Jump to content
PirateClub.hu

Halalbuntetes; IGEN v NEM?


Jaffry
 Share

Halalbuntetes; IGEN v NEM?  

548 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Halalbuntetes; IGEN v NEM?

    • Igen
      404
    • Nem
      98
    • Passz
      46


Recommended Posts

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hát szerintem ez egy elég nehéz kérdés. ugyanis mivan ha halálra ítélik az illetőt aztán kiderül,hogy mégsem bűnös? viszont néhány helyzetben igen is kéne hogy legyen pl.: sorozatgyilkosok vagy valami hasonló esetben.. szerintem valahogy azt kéne megoldani, hogy legyen, de csak hogyha tényleg rá tudják bizonyítani az illetőre és értelemszerűen attól függően, hogy mi volt a bűne. ez alapján kéne hogy eljitéljék ne csak úgy hasukra csapva ítéljék el az embert halálbüntetésre szvsz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szerintem a bűntetés nem a mi dolgunk. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Egyértelműen NEM!

1. miért akar mindenki más sorsáról (élet-halál) dönteni? :huh:

2. Az IGEN!-t úgy is felvállalod, hogy tudod azt, hogy a gyilkosságok kb. 5%-áért nem az ül aki elkövette azt?

3. A börtön azért van, hogy az emberek átgondolják mit tettek, és az új, kegyetlen, kiszolgáltatott helyzetben képesek legyenek megváltozni. Vannak akiket életfogytiglan lecsuknak, de előbb vagy utóbb, valószínűleg ők is a társadalom javára dolgoznak majd, mivel az elítéltek rengeteget tanulnak tőlük és a hibáikból (itt nem elsősorban a gyilkolási/bűnözési módszereket értem). Ráadásul van aki azért válik ilyenné, mert ebben a világban nő fel, vagy csak "rossz társaságba keveredik" és ezeknek az embereknek a börtön, egy új nézőpontot kínál, ami sok esetben segíthet az újrakezdésben. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Egyetértek vele. A sokszorosan visszaesőket, a nemierőszakolókat, a pedofilokat és a hazaárulókat lefejeztetném, ha valaki ezt elköveti és előtte valami nagyon jó dolgot tett az emberekért az lelövetném. Ha valaki különös kegyetlenséggel öl azt keresztrefeszíttetném akkor akár hetekig is élhet mígy meghal.

Link to comment
Share on other sites

IGEN mert :

 

A börtön szerintem a gyilkosok,rablók,pedofilok akárkik akik ott bennt vannak, azok számára vakáció. Enni kapnak, van hol aludniuk, melegben vannak, sőt még TV-t is nézhetnek, billiárdozhatnak stb. Mivel érdemlik ezt ki? azzal hogy gyilkoltak? ne már.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Igen,

1. mert a bűnözők többségének nem bűntetés a börtön.

2. mert ilyen embereknek ne járjon kaja és szállás az én adómból

3. mert megteheti 30 év múlva is

4. mert van már 60nál többszörös visszaesőnk is, hát ez vicc!

5. mert ha nincs, az olyan közbiztonsághoz vezet mint ami ma is van - semmilyen.

Link to comment
Share on other sites

Én díjaznám ha lenne. De csak azokkal szemben akik életfogytiglant kapnak vagy több mint 10 évet. Elméletileg az országnak rabonként napi 10 000 forintba kerül csak az hogy a dutyiban vannak. Ez azért durva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...