Jump to content
PirateClub.hu

Metál


Amigoo
 Share

Recommended Posts

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nekem Ezek A kedvenceim:

 

acdc, black sabbath, aerosmith, arch enemy, crematory, children of bodom, in flames, hammerfall, inearthed(ex children of bodom),disturbed, iron maden, led zeppelin, manowar, metallica, nightwish, queen, rammstein, slipknot

 

a magyarok közül:

 

ossian(legjobb), depresszió, pokolgép, kalapács, lord, blues company, hobo blues band, karthago, moby dick, tűzmadár... sorolhatnám reggelig :D

Link to comment
Share on other sites

akkor most én jövök :)

 

Emperor

Andrarakh

Gorgoroth

Behemoth

Nabaath

Burzum

Angra Mainyu

Xasthur

1349

Satyricon

Marduk

Immortal

Hypocrisy

Eternal Death

Bathory

Venom

Agalloch

Basilisk

Död

Drudkh

Coldworld

Hakuja

Krohm

Lethal Diabolic

Desolation Triumphalis

Silencer

Summoning

Nazhand

Original Sin

 

na jó hosszú lett, innen válogathat, aki szereti a blacket és a depressive blacket

Link to comment
Share on other sites

akkor már én is leírom a kedvenceim :D :

Meshuggah

Clutch

Kyuss

Down

Gojira

Cynic

Spiritual Beggars

The Black Dahlia Murder

The Project Hate MCMXCIX

CODS

Atheist

Dethklok

Mastodon

Benighted

Celtic Frost

In Flames

Soilwork

Textures

Tesseract

The Dillinger Escape Plan

Opeth

Nevermore

Pantera

White Zombie

Tony Danza Tapdance Extravaganza

Tool

Bloodbath

Slayer

Between the Buried and Me

Leng Tch'e

Ensiferum

Fear Factory

Finntroll

Korpiklaani

Hammerfall

Lamb of God

 

magyarországon:

Isten Háta Mögött

Wendigo

Cadaveres De Tortugas

Subscribe

Stereochrist

Watch My Dying

DiszTraktor

Nefogazz

Link to comment
Share on other sites

Nah, mivel a Tiesto topikot kezdtük szétoffolni a metál témába elindult dolgokkal átjöttem ide.

 

sbxslade írta:

utsó off: szóval a Linkin Park is numetal vagy miaszösz, de azért mégsem köthető a klasszikus értelemben vett metálhoz... na ugyanígy vagyok a Korn-nal és a Slipknot-tal is

hát a numetal is metal, mert vmi köze csak van a metalhoz.annyi hogy a numetalos bandak nem törődnek annyit azzal hogy a riffjeik alapból zúzósak legyenek, hanem szépen lehangolják a gitárokat aztán úgy már minden zúzósabbnak hangzik.Kevesebb dallam, egyszerű szólók... nem szeretem a műfajt.

Link to comment
Share on other sites

én is meghallgatom őket, sőt a Linkin Park-ot is, de zeneileg akkor sem képesek olyan értékek felmutatására, mint az igazi metál előadók, és ezért az én szememben ők nem metál zenét nyomnak... azt elismerem, hogy a két műfajnak van köze egymáshoz, de elég kevés :)

más kérdés, hogy mit hisznek azok, akik szemében a Slipknot a námbörvan metál banda...

Link to comment
Share on other sites

Hát nem tudom, szerintem hallgasd meg a Tool cuccait, igaz, hogy a '90-es években és persze mostanság zenélnek, de nagyon jó zenét tolnak, a saját fejük után mennek, nem a tömeggel együtt.

Link to comment
Share on other sites

nem azért de a Slipknot -ban azért elég durván jól képzet zenészek vannak az más dolog ,h egy időben nagy divat lett!de az metal a javából az biztos

Ennek ellenére ez nem igazán hallatszik. Ha tényleg olyan 'durván jól képzettek' akkor miért nem játszanak olyan zenét, ami ezt tükrözi?

 

Mellesleg, hogy megerősítsem az előző kijelentésemet, nem egy olyan ismerősöm van, akik igénytelennek tartják a rock zenét, csak azért mert valaki Slipknotot, Kornt vagy valami egyéb ezekhez hasonló szemetet mutatott nekik. De ezt nem is csodálom.

Ellenben ha valaki, aki még nem ismeri a műfajt, mondjuk az imént említett Toollal, vagy a Dream Theater-rel, a Pain of Salvationnel, a Queensr

Link to comment
Share on other sites

nem azért de a Slipknot -ban azért elég durván jól képzet zenészek vannak az más dolog ,h egy időben nagy divat lett!de az metal a javából az biztos a linkin park hát az inkább rock számomra főleg az új lemez

a slipknotban nincs semmi extra.Persze hogy tudnak gitározni, az egyik már lassan 20 éve gitározik, annyi idő alatt csak ragad vmi az emberre.mellesleg attól hogy valaki képzett zenész, még nem biztos hogy jó zenét is tud írni.

az persze már ízlés kérdése hogy a slipknot kinek jó, kinek nem.

nem az a lényeg hogy divat lett és azért gagyi... az én szempontomból nézve a zenéje miatt nem jó.de ez saját vélemény.

Link to comment
Share on other sites

Léteznek, csak éppen Tolkki nélkül. Találtak egy új gitárost, és már elkezdték felvenni az új számokat. Talán már be is fejezték, nem tudom, mostanában én sem hallottam híreket róluk.

 

Szerk.: Az új gitáros Matias Kupiainen, és az új album valamikor jövőre jön ki, ha minden igaz, King of Nothing címmel.

 

Szerk2.: Korrektúra: A King of Nothing valószínűleg nem lesz a végleges neve az albumnak, csak ezzel a névvel dolgoznak rajta.

Link to comment
Share on other sites

A legújabb zene amit hajlandó vagyok meghallgatni az a Judas Priest-től a Painkiller.

De ez is 18 éves.

 

Nyugodt szívvel felteheted a Man0waR - Warriors Of The World 2002 es korongját, én nem csalódtam benne,pedig absz. a "régi" metal híve vagyok.

 

és csak 6 éves lemez...

Link to comment
Share on other sites

Léteznek, csak éppen Tolkki nélkül. Találtak egy új gitárost, és már elkezdték felvenni az új számokat. Talán már be is fejezték, nem tudom, mostanában én sem hallottam híreket róluk.

 

Szerk.: Az új gitáros Matias Kupiainen, és az új album valamikor jövőre jön ki, ha minden igaz, King of Nothing címmel.

 

Szerk2.: Korrektúra: A King of Nothing valószínűleg nem lesz a végleges neve az albumnak, csak ezzel a névvel dolgoznak rajta.

 

Köszönöm szépen az infót, kiváncsi leszek, mit hoznak ki Tolkki nélkül, mert hát valljuk be, ő a Strato hangzás megalapítója.

Link to comment
Share on other sites

The new guitar player is 25-year old Finnish guitar phantom Matias Kupiainen. Jörg Michael says, "in Matias we found new character who fits perfectly with his way of melodic guitar shredding, he is a killer player, a 'Wunderkind' from Finland!"

 

Kupiainen teljesen más stílusú, de erre persze számítani lehetett. Ettől független szerintem Tolkki nélkül is meglesznek, sőt talán még jobb zenét játszanak majd, hiszen az új gitárosuk inkább progresszívabb, most olvasom, hogy gyakran hasonlítják Michael Romeohoz és Steve Vai utódjának is kikiáltották már. Személy szerint nem igazán szeretem ezeket a hasonlítgatásokat, de ha ez igaz, akkor csak jót várhatunk.

 

 

Valahol találtam egy részletet az egyik új Stratovarius számból, de már nem tudom hol.

 

 

Addig is itt van Kupiainen egyik saját száma:

http://www.youtube.com/watch?v=6IqsCEmDIBQ

Link to comment
Share on other sites

nem azért de a Slipknot -ban azért elég durván jól képzet zenészek vannak az más dolog ,h egy időben nagy divat lett!de az metal a javából az biztos a linkin park hát az inkább rock számomra főleg az új lemez
A Slipknot felőlem állhat bármilyen jól képzett zenészekből, a zenéjük akkor is hulladék (pár számukat leszámítva)... a Linkin Park-ot meg nem nevezném rock zenének, már alapból a hangszerek elég kis hangsúlyt kapnak a zenéjükben...

 

Nu-metal banda: Linkin Park, Limp Bizkit, Korn, System of a Down, Slipknot..és sajnos sokan elfelejtik,hogy ennek a stílusnak egyik alapítója a Deftones volt... a lista a teljesség igénye nélkül készült.
Azért én a Deftones-t egy fokkal igényesebbnek tartom, mint a fentebb felsoroltakat...
Link to comment
Share on other sites

Nem tudom miért megy mostanában a nagy Slipknot utálás. Most ez a divat? Amíg nem lett úgynevezett "divatzene", addig nem oltották. Most hogy az, mindenki utálja, pedig legtöbben három számot nem tudnak mondani tölük. Lehet hogy azért, mert most ismerik. Nem tudni.

 

A Subliminal Verses volt az elsö album, amit hallottam tölük, és elöször én is utáltam. De késöbb megszerettem, megfogott a stílus, ahogy egy ritmikus, zúzós szám hirtelen egy melodikus részt kapott (NEM nyálasan, ahogy a mai core bandák csinálják). A szokatlan harmóniáik, bonyolult ritmusaik, sokáig kedvenceim maradtak. Ezután megismerkedtem a régebbi számaikkal, amit teljesen másfajták. Azok inkább hangulatfüggöek, de ha olyan kedve van az embernek, nagyon jók.

 

Divatzene. Ki nem sz*rja le? Hallgattam azelött, hogy az lett volna, most hallgatom, mikor az, és hallgatni fogom azután is.

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom miért megy mostanában a nagy Slipknot utálás. Most ez a divat? Amíg nem lett úgynevezett "divatzene", addig nem oltották. Most hogy az, mindenki utálja, pedig legtöbben három számot nem tudnak mondani tölük. Lehet hogy azért, mert most ismerik. Nem tudni.

 

Divatzene. Ki nem sz*rja le? Hallgattam azelött, hogy az lett volna, most hallgatom, mikor az, és hallgatni fogom azután is.

Én magasról teszek arra, hogy divatzenekar (hallgatok én például Blink 182-t is, mert egyszerűen tetszik, pedig az aztán már elég divatzene).

A Slipknot-tal konkrétan az a bajom, hogy miután végighallgattam 3 albumot, nem tudtam azt mondani, hogy igen!ez jó zene... van pár számuk ami tetszik (Duality, Wait and Bleed, Spit it Out, No life), de a legtöbb számukban nem érzem, hogy tehetségesek lennének. Ezt persze valamennyire csak szubjektíven lehet eldönteni, ezért részben feleslegesen magyarázok egy elfogultabb embernek (Chryss ezt nem konkrátan neked céloztam, általánosságban beszélek).

De ha nekem valaki azzal jön, hogy bizony a metál zene az egyetlen jó zene, mert van egy Slipknot pólója és egész nap azt bömbölteti, akkor kiröhögöm. Rengeteg ember tartja magát keménynek, mert őket hallgatja és ezért valamennyire divatbanda. Nem úgy, mint a nagy metál zenekarok, akik szerintem valamivel tehetségesebbek a Slipknot-nál, de mégse horjda mindenki divatból a pólóján ;)

Link to comment
Share on other sites

sbxslade: Személy szerint viccesnek tartom, ha egy Slipknotpólós mondja, hogy a metál az igazi, mivel sokan nem is sorolják az "igazi" metál bandák közé.

 

Ami a tehetségüket illeti, nem az határozza meg, amit játszanak. Pl. a Beatles-eseket is bosszantotta, hogy olyan zenét kell játszaniuk, mert az kell a népnek, mert ök állítólag tudtak volna sokkal jobbat is. Szóval nem tudom.

 

Amúgy igazad van, és értékelem a te véleményedet is. :) Amúgy nekem se tetszett elöször (kivéve a Before I Forget), de hát ízlések változnak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...