Jump to content
PirateClub.hu

Saját fényképek


Jeti Peti
 Share

Recommended Posts

  • Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Az a kérdésem hol kezdje egy igazán kezdő (tök láma) fotós a "szakmát", és induljon el a fotóművészet rögös útján.

1. Mik azok az alapvető információk, amiket egy kezdő fotósnak magába kell szippantania?

Hol találhatók ezek? Mivel kell tisztábban lennie?

2. A munkaeszköz. Mit? Hogy? Merre? Meddig?

Van egy gép, de semmit nem ért hozzá az illető "fotográfus". Melyik gomb, beállítás mit jelent?

Ha ezt beállítja, akkor milyen képet csinál, ha azt beállítja, akkor milyen képet csinál stb.?

3. Talán a Photoshop-hoz ért valamicskét, bár van mit tanulnia.

 

Mit javasoltok ennek a szegény, gyámoltalan fotósnak?

Link to comment
Share on other sites

Én amit tudok azt mind a Fotorace.hu nevű oldalon tanultam meg. Nagyon segítőkészek ott az emberek bár (mivel ez egy fotóértékelő oldal) a képek feltöltéséhez krdeitek kellenek a kreditek pedig pénzbe kerülnek (nem sokba). Ha akarod ezt is válszthatod. nagyon sok mindent meg lehet ott tanulni. (főleg ha kérdezel is. :) ). Másik megoldás: szétnézel néhány fotó tanácsadós, cikkes oldalon. Pl.: http://

www.origo.hu/techbazis/digifoto/index.html

 

Nekem egy két megapixeles gépem van. először pl azt sem tudtam hogy kel makróképetcsinálni. Sőt!! azt sem tudtam mi az a makrókép. aztán felhmályosítottak(fotorace) és sokat is használom a gépem makró módját. pl a játékautós képemet makró módban csináltam.

 

Itt is egy egész jó oldal: http://www.fotomagazin.hu/

Itt egy SG.hu -s fotós fórum: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1132743604

 

Remélem tudtam segíteni. Ha valami kérdésed van kérdezhetsz tőlem is bár én még eléggé kezdő vagyok szal ajánlom nézd meg ezeket az oldalakat és olvsgass bele a fórumokba. Remélem hogy idővel jó képeket fogsz csinálni és drukkolok neked. :)

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

mi sem vagyunk profik zola8...én nem tanultam sehol....minden egyes pontot,üzemmódot kipróbáltam a gépemen hogy később tudjam mi hogy van.Nekem se full extrás gépe van.A lényeg az hogy a saját elképzelésed szerinti dolgokat csinálj,és ne mindig olyat amit más akar.nagyon jó képeket csinálsz majd meglátod,a gép legyen szinte mindig nálad,hogy ha látsz valami dolgot pikkpakk le tudd kapni.

 

na levágtam...és kicsit antikontrasztosítottam de nem sikerült annyira jól...dobi hogy lehet azt hogy a a színek ne legyenek annyira élesek?

ggggggggggggggggggghhh.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hátnem értem pontosan hogy érted azt hogy ne legyenekélesek a színek.

Fakítani úgy lehet őket hogy filter->color->tarnish colors a felette lévő pedig pont az ellentéte vagyis azzal több színt tudsz ráadni. remélem erre gondoltál. Ha nem akkor szólj.

 

...A lényeg az hogy a saját elképzelésed szerinti dolgokat csinálj,és ne mindig olyat amit más akar.nagyon jó képeket csinálsz majd meglátod

 

...a gép legyen szinte mindig nálad,....

 

Nagyonigaz. nálam is nálam van mindig a gép és amikor csak tudok fényképezek. Itthon is meglátok valamit már kapom is le mert megteccett példul. :)

 

Támadt egy-két ötletem ehhez a képhez. remélem nem baj hogy belepiszkáltam.

 

Íme:

 

ggggggggggggggggggghhh_mod.jpg ggggggggggggggggggghhh_mod_sima.jpg

Link to comment
Share on other sites

Őhh zola...

Gondolom ide egy képet akartál berakni...

De itt nincs kép. A képeket úgy rakd felhogy a pirateclub képfeltöltőjét használod mert az tudelőnézeti kicsinyített képet is csinálni.

 

Találtam egy garfield képregény generátort és csináltam egy képregényt. :) tudom nem a fotózás kategbe tartoozik de sztemloller

 

pirategarfield.jpg

Link to comment
Share on other sites

jó ötlet volt az a more shadow. nekem eszembe nem jutott azt hittem hogy B&W vel és dithering elcsináltad de azzalnem az lett az eredmény mint nálad. (merthogy megpróbáltam kicsit szórakozni a képpel. :) )

Viszont egy kis zajszűrést eltűrt volna mindkettő.

Link to comment
Share on other sites

Ne érts félre nekem is nagyon tetszik. :) Nem muszáj a leg erősebb zajszűrést rányomni. azzal a csúszkával is lehet finomítani a zajszűrés erősségén.

 

Nah a képekről:

Az első kép igazán jó lett. Jó szögből van lekapva. Legalábbis nekem tetszik. Nemtom hogy a többiek hogy vannak vele. :)

A jobboldali ajtót (nemtom pontosanmi lehet az de sztem ajtó) levághattad volnamert zavaró. Mindig odavonnza a szemem és elveszi a figyelmet a kép fő témájáról. :)

 

 

A módosított verziónál túl sok a sötét rész. :( Lehetett volna úgy pl hogy nem teszel rá annyi árnyékot így kicsit látszana (halványan) apukád arca és ettől sejtelmesebb lehetett volna a kép.

 

Csak így tovább és sok vidám ész szép képet. :)

Link to comment
Share on other sites

Bocsi hogy megint a te fotóiddal "bűvészkedem" de olyan jó elképzeléseim támadnak amikor egy két fotódra ránézek. Tök jó dolgokat lehet kihozni belőlük. De csakis azért mert jó az ALAP. :)

 

Itt az egyik.

jetipeti001.jpg

 

Ez csak annyiban különbözik az elsőtől hogy nincs rajta szöveg. Nekem szöveggel jobban tetszik de ezt mindenki döntse el maga. :)

jetipeti002.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Na akkor betennék én is pár képet :)

 

bike2.jpg

 

 

gyar.jpg

 

 

forest.jpg

 

 

gomba.jpg

 

 

naplemente.jpg

 

 

fa.jpg

 

 

theoldangler.jpg

 

 

tisza.jpg

 

Ezen a kettőn epdig én vagyok :D

Az elsőt én fotóztam a másodikat tesóm.Megmondtam neki h fényképezzenmeg mindent :D

 

Dr4g0nCr3W.jpg

 

 

converse.jpg

 

ja és még1 magamról :D:D:D:D

ezt is én fotóztam (ego ottvan) :D

 

angelboyxD.jpg

 

egyenlőre ennyi

 

pLs cOmmeNt

Link to comment
Share on other sites

szerintem k*rvajók.... :) :) de komolyan grat hozzájuk....

csináltam ma képeket,max egy kis contrastot meg effectet nyomtam rá:meg frame-t:

P1070067.jpg

 

csak frame:

P1070074.jpg

 

ezek közül melyik a jobb?(mindakettő feketehehér csak a tábla piros(BENCE ÖTLETÉBŐL...remélem no problem)

P1070082.jpg

 

P1070082var3.jpg

 

csak frame:

P1070186.jpg

 

két eredeti:

20070127123005P1070195.jpg

 

20070127123037P1070199.jpg

 

két night effectes:

P1070195.jpg

 

P1070199.jpg

 

azt hiszem a maik k*rvajók lettek...csak szerényen

 

commentet én is

Link to comment
Share on other sites

b3nC3

 

Az első az tuti. Az tettszik nagyon. :)

 

A másodiknál azt a drótot ott felül ki lehetett volna szedni. De ez is jól néz ki.

 

A harmadiknál túl vastagaz a fekete keret. legalábbis számomra. De a kép az nagyon szép. Olyan mesebeli erdő feeling. :)

 

A negyedik képnél is ott az a vagystag fekete keret. Nekem valahogy az ilyen szép színes és világos képeknél nem tetszenek a nagyon vastag sötét keretek.

 

Ötödik kép: Ez viszont gyönyörű lett. :o (Szerk:. olyan gyönyörű hogy észre se vettem a keretet. De itt a keret nem is olyan vastag és így pont jó és illik a képhez.)

 

Hatodik: Ez is szép. :) Hát igen. Ha vannak szép helyek ahol fotózhat az ember. :) Itthon sajnos nincs sok ilyen hely :(

 

A hetedik olyan nyugalmas kép. Jó nézni. :)

 

És a közelemben nekem miért nincsenek ilyen szép helyek mint ami a nyolcadik képen van???? <_<:(:angry:

Nagyon szép lett. :)

 

Az a kép amin piros tornacipőben vagy az nagyon ötletes. :)

 

Grat az összes képedhez szerintem is nagyon jók.

Remélem nem haragszol hogy elmondtam róluk a véleményemet ilyen elég részletesen. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Jeti Peti

 

P1070067.jpg

Hátlehet ez jobblett volna színesben. Így olyan komor számomra. Nem tennéd be ide színesben hogy úgy is megnézhessem? Nagyon megköszönném. :)

 

P1070074.jpg

Egy darabig nézegettem mire rájöttem hogy ez hó. :) Színesben lehet ez is jobblenne bár nemtommert még nem láttam színesben. :) Rendes lennél ha ezt is feltennéd. :)

P1070082.jpg

 

P1070082var3.jpg

Ezek közül szerintem az a jobb amielyiken nem olyan világos a piros szín vagyis az első. de azért azt a két vastag drótot jobbés bal oldalt ki lehetett volna klónozni. :)

P1070186.jpg

Kétség kívül szebb lenne ez a dombocska anélkül a vas darab (vagy mifene :) ) nélkül. Legalábbis én biztos elhúztam volna onnan vagy valami. Dehát én ilyen vagyok. Mindent megteszek egy jó képérdekében. :)

 

Észrevettemhogy mostanában nagyon sok fekete fehér vagy szomorú/magányos témájú képet csinálsz. :(

Nehogy depressziós legyél vagy valami. :(

20070127123005P1070195.jpg

 

20070127123037P1070199.jpg

Itt a második sokkal jobb mert az elsőn egy kicsit be van égve az ujjad. (Ha ez a te ujjad. :) ).

 

P1070195.jpg

 

P1070199.jpg

Itt is a másodikra szavaznék. :)

 

Illene már nekem is betenni pár képet. Szétnézek a gépen a mostani fotóim között hátha rálelek valami jó képre. Sajna ma semmi ötletem sincsen hogy mit fotózhatnék ezért csak a gépen nézek szét.

 

Jah és b3nC3.

Megkérdezhetem milyen géped van?

Link to comment
Share on other sites

öö...azok sajna nincsenek meg színesben mert feketefehér bevolt állítva és elfelejtettem....

ööö...kösz a kritikát de sajna nem mertem bemenni oda a tóra mert messze volt a hajó és nem mertem...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...