Jump to content
PirateClub.hu

Kinek milyen autoja van?


typer1
 Share

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nekünk egy Opel Vectra 1.6 1999 és egy BMW 320d 2007, meg papáméknak egy Ford Mondeo 2.0 TDCi 2004 és egy Ford Explorer 4.0i 1998.Mind 2 autó nagyon jó.Az Explorer egy kicsit sokat eszik,de jóIgaz még nincs jogsim, de már összesen 2500-2800km vezettem le jogsi nélkül.Tudok vezetni és a kreszt is ismerem nagyjából, még mielőtt valaki belémkötne :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Offa55

 

Ma gondoltam rád a fenti állításod miatt :)

 

Barátnömet vittem ma Gyöngyösre sógor 2.5 ös V6 -os automata Calibrájával.

Legközelebb ha nállam lesz,sportfokozatban nyomok majd egy 0-100 -at ,levideózom és feldobom youtube-ra.

(vagy 0-200-at :lol: :lol: )

A linket meg ide.

 

Csak hogy tényleg megy,vagy nem :) .

 

 

Hozzá kell tennem :GYÜLÖLÖM az Opeleket,meg ugy általánosságban a német autók zömét /nem mindet/

Ezt a Calibrát is.Egy BENZINTEMETÖ .

 

5000-huf=100KM a megoldóképlete <_<

 

olyankor azért szedi a bocskort rendesen :lol:

 

Nem tudom pontosan mikor lesz vizsgálya barátnömnek,de ha nállam lesz a kocsi levideózom feltétleen.

Ennyi kijár a PirateClub /szerintem/ legjobb fórumozójának. :)

Link to comment
Share on other sites

Calibra tényleg nem egy jó választás, főleg a mai időkben... elég sok gond van velük és tényleg elég nehéz az autó és a 2.0-ás motor annyira nem is tűnik 2.0-ásnak. Viszont a 16V-s változat már azért egy kicsit pörgősebb, de azért az sem ér fel más hasonló kategóriás autóéval...

 

A 2.5-ös Calibra ha jól tudom 170LE körül mozog... de nem hiszem hogy 12-14 fölött zabálna még ha pörgeted is neki. Az 5000 - 100Km az olyan 20 literes fogyasztást jelent :D Vagy elszámoltál valamit vagy komoly gondok vannak az autóval. Mondjuk az autómata többet fogyaszt egy pár literrel mint a manuális váltós társai, de azért ennyivel nem! :)

 

 

YouTube-s videóra meg tényleg vigyázz, mert nemrég kaptak el két fiatalt, akik előzetes letartóztatásba vannak pont egy ilyen videó miatt, mondjuk ott más volt a tényező, de lényegében ugyan az :) Magyr utakon 130-nál többel nem lehet menni hivatalosan, szóval csak 0-100-at próbáld ki a YouTobe-n, vagy csak egyszerűen máshova töltsd fel a videót pl data.hu :)

 

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355">
Link to comment
Share on other sites

Na jó,azt aláírom hogy az 5000 forintot 120 kilóméterre vetettem ki,és egy minimális kis benzin maradt benne óraszerint!

A kis suzukimba az egy fél tank benzin,amivel,ha lábujheggyel járok 250 kilóméter ki is jön szépen...no comment...

 

A Calibrának motorikusan se ,meg sehogy máshogy nincs baja tudomásom szerint,de ne hasonlíts egy V6 os motor egy soros négyhengeres kétlitereshez.A 2.5 ös biztos egy "mázsával" nehezebb is,már csak a motor többlet-tömege végett.

Erre még rájön az automata felesleges pörgetése is.Ott van még a sportfokozat is...

(meg nyáron a manuális klíma használata!)

uhh össze se merem adni. :)

 

Igen,papíron 170 lóerö,(van is teljesítményadója böven,+a biztosítás se sok,csak évenként egy 100as,)

elsö vezetés után (lassan 2 éve)olyan 120-130 LE-re ra saccoltam csak...

pedig van viszonyítási alap is egy pár:

 

-CRX elsö széria

-CRX 2.gen (majdnem ilyet vettem)

-Mitsubishi Gallant

-Omega MV6 :lol:

-Mazda 6 sport (dízel)

-több nem jut eszembe,de akad még :)

 

De mondom:

Nem a "sztárolás"végett ,de megmutatom mit müvel üveghangon :)

Nem vagyok abszolút Opel párti,ezt a kocsit sem szeretem,de mivel épp nincs müszaki a suzukin,muszály ebbe ölni a pénzt a benzinkútnál

Szó szerint...

A Data jó ötlet,nem jutott volna eszembe,köszi

Link to comment
Share on other sites

Akár hogy is adod össze nem lehet 21 literes fogyasztása egy 2.5-ös Calibrának!

A 6000cm3-as H2-es fogyaszt 21 litert azért az meg akárhogy nézed egy hangyányit nehezebb a vasadnál! :D

 

Itt vannak a gyári adatok:

 

Opel CALIBRA2.5 i V6 Automata

 

Karosszéria

Felépítés:

Ajtók száma: 2

Ülések száma: 4

Motor és erőátvitel

Hengerelrendezés:

Hengerszám: 4

Motorbeépítés:

Lökettérfogat (cm3): 2498

Furat / löket (mm): 79.6/81.6

Sűrítési viszony: 10.8

Hengerenkénti szelepszám: 4

Szelepvezérlés típusa: dohc

Keverékképzés:

Feltöltés:

Teljesítmény (LE (kW) / 1 min): 170(125)/6000

Nyomaték (Nm / 1 min): 227/4200

Hajtás:

Kézi váltó fokozatai: 5

Automata váltó fokozatai: 4

Futómű

Elsőkerék-felfüggesztés:

Hátsókerék-felfüggesztés:

Fordulókör: 11.50

Fék elöl/hátul:

Abroncsok (szériakivitel): 205/55 R15

Méret és tömeg

Tengelytáv (mm): 2600

Nyomtáv elöl (mm): 1426

Nyomtáv hátul (mm): 1446

Hosszúság (mm): 4492

Szélesség (mm): 1688

Magasság (mm): 1320

Saját tömeg menetkészen (kg): 1355

Megengedett össztömeg (kg): 1775

Csomagtér (l): 300/980

Vontatható fékezett utánfutó tömege (kg):

Üzemanyagtartály (l): 63.0

Menetteljesítmények

Gyorsulás 0-100 km/h (mp): 7.8

Végsebesség (km/h): 237

Fogyasztás városban (l / 100 km):

Fogyasztás országúton (l / 100 km):

Átlagfogyasztás (l / 100 km): 8.7

Üzemanyagfajta: 95

 

 

A 2.5 V6 fogyaszt olyan 9litert vegyesen <_< Szóval nem tudom milyen 21 literről beszélsz?! :D

Valami nagyon nincs rendbe a kocsiddal, vagy lyukas a tank :D :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Truemaster!

 

Ez a baj!

Hogy egy valahonnan kinézett hibás gyári katalógust veszel alapul.

 

Hengerszám: 4

satöbbi...

 

A Suzukival meg birok etetni 10 litert városba,holott csak 1.3 as,akkor egy duplaköbcentis autó alapból 9 liter eszik?

Te biztos tudod...

Én örülnék a legjobban ha egy H2 -es Hummer zabálna ennyit a seggem alatt :lol:

 

De hogy ne csak a szám járjon:

Elkészült a videó,igaz kapkodtam vele,sokminden nem látszik,nem volt kamerásom sem,szal egykéz a kormányon,egy kéz a telefonon...meg lesz ismételve,csak száradjon egy kicsit az út.

 

(Reggel fagyott az út,délfele meg tiszta víz volt.)

 

Akiakartalátta.com

 

Enjoy

Link to comment
Share on other sites

Én nem ismerem a Calibrát, legalább is nem volt még dolgom vele így nem tudom mit tud(hat) a gép, csak a hallottak és a gyári adatok alapján tudok véleményt alkotni.

 

A "gyári" adatokat innen vettem:

http://audi.osszesauto.hu/prg/autoinfo5.kk?fnMID=29252

 

Egyik munkatársamat kérdeztem (neki régen volt Calibrája) azt mondta hogy 8-9 körül fogyasztott a 2.0-es 16 szelepes.

De nagyon rossz véleménnyel van a Calibráról :) Nem is volt meg neki sokáig.

 

A videó meg jó lett szerintem ;) Köszönjük! :)B)

Link to comment
Share on other sites

Igen a videó úgy kezdödik hogy "Csöööö Offa... :lol: !

 

Azért hogy nemkamu,lopott videó.

Fentebb irtam hogy egyedül videóztam + adtam neki,ezért olyan remegös.

Megkarcolja a 180-at,de jött egy ivesebb nagy kanyar,nem akartam félkézzel bohóckodni a vizes úton... :)

(rossz bundás főútvonalon)

 

+annyi a hiba,hogy ki kellett fordulnom,szal nem épp 0 ról indul a padlózás.

Sportfokozatban volt,de ez sem derül ki a videóról,vagyis látszik a sárga kis ikonja,de a fordulatszámmérö már nem fért bele a képbe,ha pedig nem zoomoltam ,akkor alig lehetett leolvasni ,még a kilóméterórát is.

Kvázi nem is arra koncentráltam... :)

 

A Datára kb. 5. -dik próba után tudtam felrakni,ilyen rosz nem volt még a Data mint ma (szvsz)

De próbaképp letöltöttem,kb 10-jére engedte,és jó is volt.

 

Jobb körülmények közt majd ujra forgatok ... :lol: :lol: :lol:

 

De félreértés ne essék Offa!

 

Nem védem az Opeleket,csak gondoltam megmutatom,hogy a "gyári legnagyobb" motorjával

(azért igy mondom,mert FAN-ok szoktak Omega MV6 --3000-res motort is beletenni)

mit tud,pláne így hogy automata.

Az ilyen Mv6 osokat pláne az összkerekes kasztniba szokták pakolni,mert igen jött ki olyan is.

De láttam már összkerekes,2.5-ös calibra-motoros GSI Corsát is :)

 

Gondolom Te melyikekre gondolsz...felénk is van sok "tuNYing Tesvír",elöszeretettel feszengnek benne... <_<

 

Holnap egyik karosszéria lakatos haverom történetét mesélem el,pár képpel illusztrálva.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Offa

 

Csak kimásolod a linket, bejön a Data, ezután ne kattints a letöltés indítására, hanem várd meg még bejön a letöltöpanel, és file mentése.

Ha rákattintok a letöltés indítására akkor nekem is error-t ír, ha várok 5 másodpercet akkor jó.

Most szedtem,nekem engedte.

Ha mégse megy akkor megpróbálom a Rapidot.

 

 

Link to comment
Share on other sites

A videót nem tudnád valami más tárhelyre feltenni? Pl, Speedyshare, Zippyshare, vagy 4Shared? Képtelen vagyok letölteni data.hu-ról. Előre is köszi, kíváncsi vagyok az Opelra :D

 

Én se bírok vele, viszont nagyon érdekelne a video! :)

 

jajj még valami...nekem a rapid se jó, de az idézetben említettek megfelelnének! :blush:

Link to comment
Share on other sites

Kösz mindkettőtöknek :)

 

Nektek nincsenek jó sztoritok?

Várnám szeretettel :lol: ,érdekel!

Igaz beígértem valamit (karosszérialakatos haver története) de várok még vele ,még a végeredmény nincs lefotózva, pedig be....-ás amit csinált.

Link to comment
Share on other sites

Kedves Man0waR!

 

1,4-es hatvan pacis alap Astrammal nem igen mennék olyat, mint te akkor és ott. :D Na meg amúgy is én szabályt betartva közlekedek. :P Vagyis van hogy megforgatom a hóban a parkolóban, de még sose jutott eszembe lefilmezni, na majd eccer talán.

 

Addig is, minden tiszteletem a tiéd! :D

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ezt mért így mondod? :)

Nagyjából betartok én is minden szabályt...:rolleyes:

Írtam ,nem az enyém a Calibra de megyek vele azért sűrűn,a Suzukin(az saját :lol: ) épp nincs müszaki ,hétköznapokra csak 1 Transporter jut :lol: .

91-es, "egykilenc-szívó " <_<

Igazi romhalmaz,apósé :)

 

Kispolszkin kezdetem, árkot-bokrot jártam azzal is ,talán ahhoz füz a legtöbb élmény.

Írtam is a Totalcar/népítéletbe róla ,ha befejezem majd belinkelem ide is.

 

Ti min kezdtetek ?

Link to comment
Share on other sites

Nekem 7. éve van jogsim, egy 1,6os Ford Orionon tanultam vezetni. Szerettem, jó hosszú volt. :rolleyes:

Aztán apa vett egy kocka 1,3as Ladat, na azzal minden bajom volt az Orion után, de megtanultam vezetni! ;)

Most meg vagy 4 éve az Astraval nyomom.

 

Eccer meghajtottam rokon 2000es turbódízeles Vectra kombiját, asszem 205/55ös gumikkal 16 colos felnin, hát az az autó nagyon ment! :) Eddigi legerősebb autó amit rámbíztak. Akárhogy nyomtam neki nem bírtam kipörgetni a kerekeit. Amikor meg beváltottam 5-be s beálltam szépen 50-re, 1000et forgott a motor. Tolatni is egy élmény volt a lesötítített ablakokon keresztül alig láttam valamit. :D 70-től többet nem mentem vele, nem igazán volt rá hely, azt is faluban tettem szűkös úton. Na meg nem nagyon mertem nyomatni, mert nem akartam hogy gebasz legyen esetleg. Viszont a sebességet egyáltalán nem érezni benne, fel se tűnt, hogy 70-el megyek. Rokon az M7-esen 180-at hozott ki belőle. Én egyszer vezettem, de már elpasszolták, így nem igen fogom. :( Most egy 1,6os négyes golfuk van, bár nem nagyon szoktuk kölcsönadni a verdákat egymásnak, de remélem egyszer majd ezt is vezethetem. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...