Jump to content
PirateClub.hu

Monitor problémák,ajánlások!


 Share

Recommended Posts

tudom hogy így lenne a jó, de már megszoktam hogy van hely mindenütt :)

és köszönöm a segítséged :)

 

 

sikeresen megoldva :D arra gondoltam mi volt ott ami eddig nem, és hát :D két átalakító vagymi, olyan mint a telefontöltőé :D

Módosította NicK
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szóval, vannak olyan karik amikre két monitort lehet kötni (PL: programozáshoz)

és azt szeretném megtudni, hogy ez milyen lehetőségeket nyujt szal tudnék e játszani és közbe pl táblázatot csinálni vagy ilyesmi

várom a válaszokat

előre is thx

 

úú ez véletlenül 2x ment el /SRY/

 

látom ehez mindenki ért :D

sebaj már találtam neten infókat

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

jeee.... nekem a 32-es ventillátoromtól hal meg.... remeg, nem is kicsit.... monnyuk nekem már nem ez a legnagyobb baja :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Az interneten megtudtam hogy a PS3-hoz van HDMI-DVI kábel,ami az egyik oldalan monitorra köthető a másikon a PS3-ra.A monitorom Idek Iiyama PLE1900.Ezzel a monitorral elvileg meglehetne oldani, de az lenne a kérdésem. hogy jobb látvány minőség lenne mintha egy 37 átmérőjü Tv-vel használnám a PS3-at, illetve hogy minden képi információ a monitoron lenne?(itt gondolok az élet csíkra,vagy egyébre ami kis felbontáson kilógna)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 

Van egy Daewoo LCD monitorom, 19"-os, wide-screen, 16:10 képarányú. Az a bajom, hogy pl. 1024*768-as felbontáson (1,33 lesz az arány), 16:10-nél 1,6 az arány ezért torzítás lép fel.Na most a videókártyám tud 1280*768-at (1,666 az arány) ez nagyjából jó lenne, de ilyenkor a betűk, pl. a b szára és egyéb függőleges karakterek vékonyak, olyan az egész szöveg a képernyőn, mintha fogyóban lévő tintapatronnal nyomtatnánk. Szóval vacak.

 

A kérdésem, hogy ezt valamilyen programmal, módszerrel lehet-e korrigálni?

 

 

 

Előre is köszi, sziasztok!

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Nekem pont ezzel kapcsolatos kérdésem lenne:

 

Most készülök venni egy widescreen-es monitort, csak nem tudom, hogy a programjaimat vagy a játékaimat normálisan meg tudja e majd jeleníteni. Ezek szerint először csekkoljam le, hogy a kártyám képes e 1440x900-as felbontásra? Ezen kívűl, van esély arra, hogy azok programok, játékok amikben nem lehet a felbontást ilyenre állítani, azok nem fognak normálisan megjelenni? Inkább válasszak nem wide-os monitort? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

a probléma nem ez, hanem ha a videókari tudja is az említett felbontást, attól még nem biztos hogy a játék értelmesen fog futni ("diavetítés")... én inkább egy jó minőségű 17es vagy 19es monitort vennék, Widescreent semmiképp

pl. samsung 732N vagy 732B (fehér vagy fekete) ez kb 50k és 5ms a képminősége kiváló, de készülj fel, hogy a natív maximum felbontáson is furcsa (nem rossz csak furcsa) lesz a kép, de majd megszokod, de a natív alatt minél kisebb a felbontás annál jobban romlik a képminőség... sőt a régebbi videófileok gyengébb felbontású kodekeit is könyörtelenül megbosszúlja... finoman szólva a fekete nem igazán homogén fekete.... de mindenképpen érdemes váltani, mert 10-20 év múlva a szemed hálás lesz érte...

Link to comment
Share on other sites

Design series... TN+Film panel 1280*1024 (javaslat: videókari min. 7600GS vagy X1650XT vagy midkettőtől fölfelé)

nagyon jó néz ki... télleg... jobban mint az én fujitsum... csak vigyázz hogy elegendő törlőrongyot vegyél hozzá... mert csak a kivételesen takrításgyűlölők nem törölgetik róla állandóan a porszemeket... :D

ja és én max 60.000-et adnék érte... ha ennél drágább akkor a helyedben gondolkodnék más alternatívákon is

Link to comment
Share on other sites

A videokari nem lesz gond szerintem (7950GT). Köszi az elismerést, legalább az ízlésem még jó valamennyire. :D Törölgetés lesz, mert nem szeressem a port, főleg a fekete cuccokon, de hát ez van.

58-ért láttam, nekem is 60.000 volt a felső határ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

sziasztok!

lenne egy gondom:

szal az a helyzet hogy unalmamba nézegettem a monitor beállításokt és hopp!felvettem a HZ értéket 85ről 100ra!ezután eltűnt a kép csak ennyi jelent meg hogy HZ ?és nem vártam ki a 10 mpt míg visszaállítja mert egyből restartoltam(én hülye!).de szerencsére van vistám és most onnan kérek segítséget hogy mi lenne a megoldás?(ha van xp újratelepítésen kívül vmi)PLS help me!

köszy előrre is!

bye :blink:

Link to comment
Share on other sites

LG L192WS-SN részletes információ:

 

Képernyő:

* Képméret: 19"

* Látható képméret: 19"

* Típus: nincs adat

* Képponttávolság: 0.285 x 0.285

* Bemeneti videojel: nincs adat

* Vízszintes frekvencia: 30 ~ 83 kHz

* Függőleges frekvencia: 56 ~ 75 Hz

* Csatlakozó típus: RGB Analog, Digital

* Videoszint: nincs adat

* Szink. típus: nincs adat

* Fényerő: 300 cd/m2

* Kontraszt arány: 700:1

* Képlátószög (H/V): 160° / 160°

* Válaszidő: 5 ms

* Interfész: RGB Analog, Digital

 

Képfelbontás:

* Maximális: 1440 x 900

* Ajánlott: 1440 x 900

* Színskála: 16.2 millió

 

Teljesítmény:

* Energia felvétel bekapcsolt állapotban: 34 W

* Energia felvétel készenléti üzemmódban: 1 W

* Energiagazdálkodás: nincs adat

 

Beállítási lehetőségek:

* OSD menü: 7 nyelv

 

Plug & Play:

* Nincs adat

 

Alap tartozékok:

* Nincs adat

 

Egyéb tartozékok:

* Nincs adat

 

Egyéb tulajdonságok:

* Tanúsítványok: TCO'03

* Külső méretek (szélesség x magasság x mélység): 435 x 370 x 226 mm

* Tömeg: 3.1 kg

-

Fujitsu-Siemens L19-2W részletes információ:

 

Képernyő:

* Képméret: 19"

* Látható képméret: 19"

* Típus: nincs adat

* Képponttávolság: 0.285 mm

* Bemeneti videojel: nincs adat

* Vízszintes frekvencia: 31-81 Khz

* Függőleges frekvencia: 56-75 Hz

* Csatlakozó típus: analóg

* Videoszint: nincs adat

* Szink. típus: nincs adat

* Fényerő: 300 cd/m2

* Kontraszt arány: 800:1

* Képlátószög (H/V): 170° / 160°

* Válaszidő: 5 ms

* Interfész: VGA (HD-15)

 

Képfelbontás:

* Maximális: 1440 x 900

* Ajánlott: 1440 x 900

* Színskála: 16.2 millió

 

Teljesítmény:

* Energia felvétel bekapcsolt állapotban: 35 W

* Energia felvétel készenléti üzemmódban: 1 W

* Energiagazdálkodás: nincs adat

 

Beállítási lehetőségek:

* OSD menü: nincs adat

 

Plug & Play:

* Nincs adat

 

Alap tartozékok:

* Nincs adat

 

Egyéb tartozékok:

* 2 W sztereó hangszóró

 

Egyéb tulajdonságok:

* Tanúsítványok: TCO'03

* Külső méretek (szélesség x magasság x mélység): 37.5 x 17.8 x 44.6 cm

* Tömeg: 4.6 kg

én a fujitsu siemenset venném...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

kb 1 hete jött meg az edigitaltól a lg1960tr moncsi 2ms 1:3000 philips panel jó választás szokni kell egy kicsit de jó

8600gt ill vista ultimate hajtja meg hiba nélkül

forgatni egy kicsit nehéz ill sötétedik a képernyö teteje felé ennyi hibát találtam

nem fogod megbánni

Link to comment
Share on other sites

Na akkor megkérdem.

Milyen monitorok(LCD) jók gamelni? Úgy értem h milyen válaszidővel, kontrasztaránnyal rendelkezzen a monitor.

Én elhatároztam h a kövi monitorom 19"-os wide lesz. Az a kérdés h a wide jó választás-e a jövőre nézve?

Továbbá láttam 19-es wide monitorokat (Samsung, LG, Hanns G, Fujitsu Siemens) 40k körül ezek megérik az árukat, jók game-ra és a mindennapi haszálatra? Segítségeteket előre is kösssszzzz B)

Link to comment
Share on other sites

Játékhoz inkább ne legyen wide. Ezeket a dolgokat kell szem előtt tartanod: 1. Válaszidő minél kevesebb, annál jobb, de igazából 8 (sőt 16ms) alatt nem igazán lehet különbséget észrevenni. 2. Kontraszt 600:1 már ideális, afölött csak jobb.

3. Fényerő a 250cd/m2 már jó, de 300 még jobb. 4. Látószög minél nagyobb annál jobb, egy 170/170 fokos látószögű monitoron már nem csak ketten lehet filmet nézni.

A widescreent hanyagold ha csak 2 órából 1-en nem filmet nézel.

 

Nagyjából ennyi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...