Jump to content
PirateClub.hu

Monitor problémák,ajánlások!


 Share

Recommended Posts

  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sziasztok lenne egy olyan problémám,hogy Vistát raktam fel és vettem egy új videokártyát ATI RADEON HD 3850-ast,és egy LG Flatron W1952S lapmonitort,és amint a TV.-re kötöm és klónozom a monitort csak 1024X768-as felbontásra tudom állítani többet nem enged.

 

Mit csináljak?

 

A Vista a baj vagy a catalyst?

 

 

Milyen TV-d van?? Gondolom nem bírja a magasabb felbontást. Ezért ha klónozod, akkor a VGA mind a két megjelenítőre azt a maximális felbontást adja amit a TV-d bír! (mivel a klónozás azt jelenti ugye, hogy mind két megjeleníttőre ugyan azt vetíti, ugyan olyan felbontásban, és ugyan olyan kép frissítéssel!)

 

A haverodnak is azért butítja le, mert a Full Hd tudna többet, de akkor meg a monitorja nem adna képet!

Ebbe bele kell törödni...

Link to comment
Share on other sites

Üdv. mindenkinek !

 

Egy kis segítségre lenne szükségem monitor vásárlás ügyben.

A szempontok:

Min. 20 coll , beépített TV-tuner

Márkája nem lényeg. Max. 60eFt-ot szánnék rá.

 

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hali!

 

Annyi lenne a kérdésem h ha veszek egy széles képernyős 22" os LCD monitort, akkor játékokat rendesen fogom látni v szélesebb lesz mondjuk FPS ben a stukker???Fekete csík oldalt lesz e ?? Filmeknél az ember feje nyújtott lesz ?? És az utolsó kérdésem az h ha nekem a gépembe nincs DVI csatlakozó és a monitornak meg van akkor h tom csatlakoztatni a monitort a géphez ????

 

 

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

hi!

 

szeretnék venni egy tv-t, amit monitornak is tudnék használni. mivel még nincs tapasztalatom ilyen téren, ezért pls help.

leginkább hdfilmek lejátszására és néhány game-re (gta4, undercover...) használnám. továbbá fontos, hogy éles képet adjon és min 26" os legyen.

most egy 4850 es kari van a gépben.

jah és még egy kérdés: mivel a monitoroknak kisebb a felbontásuk (13xx x 768) ezért a gamek is jobban futnának a 4850 -el? (most 1650x1080 as felbontáson megy a gép).

előre is thx!

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Annyi lenne a kérdésem h ha veszek egy széles képernyős 22" os LCD monitort, akkor játékokat rendesen fogom látni v szélesebb lesz mondjuk FPS ben a stukker???Fekete csík oldalt lesz e ?? Filmeknél az ember feje nyújtott lesz ?? És az utolsó kérdésem az h ha nekem a gépembe nincs DVI csatlakozó és a monitornak meg van akkor h tom csatlakoztatni a monitort a géphez ????

 

 

Előre is köszi a válaszokat!

 

Én is pont erre lennék kíváncsi. főleg a régebbi játékok miatt, hogy hogyan is jeleníti meg azokat.

Akinek van ez ügyben tapasztalata kérem ossza meg velünk!

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Tanácsot szeretnék kérni,monitor vásárlás elött vagyok,és kinéztem egy Acer 19'TFT 35e körül van(Tesco-ba is van 1)

a kérdésem:ACER mint márka,megállja a helyét?vagy inkább mást vegyek(ebbe a kategóriába is láttam tft monitorokat,pl:Asus(ez is 19'tft)40e körül...)

vagy mit érdemes ennyiért venni?mert szerintem ez a 35e ma már nem sok,egy Tft-ért...de ehhez egyáltalán nem értek.

és még mit érdemes megnézni?(válaszidő(?)vagy falbontás,stb?)

 

Köszönöm előre is

 

Link to comment
Share on other sites

Helló

 

és Philips?azt tudtam most szerezni(nagyon haldoklott is a crt-m)

37e volt 19'es-WXGA.

de mik rajta ezek az usb portok?(egy 2.0 meg egy szögü vagy mien...)

nekem a crt-m is philps,és már 7-8 éve megvan-kopp,kopp,kopp-megvagyok vele elégedve.

ja és a Lcd monitor óta növekedett az Fps-em a gta4-ba :D nemtudom mi az oka,de örülök neki(1440X900-as a felbontás)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy monitort szeretnék vásárolni amin DVI-D és DVI-Sub csatlakozási lehetőség van, viszont a videokártyámon DVI-I. Ha veszek egy DVI-D kábelt a monitorhoz, az kompatibilis lesz a DVI-I kimenetelű videokártyámmal? Mert ugye a DVI-D és a DVI-I két különböző szabvány ...

Link to comment
Share on other sites

"Ha veszek egy DVI-D kábelt a monitorhoz, az kompatibilis lesz a DVI-I kimenetelű videokártyámmal?"

 

Persze. Az összes DVI-s monitor működik a DVI-s kártyákkal. De lehet, hogy a monitorhoz is adnak DVI kábelt és nem kell külön venni. pl a Samsung ad DVI kábelt, a BenQ meg nem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Sziasztok!

 

Olyan problémám lenne hogy nem tudom a max felbontáson használni a monitort (Asus vw202sr 20") csak 1280x1024- ig engedi és 1680x1050-en meg nem. De ha az integrált vga- ba dugom akkor megy 1680x1050- en is ja és akkor ki is írja a beállításoknál a képernyő típusát (Asus vw202sr). De a pcie- s vga- nál azt írja hogy Megjelenítőeszköz: VGA semmi típus meg semmi. Felbontás meg 800x600- tól 1600x1200- ig van olyan nincs is hogy 1680x1050.

 

Vagy driver hiba lenne? De akkor az integrált vga- val miért megy? Nem értem.

Windows 7-et használok de próbáltam xp- vel is ott is ez volt.

Segítsetek! please! nagyon idegesítő.

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Szerintem a BIOS-ban tiltsd le az integrált vezérlőt, majd uninstall annak driver-re, majd uninstall a diszkrét vezérlő driver-re, gép újraindít, majd telepítsd fel a diszkrét vezérlőd driver-ét. ATI vezérlő esetén használd annak saját eltávolítóját.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Semmi. De találtam egy olyat a catalyst- ban hogy monitor tulajdonságai 1 és semmi nem támogatott.

 

Megjelenítő adatcsatorna (DDC): ........................Nem támogatott

 

Közölt max felbontás..........................................----------II-------

 

Közölt max frissítési frekvencia...........................----------II-------

 

De mind 1 január február körül lap, proci, vga csere lesz addig meg már kibírom 1280x960- ban.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Én azt szeretném kérdezni, hogy az alábbi monitor szerintetek milyen? " 19' ViewSonic VA1912W "

Összehasonlítás képen például: " 19' ASUS VW193D LCD Wide monitor " melyik a jobb?

 

Találtam ilyet de nem sokat értek hozzá. pl, hogy mi az a 16:10 -es vagy 4:3-as akkor a színmélység és a 160,170 fok.

ViewSonic:

http://www.shopmania.hu/shopping~online-kiegeszitok-monitorok~vasarlas-viewsonic-va1912w~p-1739951.html#pps

 

ASUS:

http://www.aqua.hu/19-asus-vw193d-lcd-wide-monitor-45610.html

 

Tehát melyiket vegyem: ViewSonic vagy az ASUS?

 

Köszönöm a választ.

Link to comment
Share on other sites

Szia takehun !

 

A 16:10 és a 4:3 azt jelenti, hogy normál, vagy széles monitorról van-e szó. Konkrétan az oldal arányt mutatja, azaz 16 egység széles és 10 egység magas, vagy 4 egység széles és 3 egység magas. A pontos számításhoz matematikai megközelítésben az aránypár alkalmazandó.

A színmélység azt mutatja meg ,hogy mennyi színárnyalatot tud megjeleníteni a monitor, a nagyobb érték a jobb, bár nem biztos, hogy észrevennéd az eltérést a manapság alkalmazott értékek között.

A 160, 170 fok azt a tartományt határozza meg, amelyen belül még élvezhetően nézhető a monitor. Magyarul, a legjobb szemből nézni az LCD monitorokat, de jobbra és balra is elmehetsz olyan mértékben, hogy az 160 ill. 170 fokot zárjon be, és még élvezhető legyen a kép olyan mértékben, mintha szemből néznéd.

Amennyiben van pénzed, akkor a ViewSonic-ot vedd meg, ui. ez a márka nagyobb név ezen a területen, van DVI bemenete, elllene szól az ára és egy kicsit gyengébb paraméterek, de hosszú távon lehet, hogy jobban megéri.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Értem. Tehát a 16:10 széles képernyős az a jobb? Azt hittem, hogy a ViewSonic egy kis márka de akkor lehet tévedtem. Amúgy miket tartasz gyengébb paramétereknek? Nagyon feltűnő a különbség vagy elenyésző? Régi típusú ez a V.S. VA1912W? Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Szia takehun !

 

A 16:10-es verzió nem jobb, de ez a jövő, 4.3-at már szerintem nem gyártanak, amit találsz a kereskedésekben az korábbról megmaradt. Én a 4:3-at kedvelem, de én egy régimódi fazon vagyok ezen a téren. Az újabb filmek is szélesvásznú megoldásban készülnek, és gondolom a játék fejlesztések is ezirányban mozdulnak el, tehát inkább ezt a verziót válaszd.

Gyengébb paramétereknek a fényerőt és a válaszidőt tartom, de nem lényeges az eltérés.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Rendben. Szerintem akkor a ViewSonic-ot választom.

Még egy utolsó kérdés ha lehet: A DVI az a TV-hez való kapcsolását jelenti? Tehát hogy egy DVI kábellel a TV-hez lehet kapcsolni a monitort vagy ehez hasonló? Köszönöm az eddigi válaszaidat még1X !

Link to comment
Share on other sites

Tehát röviden ez a DVI jobb minőséget és szebb megjelenítést ad és monitor - videó kártya között kell a DVI kábelt csatlakoztatni igaz? Geforce 6600GT-m van. Ezzel össze tudom kötni a monitort majd? Támogatja vajon? És DVD-D Single Link a jó ugye?

 

Köszönöm! :)

Link to comment
Share on other sites

Szia takehun !

 

A DVI az egy digitális csatlakozási felület a monitorod felé, ami elméletileg jobb képet ad. A régebbi a D-SUB analóg csatlakozás, amely használata esetén a VGA kártyád a digitális jelet átalakítja analóg jellé, majd a monitorod azt feldolgozza. A márkásabb gyártók adnak DVI-s kábelt is a monitorhoz. Mindenképp tudod használni a VGA kártyádat a monitorhoz. Amennyiben nincs DVI csatlakozási felülete, akkor egy adapter segítségével a DVI-be kell dugni, vagy pedig lehet, hogy van analóg bemenete is a monitornak.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...