Jump to content
PirateClub.hu

Saját fényképek


Jeti Peti
 Share

Recommended Posts

  • Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hát itt volnának az én legújabb képeim. Vannak köztük néhány naposak de vannak tegnapiak is. Nem tudom melyik mikor készült így hát nem is írom oda. :)

 

Hűs felüdülés

kola_mod_kicsi.jpg

 

Tüzes kristálygömb

kristálygömbkicsi2.jpg

 

Pitypang makró

pict_052mod_kicsi.jpg

 

A fények bűvöletében

pict_132mod_kicsiartistic.jpg

 

Variációk egy témára: Tojás portré :D

tojás_portré_kicsi.jpgtojás_portré_kicsi_kék2.jpgtojás_portré_kicsi_piros.jpgtojás_portré_kicsi_rózsaszín2.jpgtojás_portré_kicsi_zöld.jpg

 

Tüzes koktél (Na ki kér?)

tüzes_koktél_keret_nélkül_kicsi.jpg

 

Fortyogó láva

tűzvázakicsi.jpg

 

Viharfelhők

viharkicsi.jpg

 

Hát egyelőre ennyi. Remélem elnyerte tettszéseteket. :)

Link to comment
Share on other sites

Zajtalanítani úgy lehet hogy...

Filter->Noise->Dust Reduction

 

És utána:

Low -> kevés zajtalanítás

Medium -> közepes

High -> Magas zajtalanítás

 

Alul a Threshold azt jelentihogy ha nullán van akkor ott a legerősebb az adott kategóriában (Low, Medium,High) a ajszűrés. Szal ha felteszedmaxra akkor nuku zajtalanítás. Így lehet kicsit finomabban beállítani.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem az éjszakai mód a színes meg a szépia lett a legjobb. a night nél egy kicsit kevesebbet kellett volna ráadni. tudom ez alapból nem lehetséges de ebbe az új verzióba már bele lett építve a fade ami annyit jelent hogy meghatározhatod hogy egy effekt amit rányomtál a képre mennyire legyen látható. szal miután rányomtad pl az éjszakai módot rámész az edit menüpontra és ott lesz a harmadik menüpont aminek a neve: fade night effect. természetesen ha más effektet nyomsz rá akkor annak az effektnek a nevét találod ott.

Sok szerencsét és jó képeket. :)

Link to comment
Share on other sites

Legújabb képeim:

 

pic_001kicsi_mod1.jpgpic_001kicsi_mod2.jpg

 

Melyik a legjobb?

 

Lenne egy észrevételem.

Sajnos ezt a topikot nem sokan látogatják. :( Jó lenne ha több ember is tenne be képeket. Én már kittettem az aláírásomba a topik linkjét mint látjátok. Jeti Peti. kitennéd te is hogy ráleljenek erre a topikra és még több ember tegyen be képeket?

Link to comment
Share on other sites

néhány piszka....berakom az eredetit meg az effecteset is...majd mondjátok vagy mondd meg dobi melyik a jobb.

 

eredeti:

P1060728.jpg

 

night:

ggggggg.jpg

 

eredeti:

20070121163011P1060805.jpg

 

effect:

P1060805.jpg

 

eredeti:

P1060801.jpg

 

effect:

P1060801ss.jpg

 

eredeti:

P1060817.jpg

 

effect:

P1060817ddddd.jpg

Link to comment
Share on other sites

Az elsőnél az effektes. Mindenképpen. K*rvajó lett. :D

A másodiknál az eredeti FF es. Csak a kép beállításával van a baj. szal azzal hogy nincs teljesen benne amit fényképeztél. úgy sokkal jobb lenne ha minden benne lenne.

A harmadiknál a effektes. Csak kicsit ferde. ezt úgy tudod megoldani hogy jobbgomb a képre-> cut (kivágás)->utána beillesztés (paste) ugyanoda->jobbgomb újra és arra hogy Transform->Free... és bejön egy ablak amiben a legfelső csúszkát (angle) tologatva forgatod a képet.

A többi csúszka:

Scale: A kép mérete % ban megadva.

 

Offset

Horizontal axis: A kép eltolása oldalirányba.

Vertical axis: A kép eltolása felfelé illetve lefelé.

 

Skew

Horizontal axis: A kép döntése oldalra.

Vertical axis: A kép döntése felfelé illetve lefelé.

 

Alul a kis jelölőnégyzet (Direct preview) legyen bepipálva mert akkor látod "élőben" hogy mit is állítgatsz.

 

Egyéb: Levághattad volna az oszlopot. túl közel van és zavaró. Legalábbis nekem így tetszene és ha az én képem lenne így csináltam volna.

 

A negyediknél az eredeti sokal jobbmert az effektesnél nem látni jól a kacsát.

Viszont ez egy nagyon remek kép.

Egyre jobb képeket csinálsz. Hajrá. Csak így tovább. :)

 

Az előbb feltett képeim közül (a két felhős) szerintetek/ted melyik a jobb?

 

Link to comment
Share on other sites

Az ujj nevű kép FF bennagyon jó de old effektel már nem az igazi.

 

:happy: Látom állatkertben voltál :happy:

 

A menekülnék című kép nagyon jó. Látni a gorilla szemében a tűnődést. Ahogy talán azt gondolja hogy hogy is menekülhetne innen. Nagyon magával ragadó kép. :happy:

 

A Figyelj című képednél sajna lemaradt a (nem is tudom sajnos milyen állat lehet ez) lába. Megnéztem úgy hogy kb a derekáig levágtam. Sajnos úgy sem jó. Legközelebb biztos jobban sikerül. A téma az nagyon jó és az állatka (talán mongúz?) is aranyos. :happy:

 

Az adj című kép tetszik. Aranyos. csak ez jobb lett volna színesben én úgy gondolom. A drótot ki lehetett volna klónozni. Nemtudom hogy ismered e a clone tool -t mármint a klónozó ecsetet.

Az ikonja a következő: post-34562-1169486061.jpg

Használata: Nyomvatartod a Ctrl -t és utána az egér bal gombját is. ezután elkezded húzni az egeret pl egy kicsit balra. ekkor ha elengeded mind a Ctrl -t mind a bal gombot az történik hogyha elkezdesz rajzolni hogy azecset a tőle jobbra lévő előre beállított méretű pontot kezdi el másolnioda ahova éppen rajzolsz. szóval szabájosan le tudod klónozni a pixeleket ezzel az ecsettel. Ha nagyobb sugarú körben szeretnéd a kép részleteit lemásolni akkor jobb oldalon lent a radius értékét nagyobbra növeled.

 

A két kéz egymásba kulcsolva....örökre című kép pedig egyszerűen nagyszerű és megindító. :) szóval nagyon tetszik mindegyik képed és remélem még sok ilyen jó képet fogsz csinálni.

 

A portfóliót letöltöttem. Sok jó kép van benne. :)

 

Nekem is vannak állatkertben készült képeim. Egyet kettőt ami szerintem tényleg jó be is fogok rakni ide.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...