Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Csak neki kell állni számolni. Neked 3800+ -od van tehát 200x10.

Ez azt jelent, hogy ha 400-as ramot állítasz be neki, akkor a ram 200x2, azaz 400 MHz-en fog járni.

533-asnál 8-as lesz az osztó, így a ramod 500-on fog menni.

667-esnél 6-os, így kereken 667

800-asnál 5-ös, így kereken 800

 

Namost, ezek az osztók fixek lesznek akkor is, ha húzod a procit. Te felhúztad 2400-ra, tehát 10x240-re. Ekkor a ram 800-as beállítással 2400/5=960 Mhz-en megy. Ha a biosban 667-est állítasz be, akkor 2400/6=800 Mhz. Így ha feljebb mész a proci órajelével, akkor viszatudod osztani a ramot, ez különösebb lassulást nem fog eredményezni, főleg, hogy az időzítéseket is lentebb tudod venni. Jah és ugye ottvan a HT szorzó, amit gondolom levettél 4-re, de nem biztos, viszont 250 körül, már lehet, hogy az lesz a határ, így aztis nyugodtan leveheted 4x-re.

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Aswa, Memnon, köszi, most mrá világos :) Akkor lehet így megvalósítom, amúgy ilyen HT izét nem baszkuráltam, azt se tudom miaz...

 

Jojoando, én is autodidakta módon tanultam mindent, plusz van egy nagyon jó barátom, akihezt nyugodtan fordulhatok ha kérdésem lenne :) Ő is kivette a részét a "képzésemből" :P

Link to comment
Share on other sites

Processzor foglalat: Socket 939

procit nem kapsz hozzá!

Max ami van, de erre 35eFt-t költeni?!?!?!?

 

Támogatott processzorok:

Socket 939 for AMD Athlon 64 FX /

Athlon 64 X2 / Athlon 64 /

Sempron processor.

Támogatott: 2000 / 1600 MT/s

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Öö.. Bocsi, de ha megnézed az aláírásomat, van némi fogalmam a procituningról :)

 

19325459250.png

 

Nekem majdnem olyan gepem van mint neked : AthlonX2 3800+, 2x512mb RAM DDR2 800, BFG 7600GT OC, Seagate 250Gb 16mb buffer....

Azt akarom kerdezni te mivel huztad fel a ramokat, s a processort, mert biosbol csak 15%-ig tudod huzni a procit ugy tudom, a ramokat meg nem ertem!!

A videokartyat pedig sima nVidia driverrel!!

Link to comment
Share on other sites

AMD athlon 2500+ ami 1800 Mhz, de a vidi kártyám miatt csak 2040Mhz-ig tudtam felhúzni!!!

GeForce 4 MX440 64MB TV-out-> kicsit sz*r de lesz*rom!! :lol: :lol:

Majd ha lesz jobb kártyám akkor felnyomom 3200+-ra ami 2200MHZ!!!!! Ennyi a max rajta!!

A procim tartalmaz: 3DNow, MMX-t is amiből csak az MMX-et tom' hogy mi, de nem is érdekel a többi! ;)

NA!

 

Amúgy olvasom itt fenn : Dualcore-os proci 64-bit-en, 1GB ramok meg ienek'!! VAN PÉNZ LÁTOM!!!

Én bezzeg örülök, hogy erre a sz*rra jutott! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

A szomszéd fűje mindíg zöldebb... 39.gif

_____________________#_____________________

____________________###____________________

____________________###____________________

__#_________________###________________#___

___##______________#####_____________##____

____###____________#####___________###_____

_____#####_________#####________#####______

______#######______#####_____#######_______

________#######____#####___#######_________

___________#####____###___#####____________

__#######______###__###__###______#######__

______########____##_#_##____########______

__________#########_###_#########__________

_________________###_#_###_________________

_____________#####___#___#####_____________

____________#________#________#____________

 

Meddig tudtad a cpu szorzót emelni?

Link to comment
Share on other sites

Amúgy olvasom itt fenn : Dualcore-os proci 64-bit-en, 1GB ramok meg ienek'!! VAN PÉNZ LÁTOM!!!

Én bezzeg örülök, hogy erre a sz*rra jutott! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

 

Egy dualcore-os 64 bites proci 16k, ugyanennyi 1 GB ram. Van pénz látom? Ha azon kiakadsz, hogy valaki 32k-ért vesz procit meg ramot, akkor mit érzel akkor, ha meglátsz egy 20 milliós autót, elsírod magad? Ha szerinted valaki übergazdag, mert megvesz egy ilyen configot, akkor szerintem veled van a gond. Előbb gondold végig miket irogatsz... :angry:

Link to comment
Share on other sites

Szerintem az sem egy egetverő összeg, csak utálom az ilyen vércsórókat, akik mindig azt lesik, hogy a másiknak milye van, meg gazdagoznak, de arra nem gondolnak, hogy honnan van a pénz. Lehet, hogy dolgoznak és abból, az meg, hogy mire költik az így megkeresett pénzt, ahhoz meg végképp semmi köze. Utálom az ilyen szánalmas hozzáállást :angry: Multkor egy hasonló csodabogár egy másik topicban elkezdett számítógépbuzizni, egy WAREZON! Ez ilyen az tuti nem tiszta. :lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol: A hülyegyerek... Én se szeretem az ilyen embereket, amit te írtál, de nekem az nagy összeg volt... Plusz még alaplapot is kellett vennem, ami még 20e forint... Szülinap + karácsony + névnap így jött össze, mer (bal)szerencsémre ez a három ünnep meglehetősen közel van egymáshoz.... 77000 forint meg most se kis összeg, és azóta is egy videókártyára spórolok, jó mondjuk volt már, de az nem jött be kimondottan... Várom a Radírokat, hogyha kijön, akkor elméletileg 2600XT, ha az megéri az árát, ha viszont összejön egy-két dolog akkor 8800GTX... :P
Link to comment
Share on other sites

Bocs, de szerintem egy 8800 GTX az nem luxus, hanem egyenesen baromság. Egyáltalán nem lehet kihasználni, nincs játék amihez kell, mire meg lesz, mert lesz, addigra jóval olcsóbb lesz. Egy 320-as 8800 GTS-en gondolkozz inkább, az "megéri". Még azzal is CPU limites lesz a konfigod. Mert egy 2.4-es X2 mellé egy 8800 GTX az olyan, mint versenygumik az utcai Ladára, jók, meg faszák, de minek?, nem fog jobban menni, versenygumi versenyautóhoz kell :)

Link to comment
Share on other sites

Nem a procid a szar, a 8800 GTX a túlzás. A csúcskártyákat sosem éri meg megveni, nincs program ami igényli, és nincs config, ami maxon kihajtja, ha nagyon jó vga-t akarsz, akkor olyan 70-80k a max, afölött nincs értelme, mert mire kilehet majd használni, addigra leesik az ára. Mindig ez volt, és ez is lesz. A 2900XT-ről meg azt mondják, hogy a 8800 GTS-el lesz egy szinten. A lényeg, hogy a procid miatt nem lenne különbség a két vga közt, vagycsak minimális. Most beindúlt az örület, és mindenki DX10-es karit akar, miközben még javában XP-t használnak, Vistára egy normális DX10-es driver sincs, nem beszélve, hogy DX10-es játék sincs. Arra meg ne számolj, hogy majd később jó lesz, mert addigra ez gyenge lesz, olyan mértékben halad a fejlődés. Mire elterjed a Vista, meg a DX10, addigra már Geforce 9 lesz. Az FX volt az első DX9-es széria, bukás is volt, esélyes ez most is. DX8 után egyből jött a DX8.1 és azt csak a Radeonok támogatták, mert az Fx-ek sokkal korábban kijöttek, esélyes, hogy hasonló eset lesz most is, mivel még a Vistát is pofozgatják erősen. A DX10-es játék elfog menni DX9-es karin is, jah, hogy nem lesz olyan szép?, furi, hogy hirtelen sokakat érdekel, hogy hogy néz ki egy játék, pedig emlékszem lenyomtam itt Bunfival meg a többiekkel jópár vitát, hogy igenis számít az SM3, és hogy az X800 hiába gyors, meghogy hiába megy 50 fps-el a Carbon 9600 pro-n, rondák rajta a játékok, mosottak a textúrák, de szerintük nincs különbség, szóval vagy vakok vagy elfogultak. Most egy X1950 pro szerintem a legjobb vétel, azt kitudod használni, és olcsó is. DX10-el, meg ráérsz akkor törődni, ha már lesz is. Hozzáteszem, ez az én subjektív véleményem, szívesen megvitatok más elképzeléseket is, feltéve, ha értelmes ;)

Link to comment
Share on other sites

Hát mondasz valamit Memnon.... :mellow: Ilyen mélységekben sose gondoltam bele... Majd beszélek Szuszkával, vele jóba vagyok, hogy ő mit gondol, aztán a kettőtök véleményébel, meg a sajátomból persze, valamit összehozok... Köszönöm a felvilágosítást!

Link to comment
Share on other sites

Nem szeretem a valakit csórónak degradálnak (a hülyézést pedig végképp nem :mellow: ).

Munka mellett is létezik szegénység.

Másfelől...

El kell fogadnunk, ez a mai magyar társadalom: folyton a másikat figyelem, neki mi van... ha kicsit jobban megy, ahol lehet gáncsolom. de megpróbálni áttlépni ezen.

Ez volt a hsz. OFF része.

 

Egy kis nosztalgia... Anno 2002 októberében megvettem a 9500Pro (akkoriban nagyon drága volt. De tudtam, h. majd 9700 ként tudom használni) kártyámat. Ám jópár hónapot kellett várnom az első DX9-es játékra a Torn 2.0 volt az. (illetve nem is, a Devastation nevű Unreal2 motort használó gyér FPS volt az első).

Csendben jegyzem meg, h. akkoriban úgy gondoltam: hamarosan megjelenik a Doom3, STALKER és de jól fog majd ezen futni.

A megjelenési dátumokat azóta már ismerjük :D

Szerencsém volt, az R300 GPU nagyon erősnek bizonyult. Nemrég cseréltem le, és nem sok játékban kellett kompromiszumot kötnöm a látvány rovására. Hogy a G80 vagy R600 ilyen erős lesz e? Biztosan.

Csakhogy manapság nem divat optimalizálni a játékokat. Sőt! Néhol már-már szándékos túlzások vannak a hardverkövetényekkel.

Ha pusztán a számitási kapacitást vesszük figyelembe, a mai játékoknak sokkal szebben kellene kinézniük.

Talán a HalfLife2 és a Doom3 volt az utóbbi idők reális gépigényt igénylő (FPS) játéka.

 

De akár sorolhatnánk az utóbbi évek remek, de a mai napik kihasználatlan újításait: 64 bit, két vagy több magos rendszerek.

Úgy tűnik, mintha a hardverek állva hagyták volna a szoftvereket...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Nekem egy eléggé furcsa alaplapom van, amit maga a gyártó honlapja szerint (gigabyte) nem is gyárt!! A gép sulinetben lett véve, mint Fujitsu-Siemens Scaleo P. Konfig:AMD Seprom 3000+ s939(ugyebár itt a másik furcsaság, hisz boltban nem igazán hallottak ilyen 3000+ prociról, ami s939-es); Gigabyte GA-k8rs482m; Ati X550; 512 DDr (Infineon). Azt mondták, hogy elméletileg a gigabyte egy húzható alaplap, ezzel ellentétben a bios-ban semmi nincs a procira utalóan. Azt is hallottam, hogy a driveres dvd-n elméletileg megtalálható a gigabyte tuning program, de ez sincs. Bios frissítést is néztem ,de mint írtam, ilyen alaplaphoz nincs, csak hasonlóhoz(azt meg inkább nem kísérletezem ki).

 

Úgyhogy megköszönném, ha v.ki tudna hozzá v.mi programot!

Link to comment
Share on other sites

Nem szeretem a valakit csórónak degradálnak (a hülyézést pedig végképp nem :mellow: ).

Munka mellett is létezik szegénység.

Másfelől...

El kell fogadnunk, ez a mai magyar társadalom: folyton a másikat figyelem, neki mi van... ha kicsit jobban megy, ahol lehet gáncsolom. de megpróbálni áttlépni ezen.

 

Sajnálom, ha nem tettszik, de azt nem kell itt előadnod, hogy Te soha nem hülyéztél le még senkit, mert ezt senki sem fogja Neked elhinni, bár ide azt írsz amit akarsz, mint ahogy én is, ellehet itt játszani az erkölcscsőszt, de nem sok értelme van, szerintem az őszinteség fontosabb. A másik része, meg a Ő degradálta le saját magát a hsz-ával.

Link to comment
Share on other sites

Másdolog valakit egy ostoba hozzászólást miatt lehülyézni megint más valakit az anyagi helyzete miatt utálni, csórózni, etc. Bocs, de én erre érzékeny vagyok. (Talán mert én is voltam „vércsoró”?)

Miből gondolod, h. te egy cseppet is értelmesebb vagy ha nem tudsz egy ilyen szimpla dolog mellett egyszerűen elmenni?

 

Killerwolf91 nézd meg egy diagnosztikai programmal a gépetben lévő eszközöket. (pl. EVEREST)

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=52050&st=80&start=80

Hátha más alaktrészek vannak abban a gépben 939-es Sempron valóban nem létezik.

 

Apropó, megvan az alaplap. Most inkább be is szerelem... :P

 

Link to comment
Share on other sites

Idézd a hsz-em azon részét, ahol ahol aztmondtam, hogy a szegényember a vércsóró. Vagyhogy azért hülyéztem le, mert szegény!! Vércsóró alatt azt értem, akinek sosem elég amije van, és ahelyett hogy tenne ezellen, inkább a másikat fikázza. Ti már egészen másról beszéltek. Már belemagyarázzátok, hogy a szegényeket fikázom, pedig egy szóval sem írtam ilyet!

Az, meg hogy nem megyek el az ilyen mellett, az szerintem nem értelmiségi szint mértéke, inkább vérmérsékleté, én nem szeretem az ilyen hozzáállást, ezért "akadtam" ki!

Az, hogy ki a szegény, és ki a gazdag, az meg magánügy, és végképp nem ide tartozzik, hangsúlyozom, nekem a hozzáállással volt és van bajom, de aki elolvassa azt a hsz-t szerintem egyből érzi, hogy miről is szólt, eleve, hogy jött ez ide :blink: Valószínűleg kisebbségi komplexusa van a helyzetét adódóan, és ezért haragszik mindenkire, ez nem egészséges viselkedés...

 

De most már hagyjuk, menjen a tuning! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...