Jump to content
PirateClub.hu

Monitor problémák,ajánlások!


 Share

Recommended Posts

Helló!

Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni!

Ati HD4850 -es kártyám van a monitorom pedig egy ASUS VW195D!

A problémám az lenne, hogy a 9.10-es driverig engedi a normál 1440x900 75 Hz-et, de ezen Catalyst és driver felett azaz 9.11 csak 59 és 60 Hz-ez enged :S Frissíteni, pedig a Dirt 2 miatt kellene, mert rohadt lassú a lakókocsiban mászkálás, és ehhez adott ki az Ati egy hotfixet de az auto felrakja a 9.11-est amivel szar lesz a frissítési frekvencia :S

Ha tudnátok vmit javasolni azt megköszönném!

 

ui: a kényszerítés a catalyston belül nem megy :S

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen minőségű az alábbi monitor: Samsung 943NW 19' ?

 

1.: Van-e valakinek tapasztalata erről a monitorról, milyen a színminősége, látószöge és a megbízhatósága? (vagy a linkről az adatokat nézve írjon valaki aki ért hozzá)

 

2.: Játékra alkalmas ha csak Geforce 6600GT-m van? Tehát hogy mondjuk berakom 1280*1024-be a felbontást akkor nem-e lesz homályos a kép? (mer ugye a maxot, 1440x900 nem bírná a 6600GT-m.)

 

3.: Itt a linknél az adatlapon miért írja ezt? "Kontrasztarány: DC 8000:1 (1000:1)" - Most akkor melyik a jó?

 

Link:

http://www.usanotebook.hu/index.php?PHPSESSID=70a2fb0bec8da2cf3a61c2eed4d5&tpl=product&prid=11413

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Nyugodtan vehetsz LCD monitort :)

Netezésnél, filmnézésnél stb. nem lesz gond mivel a kártyád max. 2048 x 1536 -as felbontásra képes, szóval 1440x900 simán bírja.

Játékoknál meg leírtam, hogy mi a helyzet. Lebeszélni nem foglak róla, majd meglátod, hogy milyen. Lehet, hogy számodra nem lesz zavaró.

 

Én a Samsungot ajánlom.

Link to comment
Share on other sites

És a Philips az nem jobb? Csak mert az van írva -és élőben láttam is-, hogy DVI csatlakozós, akkor tud 2ms-ot, 16,7M szín, plusz azt láttam a dobozára írva, hogy tudja a 16:10-es ugye szélesképet meg 4:3-ast is. Csak még bekapcsolva nem láttam így nem tudom hogy valójában milyen de csak nem lehet rossz. Meg hát CRT után biztos CSAK jobb lenne.

 

De most kétségbe vagyok esve hogy melyiket vegyem Samsung vagy Philips. Tehát szerinted Samsung? Még valaki szerint? Valahogy döntenem kell. Itt van a kettő valaki kérem vesse össze nem tudok dönteni mert ugyanannyi a kettő 30 ropi. (A Philips-re amúgy 2 év, a Samsungra meg aszem 3 év gari van)

 

Samsung:

http://www.usanotebook.hu/index.php?PHPSESSID=70a2fb0bec8da2cf3a61c2eed4d5&tpl=product&prid=11413

 

Philips:

http://www.consumer.philips.com/c/pc-moitorok/19-huvelykes-es-szeles-wxga-plusz-190c1sb_00/prd/hu?retailStoreStatus=true&country=HU&catalogType=CONSUMER&language=hu&onlineStoreStatus=false&proxybuster=E9CE5167BF980A6C1A033EF3CBE32041.app101-drp3

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

 

Olyan problémám van,hogy a Playstation 2-t,csatlakoztatni szeretném a PC monitorral!Na mármost,beszereztem egy VGA-2000 átalakítót ami ezt a célt szolgálja.Ezután be kellet szereznem egy komponens kábelt a PS2-höz,mert csak ezzel lehet csatlakozni a VGA-2000-höz.Összedugtam mindent ahogy kell,de a monitor azt írta ki,hogy

Attention

 

Out of range

 

H:15.5KHz V:49.9Hz

 

Mi lehet a gond?Légyszíves segítsetek,mert már nagyon sok utána járás volt,hogy beszerezzem ezeket az alkatrészeket,és kezdek bekkattanni,hogy most meg nem jó az egész.

TV tuner kártyára már rákötöttem a PS2-t,de elég pocsék képet ad.Hagyományos TV-m meg nincs!

 

Köszönöm előre is a segítségeteket!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szia Norbee34 !

 

Szerintem az lehet a gond, hogy a PS2 a TV-éknek megfelelő Interlaced módban adja a jelet, a monitorod pedig vélhetőleg NonInterlaced megjelenítést használ. Nem ismerem a Playstation 2-t, hogy ezt lehet-e rajta állítani, esetleg a VGA-2000 átalakítót kellene megnézni, hogy lehet-e rajta valamit állítani.

 

http://pcforum.hu/szotar/interlaced.html

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A jövőben lehetséges hogy monitort veszek, és az lenne a kérdésem hogy miet vegyek?? Én max keretet 50körülire saccolom(mert hogy szüleim veszik/vennék. Minél olcsobb annál jobb:) ). A lényeg hogy HDMI legyen benne :). Én most kinéztem egy AOC V19-est de nem ismerem ezt a márkát :S .

http://www.ipon.hu/webshop/product/aoc_v19/138786

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 months later...

Sziasztok!

Szeretnék új monitort venni és kicsit tanácstalan vagyok...

Tudnátok nekem ajánlani olyan monitorokat amik megfelelnek ennek az elvárásnak (mert azt szeretném hogy ezeket mindenképpen tudja):

 

Felbontás: 1920X1080 (Full HD)

Csatlakozók: HDMI 1.3 és D-sub de DVI-nak is örülnék de az első kettő a fontos.

Képarány: Szélesvásznú, 16:9 képarány

Panel mérete: 24"

Válaszidő: 5 ms (maximum)

A kontrasztarány igazából nem tudom hogy mennyire számít, ne értsetek félre tudom mi az a kontrasztarány csak nem tudom mennyire veszem észre hogy most 1000:1 vagy 2000:1?? Szerintetek?

Az még fontos lenne hogy LED-es háttér világítású legyen!

 

Nagyjából ennyi..

Remélem tudtok valami ötletet adni...

Előre köszönöm!

ÜdV: Ákos535353

 

Link to comment
Share on other sites

Árat nem írtál!

 

Én nemrég vettem egy LG M2380D-PZ típusú monitor-TV-t 70ezerért!

 

23" Full HD, led, és gyönyörű!

Nagyon szép képe van és semmi rosszat nem tudok róla mondani!

Nekem fontos volt a TV! 1 bibi van vele: nincs rajta DVI, csak dsub, és HDMI!

 

Ezt a szériát ajánlom neked is!

Link to comment
Share on other sites

Húúú köszi!

Felkelteted az érdeklődésemet... Ez a monitor kimondottan tetszik! A DVI annyira nem fontos mert van DVI-HDMI átalakítóm, és ez azért kell mert én többnyire gépezéshez használnám és a videokártyámon csak DVI kimenet van.

Igazad van az ár kimaradt pedig az elég fontos...:) Hát én olyan 55-60 ezret gondoltam rá, nem tudom találok-e a olyat ami belefér az ár keretbe és az elvárásoknak is megfelel. De amit Chipi ajánlott az tetszik... Bár nekem kicsit fölöslegesnek érzem a TV-tunert mert nem tudnám kihasználni és lehet hogy ha a tuner nem lenne bent, pont annyival lenne olcsóbb amennyire szeretném...:)

Esetleg van valami ötletetek még?? (most már a körülbelül ár is tisztázott)

Üdv: Ákos535353

Link to comment
Share on other sites

http://ipon.hu/?group_id=161&postedBySearchForm=On&srcMinPrice=Minimum+%C3%A1r&srcMaxPrice=Maximum+%C3%A1r&srcBrnd=-1&srcFtr_225=-1&srcFtr_86=-1&srcFtr_85=1341&srcFtr_83=-1&srcFtr_87=-1&srcFtr_159=-1&srcFtr_81=276&srcFtr_82=-1&srcFtr_296=1&srcFtr_80=-1&srcFtr_78=-1&srcFtr_88=-1&srcFtr_269=-1&srcFtr_84=-1&sb=mehet

 

Inkább 23" ajánlok!

itt az Iponon nagyobb választék van, és árban is közelebb vannak a tervezett összegtől, és az a 2,4cm nem nagyon észrevehető!!

Link to comment
Share on other sites

Azt hiszem megtaláltam az ideálisat...

http://www.benq.hu/products/LCD/index.cfm/page/specifications/product/1199

 

Az ára se olyan vészes:

http://iway.hu/index.php?pg=termekinfo&item_id=13758

 

Mi a véleményetek?? Megéri a pénzét? csak jót olvastam róla...

Jah és egy kérdés: ezt lehet falra szerelni??? (nem találtam róla infót hogy lehet-e)

Üdv: Ákos535353

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Sziasztok!

Szeretnék monitort vásárolni,ki is néztem egyet(Samsung S22A350H),de meg szeretném kérdezni előtte pontosan milyen előnyökkel szolgál a HDMI és a többi csatlakozó,melyik márka a legjobb,illetve milyen típusú monitor adja a legszebb képet(értem ezalatt az LCD-t,LED-t stb.)legfőképpen filmekre,játékra használnám.

Videokártyám:Sapphire Radeon HD6850 1GB 256bit DDR5 PCI-E

Link to comment
Share on other sites

Csak PC-re nincs sok jelentősége a csatlakozónak, ugyanolyan jó a DVI is, mint a HDMI. Utóbbinál előny, hogy szinte bármit meg lehet vele valósítani, és a hangot is átviszi.

 

A legszebb képet az IPS panellel szerelt monitor adja. A 18 bites TN panellel ellentétben ez 32 bites színtartományt használ, így nem kell tovább magyaráznom :)

 

A Samu monitorok jók, szóba jöhet még az LG és a BenQ is.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...