Jump to content
PirateClub.hu

Magyar Labdarúgás


Pityuu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A lilák tudomásul veszik a büntetést

Budapest, május 15., 18.20 Dr. Dányi Szilárd megfogalmazta a klub álláspontját.

Mint arról beszámoltunk a Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága mai ülésén úgy határozott, hogy az Újpest FC–DVSC bajnoki mérkőzésen (2-0) történt lelátói rasszista megnyilvánulások – huhogás – miatt három pontot levon az Újpest FC-től.
Az alábbiakban az Újpest FC ügyvezető igazgatója fogalmazza meg a klub álláspontját.

- A döntés után három nagyon fontos dolgot emelnék ki - kezdte dr. Dányi Szilárd. - Az első: a Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága a mindenki előtt ismert, honlapunkon is közzétett nemzetközi direktívák alapján – amelyeket az MLSZ elnöksége a fegyelmi szabályzat részévé tett –, akár tetszik, akár nem, jogszerű döntést hozott. Tudni kell, hogy a fegyelmi bizottság azon játékvezetői és ellenőri döntésekkel kapcsolatban jár el, amelyek elé kerülnek. Az, hogy ki határozza meg, hogy a nemcsak Újpest-mérkőzéseken történő, fegyelmi hatálya alá tartozó nézőtéri magatartásokból ügy legyen, már egy másik kérdés… Az elmúlt két év eseményei alapján, finoman fogalmazva is úgy gondolom, hogy ebben nem alakult ki következetes gyakorlat a Magyar Labdarúgó-szövetségen belül. Sok olyan esetnek voltam szemtanúja különböző pályákon, amelyeknek büntetést kellett volna maga után vonniuk, de még csak eljárás sem indult az adott fegyelmi vétség után. Másrészt: még mielőtt a történtekért bárki is az MLSZ nyakába kívánja varrni a felelősséget, felhívnám mindenki figyelmét arra, hogy ha valaki valamit vagy valakit szeret, azért felelősséget kell vállalnia. Ezért nem feltétlenül az szereti a legjobban az Újpest FC-t, aki a legjobban döngeti a mellét, de a mérkőzéseken úgy viselkedik, hogy azért meg lehessen taposni szeretett csapatát, hanem az az igazi szurkoló, aki kritikát is fogalmaz meg akár a saját csapatával, akár az ellenféllel kapcsolatban, azzal nem okoz kárt – akár közvetetten, akár közvetlenül. Márpedig az, aki a Debrecen elleni mérkőzésen huhogott, vagy 2006. május 20-án játékvezetőt kergetett, ennek a klubnak súlyos károkat okozott. Harmadrészt: kérnék minden Újpest-szurkolót, hogy amikor ezt a helyzetet értékeli, gondolkodjon el az általam elmondottakon, és próbáljunk meg olyan légkört kialakítani a mérkőzéseinken, hogy a klub még egyszer ne kerülhessen ilyen helyzetbe. A fentebb elmondottakra tekintettel – a tulajdonossal konzultálva –, az a döntés született, hogy a határozatot tudomásul vesszük.
(ujpestfc.hu - nb1.hu)
Link to comment
Share on other sites

 

Elválnak Tóth Balázs és az Erciyesspor útjai. A középpályás januárban szerződött Fehérvárról a török élvonalbeli együtteshez, amely egy fordulóval a befejezés előtt az utolsó előtti helyet foglalja el a tabellán, és csak a csoda mentheti meg a kieséstől. A Belgiumba készülő futballista a héten már a Népligetben készül, ahol a magyar válogatott légiósai Várhidi Péter szövetségi kapitány irányításával ma megkezdték a felkészülést a júniusi Eb-selejtezőkre.

- Vasárnap érkeztem Magyarországra, és a mai naptól az edzőközpontban készülök - mondta honlapunknak Tóth. - Megkaptam a meghívót Várhidi Pétertől, a klubom pedig tisztában van azzal, hogy más csapattal tárgyalok: a Genk együttese érdeklődik irántam, amelynek alkalmazottjai válogatott mérkőzéseken figyeltek. Számomra szimpatikus ez a lehetőség, ugyanis szeretném kipróbálni magam Belgiumban. Kilencvenkilenc százalék, hogy a jelenlegi csapatom kiesett. Fél évig kőkeményen dolgoztam, és remélem, a következő szezonom sikeresebb lesz.

Link to comment
Share on other sites

miért... az újpest szurkolók csak a sikerért járnak ki? :D:P nem jóban-rosszban? :)

 

(én anno bérletes voltam akkor is és minden meccsen kint ültem, amikor a Loki hivatalosan kiesett :) (jujj, de régen volt már, s mennyit fordult a világ :)))

Link to comment
Share on other sites

persze.. :) de nálunk' hál' sokan vannak, akik minden meccsen a stídionon kívül rekednek a teltház miatt :D (nagyon időszerű lesz már az új stadion:)) és akkor is 4-5000-en voltak mindig, amikor a szörnyű szezon volt, amiről fentebb beszéltem :)

 

 

ismerem: sajnos :)

Link to comment
Share on other sites

Várhidi bő keretet hirdetett a júniusi EB selejtezőkre

Várhidi Péter, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya kijelölte bő keretét a június 2-i, Görögországban és a négy nappal később, Norvégiában sorra kerülő Európa-bajnoki selejtezőkre.

 

sandor-gyorgy-IMG_6604.jpg"Azok közül, akik még szóba kerülhettek volna, Bodnár László változatlanul lábadozik térdműtétjét követően, Halmosi Péter pedig derékbántalmakkal küszködik" - mondta Várhidi.

 

"Úgy tervezem, hogy vasárnap vagy hétfőn szűkítem a keretet, 25 játékos jön hétfőn délután Tatára háromnapos edzőtáborba, s húszan repülnek jövő csütörtökön Athén érintésével a mérkőzés színhelyére."

 

A magyar keret

kapusok: Végh Zoltán (MTK Budapest), Fülöp Márton (Sunderland AFC), Balajcza Szabolcs (Újpest FC), Balogh János (DVSC-TEVA)

védők: Csizmadia Csaba (SV Mattersburg), Balogh Béla (MTK Budapest), Rodenbücher István (MTK Budapest), Juhász Roland (RSC Anderlecht), Vaskó Tamás (Újpest FC), Bodor Boldizsár (Roda JC), Szélesi Zoltán (FC Energie Cottbus), Vanczák Vilmos (K. Sint Truiden)

középpályások: Tóth Balázs (Kayseri Erciyesspor), Sándor György (Újpest FC), Filkor Attila (Internazionale), Vass Ádám (Stoke City), Tőzsér Dániel (AEK Athén), Vadócz Krisztián (FC Motherwell), Dzsudzsák Balázs (DVSC-TEVA), Horváth András (FC Sopron)

támadók: Huszti Szabolcs (Hannover 96), Hajnal Tamás (Karlsruhe), Kanta József (MTK Budapest), Gera Zoltán (West Bromwich Albion), Buzsáky Ákos (FC Plymouth Argyle), Farkas Balázs (Dinamo Kijev), Tisza Tibor (Újpest FC), Hrepka Ádám (MTK Budapest), Priskin Tamás (Watford FC), Németh Krisztián (MTK Budapest), Rajczi Péter (FC Barnsley)

 

A magyarok június 2-án Kréta szigetén, Heraklionban, 6-án pedig Oslóban lépnek pályára.

Link to comment
Share on other sites

DÖNTÉS. Csak a Vác nem kapott engedélyt azok közül a klubok közül, amelyeknek első körben elutasították a kérelmét

Licencet kapott a Tatabánya, a REAC, az FTC, a Fehérvár és a Felcsút

Az MLSZ licencadó bizottsága első körben hat együttesnek nem adott engedélyt az élvonalbeli szereplésre a 2007-2008-as idényre. Az érintett csapatok közül a Vác, a REAC, a Fehérvár és a Tatabánya az első osztályban szerepel, míg a Felcsút és a Ferencváros a másodosztályban vív csatát a feljutásért. A fellebbviteli bizottság ma arról döntött, hogy az érintett hat csapat közül ötnek a második körben mégis megadja az elméletbeli hozzájárulást az élvonalbeli szerepléshez, míg az élvonaltól már korábban búcsúzó Vác továbbra sem felelt meg a licenckövetelményeknek: az első fokon hiányolt dokumentumokat nem tudták pótolni.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!Én nagyon várom a Fradit az első osztályba mert valószinűleg nézetebb és érdekesebb lesz a szerencsétlen magyar bajnokság!2006-07 a Fradi nélkül nulla volt.Egy fordulót annyian nézek meg az NB1-ben mint egy Fradi meccset a másodosztályban!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...