Jump to content
PirateClub.hu

Metál


Amigoo
 Share

Recommended Posts

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Meglehet. Azóta már nekem is változott a véleményem. A BG helyett már inkább a Scorpionst, a Helloweent és Axel Rudi Pellt tartom a legjobbnak a németeknél. Ezt a Rage-et nem ismerem, bár a nevét már hallottam több helyen is, de majd utánanézek.

 

De ami nálam jelenleg abszolút kedvenc, az a Pain of Salvation. Főleg Daniel Gildenlöw kiemelkedő képességei miatt.

 

Edit: Más: Bár inkább rock, mint metal, de Ayreont is csak ajánlani tudom mindenkinek. Eddig még nem hallottam egy rossz számot sem tőle, pedig már talán mindegyiket ismerem. De ugyanez igaz a PoS-re is.

Link to comment
Share on other sites

Meglehet. Azóta már nekem is változott a véleményem. A BG helyett már inkább a Scorpionst, a Helloweent és Axel Rudi Pellt tartom a legjobbnak a németeknél. Ezt a Rage-et nem ismerem, bár a nevét már hallottam több helyen is, de majd utánanézek.

 

Félre ne értsd, a Blind Guardian igenis nagyon jó kis együttes, csak nekem a Rage a favorit. :lol:

 

Amúgy nézz csak nyugodtan utánuk, garantálom, hogy nem fogsz bennük csalódni, én azt javaslom, hogy mindjárt kezd a 2008-as albumukkal, a Carved In Stone, minden szám egy rememű.

Link to comment
Share on other sites

Utána fogok nézni, amint lesz rá egy kis időm

 

Most ugrott be... Mike Terrana miatt volt annyira ismerős a nevük. Azt nem tudom, hogyí most dobol-e a Rage-ben is, de Axel Rud Pell-nél jelenleg igen. Ezzel kapcsolatban hallottam annyiszor a banda nevét korábban, de ha Mike Terrana dobolt náluk, akkor rossz nem lehet valóban.

Link to comment
Share on other sites

Sajnos már kilépett, jelenleg Andre Hilgers a dobosuk.

 

Hamár itt vagyok, én is ajánlok 1-2 együttest:

 

Rage, Grave Digger, Gamma Ray, Equilibrium, Helloween, Stratovarius, Sonata Arctica, Tűzmadár, Nightwish, Leverage, COB, Ensiferum, Finntroll, Arch Enemy, Naglfar, Dark Funeral, Kataklysm, Slayer, Soulfly, Ektomorf, Opeth, Satyricon, Zyklon, Fear Factory, Crematory, DragonForce, Cradle Of Filth, Iced Earth, Dir En Grey, Dimmu Borgir, Marduk, Amon Amath, Emperor...

Link to comment
Share on other sites

A legjobb metálok (+néhány rock):

 

- Opeth (progresszív death metál)

- Insomnium (melodeath metál)

- Iron Maiden (NWOBHM)

- System Of A Down (alternatív rock)

- Disturbed (rock, nu rock)

- Rage Against The Machine (nu rock)

- Slipknot (nu metál)

- Ensiferum (folk metál)

- Turisas (folk metál)

- Ayreon (prog)

- Fair To Midland (neo-prog)

- Nirvana (grunge)

- Porcupine Tree (prog)

- Stone Sour (hard rock/grunge)

 

Majd szólok ha valamit kihagytam. ;)

Link to comment
Share on other sites

Akkor az én jelenlegi kedvenceim:

 

Pain of Salvation - Progressive metal. Elsőre nem biztos, hogy tetszik, de amúgy tényleg nagyon jók. A banda feje, Daniel Gildenlöw, talán nem a legjobb gitáros, de kétségkívül az egyik legjobb metal énekes és szövegíró/dalszerző.

 

Ayreon - Progressive rock/metal. Arjen Lucassen egyik projectje. Amit fontos róla tudni, hogy rengeteg különböző stílus jegyeit ötvözi, beleéértve a rock és az electro (Ambient a legkiemelkedőbb ezek közül, ami főleg a legutóbbi albumukra jellemző) zenét is. Ami meg engem megfogott az a sztori, ami miatt már érdemes végighallgatni az összes CD-t.

 

Kamelot - Power metal, progressive és szimfónikus elemekkel. Ami náluk megfogott, az a nem igazán szokványos stílus és a kimagasló igényesség. Meg persze az énekes Roy Khan.

 

Symphony X - Progressive metal, power és szimfónikus elemekkel. Még nem ismerem őket olyan jól, de nagyon tetszik a zenéjük. Ismét az énekest emelném ki, Russell Allent.

 

Evergrey - Power/Progressive Metal. Hasonló igaz rá, mint a Symphony X-re. Nem ismerem még olyan jól, de tetszik. És megint csak az énekes teszik igazán, Tom S. Englund. Bár a legutóbbi albumuk nem tetszik annyira, mint a korábbiak.

 

Meg persze még a régi kedvenceket is felsorolhatnám. Sonata Arctica, Stratovarius, Blind Guardian, Helloween, Axel Rudi Pell pl. De elég sok van, nehéz lenne mindet felsorolni.

Link to comment
Share on other sites

Fogalmazási képességeim megint csak gyengélkednek, ahogy látom... Lehet, hogy többet kellene aludnom, vagy legalább átolvasni a szöveget, mielőtt elküldöm...

 

A Masterplan csak Jorn Lande és Mike Terrana (ismét) neve miatt ugrik be. Bár előbbi már otthagyta a bandát, de már csak emiatt a két személy miatt érdemes lenne beszerezni.

 

 

A Pain of Salvationnek és az Evergrey-nek pedig utánanézhetsz a youtube-on.

 

Pain of Salvation - Pilgrim

http://www.youtube.com/watch?v=BVofsMf5jcs

 

Pain of Salvation - Iter Impius (Live)

http://www.youtube.com/watch?v=Mvae5Lt0smI

 

Evergrey - I'm sorry

http://www.youtube.com/watch?v=8bGp7LCRTlM

 

Evergrey - Blinded

http://www.youtube.com/watch?v=89giDpJfbVM

Link to comment
Share on other sites

Ha már metal-nál tartunk, akkor részemről ezek ugranak be és hallgatom őket nagy szeretettel, mert többnyire imádom őket, persze csak olyanokat írok le, amiket tényleg kedvenceim közé sorolok :D (nem olyan sok van, mivel a rock-ot azon belül is a prog rock-ot talán jobban kedvelem)

 

Dream Theater (prog metal)

Opeth (prog death metal)

Megadeth (amolyan trash metal)

Andromeda (prog metal)

Amon Amarth (viking metal, melódikus death metal)

Circus Maximus (prog metal)

Ayreon (prog-folk-szimfo-space-sci-fi-opera-stb metal :D)

Symphony-X (szimfo-prog metal)

Amaseffer (izraeli folk-prog metal)

Avantasia (amolyan prog-metal opera, majdnem, mint az Ayreon)

Motörhead (talán heavy metal, de lehet csak "keményrock")

Slayer (kőkemény trash féle)

Stratovarius (power metal, itt-ott szimfo elemekkel)

Iron Maiden (nwobhm vagy mi :D, lényeg, hogy heavy metal)

Metallica (trash metal)

QOTSA (nemistom milyen metal, de jó)

SOAD (teljesen egyedi nem kevésbé durvulós, dallamos, technikás metal)

Therion (gótikus, szimfo, eleinte death, mostanság prog jegyeket is viselő metal)

Angra (folkos prog metal)

Axel Rudi Pell (heavy metal, sokszor keményrock sokszor balladák, nagyon dallamos, pörgős, ütős)

MUSE (kissé alternatív, sok stílust magába foglaló, néhol elektronikus, prog metal)

Narnia (talán vmi féle white-prog metal)

Vanden Plas (prog metal)

 

Az Porcupine Tree-t inkább talán a rock-ba sorolnám (ezt azért jegyzem meg, mert ez egy metal topic), amiért viszont egyet is értek azza, hogy metal-ba sorolják, az az hogy utóbbi 1-2 lemeze már metal-osnak is mondható. Persze ettől még igazán szeretem őket, fantasztikus egyéniség Steven Wilson ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pár kedvenc a teljesség megközelítő igénye nélkül:

Slipknot, Stone Sour, System Of A Down, Serj Tankian, Beore The Dawn, Children Of Bodom, Embers, Depresszió, In Flames, Soilwork, Machine Head, Scar Symmetry, Linkin Park, Still Remains , Trivium, Soulfly, Korn, Bullet For My Valentine, 8 Foot Sativa, All That Remains, Bleeding Through, Bring Me The Horizon, Cadaveres, Caliban, Casketgarden, Cataract, Crosscut, Disturbed, Dimension Zero, Fall Of Serenity, Haste The Day, Heaven Shall Burn, Inexist , Kataklysm, Katatonia, Lamb Of God, Limp Bizkit, Mygrain, Neaera, Norther, Skyfire, Sonic Syndicate, Souldrainer, Subsribe, Unearth, Watch My Dying, Amoral, As I Lay Dying, Avenged Sevenfold, Threat Signal...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Utána fogok nézni, amint lesz rá egy kis időm

 

Most ugrott be... Mike Terrana miatt volt annyira ismerős a nevük. Azt nem tudom, hogyí most dobol-e a Rage-ben is, de Axel Rud Pell-nél jelenleg igen. Ezzel kapcsolatban hallottam annyiszor a banda nevét korábban, de ha Mike Terrana dobolt náluk, akkor rossz nem lehet valóban.

 

 

Na, utánuk néztél? ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...