Jump to content
PirateClub.hu

Abszint (hogy csináljuk a mágikus italt)


BekeVon
 Share

Recommended Posts

hozzá valók:-fehér üröm(herbáliában veszel)

-alkohol"tiszta" (gyógyszertárban(nem denszesz!!!!))

-ánizs(drogéria/herbália)

 

 

össze öntünk mindent egy üvegbe és hagyuk álni mígy smaragd zöld nem lesz az ital(sötét zöld)

 

fogyasztás: nagy pohár, abszint kanál, 3-4 kocka cukor

 

a pohárba 1 rész abszintot és 6 rész hideg vizet rakunk. a vizet az abszint kanálra rakott cukron folyasztjuk át mígy opálos nem lesz az ital

 

fogyasztása: okosan:D erős függőséget okozhat, toményen keserű és(kurv@ erős 65-80%)

Link to comment
Share on other sites

Az absinthe jó. Bár az igaziban van fehér üröm is, amely a hallucinogén tulajdonságát adja. Ilyet manapság persze már nem gyártanak (erősen káros az egészségre), a mostani -boltban kapható- absinthe-okban csak mutatóban van üröm, hatóanyaga olyan elenyésző, hogy 20 litertől sem lenne semmi baja az embernek. Kivéve persze az alkoholmérgezést :)

 

absinthe-wallpaper-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A régi apszintot még lehet kapni csak nehéz hozzájutni és nem olyan olcsó. Szerencsére keleti barátaink még gyártják az eredetit. Nekem még van 2-2,5 decim, de nem sokáig már. Úgyhogy amíg még kapok addig nem állok le én kotyvasztani. Ja és ha egy kicsit utána néztek még akkor tujon (ez az anyag ami kioldódik az alkoholban, "méreg" nagy mennyiségben. haggyák már!!! :)) nemcsak az ürömben, ánizsban hanem zsálya és még elég sok gyógynövényben van úgyhogy hajrá. És még egy kis plusz ízt is elérhettek vele.

 

Ha meg csak szimplán be akarsz rugni és nem az apszint különlegességére vágysz akkor jók a legálisan kapható bár elég üt?s bár ha minden igaz már csak 65-70% azért jóval csökkntették a jót.:)

Link to comment
Share on other sites

azérd próbáld ki

én a héten csináltma 4l mertos votkábol!!!

nagyon fasza lett avizet meg okosba csökentettem bel?le( titkos recept, regebbi kémia könyvb?lszettem de ha megcsinálod egy 40% o spiábol is tudsz 80% asatcsinálni (csak a menyiség elesz kevesebb)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nekem adtak recept nelkul is.Igaz az mar regen volt.

Most forgalomba van a legerosebb,az 80% -os.

Eddig meg csak 70-est ittam,viz nelkul.:D Csunya vege volt.:D

Az echte abszintot mar sehol sem gyartjak,es minden hiedelemmel ellentetben kozel sem volt annyira mergezo.A pancsolt abszint miatt terjedt el ez a remhir.Az viszont tenyleg az volt.

A mai abszintok kozul az eredetihez legkozelebb,azt hiszem a spanyol,portugal es talan a cseh abszint all.Ezek tobbe kevesbe meg az eredeti recept alapjan keszulnek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ha vki akkor én tom mi az az abszint, de én nem hiszem h elkezdek pancsolni, és általában 70%-os zöld tujonos abszintot szoktam inni, illetve venni (spanyol származású, de én a csehre akarok törekedni)

rodniks70.jpg

ez a pia naon veszélyes tud lenni, például azoknak akik elöször isznak, és alábecsülik

egy haverom hozza nekem és ő többet szokott inni és néha már behalucinált tőle (bár ott sztem jelen lehetett más tudatmódosító :lol: )

egyébként én eleinte még végeztem "szertartás"-t de amikor már az igazira vágytunk akkor nem vittünk mindig mindent és nem volt cukor és a cseh modszerből annyi maradt h lehúztuk az abszintot és utánna ittunk ásványvizet...

a francia módszerrel még nem próbálkoztunk de ahhoz jobban kellene készüni: higított abszint, cukor, abszintkanál...

pár tippet adok amit ne csináljatok az abszinttal:

ne gyujtsátok meg, ennek 2 magyarázata van: 1, elpárolog (elég) belőle az alkohol 2, ha vki sokáíg égeti akkor felmelekszik és meleg tömény piát inni elég ciki...

ha abszintot isztok akkor általában ígyatok mellé valami piát, de ez jobb ha alkoholmentes, én általában ásványvizet iszok hozzá (hideget, keveset) [ez így hasonlít a francia módszerre de csak távolról] ha alkoholt isztok mellé akkor egyrészt nem érzitek az izét és a hatását a másik pedig h naon berugtok

sztem nem érdemes 5 cl inni hanem elég 2-3 cl is mert a végén ugyanannyit iszol csak éppen nem üt ki annyira, itt említeném meg az időzítést pl én eccer ebből a 70esből 3 decit ittam meg fél óra alatt és mellé rum-kolát ittam (késöbb derült ki h portorico-i vagyis 70es a rum :lol:) talán életemben nem voltam annyira benyomva, a haverok már keresték a detox számát :lol: életemben az egyetlen oan benyomás h nem emlékszek mi volt aznap este, totál képszakadás és persze számháború

Link to comment
Share on other sites

hát nemtudom én nem kotyvasztanék otthon ilyen szarokat

vagyis ha csinálnék akkor se én innám meg :D

ha bakarok rugni az abszint tényleg jo a és a 70%os (zöld) finom is.

de ha haluzni akarok tuti nemkezdek el otthon ilyen löttyöket összeöntögetni

van rá más modszer pl.: gomba és még sok más

ráadásul a gomba nemis káros

Link to comment
Share on other sites

Ja!!! Hiszen minden gomba 1X biztosan ehető...(pl.: gyilkos galóca, susulyka...) Amúgy ha valaki tudna a hallucinogén gomgákból (légyölő galóca, párduc galóca...) vmi receptet..., mert a 70-80%-os abszint is igen vad...

Link to comment
Share on other sites

mérvagy low?

hagyjad már gyilkosgalocádat

ajánlom figyelmedbe a

http://www.daath.hu/

oldalt azon belül az anyagok menüpontot és ott a gombákat.

De ha személyes tapasztalatok kellenek olvass bele a történetekbe

érdekes...

 

ja de ha nembizol a gombákban és haluzni akarsz egyél hajnalka (virág) magot

olvass utána... annyibol rosszabb mint a gomba h gyakrabban fordulnak elő gyomorpanaszok. ami megelözhetö....

Módosította spirituell
Tilos a direkt link az oldalon! Code tag használata kötelező!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...