Ha vakuval fotózol, akkor nem vakítja el az optikát"

 

Erre tudok egy jobb módszert. Tudod vannak azok az ablakvédők a kocsik ablakán amiket ilyen öntapadóval tapasztanak oda. Azt hiszem napfényvédőnek hívják de nem vok biztos. :)

 

Nah szóval ha a lencse elé teszed akkor sokkal szebbekk lesznek például a nap sugarai és nem fog beégni annyira.

Erre biztos van spackó cucc is csak nemtom mennyibe kerül stb... :)

 

Remélem a véleményemmel nem sértettelek meg. Csak segíteni akartam. :)

Link to comment
Share on other sites

Nem sértettél meg....épp ellenkezőleg:) nagyon örülök h végre kapok egy kis kritikát és egy pár tanácsot :) nagyon yool esik köszönöm :)

 

amúgy amiker leírtál mind tudom de nem ismertem a gépet...akkor fogtam először a kezemben... szóval csak azzal tudtam játszani h hova állok és hogyan tartom a kamerát...a vakut is a bnőm kapcsolgatta :D

 

 

én nem a digitális képek világában mozgok..nekem egy abszolút manuális fényképezőm van régi orosz :)

 

szal nemtom gépre rakni...

 

de egyik tanárom adta a tippet h a teszkóóban ha beviszem a filmet akkor kiírják cd-re :) szóval lehet h majd idővel előjövök a képeimmel :)

 

a holdas képen a kamera egy padon volt a hó a pad szélén volt és a fény a hold-é :)

 

köszi

(éN)

Link to comment
Share on other sites

nagyon yool esik köszönöm Nem sértettél meg....épp ellenkezőleg:) nagyon örülök h végre kapok egy kis kritikát és egy pár tanácsot ...

 

Örülök hogy segíthettem valamit. :)

Azt hallottam hogy a manuális gépek sokkal jobb fotót készítenek mint a digitálisak így csak irigyelni tudlak. Gondolom egy ilyen gépen sokkal több beállítási lehetőség van. Vagyis hát csak az van :) Semmi sem előre beállított.

Sokszor szokott zavarni hogy fényképeznék valamit és utána azt látom a kijelzőn hogy nagyonnem ugyan olyan lett mint amit én a keresőn keresztül vagya saját szememmel láttam. :angry: Szerencsére azért az automatikát is ki lehet játszani. :)

Viszont a manuális gépeknél csak az a baj hogy költséges a film előhívatása. Vagy ez már nem így van? :huh:

 

Jah és várom a képeket. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Örülök hogy segíthettem valamit. :)

Azt hallottam hogy a manuális gépek sokkal jobb fotót készítenek mint a digitálisak így csak irigyelni tudlak. Gondolom egy ilyen gépen sokkal több beállítási lehetőség van. Vagyis hát csak az van :) Semmi sem előre beállított.

Sokszor szokott zavarni hogy fényképeznék valamit és utána azt látom a kijelzőn hogy nagyonnem ugyan olyan lett mint amit én a keresőn keresztül vagya saját szememmel láttam. :angry: Szerencsére azért az automatikát is ki lehet játszani. :)

Viszont a manuális gépeknél csak az a baj hogy költséges a film előhívatása. Vagy ez már nem így van? :huh:

 

Jah és várom a képeket. :)

 

 

YOol hallottad, össze nem lehet hasonlítani a manuális gépeket és a digitálist ha yoo kezekben van a manuális mindig azt fogja mutatni amit látsz...vagy amit láttatni akarsz :) lehet hülyén hangzik de én szinte eggyé váltam a gépemmel...mindig azt és úgy mutat meg ahogy azt én szeretném :) a képek előhívása valóban nem olcsó :S újabban ezért nem is fotózok...me nincs pénzem filmre....am a teszkóban már lehet kapni 500ft körül filmet..és ugyanott ugyan ennyiért számítógépre is viszik...oda-adod a filmet és kiírják cdre :)

 

Peti: Észleltem :)

 

(éN)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nekem is kéne már feltennemképet. Körülnézek agépen és rakok fel mertmostanában csináltam néhányat. :)

 

Ittvan néhány kép amit mostanában csináltam. :)

Légyszi néhány véleményt. :)

 

Egy tábla :)

06461_64313.jpg

 

Ugyanaz "naplementés" stílusban

06461_64313_naplemente.jpg

 

Majdnem panorámakép

majdnem_panorámakép_kicsi.jpg

 

Egy óriás :o

fa_és_a_házunk_kicsi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dobi: amikor az első képet nétem azt gondoltam h oan mintha oda lenne vágva....aztán lementettem aképet és szétnagyítottam mint gép :D és megállapítottam h vágva van :) aztán lejjebb görgettem és elolvastam h szerkesztve van...szal lol :D de segáz :D

amúgy nagyon yook...

 

a panorámakép kicsit sötét lett fóleg a jobb alsó rész gondolom egy felhő árnyéka...ha kicsit nagyobb záridőt hagysz akk sztem kivilágosodik :)

 

Peti: nagyon komolyak a képek...mia fityfene aza kék vízcseppes cucc? :D csak nem valami farmergatya...bár ahoz túl müanyagos...passzolok...mindenesetre gratula hozzá :)

 

 

 

(éN)

Link to comment
Share on other sites

Nem vágtam.

 

Egy ködszerű minta elhomályosítva gaussian blur -al. :)

Megpróbálkoztam hátha tudok ilyen kamucuccot rátenni úgy hogy úgy látszonmintha ottlenne és tényleg igazi lenne. :)

 

A gépemen sajna nem tudok záridőt állítani manuálísan. Éjszakai módban viszont van több záridőm.

 

Húúúhaaa. Most nézem ám :o a tábla körül maradt néhány fehér pixelke. A kivágás nyomai. Különben a hátttér az igazi egyedül a felhő lett odatéve.

 

Csináltam a majdnem panorámaképből egy másik változatot is ahol most Éjszakai módban fényképeztem így hosszabb volt a záridő.

 

majdnem_panorámakép_2_kicsi.jpg

 

Ennek hatására az ég beégett, a minősége elég rossz lett és sok színelváltozás is van a képen.

Szerintem az előző sokkal jobb lett csak képszerkesztővel kell rajta állítanom egy kis gamma korrekciót sztem.

 

Ittvan a majdnem panorámakép javított változata:

 

majdnem_panorámakép_kicsi_módosított.jpg

 

Jobb lett?

Link to comment
Share on other sites

Gecc. Peti ez k*rvajó. Az első tetszik a legjobban. Emlékeztet egy vistás háttérképre. Nagyon állat.

 

Bender. Köszi. Nekem azért mégis az első tetszikjobban mert olyan vidámabbnak tűnik. Bár engem is megfogott a másik kép barnás színvilága. A világos barnás színvilágú képek valahogy nagyon bejönnek csak ennek a képnek rossz lett a minősége. Legalábbis én így látom. :)

 

Jah peti. juteszembe. Az első képből nincsen nagyonn? pl egy 1024*768 háttérkép méretű? Ha igen akkor feldobnád? Előre is köszi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...