Jump to content
PirateClub.hu

A Nagy Linux felvilágosító cikk


tibiole
 Share

Recommended Posts

Nem fontos a Non-OS és az AddOn Language elég a telepítő.Mi 3,7GB?Ha eddig wint használtál és kellett progi irány a net vagy a haver,keresni crack-et vagy működött rendesen vagy nem.Ha lett új verzsön régi le új fel.Na itt minden a DVD-n van.Kivéve ha extra program igényeid vannak,akkor ott a SuSe FTP vagy a többi hivatalos mirror.Továbbá nincs rizikó a BSA miatt.Ja tudom magán emberekhez nem igazán szoktak menni de jobb a baj elkerülni.Én is ezért váltottam hajdanán SuSe-re és most itt van a nyakamon egy rakat win progi amivel nem tok és nem is akarok mit kezdeni.Na mindegy maradjunk a tárgynál M$-os kifejezéssel ALL-IN-ONE.Sok sikert hozzá és leld benne örömöd.Lesz hidd el.

Link to comment
Share on other sites

nem a linux telepítésével van problémám, hanem a programok telepítésével. valamit parancssoról kell telepíteni, és azt nem vágom...

Bocs hogy ezt mondom de ez baromság.Biztos lesz aki nem ért velem egyet de azt tapasztalatból mondom hogy 3év linux(SuSe) használat után még egyetlen progit se telepítettem console-ból.Amire szükségem volt minden megvolt *.rpm ben.

Link to comment
Share on other sites

Na én most kíváncsiságból live cd-ről bebotoltam a Kubuntu Linuxot.Ahogy betöltött minden egyből lehetett mennie netre semmi driver minden működőt és a sebessége is megfogott ugyanis arra számítottam lassú lesz mivel cd-ről megy de szerintem alig volt érezhető. Azt tudni kell,hogy életemben másodszor van linux a kezem alatt :D régebben 1x felraktam az Uhu linuxot az nem annyira nyerte el a tetszésem még a netet se tudtam beüzemelni rajta :(

Szóval lehet áttérek a Linux+Windows oprendszerekre.Annyi kérdésem lenne,hogy nincs vmi jó leírás a kiterjesztésekről és a telepítésekről. Mert pl. leszedtem a Vlc player Ubuntu Linuxos verzióját de nem bírtam felrakni mondjuk most annyira nem merültem bele mert csak meg akartam nézni de windows után kicsit bonyulultnak tűnt pedig biztos nem annyira bonyolult...

Meg,hogy Nvidia Vga-hoz van-e eggyáltalán driver Linux alá v. nem is kell?? Annyira nem merültem bele a 3D alkalmazásokba,de nem volt semmi baj minden szépem megjelenített...

Link to comment
Share on other sites

csicsás dolog mit takar? én nemrég tettem fel az ubuntut és sikerült beryl-t beizzítani rajta. Na az hiper-szuper-mega-csicsa XD tényleg, próbáld meg feltenni. Aki nem tudná mi az nézze meg youtube-on van fenn pár videó róla. de vigyázzatok, mer még béta-szerű állapotban van, de nem volt vele eddig problémám. Azzal viszont sok bajom van, hogy nekem előzőleg süsüm volt és ott simán működött a beépített lilo, de egyszerűen nem nem tom feltenni ubuntura...nem megy. A lényeg mondjuk, hogy úgy akarom megoldani a bootolást, hogy floppyról induljon. Mert sajnos még kell nekem az xp is, mert ilyen, hogy flash-editor egyszerűen nem létezik linuxra meg persze a játékok is. wine sajnos nekem nem akart semmit se kezelni^^

 

EDIT: gabi, de van csak nem konkrétan. google-t ajánlom, meg hivatalos fórumot. Én ott mindent megtaláltam ami kellett. És persze, hogy van nvidia driver. asszem a hivatalos oldalon is(nekem atim van. arra volt és nvidiásról is hallottam). Remélem segítettem.

Link to comment
Share on other sites

"Meg,hogy Nvidia Vga-hoz van-e eggyáltalán driver Linux alá v. nem is kell??"

Van linux driver az nvidia honlapján ami akkor kell a 3d vagy OpenGl alkalmazást akarsz futtatni pl.:Beryl,Compiz

Ha nem akkor nem fontos driver nélkül is elmegy.

Dokumentáció:szabilinux ami elég rég frissült de az alapoktól foglalkozik a linuxal,vagy jelen esetben a Kubuntu hivatalos oldala.

Link to comment
Share on other sites

nem naon értem még suse-t de maj csak össze melegszünk :D

nem tudja valaki honnan szerezhetek hozzá driver-t ATI 9200 Radeon video karihoz?

meg ha letötöttem 1 progit hogyan telepíthetem? konkrétan az Opera 9.2 re gondolok 1 naon jó kis böngésző csak nem tom hoan kell telepíteni

Link to comment
Share on other sites

nekim: az ATI oldalán nézted?

http://ati.de/support/drivers/linux/linux-radeon-prer200.html

Ha az Opera oldaláról a csomagot töltötted le és nem a tar.gz-t, akkor valószínűleg duplaklikkel felrakja vagy indítsd el a csomagkezelőt, Susét nem ismerem, ez kell neked:

http://www.opera.com/download/get.pl?id=28904&location=32&nothanks=yes&sub=marine

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

valaki segítes plz

másodjára csinálja velem az ubuntu

bootmanager-be kiválasztom hogy Ubuntu és elkezd boot-olni de aztán semmi csak ez:

_ és villog

 

ha másikat választom akkor bebootol de a felhasználónév+jelszó-nál nem enged tovább

beírom és újra kéri és újra és újra...

csak annyit csináltam hogy 1szer erőszakosan állítottam le semmi driver meg más

1szer már volt ilyen akko újra telepítettem de mos nincs kedvem

help lécci

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 9 months later...

Hali

 

Már sok féle linuxot probáltam és megvallom szenvedek velük eleget de mmost hogy van egy secund pc-m amin gyakorolhatok és nem kell félteni adatot vagy más egyebet (hátrány nincs net tök offline minden csak nyomtatott anyaggal melozok).

A BPhanter jó de nem megy fel az istenért sem és tulságossan win-es.

 

Megtaláltam a számomra tökéletes Linuxot: SLAX KillBill de csak cd és usb változatot találtam és nem tudom felrakni.

Találtam egy cikket miszerint fel lehet rakni csak a telepitonek nincs ikonja az asztalon(semmi nincs az asztalon :) minden jobb klikkes) de találtam egy elérési utat a telepitohoz de nincs ott.

Majd a " make_dosk.sh c:\" ot találtam bagy a "bin"-es verziot de nem tetszik neki valami linuxbol hiba vinbol meg nem akarja bootolhatóvá tenni a particiot.

 

Valaki nagyon jo lenne ha segitene.

 

Jelenleg Dream Linux van fenn de nem az igazi és nem találom bizonyos vizuális dolgok átalakítását

(pl.: a dockrol eltávolitani hozzáadni dolgokat szine mérete stb)

 

Udv :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sok-sok éve találkoztam utoljára Linuxxal, akkor is csak érintőlegesen. Most viszont szeretnék egy kicsit megismerkedni vele, parancsok, könyvek, leírások alapján (hálózat, alapbeállítások stb. - az anyag már adott hozzá csak az elhatározás kell), de keresném a nekem megfelelő verziót.

 

Régen mintha lett volna egy olyan is, ami Win alól futtatható (a működési elvét nem tudom leírni, csak dereng valami ilyesmi), még mostanság is fellelhető valami hasonló? Vagy csak én emlékszek rosszul? :) Csak egy tanulókörnyezet kellene nekem minél egyszerűbben, semmi különösebb extra nem szükséges.

 

A választ/válaszokat előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

@Nietzsche

@MadDave

VMware, csak ez fizetős (kivéve, ha...) :D

http://hu.wikipedia.org/wiki/VMware

http://www.vmware.com/products/ws/screens.html

Az ubuntu telepítője egyben liveCD/DVD is. Azt lehet kóstolgatni. Internet kapcsolatot lehet létesíteni egy bebootolt liveCD segítségével is.

http://cdimages.ubuntu.com/releases/hardy/release/ubuntu-8.04.1-dvd-i386.iso

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Linux. Nos én jó pár helyen találkoztam már linuxal és pozitív tapasztalataim vannak a rendszerről.

Felhasználóként 3d mérőgépnél találkoztam vele először, tapasztalat csak akkor volt vele gond mikor áramszünet volt,

bár érdekelt is a dolog -hozzáteszem- de újraindítani kb 20 percig tartott(19 perc volt a mérőgép önhitelesítés telefonos segítséggel :lol: )

Aztán kezdett el érdekelni a téma itthoni használatra kezdtem akkor elérhető SuSE linuxal(akkor netem nem volt újságmellékletből volt disztribúció), két hónap kemény tanulással sikerült felszedni annyi tudást h tudjam mit hol tudok állítgatni...

Legelső nagy elakadásom egy Kword tv-tunerrel történt, bár nem volt hozzá leírás csak egy teljesen más tipusról mégis kitudtam logikázni mit hol lehet konfigurálni.

Atom stabil rendszerem volt, hw hiba miatt (hdd elhalálozott) továb nem foglalkoztam vele.

Mindenkinek ajánlom akinek van türelme, ideje és energiája.

Felhasználói felületről annyit hogy gyönyörű.

Link to comment
Share on other sites

  • 15 years later...
On 8/10/2006 at 11:38 AM, joey1988 said:

Én kész vagyok a váltásra... :)

LEjön még egy film.....10 perc, és el is kezdem rakni az ubuntut. MEgfogadtuk haverral, hogy ha törik, ha szakad, 2 hónapig linux lesz...Hát ő kb. 15 percig bírta :D

Nekem meg úgy is 2 hónap a rekordom. Akkor elment nagyon a kedvem tőle

Ha nem ujitotak volna !!!!!!!!!!

Mivel aarra gépre nem lehet felrakni amin windows van !!

Amig a microsoft nem nyult bele,en addig siman fel telepitettem több féle linuxot ????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...