Jump to content
PirateClub.hu

Metál


Amigoo
 Share

Recommended Posts

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na, visszatértem. Kéne nekem valami zenekar, mert éppen leszoktam a Hammerfallról, mert ugyan bődületes jó banda, de eléggé ráuntam a számaikra (azokat hallgattam vagy egy fél évig egyfolytában). Úgyhogy ha valaki tud olyan zenekart ajánlani, ami simán van olyan jó, mint a Hammerfall, és kb. olyan zenét játszik, nyugodtan írjon!

 

(a Majestyről már leszoktam, mert nincs sok igazán jó számuk, a Fragments of unbecoming viszont bejön, tőlük megvan az egész discography)

Link to comment
Share on other sites

Hammerfall egyértelmű(a világ eggyik legszebb klipje a Glory to the Brave sztem legalább is aki nemis meri nézze meg)

Norther :Final Countdown alap

Sonata Artica is jót játszik

Helloween:if i could fly,Mr Torture,The Departed ;)

Nah és persze Drowning Pool pl Step up az GG

ez sztem mind jó persze van még ezen kívül sok más is :D

Link to comment
Share on other sites

Nohát somaster, örülök, hogy ennyire tetszik a Gamma Ray :D Ők aztán tényleg megérdemlik, hogy ismerjék a nevüket.

 

Amúgy ha még keresel bandát a témában, a következő neveket ajánlanám: Stratovarius, Sonata Artica, Helloween, Angra, Shamaan (bár mondjuk a Shamaan folk/power/törzsi metal barzíliából)

Link to comment
Share on other sites

Ha már strato: ajánlom a két Elements albumot, aztz mondják (én is azt mondom) hogy az a két mestermű. Az angra-t meg úgy képzeld el, mint egy euro-power metal csapatot brazíliából, egy kis brazil törzsi elemmel.

Link to comment
Share on other sites

Nohát somaster, örülök, hogy ennyire tetszik a Gamma Ray :D Ők aztán tényleg megérdemlik, hogy ismerjék a nevüket.

 

Amúgy ha még keresel bandát a témában, a következő neveket ajánlanám: Stratovarius, Sonata Artica, Helloween, Angra, Shamaan (bár mondjuk a Shamaan folk/power/törzsi metal barzíliából)

Téves! =p Két banda van ugyanazzal a névvel. Az egyik a Shaman, ők a finnek, folk metált játszanak sámánisztikus módon. A másik pedig a Shaaman, ők a brazilok, és ők játszanak power metalt

 

Amúgy a power metal a második kedvenc stílusom a folk után.

Sonata Arctica, Stratovarius, Rhapsody of Fire, Alestorm, DragonForce, Nightwish (már ha ide sorolható, szerintem igen), A magyarok közül pedig a Fekete Sereg és a Tűzmadár.

Link to comment
Share on other sites

De hát mint tudjuk, a finn shaman átnevezte magát Korpliklaani-ra. Amúgy a magyaroknak is van (volt) egy Sámán nevű zenekara, ami Wéber Attus eredeti bandája, itt zenélt még Molics Zsolti. a '80-as években sikert sikerre halmoztak, de azért oszlottak fel mert nem adhattak ki albumot. 2005-ben újra összeálltak, és kiadták a régen várt egyetlen albumot Sámán címen. De ez csak átmeneti állapot volt. Azóta Molics Zsolti meg a másik gitáros (Ángyán Tamás) alapított bandát Mamut néven. Ami egyébként tévesen prog metalnak van kirakva mint stílus ezen a fórumon, ugyanis vérbeli heavy metal.

Link to comment
Share on other sites

Feltenném az albumot, ha ne madtam volna kölcsön haveromnak, hogy másolja le magának.

 

De van egy régi igéretem, amit nem tartottam be: ma este remélhetőleg felrakom a Dawnrider albumot.

Link to comment
Share on other sites

Nos akkor szerinted hogy sikerült az új album? Szerintem a sebességében rejlik a monumentalitása, és én nagyon szeretem a monumentális metál albumokat :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...