Jump to content
PirateClub.hu

Bike


tibiole
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Sziasztok!

Bringavásárlás előtt állok, és a tanácsotokat szeretném kérni, hogy az alábbi 3 canga közül melyiket érdemes megvenni(vagy esetleg egy másikat, ha jobb ebben az árkategóriában). Elsősorban dirtre és enyhe freeridera használnám. Lehetőleg olyat ajánljatok, ami tovább bírja, de ez ne menjen a felszereltség rovására. :)

Magellan PolarX Tabletop 2008

# Váz: 7005 AL

# Teleszkóp: RST LaunchT8 100mm

# Első kerék: B+ Freeride Disc 36H BLK

# Hátsó kerék: B+ Freeride Disc JR 36H BLK

# Gumi külső: WTB Prowler SS 26x2,3

# Tömlő: DURO 26x2,1-2,5 AV

# Felniszalag: B+ Sport 559x22mm

# Kormány: B+ Rising 670/30/31,8mm

# Kormányszár: B+ Dirt 60/7/31,8mm

# Markolat: WTB Moto-Tec clamp-on

# Kormánycsapágy: B+ Defense

# Váltókar: Shimano Alivio

# Fékkar: B+ Tribal

# Fék: B+ Tribal

# Nyereg: B+ JUMP

# Nyeregcső: B+ Ride 30,9x400mm

# Hajtómű: B+ Jump Defense 22-32T

# Hajtómű csapágy: B+ Norma 113mm

# Első váltó: SHIMANO Acera 00092

# Hátsó váltó: SHIMANO Alivio

# Fogaskoszorú: SRAM PG-830 11-32 8s

# Lánc: HG 50

# Pedál: B+ Pop Jump fekete

# Súly: 16,5 kg

# Váz méretek: S/L

# Ajánlott fogyasztói ár: 109 900 Ft

#Én 99 800 Ft-ért tudnám venni

Wenson Dirt Street 4.5

Kerékabroncs: ALEX DM24

Gumiköpeny: MAXXIS HIGH ROLLER,

26"x2.35

Fék-Váltókar: Shimano Alivio/2x8

Hajtómű: FSA CK-500C/

DH4, 22x32x44T

Váz: Alumínium, 14" 16"

Teleszkóp: SUNTOUR SF-DURO-

DJ-D

Váltó Hátsó: Shimano Alivio

130 000,-(ez lenne a maximum, amennyit fizetni tudnék)

Altrix Airborne Jump

U6 aluváz, Suntour Duro XCR teleszkópvilla, Altrix Premium stucni/kormány, Alivio váltókar, Alivio hátsóváltó, 8 sebességes, Truvativ Holzfeller hajtómu, külsocspágyas középrész, Alhonga V fék, Avid fékkar, Sun DW felni, Novatech agyak, IRC Kujo XC 2.25 külsok, Altrix Dirt nyereg, pedál nincs.

119,900 ft

Link to comment
Share on other sites

én a wensont ajánlanám személyszerint,bár én inkább xc-ben vagyok járatos,de ez eléggé erősnek tűnik.ha előbb-utóbb tárcsásítani akarsz,akkor a magellan,ott egy két alkatrész cseréjével tuti masinát tudnál összerakni,de ennek a telója nem a legerősebb.az rövid időn belűl kuka.

 

 

MÁS

van egy eladó teleszkópom,itt megtekinthető:

http://piacter.bikemag.hu/showproduct.php?product=139366&cat=500

valamint egy 3x8-as acera fékváltókar,kérésre képet küldök.

Link to comment
Share on other sites

yeah, jövő hétfőn már az új cangámon fogok ülni :D de nem polarX lesz, hanem Mongoose Fireball. 89000-ért akciósan.

update: kicsit megkésve, de ma megvettem a bicajt! ez egyszerűen khurrrrvajó! a váz adja magát manualra, a teló kimozogja még a falevelet is, ha úgy állítom be, a fékek harapnak, felütéses defektem pedig nem valószínű, hogy lesz mostanában. egy láncvillavédő azért kéne rá. ja, és 16"-os, de nem tűnik túl nagynak, nekem pont jó.(ugratókon még nem próbáltam, nem volt rá időm. de majd holnap!)

és most pikcsörz:

DSC00102_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

500897916DSC00104_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC00105_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jó kis topic! Én imádok kerékpározni, több gépem is van. Hagyományos kempingbringa (kölcsönbe), Teszkó-monti és egy országúti versenybringám is van. Terveim: Idén jó lenne elérni a 8 000 letekert kilómétert. vagy még többet ;)

Link to comment
Share on other sites

(ugratókon még nem próbáltam, nem volt rá időm. de majd holnap!)

na kimentem A Krosszpályára(helyi motorosok összedobtak valamit, egész jó). még a legnagyobb ugratókat is lazán átszálltam ezzel a bicajjal, és közben beadtam pár jó trükköt :rolleyes: .

lánc-problémát megoldottam egy kis fóliával, amíg nem lesz rendes láncvillavédőm.

szóval vegyetek ilyet amíg még akciós, mert megéri! bár a váltó nem valami nagy cucc, de csak ritkán dobja lejjebb a láncot.

Link to comment
Share on other sites

Jó kis topic! Én imádok kerékpározni, több gépem is van. Hagyományos kempingbringa (kölcsönbe), Teszkó-monti és egy országúti versenybringám is van. Terveim: Idén jó lenne elérni a 8 000 letekert kilómétert. vagy még többet ;)

Hol tartasz most??

Én január óta mentem eddig 13.000kilométert kb :)

Link to comment
Share on other sites

én eddig tanév végétől kb 4000-4500 km-t nyomtam,főleg a Bükkben és a Madarasi-Hargitában Erdélyben.most próbálom feltölteni az ígért képeket,amint meglesz belinkelem.

 

Crunker:hol találtad ezeket a(z) userbarokat?

 

edit:itt vannak a képek amiket ígértem:

http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/P1110115.jpg

 

Verseny közben(2008.07.19 Répáshuta xc u17 1.hely)

http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/verseny+025.jpg

 

váz:Mongoose Rockadile Ald PRO

teló:Rock Shox Judy3

fékek:Tektro IO 160/160 cserélődik Avid BB5 185/160

Hajtókar:Truvativ Isoflow 22/32/42 cserélődik Shimano Deore Lx integrélt tengelyesre

Váltó:e/h Shimano Acera/Deore Lx

váltókar:Sram Attack Trigger 3x8

felni:e/h Xrims/Ritchey OCR

Agyak:Mongoose

Kiegészítők:Mongoose cserélődik Specialized Indie nyereg,Race Face Ride nycső,Pro kormány,kormányszár

pedál:Shimano pd-m520

 

Link to comment
Share on other sites

Sajnos az én pénztárcám sem enged meg olyan kerót amilyet szeretnék, de ezzel a kis géppel is elégedett vagyok (Merida K8). Csak az zavar, hogy még mindig nem tudok Bunny Hoppozni, és ez elég gáz. Lehet, hogy nem rántom fel eléggé a kormányt, vagy nehéz a keró, de ezt az egy dolgot nagyon meg akarom tanulni!

Link to comment
Share on other sites

Lolnoob: Látom van egy narancssárga limuzinod! :D

kösz, bár én nem limuzinként használom. :D zúzom rendesen.(de azért vigyázok rá ofc. nem is igazi bringás, aki nem tartja rendben a bicóját.)

roggenbrot: próbáld úgy rántani a kormányt, mintha egy csónakban eveznél. megpróbálod a mellkasodig(nem muszáj addig) felrántani az elejét, majd előretolod, közben felhúzod a lábaidat. remélem, tudtam segíteni. (amúgy az egyik haverom azt mondja, hogy "baszó-mozdulattal" kell csinálni :D )

szerk.: mtb-online.hu-n van leírás róla.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Üdv. mindenkinek!

 

Látom Ti is gőzerővel tekertek, én is ezt tettem a hét elején: fent voltunk haverokkal a Mátrában (hétfő-szerda) aztán faltuk a kilómétereket a hegyek között. Nagyon jó volt! :P Most szerelőnél van a paripa, a hátsó részleg elég vészes (fék,váltó, kerékbe 8as).

 

Valaki tud valami olcsó és jó pulzusmérőt javasolni (bringára)?

 

 

 

Most pedig megyek megtisztítom a család kerékpárjait! Jó tekerést mindenkinek!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Ma meg tegnap nagyon jó volt, minimum 20km-t letekertem Dirt közben, marha jót Dirteltünk, majd öszi szünetbe megcsináljuk jobbra a pályát.

 

Csak egy bajom van, a hajtómű, meg az hogy a T6 gilla Rst telómba, állandóan kilazul a joytech agy, vagy a kónusz lazul ki, vagy a csavar... nem tudom mi baja van, lehet erősebb agy kell?

Link to comment
Share on other sites

Üdv. mindenkinek!

 

Látom Ti is gőzerővel tekertek, én is ezt tettem a hét elején: fent voltunk haverokkal a Mátrában (hétfő-szerda) aztán faltuk a kilómétereket a hegyek között. Nagyon jó volt! :P Most szerelőnél van a paripa, a hátsó részleg elég vészes (fék,váltó, kerékbe 8as).

 

Valaki tud valami olcsó és jó pulzusmérőt javasolni (bringára)?

 

 

 

Most pedig megyek megtisztítom a család kerékpárjait! Jó tekerést mindenkinek!

nem tudom mi számíít olcsónak. Nekem eddig Cateye órám volt,de sajnos megadta magát,pedig nagyon szerettem, most meg egy Polar CS200-asom lesz ami szerintem még a viszonylag "olcsó" kategóriához tartozik.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...