Jump to content
PirateClub.hu

Saját fényképek


Jeti Peti
 Share

Recommended Posts

Raptor nagyonbejön a panorámád, de én kivágtam volna az aljáról a lámpát, nagyon vonnza a figyelmet :)

összerakni pedig szereztem egy uj progit kiprószálom azt is:D direkt panorámára csináűlták, hátha jobb mint a PS CS3 :D

 

de most HDR ben is gondolkozom, bekéne ujitanom egy olyan képpel is:D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Most egy kicsit utánanéztem a dolgoknak. Megnéztem jópár Nikon gépet és megtaláltam, hogy a tükörreflexet SLR-el vagy DSLR-el jelölik. Ennek fényében amiket talátam gépeket, kb 50-nél kezdődik az áruk, persze újonnan. Ahogy észrevettem, ezek a gépek filmmel működnek. Bár nem tudom, hogy ez mindegyikre igaz-e, de amiket néztem, azoknál így volt. Én nem szeretnék filmelőhívással foglalkozni, inkább memóriakártyáznék. Arról nem is beszélve, hogy 50-nél többet nem szívesen költenék a gépre és nem komoly fényképezésre kell, csak hobbi szinten űzném a dolgot. Úgyhogy jelenlegi információim birtokában a tükörreflex kilőve. Ennek fényében szeretnék további segítséget kérni. Találtam két Nikon gépet, ami az én hozzánemértésemmel jónak tűnik.

Nikon Coolpix L15

http://www.europe-nikon.com/product/hu_HU/products/broad/1470/overview.html

Nikon Coolpix L18

http://www.europe-nikon.com/product/hu_HU/products/broad/1556/specifications.html

Légyszi véleményezzétek. Köszi előre is!

Módosította Steve23
Link to comment
Share on other sites

Nem kel hozzá semmi, ha boltban veszed, de ha használtan akkor attól főgg, hogy az eladó adja vele az objektívet is, vagy csak a vázat. Holnap kifaggatom mutert, ő az igazi zseni :) és csak néha kölcsön veszem a gépét. Multkor mondta, hogy látott olcsón egy D70 es szettet objektívvel vakuval, tokkal leírással... mindennel együtt kikérdezem majd, hogy mennyiért látta.

 

 

Edit: D40 és a D70 es szett kilőve, marad a canon 350D, és kerítek neked hozzá 10 rongy körül objektívet

Link to comment
Share on other sites

sziasztok.felhívom figyelmeteket egy versenyre.díjazás nincsen igaz,max elismerés szerény körünkben.mindenki nevezhet,az innentől számított egy hétben három témában kell alkotnia annak aki részt akar venni:(résztvevők jelentkezése:Nálam vagy Raptorznál,maximum 5 ember nevezhet kortól és mindentől függetlenül)

 

1.)Család-világ viszony;

2.)Az emberek szenvedélyei

3.)Virágok

 

minden témában minimum 3 fotó kell.

 

Zsűritagok:Raptorz és én.

 

a fotókat tegyétek fel tömörített állományban valamelyik tárhelyre.(rapidshare,sendspace) --de ne csak rapidshare-ra !!!

 

mindenki csak a saját fotójával nevezhet.remélem élvezni fogjátok.

Link to comment
Share on other sites

1 kérdés, előre kell jelentkezni? mer lehet hogy nem jön össze 3 kép:D szal ugy nem lehet hogy ha megvan a 3 kép beadom?:D

mint már leírtam,tömörített állómányban a minimum 9 képet,kell feltölteni valamelyik tárhelyre.Raptorz,nincsmit ;)

Link to comment
Share on other sites

Nos.Eddig senki nem jelentkezett nálam,nem tudom nálad raptorz hogy van.Ha meg senki sem szeretne akkor szóljatok,mert akkor nem töltöm hiába gép előtt az időt hogy állandóan azt lessem ki jelentkezik.

 

csumi

Link to comment
Share on other sites

Köszi :):D Csak nehogy elbízzam magam :lol::lol:

 

Ez valami gyertyaúsztatás a Dunán Vaku nélkül készítettem... ilyen lett. Semmit nem látni belőle

ilyen távról amúgyse látszott volna belőle túl sok, vakuval sem, milyen géped van?

 

a 2. képed ha jól látom itt készült Szentendrén :) csak nem mégegy endrei?

 

Megzavartam a téli álmában, háttérben a "művész" :lol:

2304924558_e3fc3f185e.jpg

 

Egy sima egyszerű kis makró:

2316575142_16e2a93518.jpg

 

Sajna nem tudom össze szedni a régi fotóimat, mer most halt meg a vinyóm és van vele egy kis problem, de amint tudok vele valamit alkotni, ígérem megajándékozlak titeket még egy pár meglepivel :P, már ha tetszenek a képeim.

 

Figyelem:

 http://www.flickr.com/photos/21695754@N05

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

ilyen távról amúgyse látszott volna belőle túl sok, vakuval sem, milyen géped van?

 

a 2. képed ha jól látom itt készült Szentendrén :) csak nem mégegy endrei?

 

Hááát csak egy egyszerű fényképezőgép :lol: Nem tudom... kéne venni valami profi kis gépet, de jelenleg nincs annyi pénzem :mellow::D

 

Szentendrei vagyok én is :) És még ismerjük is egymást :P Mivel az osztálytársam voltál 9.-ben és 10. elején :lol:

Link to comment
Share on other sites

Valóban, úgy emlékeztem, hogy azt már lecseréltem. Ha pro gépet akarsz venni akkor szánj rá úgy minimum 100.000-et, és a kategóriájában ennyiért csak eléggé amatőr gépet kapsz, de nem rosszak. A sima kis digit gépekhez képest sokkal jobbak. Vagy használtan, esetleg már olcsóbban hozzájutsz, olyan 40-50 rongy körül.

 

A neved meg más nem tudják ;)

Link to comment
Share on other sites

Valóban, úgy emlékeztem, hogy azt már lecseréltem. Ha pro gépet akarsz venni akkor szánj rá úgy minimum 100.000-et, és a kategóriájában ennyiért csak eléggé amatőr gépet kapsz, de nem rosszak. A sima kis digit gépekhez képest sokkal jobbak. Vagy használtan, esetleg már olcsóbban hozzájutsz, olyan 40-50 rongy körül.

 

A neved meg más nem tudják ;)

 

Nagybáttyám segítségével tudok olcsóbban is szerezni, de most még arra sincs keret :wacko::D

Meglátjuk mi lesz nyáron... szerzek munkát és majd valahogy csak összehozok annyit, hogy tudjak venni valami f@xa kis gépet :D

 

Úgyis ismernek már páran, úgyhogy nem lényeg hogy nyilvánosságra hoztad a nevemet :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...