Jump to content
PirateClub.hu

Locco-féle melegszendvics


Locutus
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...

Így elolvasva csak egy kérdésem van:

Hova hányjak?

A jó melegszendvicsnek van néhány alapszabálya:

-mindig MINDIG úgy tedd rá a sajtot, hogy az lefogja alatta a fevágottat, különben az kijön és a nyakadik kecsapos leszel

-zöldséget óvatosan kell használni, paradicsomon kívül nincs igazán jó melegszendvicszöldség

-szerintem a párizsi marhaság, a hőtől felgöngyölödik, és szétmegy a szendvics, elveszik a szépsége

- Íme az én receptem:Pizza-melegszendvics:

fogunk 2-3 apró paradicsomot, a külső húsréteget (tehát a magos részt nem) levágjuk, úgy, ohgy csakl a középső magos rész maradjaon. A levágott szeleteke kis kockákra vágjuk,ezt a rátesszük egyk onyhai papirtörlőre, majd a mosogató felett erősen nyomjuk, hogy lefollyon a leve, majd egy tálban friss oregánóvan, bazsalikommal, sóval,borssal olivaolajjal ízesítjük. Az így kapott eleget a következőképeen csoportosítjuk: egy szelet kenyér, rá 1 szelet SONKA rá a "pizzakrém" , rá mégegy szelet kenyér. A tetejére sajtot reszelünk, ha van akkor mozarellát, de trappista is megteszi, majd sütőben addig sütjük amig aranybarna nem lesz.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ha már a más recije nem jó nekem eza kedvencem:

Hagymás sajtos melegszendvics (Sokkal fínomabb mint ahogy hangzik! TUTI)

1 szelet kenyeret írok, de a mennyiség korlátlatlanul növelhető (vagyis a sütő a korlát). A szükséges anyagok a következők:

  • 1 szelet fehér kenyér (széltében vágva)
  • 2-3 g margarin
  • közepes fej vörös hagyma cc. 4dkg
  • 5 dkg sajt; ami olvad Pl.: trapPista
  • só, bors
Fehér kenyér naon vékonyan megkenve margarinnal, reá a karikákra vágott hagyma, sóval, borssal meghintve, mind ez tökéletesen betakargatva sajttal. Bé a sütőbe, közepes melegben is kész negyed óra alatt;akkor jó amikor aranybarna, felhójagzott a sajt /a só és bors mennyiség pontos megtalálása adja + a gasztronómiai csodának a lelkét.

Jó tanács:lehet nem sikerül elősszörre tökéletesen, de mivel pénztárca kímélő, ezért ha nem sikerül összegyőjthetitek sztaniol papírba a selejtes szendókat, és a részegen fekvő csöves mellé tehetitek az utcán, aki majd szilárd táplálékként elfogyaszthatja.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...