Jump to content
PirateClub.hu

Metál


Amigoo
 Share

Recommended Posts

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Csak kóddal linkelhetem be a számokat, mert a szabály szerint...

 

Na, ezt a jó kis 80as évekbeli Heavy Metal számot midnenkinek ajánlom

http://www.youtube.com/watch?v=PieSL1aQFx0

 

Azoknak, akik a késő-nyolcvanas évekbeli Black Metal-t szeretik

http://www.youtube.com/watch?v=0haPd1AiAXY

 

Jó kis Viking Metál

http://www.youtube.com/watch?v=hDpc-831GPs&feature=related

 

A világ ELSŐ Heavy Metal száma

http://www.youtube.com/watch?v=X8OjguOWKqg

 

A világ ELSŐ Doom Metal száma

http://www.youtube.com/watch?v=D-CJJomtWxw

 

Ógre Bátl! A világ első Thrash Metal száma???

http://www.youtube.com/watch?v=f-SMOsXCc0c

 

Sztón Kold Krézi! A világ első Thrash Metal száma???

http://www.youtube.com/watch?v=85uoxlyDG_U

 

Sympthom of the Universe. A világ első Thrash Metal száma?

http://www.youtube.com/watch?v=qdhYuzkKdII

 

 

Link to comment
Share on other sites

:blink: Sabbath? én Sabatont mondtam...

 

 

amúgy köszi, de már sokszor hallgattam Avantasia számokat, és felmentem a sabaton oldalára, hogy megnézzem a haver zenekarok linkjét, találtam is (pl. Pagan's Mind), de egyik se tetszett. Nem voltak olyan dallamosak sajna az ő számaik...

 

 

amúgy a Sabaton az egyik kedvenc bandám. További infó:

 

http://www.sabaton.net

Az új albumról a Cliffs Of Gallipolli fergetegesen jó!

Link to comment
Share on other sites

Ha a Queen-ről van szó ne feledkezzünk meg ezekről a számokról: Ogre Battle, Stone Cold Crazy, Liar, Keep Yourself Alive, Princes of the Universe, Innuendo.

szerintem attól, hogy a sok számuk közül néhány metál volt, még nem lesznek metál banda...durva párhuzam lesz, de ennyi erővel a Sum 41 egy rap banda, mert van pár rap stílusú számuk :)

 

És mielőtt mindenki azt kezdené el mondani hogy a Guns N' Roses nem metál akkor felsorolok egy két példát: Welcome to the Jungle, Rocket Queen, Aint it fun, A Sweet Child O'mine DEMO verziója, Pretty Tied Up, Civil War, Paradise City DEMÓ verziója

habár őket még annyira sem ismerem mint a Queent, de szerintem őket se kéne néhány szám miatt lemetálozni :)

Link to comment
Share on other sites

nos Magyar :

Ossian ( a Paksi sikoly =D )

Tűzmadár ( Modern heavy metal nagyon jók )

Akela ( sajnos már feloszlott sokan szidták de sztem 1ik legjobb Magyar banda )

Christian Epidemic ( legjobb Magyar banda)

Ektomorf ( világhírű Magyar zenekar de jó is lenne ha újra lenne 1 Magyar albumuk )

Kalapács ( Kalapács Józsi hát nagy arc... )

Messenger ( sokak számára ismeretlen de nekem bejön )

Moby Dick ( alap )

Morpheus ( nem ismerik sokan már voltam több koncerten is sztem jók )

Pokolgép ( hát igen sokan felnőttek rajta )

Obstuction ( nagyon jó főleg a pokoli szárnyakon album )

Road ( nem tom ez metál-e de nagyon jó mind3 albumuk )

Problems ( sztem jók keressetek rá )

Replika ( Epidemic után legjobb)

Rómeó Vérzik ( nagyon jók és a koncerteken is jó a hangulat mindig )

Superbutt ( sztem ők is jók )

Szeg ( jó ez is főleg a II album )

Watch My Dying ( nagyon jók )

 

Külföldiből 1-2 kedvenc

Asesino ( Nem sokan ismerik sztem jó )

Children Of Bodom ( alapzenekar )

Caliban ( szerintem nagyon jó )

Kataklysm ( földöntúli zúzda )

Hatebreed ( ik kedvencem )

Dope ( hát ez így megfogott valamiért )

KORPIKLAANI ( legjobb főleg 2005-ös album)

Divine Heresy ( nemrég fedeztem még csak fel ez is nagyon pörgős banda)

Murderdolls ( nagyon eltalálták )

...

 

van néhány ilyen elmebeteg banda

nem tudom melyik banda volt az, de befőttesüvegből kivettek beleket, aztán a koncerten az első 3 sor sugárba hányt...

XD jó lehetett =D

Link to comment
Share on other sites

Ha olyan zenéket hallgatsz, amik lehangolóak, akkor depressziós leszel. Nem tudom, hogy milyen együtteseket szeretsz, de próbálkozz mondjuk ezekkel:

Korpiklaani (A korai albumaikat ajánlom, vagy akár a még az elődjüket, a Shaman-t)

In Extremo (Szintén, inkább korábbi albumok)

Ensiferum

Helloween

DragonForce

Edguy

Freedom Call

 

Tehát lényegében folk és power metal.

 

 

Más, két heavy metal együttes.

Mindenkinek ajánlom a Tarot nevű finn bandát. Marco Hietala (Nightwish; basszusgitár, backvocals) eredeti bandája, amit még 1985 körül alapított a testvérével.

Illetve Axel Rudi Pell. Nem tudom, hogy ajánlottam-e már korábban, de mostanában nagyon megszerettem őket is.

Link to comment
Share on other sites

Az ARP-z én is ajánlom ;) Akad pár feldolgozásuk többek között Deep Purple, Uriah Heep, Phil Collins, Alphaville..., mind nagyon jó, de természetesen a saját számok is ;) Van néhány hosszabb lélegzetű balladájuk, sztem azok is segítettek nekik a naggyá váláshoz, mint pl Heartbreaker, All The Rest Of My Life, persze a rövidebb, de annál prögősebb klasszikus, dallamos metal számok között is rengeteg jó van.

Link to comment
Share on other sites

Az ARP-z én is ajánlom ;) Akad pár feldolgozásuk többek között Deep Purple, Uriah Heep, Phil Collins, Alphaville..., mind nagyon jó, de természetesen a saját számok is ;) Van néhány hosszabb lélegzetű balladájuk, sztem azok is segítettek nekik a naggyá váláshoz, mint pl Heartbreaker, All The Rest Of My Life, persze a rövidebb, de annál prögősebb klasszikus, dallamos metal számok között is rengeteg jó van.

Engem anno a balladái fogtak meg. A Metal Museum metal ballada gyűjteményét találtam a The Eyes f the Lost c. számot, később aztán Oceans of Time, The Clown is Dead, Heartbreaker tetszett a legjobban. A feldolgozások közül a When A Blind Man Cries. Azóta az egyik kedvencem a banda. Mostanában pedig ráálltam egy kicsit a gyorsabb számaikra... Tear Down the Wall, Warrior, Carousel, Flyin' High pl.

Az új album (Tales of the Crown) október vége felé jelenik meg, ha jól tudom.

 

De ha már ismered őket, neked is felteszem a kérdést. Jeff Scott Soto vagy Johnny Gioeli? Melyikük a jobb szerinted?

 

 

Edit: Most veszem csak észre, már kihírdették a tracklistet az új albumukhoz. Október 27-én jelenik meg.

 

ARP-ARTFINALSMALL.jpg

 

Track list:

01 - Higher

02 - Ain't Gonna Win

03 - Angel Eyes

04 - Crossfire

05 - Touching My Soul

06 - Emotional Echoes

07 - Riding On An Arrow

08 - Tales Of The Crown

09 - Buried Alive

10 - Northern Lights

 

SPV Press Release

With an impressive seventeen releases in 19 years, the Axel Rudi Pell Band counts among the most consistent, lasting and creative acts in the whole of Europe. Very few German guitarists can point to as long and successful a career as the musician from Bochum, whose unmistakable signature marks not only his characteristic guitar style, but also his compositional skills. 27 October 2008 (Germany: 24 October 2008) will see the arrival of his eighteenth offering, Tales Of The Crown, a haunting studio album featuring ten brand-new compositions. ?Our fans will get just the kind of songs they have come to know and expect from me and my band,? says Pell, adding, ?plus a few little innovations.? Axel Rudi Pell is referring to the contemporary touch which some of his latest tracks feature, mainly in terms of rhythm. ?But don?t worry, these modern approaches are only gradual and don?t affect the typical flair of my songs.?

 

Tales Of The Crown was recorded at Gelsenkirchen?s Redhouse Studios by the tried and tested line-up consisting of Axel Rudi Pell, American vocalist Johnny Gioeli, keyboardist Ferdy Doernberg, bassist Volker Krawczak and drummer Mike Terrana. The album was produced by Axel Rudi Pell and sound engineer Charlie Bauerfeind, who also mixed the ten new numbers. Like its highly successful predecessor, the accomplished cover artwork was created by the Columbian artist, Felipe Machado Franco.

All those who were disappointed that the Axel Rudi Pell Band couldn?t make this year?s Wacken Open Air festival (vocalist Johnny Gioeli was unavailable due to commitments in the US) can look forward to their next tour in January/February 2009 ? detailed concert dates to follow soon ? and make a note in their diaries of the 20th anniversary W:O:A 2009, for which the band has already been confirmed.

 

 

Jól hangzik.

Link to comment
Share on other sites

Sok hír kering az új Hammerfall album körül, a hivatalosakat meg is osztom veletek. :)

 

Augusztus 11.-én elkezdték a stúdiófelvételeket , és február 20.-kára ígérik a lemezt, szóval nem sietik el... Bezzeg azok a régi szép idők ^^

 

Illetve nyilvánosságra hoztak pár számcímet:

Any Means Necessary

Legion

Hallowed Be My Name

No Sacrifice, No Victory

Life Is Now

Punish And Enslave

Bring The Hammer Down

Between Two Worlds

 

A teljes tracklistre viszont még várni kell.

 

Szerk: Most veszem észre, brand new AxelRudiPell lemez!!! :o Remélem a számok legalább olyan jók lesznek, mint a borító és a számcímek :)

Link to comment
Share on other sites

lehet, de nekem ez akkor sem tetszik. ha ilyen nintendós(tudom, hogy nem nintendocore, de engem arra emlékeztet) izét akarok hallgatni, akkor inkább horse the band, bár azt sem csípem annyira.

és persze _számomra_ gagyi a zenéjük, de ez gondolom egyértelmű. nem akarom fikázni más izlését.

amúgy Meshu-n ki volt? én sajnos nem mehettem, de talán majd szeptemberben a bécsi koncertre... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...