Jump to content
PirateClub.hu

Monitor problémák,ajánlások!


 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

Szeretnék monitort vásárolni,ki is néztem egyet(Samsung S22A350H),de meg szeretném kérdezni előtte pontosan milyen előnyökkel szolgál a HDMI és a többi csatlakozó,melyik márka a legjobb,illetve milyen típusú monitor adja a legszebb képet(értem ezalatt az LCD-t,LED-t stb.)legfőképpen filmekre,játékra használnám.

Videokártyám:Sapphire Radeon HD6850 1GB 256bit DDR5 PCI-E

 

Elsősorban ezt ajánlanám:

http://www.argep.hu/product_1526741.html

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Köszönöm a válaszokat,tkrisz007 hozzászólása után nekem is erre a monitorra esett a választásom amit te írtál huskydog17,remélhetőleg minél hamarabb meg tudom rendelni.Még annyi kérdésem lenne,hogy akkor mindegy,hogy DVI vagy HDMI-vel kötöm össze,a végeredmény ugyanaz lesz?

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a válaszokat,tkrisz007 hozzászólása után nekem is erre a monitorra esett a választásom amit te írtál huskydog17,remélhetőleg minél hamarabb meg tudom rendelni.Még annyi kérdésem lenne,hogy akkor mindegy,hogy DVI vagy HDMI-vel kötöm össze,a végeredmény ugyanaz lesz?

 

Képminőség szempontjából teljesen mindegy, ugyanis mindkettő veszteségmentes digitális jelet továbbít, a képminőség tehát mindkettő esetében ugyanolyan szép lesz. A HDMI hangot is képes átvinni, míg a DVI nem. Az említett LG monitoron DVI és HDMI is van.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Szép (havas) napot mindenkinek! :)

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Monitor/tv kombót szeretnék venni, és azt szeretném megtudni, hogy ti mit ajánlanátok? 65 000 Ft rá a keret, 22-24"-os lehet.

Én ezt néztem ki:

Samsung T22A350:

http://ipon.hu/webshop/product/samsung_t22a350/174801

Vagy ezt:

Samsung T22A550:

http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=347472

Inkább ez utóbbit rendelném meg: Jobban tettszik, és valamivel újabb széria.

Ti esetleg mit ajánlanátok?

Link to comment
Share on other sites

Nos, én a kettő közül azért nem ajánlom egyiket se, mert mindkettő TN panelre épül. Én IPS panel alá nem adnám. Jelenleg még nem tudom ,hogy TV tunerrel mennyibe fáj egy IPS monitor, de tuner nélkül 50.000-ért kiváló IPS monitorokat lehet kapni. IPS paneleseket keress elsősorban, talán lehet már kapni 65-ért!

Link to comment
Share on other sites

Tudom, hogy IPS panelest kéne venni, de tv tuneresben nem találtam egy darabot se. Nekem viszont fontos lenne a tv tuner, hogy ha foglalt a másik tv, akkor ne maradjak le semmiről. :)

Az egyik haverom most vett LED tv-t a Samsungtól 125-ér, és szerintem az is TN paneles, így majd megnézem nála, hogy milyen a kép.

Azért köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

A TV-kbe általában nem raknak TN panelt, csúnya is lenne! Az a TV több, mint valószínű, hogy IPS panellal van felszerelve, ahogy a legtöbb LCD TV (kb. 99%-ukban IPS vagy PVA van).

Amúgy ha meg nem foglalt a TV? Akkor meg szívhatod a fogad a Tn panel miatt. Félreértés ne essék, a TN-nek is megvan a maga helye a piacon, de mára oda jutottunk, hogy 65 ezer pénzért TN paneles kijelzőt nagyon nem éri meg venni annak fényében ,hogy jóval kevesebb pénzért fényévekkel jobb képminőséggel és betekintési szögekkel bíró IPS monitort is kap az ember. Azért kardoskodom az IPS felett, mert volt szerencsém élőben, a saját szememmel látni a különbséget a két kijelző között és valóban ég és föld a különbség.

 

Egy jó tanács: én azt tenném a helyedben, hogy 50 rugóért vennék egy IPS monitort (pl. 23 colos LG) és mellé a keretből bőven kijönne egy kiváló minőségű, diszkrét TV-Tuner kártya, például egy Leadtek WinFast. Ezzel a kombóval minőségben sokkal jobbat kapnál, ráadásul talán még pár ezrest is megspórolnál.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...