Jump to content
PirateClub.hu

Inter


alliner16
 Share

Recommended Posts

  • Replies 605
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A siker titka a remek védekezés

 

Tegnap Hernan Crespo megemlítette azt a nem elhanyagolható tényt a vele készített interjúban hogy az Inter a legutóbbi hat bajnoki mérkőzésén mindösszesen két gólt kapott csak. Ráadásul most esett meg először hogy két egymást követő fordulót sikerült megúszni beszedett találat nélkül. A 4-3-as derby óta a bajnokságban csak a Parma és a Palermo tudta bevenni a kaput, mind a két meccset 2-1-re nyerte az Inter. Hosszú idő után tehát az Inter védőit sem egyénileg sem összességében nem éri kritika és vád, ez pedig valljuk meg sokat könnyít a csapat helyzetén is.

A világbajnokság egyik hőse Marco Materazzi idén vezéregyéniséggé nőtte ki magát és roppant fontos láncszeme lett a hátsó alakzatnak. Ebben a bajnokságban már nem látunk tőle kirívó szabálytalanságokat, sokkal összeszedettebb és figyelembe tartja a csapat érdekeit. Egyetlen alkalommal állították csak ki, akkor is túlzott gólörömért. Sokkal hasznosabb tudott lenni idén mint a 4,5 milliót kereső Samuel, akitől pontosan azt várta mindenki az érkezésekor mint amit most Materazzi nyújt.

A rotációnak köszönhetően mind a három védő foglalkoztatva volt idén, Materazzi 12 alkalommal játszott és a Gazzettanal kapott átlagosztályzata 6,41 volt, Samuel 11 meccsen 6,06-ot kapott még Cordoba szintén 12-szer játszott őt 6,04-el honorálták az újságírók. Az aranyérem tehát itt is mint a vb-n Marcoé, de mellette nem feledkezhetünk meg egy másik kimagasló teljesítményről Julio Cesarról sem. Az idény elején Toldo kezdett és az ő bizonytalankodásai miatt került vissza a brazil a kapuba, aki tizenegyeseket hárított, és a 6,25-ös osztályzat átlagával a negyedik legjobb kapus a Serie-A-ban, igaz a két első Peruzzi és Pantanelli 6,27-el sincs túlságosan előtte. Egyedül a Palermo kapusa, Toldo másik ex-helyettese van messze, Fontananak ugyanis eddig 6,50-re jön ki a 2006/07-es idény.

Van még egy másik nagyon érdekes statisztikai adat. Az Inter kapuját érte a legkevesebb lövés/próbálkozás ebben a szezonban az egész mezőnyből. 135 kísérlet nem csak a kitűnő védelem hanem az optimális szűrőmunka azaz Dacourt, Vieira, Zanetti, Stankovic és Cambiasso remekléseinek az eredménye is. Íme a teljes lista, azaz kinek hányszor lőttek a kapujára:

Inter 135; Lazio 136; Roma 139; Atalanta 143; Cagliari 146; Siena 151; Milan 153; Udinese 154; Torino 154; Sampdoria 154; Fiorentina 154; Parma 164; Empoli 168; Ascoli 170; Chievo 171; Reggina 175; Livorno 181; Palermo 188; Catania 198; Messina 217.

Nézzünk még pár az Interrel kapcsolatos adatot. Az Inter a kupát is beleszámítva eddig 8 védőt szerepeltetett az idényben és ebben a számban még nincs benne Andreolli, Bonucci és Fautario. Valljuk meg már a nyolc is elég szép szám a kombinálási lehetőségeket számítva.

Javier Zanetti akárcsak minden más edzőnél korábban a legtöbbet foglalkoztatott játékos a keretből. A védő/középpályás összesen 1947 percet töltött eddig a pályán. A legtöbbet játszó védő Maicon volt a maga 1704 percével.

Az Inter az egyetlen csapat a mezőnyben amely a 15 forduló alatt még nem szenvedett vereséget. 12 győzelem és 3 döntetlen az impozáns mérleg.

Julio Cesar pedig 225 perce nem kapott gólt a bajnokságban. Amennyiben összeadjuk a Siena és az Empoli elleni 90 perceket és a Palermo elleni 45-öt akkor kapjuk meg ezt a szép számot.

 

Forrás: Internazionale.hu

Link to comment
Share on other sites

ezek az adatok mind azt mutatják hogy az inter messze a legjobb csapat seria A-ban. És akárhogy is magyarázzák az inter ellenlábasai hogy ez csak azért van mert nincs ott a juve (csalók :angry: ) de hat lenne juve az se gyűjtött volna több pontot. úgyhogy juvésok egy kicsit csendben maradhanak és elgondolkodhatnak magukban hogy 1 csaló csapatnak szurkolnak

Link to comment
Share on other sites

10 rekord vár megdöntésre

 

Akárcsak 1988/89-ben most is a rekordok megdöntése lehet a bonusz az esetleges scudetto mellé. Persze ehhez legalább olyan produkció kell majd a visszavágókon is, mint most az első meccseken. Természetesen az első számú ellenfél a Roma és a Palermo, ám azért ennek hátterében fel-felbukkannak a sajtó által oly kedvelt rekordok is. Nézzük azt a 10 dolgot amit mindenképpen megdönthet az Inter.

Az első az odavágókon azaz a bajnokság feléig szerzett pontok száma. Ebben a kategóriában már csak házi csúcsot állíthat fel a Mancini csapat ugyanis ha a maradék meccseit megnyeri a társaság akkor sem lesz több mint 51 pontja, ez pedig egyel kevesebb a Juventus tavalyi 52-éhez képest. A klubrekordot amúgy az 1952/53-as csapat tartja, hiszen ha akkor 3 pont járt volna egy győzelemért akkor 49-et szereztek volna az odavágókat követően. Ezt tehát még megdöntheti a mostani csapat is.

A következő kategória a vereség nélküli mérkőzések. 2004/05-ben az Inter 25 meccsen keresztül volt veretlen, 9 győzelemmel és 16 döntetlennel állt mikor jött az első vereség. Ebben a szezonban ugye 15 találkozó óta tart ez a sorozat, bár a mérleg valamelyest szebb mint két éve, most 12 győzelem mellett csak 3 a döntetlenek száma. Itt tehát még legalább 10 meccs kell a rekordhoz.

A húsz csapatos bajnokságok történetében a Juventus volt az egyetlen együttes aki 1 vereséggel tudta le az egész szezont. A tavalyi idényben a zebrák csak a Milantól kaptak ki, igaz azokat az eredményeket végül törölték. Az Inter ugye eddig még nem kapott ki és a legjobb idénye 2004/05-ben volt a klubnak mikor összesen csak 2 vereséget gyűjtöttek be a bajnokság folyamán.

A legkevesebb kapott gól kategóriában, már ami a 20 csapatos bajnokságokat illeti a Modena a lista vezető, még 1946/47-ből, mikor is az emiliaiak 24 gólt kaptak mindösszesen. Igaz abban az évben a Modena legnagyobb sikerét érte el és harmadik lett a Serie-A-ban. Az Inter az eddigi 15 meccsen 14 gólt kapott (12-őt Julio Cesar, 2-őt Toldo) tehát ez a csúcs sem megdönthetetlen, bár nem ígérkezik könnyű feladatnak.

Eddig összesen két klubnak sikerült egyazon évben megnyernie az olasz bajnokságot és a BEK/Bajnokok Ligáját is. Az első ugye az 1965-ös Inter ami mindent vitt, mivel a San Siroban rendezett döntőben 1-0-ra verte a Benficát és a Milan előtt 3 ponttal zárt a bajnokságban is. A másik ilyen csapat az 1994-es Milan volt, ők akkor a harmadik scudettot nyerték zsinórban és a döntőben 4-0 arányban verték meg a Barcelonát.

A Milan mikor az utolsó bajnoki címét nyerte 2003/04-ben akkor 11 ponttal zárt a második helyezett Roma előtt, ez pedig szintén rekord a 20 csapatos bajnokságot történetében. Jelen pillanatban az Inter 7 ponttal vezeti a bajnokságot ugyancsak a Roma előtt.

A tavalyi idényben a Roma felállított egy 11 győzelemből tartó szériát ami rekord is lett, mivel a Serie-A történetében ilyenre korábban nem volt példa. Az Inter jelen pillanatban 8 győzelemnél tart zsinórban és amennyiben a következő találkozón legyőzi a Messinát akkor a kilenccel házi rekordot állít fel.

A húsz csapatos bajnokság ugye 38 fordulóból áll. Olyan csapat még nem volt amelyik minden meccsen betalált volna az ellenfele kapujába és az Udinese elleni 0-0 miatt idén sem lesz ilyen. De, a rekord 36 mérkőzés, erre eddig ketten voltak képesek. Az Inter 1949/50-ben és a Juventus tavaly. Ennek az eredménynek a megdöntéséhez nem kell tenni semmi egyebet mint minden hátralévő meccsen legalább egyszer betalálni az ellenfelek kapujába.

Jöjjön a pontrekord ami még megdönthető. Ezt a tavalyi Juventus és az 1946/47-es Torino tartja 91-el. Persze a Juventus eredményét ez ügyben is törölték tavaly, de attól még a pályán elért pontszám a köztudatban megmarad. Az Inter eddig 39 pontot szerzett összesen ez 2,6-os meccsátlag. Amennyiben ezt az átlagot tudná tartani a csapat akkor meglehetne a 98 pont is a végére.

Végül pedig az idegenbeli győzelmeket számláló rekordot lehetne még megdönteni. Ezt az 1949/50-es Juventus tartja, akik abban az idényben 14 alkalommal hagyták el idegenben győztesen a pályát. Az Inter eddig hatszor nyert idén (3-2 Firenzében, 1-0 Romaban, 4-3 a derbyn, 2-1-re Parmaban, 2-1-re Palermoban és most 3-0-ra Empoliban). Két alkalommal született már döntetlen, így maximum a 17 lehet az a szám amelyet ebben a szezonban elérhetne a csapat.

 

Forrás: Internazionale.hu

Link to comment
Share on other sites

Mind1 de ha itt tartunk akkor most se kapunk ki mer Kupába 5-0-ás összesítésbe vertük le a Messinát szal megmarad a veretlenség.Különben a kupában az Empoli ellen lesz meccs szal simán továbbjutottunk.

Ja és alliner: Pénteken M1 17:20 Telesport Bajnokok Ligája Sorsolás

Link to comment
Share on other sites

alliner tudod én azt mondom az inter ami foglalja a helyet és ha én azt mondom hogy az inter téma ami foglalja a helyet akkor valószinű hogy az inter téma fog elöbb a kukába landolni ha nem hagyjátok abba más csapatának a fikázását én is mehettem volna abba a fos témába mert szivből gyylölöm az intert és a juvét is mégse mentem mert nem az a szokás hogy más csapatát fikázzuk ha nem tetszik tudok egy megoldást csak abba írsz ha ez neked nem megfelelő akkor lelépsz a fórumról utolsó figylemeztetés ha 1-ik témában valaki fikáz bárkit is azt azonnal banban részesítem értve vagyok? ugyhogy itt vége más csapatok fikázásának....

Link to comment
Share on other sites

 

Hát sokáig nem volt fórum,mint tudjuk <_< meghát év végi hajtás van :(

nálad mizu?

még a végén bajnokok lesztek hallod.. ;)

Módosította guru
Link to comment
Share on other sites

Nah, Valencia sztem kemény menet lesz, de a januári friss igazolásokkal már meg kell verünk őket!

Hajrá! Most vasárnap Messinát kell megverni, ezt a meccset a Sport tv is közvetíti, azon gondolkodtam, hogy most már mennyi Inter m,eccset néztem ebben az évben, korábban állandóan Juve meccs volt, meg Milan meccsek, most meg ebben az évben, asszem tudja mindenki hogy miért, hál Istennek végre annyi Inter meccset nézhetek amennyit akarok.

Jah, aki nem olvsta volna, nagyon sok név kering az Inter házatájékán, akik estetleg a kerethez csatlakoznának februártól. Pár név ezek közül:

 

Joao Moutinho

Klass Jan Huntelaar

Ricardo Quaresma

Mark Gonzalez Dennis Hoffmann

Stefano Mauri

Giandomenico Mesto

Igor Budan

Angelo Palombo

Christian Zaccardo

Marco Amelia

 

Na hogy tetszik?

 

Nekem Quaresma neve jól hangzik de ha ő jön akkor úgye Figo megy????

 

FORZA INTER!!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hát nemtom h figo marad vagy megy örülnék ha maradna hisz profi "öreg" játékos!

 

Aki jöhetne felőlem:

 

-Klass Jan Huntelaar

-Igor Budan

-Lionel Messi [akit már kiszemelt az elnök]

 

Zaccardo-t inkább mégse hisz most jutott eszembe h a vb-n öngólt rugott és kiszedték a válogatottból..!

Így viszont naon erős és jó keret lenne (nem mintha most nem lenne az)

 

Ja és egy volt Inter játékos interjúja:

 

Interjú Veronal

 

23 év után ismét bajnok lett Argentínában az Estudiantes, mely csapat egyik vezéregyénisége a tavaly még kékfekete mezben szereplő Juan Sebastian Veron volt. Nem mellékesen a gárdát nem más mint Diego Simeone irányította a kispadról. Veron roppant boldog volt a Boca Juniors felett aratott győzelem után, hiszen mint elmondta. ?Ez a legszebb nap az életemben hiszen mint szurkoló és mint játékos is egyazon napon nyertem!? A mai La Gazzetta dello Sportban olvasható interjú a játékossal.

-Hat hónappal ezelőtt mint szurkoló mondott nemet az Internek?

?Az élet hozta azt a döntést, nekem pedig figyelembe kellett vennem a családomat.?

-Bánatosan vált meg Milanotól?

?Igen, hiszen több időt töltöttem el ott és az összkép mindenképpen pozitív volt a távozásomkor.?

-Vezéregyénisége volt az Internek, az Estudiantesnél még ennél is több lenne?

?Én mindig ugyanaz maradok. Ez egy kis klub sok-sok fiatal játékossal, nagy kihívás volt a számomra az hogy fejben felkészítsem őket, miképpen is kell egy bajnokságot megnyerni.?

-A sok argentin fiatal közül ki áll készen arra hogy akár Olaszországba szerződjön?

?Pavone és Sosa.?

-Pavonet az Inter és a Milan is szeretné magáénak tudni.?

?Aki megszerzi nagyot fog nyerni vele.?

-A párharc a Bocaval emlékezteti önt a Lazio és a Juventus közötti viaskodásra?

?Igen nagyon sok hasonlóság van. De ami az Estudiantes javára szól hogy sokkal egységesebb és technikásabb csapat mint a 2000-es Lazio volt. (abban az évben az utolsó fordulóban előzte meg a Lazio a Juventust- a szerk.)

-Egy másik ex-Inter játékosnak Simeonenak is nagy érdemei voltak ebben a sikerben.

?Cholo fantasztikus volt idén. Minden játékosának adott feladatot az idény folyamán és nagyon jó érzékkel nyúlt mindenkihez. Szerintem nagy karrier áll előtte az edzői pályán.?

-Figyelemmel követi azért az Intert is?

?Természetesen. Folyamatosan követem az eredményeket, elsősorban az Interét. Örülök neki hogy fölényesen vezeti a csapat a bajnokságot.?

-Mi lehet a különbség? Most jönnek az eredmények, korábban nem jöttek.?

?A csapat egyre egységesebb és most már beérett Mancini munkája is. Ráadásul taktikailag is magasabb szintre került mindenki.?

-Konkrétan?

?Például nem egyszerű dolog mondjuk egy olyan kaliberű játékost mint Figo a padra rakni, de az a nagyszerű az Interben hogy azonnal akad valaki aki átvegye a helyét. Ezzel a mentalitással minden fronton nagyon messzire juthat ez a csapat. Én szorítok majd nekik.?

-Viszont azok a kritikák mellyel Adrianot illette tavaly beigazolódtak?.

?Amit tavaly mondtam neki azt úgy is gondoltam. De most szerintem más a helyzet, bár én ezt innen nem tudom pontosan megítélni.?

-Mi lesz Veron programja a jövőben?

?Most elmegyek pihenni, de itt Argentínában, de előtte még ünnepelni fogunk egy nagyot.?

-Mi lesz a Libertadores Kupában?

?Megpróbáljuk akárcsak a bajnokságban is tettük, egy biztos a motivációval nem lesz baj.?

-Mit kíván az Internek?

?Azt hogy ugyanígy folytassanak mindent mint eddig. Náluk a tehetség soha nem hiányzott az akarat ellenben elég sokszor. De most úgy néz ki minden egyben van ez pedig azt jelenti hogy az Inter szurkolói is ünnepelhetnek majd pár hónap múlva. Ők pedig mindenkinél jobban megérdemlik ezt??

 

Forrás: Internazionale.hu

Módosította Juninho
Link to comment
Share on other sites

A Messina elleni megjelölt keret:


Goalkeepers:1 Francesco Toldo, 12 Julio Cesar Soares

Defenders:4 Javier Zanetti, 6 Maxwell, 13 Maicon, 16 Nicolas Burdisso, 23 Marco Materazzi, 25 Walter Samuel, 77 Marco Andreolli

Midfielders:5 Dejan Stankovic, 7 Luis Figo, 14 Patrick Vieira, 19 Esteban Cambiasso, 21 Santiago Solari, 91 Mariano Gonzalez

Strikers: 8 Zlatan Ibrahimovic, 10 Adriano, 18 Hernan Crespo, 20 Alvaro Recoba

Adri lőjj gólt!!!!
Link to comment
Share on other sites

aloha :bye:

 

Na szép,megkaptuk a Lyont... <_<

 

Sajna ja :( Nagyon nehez dolga lesz a Romanak!

Ahogy az olaszok szurkolna.. (Roma) , kicsit rajuk ijesztenek majd a lyoniakra, ettol megzavarodnak majd es kapjak is a golt, amitol még zavartabbak lesznek es sikerul annyi golt lönünk, h nem lesz kerdes a tovabbjutas! xD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...