Jump to content
PirateClub.hu

Monitor problémák,ajánlások!


 Share

Recommended Posts

  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hááát nem is tudom. nekem volt samsungom, de 2 hónap múlva hibás lett. kialudt egy csík. gondolhatjátok, hogy milyen volt... visszavittem a szervízbe, ahol majd egy hónapig szórakoztak vele és rájöttek, hogy tényleg hibás (micsoda észrevétel :lol::angry: ). a samsung monitort lecseréltem egy acer al1951 -re. ez a monitor (szerintem) jobb képet (élesebb) ad, 2 ms -es és még beépített hangszóró is van benne. így utólag még jó hogy elromlott a samsung.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Az interneten keresztül folytatott videobeszélgetések egyre nagyobb teret nyernek, amit tükröz az is, hogy mind több periféria, headset, webkamera közül választhatnak a felhasználók. A notebookokban már megszokott, hogy beépített kamera és mikrofon ad módot a videotelefonálásra, és úgy látszik, az asztali gépekhez szánt monitorok gyártói is lecsapnak az új üzleti lehetőségre – a közeljövőben csak gyarapodni fog azon kijelzők száma, melyeket kifejezetten videobeszélgetések lebonyolítására alkalmas eszközökként hirdetnek fejlesztőik. Ebbe a sorba tartozik a Fujitsu Siemens által a berlini IFA alkalmából bemutatott ScaleoView Q22W-1 is, mely alapvetően egy 22 hüvelykes, széles képarányú monitor, azonban kávájába egy kamerát és két mikrofont szereltek, így – USB interfészen át – kép és hang továbbítására is lehetőséget biztosít.

Az optika és az LCD panel pontosabb jellemzőit egyelőre nem tették közzé. Annyi ismert, hogy a kamera, melynek működésére LED figyelmeztet, legfeljebb 30 képkockát rögzít másodpercenként, a dupla mikrofon és a mellékelt szoftver pedig a háttérzajok kiszűrésére és a nemkívánatos visszhangok elfojtására kínál megoldást. A monitor csatlakozói mutatják, hogy hová szánják elsősorban, hiszen a PC-vel összeköttetést teremtő D-Sub és DVI bemenet mellett megtalálhatók rajta a szórakoztatóelektronikai készülékekre, játékkonzolokra jellemző csatolók is a HDMI (HDCP-támogatással), S-Video és kompozit bemenetek alakjában. A ScaleoView Q22W-1 a karácsonyi szezon idején kerül az üzletekbe 449 eurós ajánlott áron.

 

forrás: prohardver

Link to comment
Share on other sites

hááát nem is tudom. nekem volt samsungom, de 2 hónap múlva hibás lett. kialudt egy csík. gondolhatjátok, hogy milyen volt... visszavittem a szervízbe, ahol majd egy hónapig szórakoztak vele és rájöttek, hogy tényleg hibás (micsoda észrevétel :lol::angry: ). a samsung monitort lecseréltem egy acer al1951 -re. ez a monitor (szerintem) jobb képet (élesebb) ad, 2 ms -es és még beépített hangszóró is van benne. így utólag még jó hogy elromlott a samsung.

A Acer al1951 marhajó, nekem 1751-em van, én nagyon szeretem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

nem nagyon szoktam kikapcsolni a gépet, és most észrevettem, hogyha kikapcsolom, és kihül, akkor a piros szin eltünik meg néha pirosan bevillan az egész kép...

ha kikapcsolva hagyom 5 percig, bekapcsolom, észreveszi hogy szinhiba van, és kikapcsol...

 

haldoklik a CRT-m vagy mi van?

ha belenyulok bellül kicsit megpiszkálgatni a dolgokat attol megjavulhat lehet h kontakt hiba? vagy az ilyen végletes halál?

Link to comment
Share on other sites

Hi!

 

Nekem volt egy ilyen monitorom.

Kicsit (tényleg csak kicsit) meg kellett kopogtatni az oldalát és megjavult.

Szerintem kontakthiba, bár az enyém azután meghalt.

 

Mindenesetre Óvatosan piszkálódj benne, mert ha rossz helyre nyúlsz a monitorod nem biztos, de Te szinte biztosan meghalsz!

 

Szóval: Ha még működik, de szaraxik mindenképpen szervíz.

Nyáron a monitorom tetején volt 55 fok is. Lehet, hogy csak egy két porrasztás elengedett.

Tudom, hogy nem mindenütt van monitor javító fickó, de érdemes keresned egyet, mielőtt végleg beadja a kulcsot a derék monitor.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

 

Szeretném megvenni életem első LCD monitorát és egyből egy levehető talpú/falra szerelhetőt vennék. Az lenne a kérdésem, hogy a panelt, amivel fel lehet szerelni együtt adják a monitorral, vagy azt külön kell megvennem hozzá?

Köszi!

 

TurtLee

Link to comment
Share on other sites

hű, már el is felejtettem, h nyitottam ezt a topicot :)

 

a helyzet annyiban változott, h előguberáltam a monitor szervíz menüjét, abban visszábbvettem a kéket, majd szétkaptam a moncsit, és a hátulján lévő fényerő állító potmétert kcisit visszábbtekertem, így már van feketém is :)

Link to comment
Share on other sites

Egy kis segítséget szertnék kérni nekem most egy LG 710S crt monitorom van,és elgondolkoztam azon hogy be kéne újjítani egy TFT monitort.Olvasgatom a véleményeket de nagyon megoszlanak akár egy típusról is,Én már rengeteget olvastam ezekről a monitrokról.Szóval nekem nagyon tetszenek a widescreen monitorok de az hallottam pl a játékok nem mind támogatja,ugyan annyira sokat nem szoktam játszani de azért néha.Na most melyik lenne jobb választás a 6:10 widescreen,vagy a hgyományos?filmeket szoktam nézni de legtöbbet a tv nézem.szoktam babrálni kép szerkesztő cuccokkal,vagy akár honlapot készítek vagyis inkább gyakorlom.A videó kártyám egy ASUS 9600XT 128 mega ram.

,és max 45 és 50 ezer forintot szánok rá.Szóval ha tudtok akkor ajánljatok valami jó cuccot.Olyan kéne ha meg veszem ne bánjam meg a vásárlást.Szóval ne legyenek szarok a színei meg ilyesmi.

 

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Hát akkor a wide felbontást kapásból elfelejtheted mert a VGA-d már nem tud akkora felbontáson a játékokból valamit is kicsikarni ahhoz sajna erősebb kártya kell,hogy az 1440x900,1600x1050 felbontást megjelenítse tűrhető FPS számmal. Persze vehetsz wide monitort csak akkor a játékokat mondjuk 800x600 1024x768-ban futtatod és két oldalt lesz egy fekete csík vagy megnyújtja ami a rosszabbik eset :( Filmnézésre pedig alkalmas a VGA-d mondjuk HD-vel már lehet meggyülne a baja lenne a gépednek.

Én így hirtelen valami Samsung monitort ajánlanék 19 colost ez még belefér a 45-50ezres határba is mondjuk inkább 50ezer. Ami fontos lehet az a kontrasztarány mert gondolom szép színeket akarsz. Szóval ha lehet akkor 1000 fölött legyen a kontrasztarány. A válaszidő is számít főleg játékoknál de én azt gondolom,hogy mindegy,hogy 2,5,6ms mert nem nagyon lehet észrevenni a különbséget.Látszószög meg szinte minden monitornál 160/160

Samsungra visszatérve azoknak elég szépek a színei (nekem is Samsung van :) ) és 3év gari van rá szóval ha pixelhibás lenne a monitor ami sajna mivel széria gyártás van manapság sokszor előfordul kicserélik. Nem fontos persze Samsungot venni lényeg,hogy márkás legyen ne pedig valami ismeretlen.

Link to comment
Share on other sites

Gabi89 én nézegetem a samsungokat meg még az asus-okat ajánlották csak egy bajom van hogy a samsung meg az asus 45 vagy 50 ezer forintos monitorokon nincs DVI bemenet csak vga nekem meg jobblenne ha DVI is lenne rajta.Van egy ismrősöm egy acer 22" monitort vett widescreen-est és neki nagyon ratyi videó kártyája van de a heeros legújabb része teljes képernyős módban ment rajat,akkor és nem voltak fekete csíkok a szélén de én a képet se láttam torznak.Neked widesreen monitorod van vagy sima tft?

Link to comment
Share on other sites

http://www.edigital.hu/product.php?productid=29819

én most karácsonyra kaptam egy ilyen monitort.

eddig elégedett vagyok vele...

jépe elég éles,szinek is jók...

eddig nekem egy régi CRT monitorom volt(kb.13éves[1994ben gyártották])

Ezen az oldalon úgyis látod az adatait,és pár véleményt is :)

Link to comment
Share on other sites

homa Én is gondolkoztam hannsg monitorban mert azt olvastam hogy nem olyan rosszak de soka azt mondták hogy olyat ne vegyek.De mondjuk én widescreenbe néztem szerintem frankó kis monitorok,ha meg nézem élőben is és minden oké nekem akkor jó a hannsg is.
Link to comment
Share on other sites

Gabi89 én nézegetem a samsungokat meg még az asus-okat ajánlották csak egy bajom van hogy a samsung meg az asus 45 vagy 50 ezer forintos monitorokon nincs DVI bemenet csak vga nekem meg jobblenne ha DVI is lenne rajta.Van egy ismrősöm egy acer 22" monitort vett widescreen-est és neki nagyon ratyi videó kártyája van de a heeros legújabb része teljes képernyős módban ment rajat,akkor és nem voltak fekete csíkok a szélén de én a képet se láttam torznak.Neked widesreen monitorod van vagy sima tft?

A megnyújtás csak akkor van ha 4:3 felbontásban játszól és mivel a Heroes5 új game már támogatja gondolom a 16:9-es felbontásokat.A ratyi VGA alatt mit értesz pontosan jó lenne tudni mennyire ragyi.Az biztos,hogy a 9600-as ATi-n nem fog megmozdulni egy új játék sem nagy felbontáson.Mondták itt többen,hogy a COD4 pl. 640x480-ban megy egy 9600-os karin akkor képzelheted,hogy 1440x900-as vagy mégnagyobb felbontáson,hogy menne?

Amúgy nekem sima LCD-TFT-m van nem wide.

 

Amúgy nem akarlak lebeszélni a wide monitorról de arra azért készülj fel,hogy lesz vele baj pont az ilyenek miatt amiket mutattam.Persze van akit ez nem zavar.

Meg játékra örültség ilyen VGA-val.Egy HD2600-as vagy egy 8600GT-vel vagy még ennél is jobb kártyával persze az első dolgom az lenne,hogy rábeszéljelek.

Módosította Dadus
Halott linkek miatt szerkesztve
Link to comment
Share on other sites

Gabi89 Na most őszintén szerinted akkor melyik a lyobb a hagyományos ami neked van vagy a widescreen,az is lehet hogy vga-ból is beújítok majd nézegetem a ati x2600-os kártyákat mas olyan 25 ezer forintig.Amúgy láttam már működés közben egy 19" tft monitort ott ilyen gondok nem voltak hogy úgy jelenítette meg a honlapot,a másik meg egy 22" acer monitor volt de azon se vettem észre gondokat de lehet hogy csak azért nem mert azt hiszem a 22" 1024x768-on ment.Nézegetem a hagyományosokat is mint a tied csak azok már nagyon mennek kifele,legelterjettebek a widescreenek szerintem.Hát nem tudom mit csináljak a crt monitorokkal nincs ennyi baj ennyi utánna nézés.Az ismerősömnek nem tudom pontosan de valami gyengébb nvidia kártyája van.

Link to comment
Share on other sites

widescreent szinte semmire se tudod rendesen használni...

a sima 16:9es widescreen még jónak mondható sztem,de vannak olyanok,amik pl.: 16:10esek...

na azokat sztem nem lehet használni semmi normális dologra...

nekem a 16:9esek se tetszenek,mert pl a fejek nyomottabbak lesznek,mndjuk lehet,hogy csak beállítás kérdése...

ha a haverod a 22es LCDjét 1024*768on futtatja,akkor annak nagyon ronda képe lehet,mert minden LCDnek megvan az a felbontása,amin a legszebb a képe...ez általábn a 17"-19"es lcdknél(nem a wideoknál) 1280*1024

ezen a felbontáson van a legszebb képük...nagyobbat általában nem bírnak,kissebben pixelesedik a kép.

valahol azt olvastam,hogy fele akkora felbontáson még jó a képe,de nemtom,hogy igaz-e....

írtad,hogy 9600XT-d van...

na hát azzal a videókártyával már nem fogsz tudni játszani 1280*1024ben,nemhogy wide felbontáson,ami általában 1440*900 asszem.

Ha új VGA-t veszel,akkor is sztem mindenképpen nomális monitort vegyél,ne wideot...

de ez csak az én véleményem...olvasgass utána,és több vélemény alapján dönts.

nekem eddig ezzel a hannsG monitorral nem volt bajom.

pixelhiba nincs,képe éles,fényerő nagy... :)

megy a gépházamhoz(fekete az is),és a világító G betű is jól néz ki szerintem.

ha van jel,akkor kéken,ha nincs,akkor narancssárgán.

elég sok szabványnak megfelel ez a monitor sztem,és az ára is jó....

meg az adatai is jók sztem

:)

na már megint regényt írtam :D

Link to comment
Share on other sites

Homa gondolkodtam meg kikértem több ember véleményét is,nagyon tetszenek a widescreen monitorok,de minek mennék a divat felé mert nem mindíg az a jó.Kezdek a hajlani a 4:3-as hagyományos tft felé,az egyik ismerősömnek van ma beszéltem vele és azt mondta hogy az övé egy mx440-es kártyára van rá kötve és nincs semmi gond vele akkor az én kártyám miért ne bírná.

 

Szerk:

Már kezdek meghülyülni ebbe a monitor keresésben hagy kérdezzek már valamit nekem 24 tűs dvi csatlakozóm van a videókártyámon ami azt hiszem dvi-i a neve de amiket néztem samsung,meg asus monitorokat azon meg dvi-d csatlakozás van akkor az valószínű ugye nem jó nekem?Nehogy itt meg vegyem és sehol semmi.

Módosította Silverr
Használd a szerkeszt gombot legközelebb!
Link to comment
Share on other sites

A mai játékok nagy része támogatja a widescreen felbontásokat. Egy-két régebbi EA-s játékkal lehet gond, de azokhoz is elérhető az ezt orvosló patch.

Ahol támogatott 16:10-es képarány ott nem nyúlnak meg a fejek, stb. Kivételt ez alól a Unreal2 (illetve UT2005) motorral készült játékok, ahol a user.ini-ben kell állítani ezt-azt. De javarészt a fov-ot (field of view) piszkálják meg a készítők a régebbi játékoknál.

 

Pár példa:

S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl:

stalker_1610_12l.jpg stalker_1610_22l.jpg stalker_1610_3l.jpg stalker_1610_42l.jpg

 

Company of Heroes: Opposing Fronts:

coh_1610_1l.jpg coh_1610_2l.jpg coh_1610_3l.jpg coh_1610_4l.jpg

 

rFactor:

rffactor_1610_1l.jpg rffactor_1610_22l.jpg rffactor_1610_32l.jpg rffactor_1610_4l.jpg

 

Oblivion:

oblivion_1610_1l.jpg oblivion_1610_2l.jpg oblivion_1610_3l.jpg oblivion_1610_4l.jpg

 

Armed Assault

arma_1610_15l.jpg arma_1610_2l.jpg arma_1610_3l.jpg arma_1610_4l.jpg

 

America's Army

army_1610_1l.jpg army_1610_2l.jpg army_1610_3l.jpg army_1610_4l.jpg

 

Az Armed Assault-nál a FoV van "megbütykölve", míg az AAO-nál a textúrák nyúlnak meg, de a karaktereken ez nem észrevehető, csak a HUD torzul el.

 

Dolgozni, illetve "netezni" kiváló ez a képarány (nagyobb, szélesebb munkafelület).

A filmek is 16:9-es képarányban készülnek, egy ilyen monitoron van értelme HD felbontású filmet nézni.

Persze VGA kell hozzá, de nem véletlen raknak 512MB körüli memóriát az újabb videókártyákra...

 

szerk.: a DVI-D kizárólag digitális kimenet, régi matrox kártyákon volt ilyen. Erre a csatlakozóra csak digitális monitort lehetett kötni.

Az újabb DVI-I kimenetekre lehet már analóg monitort is csatlakoztatni.

all.jpg

Akkor van gond, ha csak D-Sub bemenet van a monitoron, és csak egy DVI-D kimeneted a VGA-n. (ennek nagyon kicsi a valószínűsége)

De amúgy is csak olyan TFT érdemes venni, amin DVI csatalakozó van.

Link to comment
Share on other sites

Na kinéztem magamnak egy fain kis monitort egy LG-t de én maradok a hagyományos 4:3-as monitornál,amit néztem sokan írták hogy nagyon meg vannak vele elégedve gyönyörű a képe meg minden és mikor meg láttam a képet és a paramétereit első látásra szerelem :).Mostmár csak találnom kell egyet jó árban. Köszönöm a segítségeket mindenkinek,holnap megyek és megnézem egy pár helyen hogy van e.

Link to comment
Share on other sites

Az eredeti témához egy kis segítség:

 

Ha a videókártyád nem ismeri fel vagy nem támogatja a wide screen (szélesvásznú) felbontást, akkor ezzel a programmal lehet neki segíteni. Nagyon sokféle felbontást ismer, felismeri felbontásonként, hogy normál vagy LCD kijelző és lehet állítani 16:10-es képarányt is.

 

 

POWERSTRIP a program neve.

 

Link to comment
Share on other sites

Látom a VGA dolog még mindig nem világos.A VGA-d nagyon jó csak nem játékra manapság a minimum konfighoz nem elég ha megnézed egy játék minimum követelményét ami úgye azt jelenti,hogy 640x480-ban low-on elmegy na ott már 9800-as a minimum Ati-ban legtöbbször tehát a te karid még annál is gyengébb szóval örülhetsz ha elindul.Windowson belül nem lesz baj viszi az 1440x900-as felbontást is persze de játékoknál nem fogja vinni hiába tudja a játék beállítod rá és diavetítést fogsz látni mert a kártyád gyenge.Ahogy homa is mondta.Még 4:3 monitor (ami nem is 4:3 :D hanem 5:4) is bajba leszel ha az új játékokkal akarsz játszani mivel ezen a káryán egy új játék se nagyon indul el még a Shader Modell 3.0 se támogatja ami manapság már 1-2játéknál annyira alap,hogy annélkül nem is indul el kiírja,hogy elavult a VGA :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Meg vettem a monitiort egy hagyományos nem widescreent és tök jó,és nagyon nem érdekelnek a játékok úgy is keveset játszok mostanában,leginkább netezek meg tanulok vagy estetleg filmetnézek meg ilyesmi,úgy hogy egy darabig még marad az asus kártya meg külömben is ha játszok akkor is régebbi játékokkal játszok amikhez nem kell egy erőmű,meg a mostani játékok között már nem tudok egy jót találni.Valamikor nagy játékos voltam.

Módosította Silverr
Kerüld a trágár szavak használatát!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...