Jump to content
PirateClub.hu

Metál


Amigoo
 Share

Recommended Posts

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

In Flames

Dark Tranquility

Soilwork

Bullet For My Valentine

Disturbed

Opeth

All That Remains (melodical death metal/dallamos metalcore az előttem szólókhoz)

Killswitch Engage

Linkin' Park (a régi; ha ezt nu-metálnak hívjuk)

Spineshank

 

Most épp ezek, Slipknot szerintem is jó zenét játszik de az üvöltéssel nem az igazi.

Go go metál! B)

Link to comment
Share on other sites

Lordi

HammerFall

Sonata Arctica

Rammstein

Nightwish

Metallica

Tankcsapda

Depresszió

Cool Head Clan <----- nagyon vicces számaik vannak :D

Arch Enemy

KISS

Motörhead

AC/DC

 

és a nu metal-ra kitérve: nekem se tetszik, sztem nem illik a metal kategóriába, nicns benne az a szenvedély amit én a rockban és metálban érzek. kivéve a SOAD, de sztem nekik eléggé egyedi stílusuk van. és elnézést a nu metalistáktól, nem akartam őket megsérteni

 

Link to comment
Share on other sites

Hali. Na nem tom mennyire volt szó Dream Theater-ről :rolleyes: Aki kicsit is szereti a metál zenét és annak is a progresszívabb változatát annak nagyon ajánlom, bár aki ebbe a fórumba ír biztos ismeri :) Voltunk haverjaimmal koncerten Júli 6. án. Hát szó szerint romba dölt a Pecsa :D Iszonyatos zúzás volt. Vannak számok amikben rettenetes hosszú szólók és művészkedések vannak, én pl imádom ezeket a részeket (mondjuk zenélést elég régóta nyomom) de van aki ezt pl nem szereti... Nem tom, biztos igaza van. Kedvenc albumaim tőlük: Octavarium, Systematic Chaos, Metropolis, Train of Thoughts; Jó zenehallgatást B)

Link to comment
Share on other sites

Dream Theater tényleg jó kis zenét nyom. A prog.metál mezőnyből csak őket bírom! :)

Ha ajánlanom kéne zenét, akkor magyarok közül: Moby Dick (thrash), Cadaveres (groove), Ektomorf (thrash), Replika (thrash), esetleg egy kis Depresszió (hehh mainstream metal :D )! Zárójelben az adott stílust jelzem amit játszanak! (ha vki nem tudná :D )

 

Ha külföldi akkor mindenképp érdemes meghallgatni: Dragonforce (ultragyors power metal. Dobosoknak gitárosoknak, sőt még énekeseknek is kifejezetten ajánlatos :D ), akkor Hatebreed (ez amolyan "paraszthardcore" de lehet rá zúzni rendesen), Volbeat (country-metal, nagyon erős Elvis hatásokkal), ill. Elis (gothic metal. Sajnos az énekesnő elhunyt, de gyönyörű dallamokat énekel(t).)!

És ha valaki kicsit depressziósabb zenére vágyik akkor Mournful Congregation, Ahab. Ezek funeral doom csapatok szal csak csíínjával. Igaz sokak szerint ez már nem is zene csak csörömpölés meg halálhörgés, de attól én bírom. :D

Nah asszem ezek a fontosabb csapatok!

Vélemény? :D

Link to comment
Share on other sites

Én ezeket halgatom:BURZUM!!!!,Arcturus,Immortal,Venom,Satyricon,Aborym,Anorexia Nervosa,Christian Epidemic,Ador dorath,Emperor,Gernotshagen,Godkiller,Lumsk,Nile,Prostitute Disfigurement,Fuck I'm dead...,Thyrfing,Artillery,Nuclear Assault,Death,Cynic,My Dying Bride,Kreator,Sodom,Radikális Amputáció,Ahriman stb... Nagyon hosszu lenne felsorolni :) Ezeket nem ajánlom csak azoknak akiknek nagyon beteg az elméjük!

Normális átlag ember ezektöl tudat hasadást kap :)

 

Szerk:A lényeget kihagytam: LIMBONIC ART

Link to comment
Share on other sites

hát nem is olyan nehéz ajánlani, mondanám is:

- KORN már mindenki hallott róla a nay nu metal kialakítója

- DOPE zenekar amaerikai indus zene amerikában zabálják őket

-children of bodom alap

- IN FLAMES :D

- NIRVANA :( KURT COBAIN)

- SOILWORK

-EKTOMORF jó trash

- SOULFLY

CHIMAIRA

 

magyarok közül : ROAD, CADAVERES, REPLIKA, depi

Link to comment
Share on other sites

Children Of Bodom (nálam ez az isten)

Slayer

Rhapsody

Trivium

Rammstein

Demonlord

In Flames

Nightwish

System Of A Down

Static-X

Soulfly

Slipknot

Iron Maiden

AC/DC

Stratovarious

 

Egyébként az aláírásom második sorában benne vannak a legjobbak :D

Módosította PxE
A piros szín a STAFF-nak van fenntartva, másoknak TILOS a használata!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tudjátok mit? Hallgassatok amit akartok csak a lényeg, hogy metál legyen! :D

 

Amúgy ajánlom az Arch Enemy-t meg a Bathory-t (Nem, nem engem, hanem a svéd metálbandát! :D)

Link to comment
Share on other sites

Hát nekem most nagy a Celesty tetszik. Két jó szám(az első a legjobb :P ):

Celesty - Reign Of Elements

http://www.youtube.com/watch?v=0gvg9TYP5Oc

Celesty - Empty Room

http://www.youtube.com/watch?v=tpzIvlxgibA

 

Amugy meg szinte minden fajta metál banda zenéjét meghallgatom. Úgyhogy nem is sorolok:D Ja nem mert a deathnél csak 1-2őt, pl Sonic Syndicate.

Link to comment
Share on other sites

Tudjátok mi a bajom a Panterával? Imádom a gitárost (RIP Dimebag! :(), imádom a dobost, jónak tartom a basszert, de Anselmo hülye hangja miatt nem tudom hallgatni pedig bírom azt a fajta parasztmetalt.

 

Bár adok még egy esélyt nekik.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...