Jump to content
PirateClub.hu

A Burger King-ben esztek inkább vagy a Mc Donald's-ban?


bali922
 Share


Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
mi van a parizerrel??? :huh:

 

én most laktam jól egy nagy adag tesco gzdaságos parizerből :blink::D

 

 

Hogy mi a baj a parízerrel? :D:D

Múlt héten voltam húsfeldolgozóban, mutatta a bácsi hogyan készül. Részletezzem? :D :D Többet nem enne senki parízert garantálom :)

 

A kérdésre: Egyértelműen McDonals. Csak valóban az a baj amit mondtatok: baromi drága. Amivel én jól tudok lakni mondjuk 3-4 sajtburger, két nagy krumpli. Ha inni is akarok vmit akkor otthagyom a fél bukszám... Egyébként itt valóban a pia a nagyon brutális. A két literes kóla meg akármi ára megtérül nekik másfél deciből!!

 

Burger Kinget nem szeressük :D

 

 

Az igazi nagy zsemlés hamburgert egyébként én is nagyon szeretem... nálunk 280Ft a sarki nonstopban és 3* akkora mint a sajtburger <_< EZ a vicces...

 

És abban aztán tényleg van anyag.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hogy mi a baj a parízerrel? :D:D

Múlt héten voltam húsfeldolgozóban, mutatta a bácsi hogyan készül. Részletezzem? :D :D Többet nem enne senki parízert garantálom :)

 

A kérdésre: Egyértelműen McDonals. Csak valóban az a baj amit mondtatok: baromi drága. Amivel én jól tudok lakni mondjuk 3-4 sajtburger, két nagy krumpli. Ha inni is akarok vmit akkor otthagyom a fél bukszám... Egyébként itt valóban a pia a nagyon brutális. A két literes kóla meg akármi ára megtérül nekik másfél deciből!!

 

Burger Kinget nem szeressük :D

Az igazi nagy zsemlés hamburgert egyébként én is nagyon szeretem... nálunk 280Ft a sarki nonstopban és 3* akkora mint a sajtburger <_< EZ a vicces...

 

És abban aztán tényleg van anyag.

részletezd ... :)

Link to comment
Share on other sites

hamary:

 

Bementünk és miután megtudtam amiért mentem, kérdeztem a séta alatt... kérdeztem abban mi van abban és ebben stb. Akkor elmondta a srác hogy csak akkor mondja el hogy mit is csinálnak ha nem szeretem túlzottan a parízert amúgysem :lol:

 

Szal baromfipárizsi:

 

van kb. 10 akkora tartály mint az állat... kb. 1500-2000 literesek. Ebbe forró víz van és só. Ebbe teszik bele a csirkéket, tyúkokat.

Amit úgy kell elképzelni, hogy kb levannak forrázva levan húzva róluk 2 mp alatt a toll, ami rajta marad rajta marad és ki vannak belezve és levan vágva a fejük. Ezután bekerülnek ezekbe a tartályokba.

Miután megfőttek egy másik tartályszerűségbe kerülnek amit úgy hívnak hogy pépesítő. Itt ahogy vannak porrá zúzzák szó szerint a csirkéket, a csontjukat a lábaikat, bőrüket mindent egy helyre.

Utána szétterítik, buta sok sóval, fűszerekkel, pirospaprikával, tartósítószerekkel (kb. 5-6 fajtával), emulgeálószerekkel, állományjavítókkal stb-vel összeturmixolják az egészet.

Ha ez megvan akkor ismét egy tartályba rakják a pépet és fóliábatekerik majd hagyják állni X ideig. Utána pedig akárcsak a hurkát beletöltik a csomagolásukba...

 

Nagyvonalakban a parízerkészítésről.

 

Attól függ hogy milyen a gyártó, nem zavarja hogy baromfiparízerbe disznólábat raknak vagy éppen liszttel pótolják a csirkemennyiséget.... ugyanis ekkora tömegben ELVESZIK. De nem mindegy mennyi igazi hús van ugye benne. Hisz húst akar enni az ember és nem E280-at és nem pirospaprikával lerontott disznókörmöt baromfipárizsi néven <_<

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...