Jump to content
PirateClub.hu

Egerek multihoz


warass
 Share

Recommended Posts

ja logitech a legjobb, de ezert teheti meg hogy annyira draga, az ar/ertek arany mas egereknel jobb lehet de minsoegileg.... (amugy itthon egy G7, melohelyen egy MX1000 teflon talpait koptatom :) ) asszonynak egy B58 OEM van es volt MX700-am is de azt anno eladtam minek ennyi ragcsalo itthonra meg megeszik a sajtot, es megisszak a soromet :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

én ezt az ősrégi thipoon-t használom :lol:

már vagy 7 éve megvan de ez látszik is már nem sok festék van rajta

de jó és ez a lényeg amíg szét nem esik nem veszek újat :)

ja és ugyanazt a 2 ceruza elemet töltöm fel hétről hétre már 7 éve :P

post-33558-1181515554_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Sztem sem az egér a döntő az fps-ekben, hanem az érzék, hogy mennyire pontosan tudod odarántani a célkeresztet az ellenfél fejére.

 

nekem egy kétéves A4Tech WOP-49 egerem van... de ezt is havertól kaptam ingyér mert neki ez egy rossz egér, neki nem elég jó... hát vett vmi razor diamond izét több mint 10k-ért :blink:

elég sok baja van már szegény egérkémnek: bekapcsolásnál nem mindig ismeri fel az egeret..., néha amikor rájön, magátol mozog meg ilyenek.

de attól még hogy haver beleölt egy csomó pénzt az egérbe + még egy rakás pénzt egérpadba (vmi aluminium nemtom micsoda, de 6000Ft volt) akkor se lett jobb játékos!!!... ő mondta, meg tőlem is ugyanúgy kapja a fejeseket :)

a4wop49a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sztem sem az egér a döntő az fps-ekben, hanem az érzék, hogy mennyire pontosan tudod odarántani a célkeresztet az ellenfél fejére.

 

Pontosan ezt éred el egy jobb egérel. Ugyanis hiába van jó reflexed, ha az egér hardveresen lassú ahhoz, h. lekövesse a kezed mozgását (érsd: késve fog odaérni a delkivens fejéhez a célkereszt).

Arról nem is beszélve mennyivel kevesebbet kell mozgatni egy high-end egeret, mezei táráshoz képest.

Az egér talán a legfontosabb hardver elem az FPS-eknél.

Persze ettől valaki nem lesz jobb játékos, de egy jó játékos, jó egérrel, igazi gyilkológéppé válik. ;)

 

De nem kell hozzá Logitech vagy Razor elég egy fele annyiba kerülő A4Tech; Microsoft egér is...

Link to comment
Share on other sites

hat azert a felhasznalt anyagok tekinteteben sem mindegy mit veszel, ez leginkabb azokra vonatkozik akik napi sok sok orat jatszanak nem a casual jellegu jatszok egy oracskat a geppel jelleguekre. Tehat aki napi 8-10 vagy meg tobb orat jatszik es egy ergonomiailag szarul legyartott rossz anyagokbol osszerakott egerrel tolja azt bizony a keze megerzi az ujjai, a csuklo, sot az egesz al es felkar is valamint a vall is.

Link to comment
Share on other sites

szerintem meg mindenki olyan egérrel játszon amelyikkel a legjobban megy neki... aki azt hiszi, hogy a jobb egértől jobban játszik, az nagyot téved, csak a legritkább esetben okoz azonnali javulást...

sam fisher szívem szerint az mondanám, hogy szánlak, nem mindegy mi van az egér alján lévő gyári matricán? szerintem teljesen... egérpad jó? jó. skatez van rajta? van. akkor meg minek problémázol egy ilyen apróságon? kicsit a pózer dumákra emlékeztet...

Link to comment
Share on other sites

ez miatt ne aggodj hogy lekopott a matrica:P a G7 sem jart kulonbul, az MX1000-rol is lejott a felirat, es en balga arrol le is szedtem a "feher" matricat szep kis lyukakat hagyva maga utan :( ja a regi mx700 is le volt kopva, ez szerintem ilyen logitech betegseg. ellenben az mx700-rol anno a festes is lekopott az mx 1000rol mar kevesbe mig a G7-rol mar nem (tehat fejlesztenek rendesen) pedig mar megvan tobb mint egy eve es eleg sokat hasznalom atlag heti 60+ orat!!!

Link to comment
Share on other sites

A4tech X-750F

Csatlakozása: USB

Színe: fekete

Érzékenységi szintek: 600, 800, 1200, 1600, 2000 és 2500dpi, 6010 CMOS Chip,

6.4 megapixels/sec érzékelés,

FPS: 7080 frames/sec,

Képfeldolgozás: 6.4 megapixel/ sec

X7 Extra Speed Laser Engine

OMRON gomb: 800,000 lenyomás

Súly: 0.23 lb.

Kábel: 2.2mm, 1.8 m

Talp élettartama: 2.5 millió

SPI: 1 millisec,

Max. sebesség: 45 inch/sec

Max. gyorsulás: 20g

MCU Design

3X tűzgomb: "3XFire Button", nincs több kettős klikkelés! A játék közben a "3XFire Button", három lövést ad le 1 klikkeléssel.

Link to comment
Share on other sites

ez miatt ne aggodj hogy lekopott a matrica:P a G7 sem jart kulonbul, az MX1000-rol is lejott a felirat, es en balga arrol le is szedtem a "feher" matricat szep kis lyukakat hagyva maga utan :( ja a regi mx700 is le volt kopva, ez szerintem ilyen logitech betegseg. ellenben az mx700-rol anno a festes is lekopott az mx 1000rol mar kevesbe mig a G7-rol mar nem (tehat fejlesztenek rendesen) pedig mar megvan tobb mint egy eve es eleg sokat hasznalom atlag heti 60+ orat!!!

 

ja közben én is lekaptam a matricát és én is lyukat tapasztaltam,azért megkérdem valamelyik boltba hogy lehet-e hozatni rá matricát,majd írok mi a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

a lyuk alatt van a csavar ami összefogja az egeret.

Matricát nem fogsz kapni, mert az biztosítja az egér "bontatlanságát" egy esetleges garanciális vizsgálatnál.

Így aztán nem árulják minden sarkon.

Őszintén! Számít az, h. mi van az egér alján?

 

mind2, én is komolyan fontolgatom egy ilyen egér beszerzését. Kicsit körülnéztem, és akkor találtam ezt:

http://prohardver.hu/cikkek/2007-01-10/a4_tech_egerek_es_billentyuzetek/oldal_3.html

Igaz ez "csak" 1000 dpi-s de optikai. Az ára pedig baráti, billentyűzetel eggyüt 6K...

Link to comment
Share on other sites

mind2, én is komoéyen fontolgatom egy ilyen egér beszerzését. Kicsit körülnéztem, és akkor találtam ezt:

http://prohardver.hu/cikkek/2007-01-10/a4_tech_egerek_es_billentyuzetek/oldal_3.html

Igaz ez "csak" 1000 dpi-s de optikai. Az ára pedig baráti, billentyűzetel eggyüt 6K...

 

megnéztem elég cool az egér és a billentyűzet is. a bill le lesz cserélve :lol:

Link to comment
Share on other sites

az a4tech egerek tenyleg jol neznek ki es funkciojukat tekintve felveszik a harcot a nagyokkal, de ami faj: formailag altalaban logitech utanzatok, a felhasznalt anyagok minosege kivannivalot hagy maga utan. aki a4tech-rol valtott logitechre az tudja mirol beszelek: a micro kapcsolok az erzekelo(k), stb.. ezt nem lehet elmondani ki kell probalni!

 

amugy ,meg nekem nem voltak alatta csavarok a matrica alatt. a csavarok a talpacskak alatt voltak, amit alapos tisztitas utan (gyari ragacs eltavolitasa denaturalt szesszel) pillanatragaszto segitsegevel a helyere nyomtam. aki esetleg elvesztette volna valahol a kis apro tappancsokat az barmilyen barkacsaruhazban (obi,baumaxx,bricostore,stb...) fellelheto ontapado teflonszalagbol koromolloval meretre vagott darabkakat aplikalhat kedvenc ragacsalojara (ami sok esetben a gyarit is felulmulo siklast eredmenyezhet akar)

Link to comment
Share on other sites

Hát télleg nem az egértől jó játékos de azért annak is nagy szerepe van...Nekem egy MX518-asom van, sztem jobb mint a G5, a többség is inkább MX518at vesz mint G5öt!:rolleyes:

Icemat, Steelpad, QPad egérpadokat meg sztem felesleges venni, egy sima szövet egérpad is jó...egy darabig! :)

 

MX 518 és G5 Teszt!

 

MX 518:

http://www.counter-strike2.hu/?l=YTozOntzOjQ6Im1lbnUiO3M6NDoibmV3cyI7czoyOiJpZCI7czo0OiI1NjEzIjtzOjY6ImtpZW1lbC
I7czoxMToiRWclRTlydGVzenQiO30=

 

G5

http://www.counter-strike2.hu/?l=YTozOntzOjQ6Im1lbnUiO3M6NDoibmV3cyI7czoyOiJpZCI7czo0OiI1NjYwIjtzOjY6ImtpZW1lbC
I7czoxMToiRWclRTlydGVzenQiO30=

Módosította Dadus
Közvetlen link miatt szerkesztve /Szabályzat/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nekem Logitech MX510-em van, (ahogy megvettem, két hónap múlva megjelent az 518 <_< ).

 

Volt vagy egy hét mire megszoktam, ugyanis jóval nehezebb mint egy normál egér ...

 

De bőven megérte az árát, egyszerűen tökéletes.

A razor is tuti (technikailag), csak nekem túl csicsás. De izlések, és ...

 

 

Nekem is a súly a probléma, szinte megszokhatatlan, milyen felületen használod?

A G5-ben nekem súlyállítás tetszene, de ha az MX518 az igazi... az is ilyen nehéz?

Link to comment
Share on other sites

Az MX518 ua. a koncepció mint az 510. Csak nagyobb felbontású "fényképezőgéppel" és gyorsabb képfeldolgozással (állítható felbontással).

Van benne egy ólom "paca", attól ilyen nehéz. Ki lehet szedni, de szerintem nem érdemes. (eltávolításával ugrik a grancia is).

Kommersz, matt fekete asztallapon használom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

 

Ez teljesen így van, elolvasod a legnagyobb netes teszteket, bizony szóba sem jöhet egyelőre

a rádiós egér, sőt vezetékesből sem a legújabb csili-vili a jó. Ami megdöbbentőbb, sztem az az,

h a lézeresek eddig alulmaradtak egyes régebbi optikai egerek mellett.

Én + még azt hittem le kell cserélnem a jó öreg MX 500-asom...Marad :P

Módosította Dadus
Közvetlen előtte szóló idézése miatt szerkesztve !
Link to comment
Share on other sites

Telleg ugyvan, lasabban megy át, így időt vesztes

 

Én sztem G5-öt fogok venni

 

 

Sztem nézd + a fentebbi linkek alatt is az összehasonlító teszteket! Az MX 518-as még mindig kapható, sztem az jobb

választás, jobb eredmények, és olcsóbban is kijössz... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Számít az egér. Azok mondják hogy nem, akik még nem próbálták a lézeres egeret.

 

Egy átlag optikai egér 400 dpi. Azaz egy inchet (2.54 cm) 400 pontra tud felbontani.

Két pont közti távolság a minimum elmozdulás, annál kisebbre nem képes.

Akkor most képzelj el egy nagyobb felbontású pl. 1600 dpi-s egeret. Négyszer több pontot képes megkülönböztetni ugyanakkora távolságon. Sokkal kisebb mozgásokat is képes megkülönböztetni. Ez egy FPS-ben eléggé számít. Sőt a grafikus munkáknál is jól jön.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...