Jump to content
PirateClub.hu

Ati Radeon X1600!


Recommended Posts

Sziasztok!

 

Azzal a furcsa problémával fordulok hozzátok, hogy a videókarim a Vista RC 1 első betöltése közben elég fura dolgot művelt, ugyanis a "welcome" képernyő után egy pillanatra megjelenik, majd eltűnik az asztal, de nem kapcsol ki a monitor, csak egyszerűen sötét feketeség lesz... majd vagy lefagy, vagy újraindul a gép... ez szerintetek mitől lehet? Csak csökkentett módban tudom elindítani, ott pedig próbáltam letölteni az ATi honlapjáról a legújabb Vista Beta 1-es drivert, föl is tettem, de újraindítás után ugyanez a probléma jött elő...

 

Valakinek van valami ötlete?

 

Nagyon szeretem az oldalt és tudom, hogy nagyon jó fej arcok vannak itt, ezért is fordultam Hozzátok, remélvén hogy tudtok segíteni... Szerintetek a véglegesban is fenn fog állni ez a probléma?

 

Esetleg mással is előfordult ilyen jellegű gond?

 

A konfigom:

 

-Abit KU8-as alaplap (8X AGP)

-AMD Sempron 3000+ proci

-1 giga RAM

-Sapphire Radeon X1600 Pro 256 MB-os videókari (AGP-s)

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Share on other sites

Lehetséges, de valahogy annyira hihetetlen, hogy még az asztal se jelenik meg, csak épphogy annyira, hogy tudatosuljon bennem, hogy most az asztalnak kéne lennie a feketeség helyett... :( Az RC1-ben ilyen hibák lennének még? Ha ez tényleg a Vista hibája, az sztem elég gáz.... Na mind1, köszi Leki a tanácsot, ki fogom próbálni a teljessel is, ha majd kijön hivatalosan is. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

vistához én még nem tudok hivatalos WHQL-es drivereket... meg amúgyis a Vista egy nagy ..., mert semmi extra nincs benne amit egy jól beállított xp-vel ne lehetne megoldani (kivétel DX10 :D)... meg amúgyis ha engedélyezed a csilivili effektjeit meg mindent csak úgy zabálja a gépet.... szal inkább XP és ha még mindíg Vista, akkor várj a normális driverekre

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Ma tettem fel a magyar Vista Ultimate-et, de sajnos minden ugyanolyan sz*r maradt, mint anno az RC1-ben.... Nincs valakinek véletlenül egy olyan vidikártyája, mint az enyém? Szerintem azzal lehet vmi gáz, mert XP alatt se működnek rendesen az új ATi driverek (értsd: a 7.1-es Catalyst driver ha elindítok bármely 3D-s alkalmazást, csak sötét képernyőt eredményez, illetve vagy újraindul, vagy "Out of Range feliratot ír ki a monitorom és lefagy az egész gép....) Viszont a régebbi ATi driverekkel nincsen semmi gond, ezt használom XP alatt most (6.12-es Catalyst), de ugyebár a Vistába már a legújabb driver van "beleintegrálva".... Huhh, remélem érthető voltam :) Már az agyvérzés kerülget, mert nyárom vettem ezt a karit és nem szeretném még egy ideig kidobni, ha lehet.... Kérlek, írjátok le bárminemű ötleteteket a témával kapcsolatban, mert bár én már nem mostanában csöppentem bele az informatika világába, ezzel a problémával szemben mégis teljesen tehetetlen vagyok. Olvastam külföldi fórumokban, hogy esetleg a tápcsere lenne a megoldás? Ebben én egy kicsit kételkedem...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

A bolti árat megnéztem kb 9 ilyen kártyáét különböző boltokba (nem shappie kártyák árait is néztem, mert olyat nem találtam, hanem pl. ASUS-t) , hát nemnéztem hogy melyik PCI-E vagy AGP, de az ára átlagba 16-17e ft. Ha el akarod adni, akkor számít van e rá garancia, éshogy hány mb, mivel 512mb-ost (ASUS) láttam 20e-ért.

Ha boltba adod be, feléért veszik be mifelénk, az úgy 8-9e ft, annyiért nem éri meg beadni szerintem.

Megéri magánembernek eladni inkább úgy kaphatsz érte valamennyivel többet.

 

Persze nemtom hogy venni vagy eladni akarsz ilyen vga-t, csak gondoltam leírom.

Remélem segíthettem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Köszi a válaszokat! Szerintetek ez igy milyen gép lenne?

KONFIG

ASROCK AM2NF3-VSTA (tudom h nem a legjobb de max 1 évig biztos h jó lesz :) )

AMD Athlon 64 X2 5200

1GB 800MHz DDR-II RAM Kingmax (maximum 2 honapig utána veszek hozzá még 1db 1gb-osat)

Samsung 200gb hdd 8mb

Shapphire Radeon x1600pro

Stability POWER 460w

PLEXTOR DVD-ROM PX-116A2

_NEC DVD-RW ND-3540A

 

Na lenne még1 kérdésem szerintetek melyiket éri meg jobban megvenni?

ASROCK AM2NF3-VSTA Mérete :atx

v

MSI K9MM-V mérete :microATX

a mostani alaplapon Asus K8N nem tudja valaki h mi a mérete? Mert szerintem inkább MSI-t vennék viszont nem tom h jó a a mostani házamba! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Hát ez jó kérdés,de szerintem belemegy,de nézz utánna neten.Szerintem inkább Sapphire X1650XT-t vegyél.27k körül van,igaz hogy drágább,de sokkal jobb.Nekem is X1600pro-m van,csak nekem ASUS,de hát elég gyengus kártya.Szerintem azt vedd meg.

Minek 2 dvd a gépbe?1 is elég,annak az árát hozzárakod még a vidikarihoz és már csak pár ezer fotint kell hozzá.

Jah bocs,elfelejtettem hogy AGP-s kell.Akkor is inkább X1650-et vegyél.Az is kb 26k körül van.

Módosította tomy1000
Link to comment
Share on other sites

Na szoval az van h ez nem új konfig lesz..

ASROCK AM2NF3-VSTA (ö még nincs meg)

AMD Athlon 64 X2 5200 ez se

1GB 800MHz DDR-II RAM Kingmax (ez se)

Samsung 200gb hdd 8mb (ez már megvan)

Shapphire Radeon x1600pro (ez is megvan

Stability POWER 460w (ez is)

PLEXTOR DVD-ROM PX-116A2 (ez is)

_NEC DVD-RW ND-3540A (és ez is)

Szal csak a memoria az alaplap és a proci kell.

 

A videokártyát most meghagyom és h kijön a hd2600xt agp-be akkor veszek egyet. ;)

Link to comment
Share on other sites

A Crysis szerintem low-on elmegy rajta.

Memóriát én inkább Geil Ultra-t vennék, mert a Kingmax nem a legjobb mostanában.

Alaplapnak meg ezt:

http://www.argep.hu/product_426582.html

Ez jóval modernebb mint az előző, márcsak azért is mert ez nforce4-es, az pedig 3-as volt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...