Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

X800 hiába gyors, meghogy hiába megy 50 fps-el a Carbon 9600 pro-n, rondák rajta a játékok, mosottak a textúrák, de szerintük nincs különbség, szóval vagy vakok vagy elfogultak. Most egy X1950 pro szerintem a legjobb vétel,

 

Akkor a stalker miért szaggat az X800-l?

Eléggé gázosan viszia 3700+ os proci 2gb rammal.

Link to comment
Share on other sites

'Napot!

 

Van egy idegesítő problémám-aki tud legyen szíves orvosolja ;)

Ugyebár ha van egy 3.2 ghz-es Intel procim akkor a CPU-Z-nek is annyit kéne mutatni, hogy 3200Mhz, igenám de ez nem mindig van így: A Bus sebessége 200Mhz, a szorzó x16-nak kéne lennie, de valami úton módon mindig ugrál x14-re és ezáltal 2800 és 3200Mhz között van, mi lehet a baj?- a BIOS-ba még semmihez nem nyúltam.

Link to comment
Share on other sites

Ez DDR, nem pedig DDR2 :lol:

 

A szorzóugrálás pedig valami takarékossági dolog lehet. Sajnos intelt nem ismerem, AMD-nél Cool&quet-nek hívják, ez visszaveszi a szorzót, ha nincs szükség a teljesítményre. Felraktál esetleg valamilyen procidrivert?

Link to comment
Share on other sites

Sajnos az utóbbi eset áll fennt. Nem tudom mit nem értessz. A DDR ramoknál van egy valós és egy effektív érték. Az effektív a valós kétszerese. Hogy egy 400-as hogy megy 480-on? Úgy, ahogy a te 800-asod meg 960-on. Tuning ;) Amúgy van 500-as DDR is, sőt még ennél magasabb órajelűek is vannak.

Link to comment
Share on other sites

X800 hiába gyors, meghogy hiába megy 50 fps-el a Carbon 9600 pro-n, rondák rajta a játékok, mosottak a textúrák, de szerintük nincs különbség, szóval vagy vakok vagy elfogultak. Most egy X1950 pro szerintem a legjobb vétel,

 

Akkor a stalker miért szaggat az X800-l?

Eléggé gázosan viszia 3700+ os proci 2gb rammal.

 

 

Nekem is ez a bajom x800gto-m van, lehet kevés már ez a kártya a stalkerhez.

Amúgy 3000+ proci, 1,5 gb rammal.

 

 

Link to comment
Share on other sites

nézd meg hogy fel lehet-e szabadítani a 4 letiltott pipeline-t. nálam is fel van oldva, és kb 20%ot jelentett

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=14024

ez egy angol leírás arról hogy hogy győződhetsz meg arról h flashelhető-e a kártyád és hogy hogy csináld. még bootable cd-t is csináltak, ami egy gombnyomásra megcsinál mindent (akár vissza is csinálhatja!)

 

más: nekem x2 3800+om van (s939). ezen lehet szorzót növelni vagy nem? ha igen, akkor hogy? örülnék vmi tanácsnak egy pr0 overclockertöl :) most 'csak' 240x10en jár.

Link to comment
Share on other sites

Morph0r csak az Athlon FX-eken lehet szorzót növelni:

Athlon 64 FX-57 San Diego uPGA 939 90nm 2800MHz

Athlon 64 FX-55 San Diego uPGA 939 90nm 2600MHz

Athlon 64 FX-55 ClawHammer uPGA 939 130nm 2600MHz

Athlon 64 FX-53 ClawHammer uPGA 939 130nm 2400MHz

Athlon 64 FX-53 SledgeHammer uPGA 940 130nm 2400MHz

Athlon 64 FX-51 SledgeHammer uPGA 940 130nm 2200MHz

A „normál” proceszorokon csak a gyári beállítástól lefelé lehet változtani a szorzó értékét.

 

A staker-hez patch kell elsősorban, aztán jöhet vas...

Link to comment
Share on other sites

nézd meg hogy fel lehet-e szabadítani a 4 letiltott pipeline-t. nálam is fel van oldva, és kb 20%ot jelentett

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=14024

ez egy angol leírás arról hogy hogy győződhetsz meg arról h flashelhető-e a kártyád és hogy hogy csináld. még bootable cd-t is csináltak, ami egy gombnyomásra megcsinál mindent (akár vissza is csinálhatja!)

 

Köszi, de nekem PCI-os van abból is a 128MB-os :(, ennél állítólag nem lehet felszabadítani azt a 4 pipline-t :(

Link to comment
Share on other sites

Az Athlon 4000+ Socket 939 foglalatba illeszkedik, ami egyúttal azt is jelzi, hogy kétcsatornás memóriavezérlővel rendelkezik. Magórajele 2,4 GHz, másodszintű gyorsítótárának mérete pedig 1 MB. Az FX-55 természetesen ugyancsak 939 tűvel és kétcsatornás memóriavezérlővel készül, órajele azonban 2,6 GHz, míg másodszintű gyorsítótára szintén 1 megabájtos. Mindkét processzor 105,9 millió tranzisztort tartalmaz, legfeljebb 2 GHz sebességű HyperTransport kapcsolatot támogat, és a gyártó esetükben még nem implementálta az SSE3 utasításkészletet.

 

http://prohardver.hu/c.php?mod=10&id=9158&p=

 

Ebből elvileg kiszűrhető, hogy a San diego sorozatot nevesíthetjük az AMD FX-55 -nek.

Link to comment
Share on other sites

Ebből elvileg kiszűrhető, hogy a San diego sorozatot nevesíthetjük az AMD FX-55 -nek.

inkább fuss neki mégegyszer... :lol:

 

jojoando, megpróbálhatnál felrakni egy X800 XT BIOS-t innen le tudod szeddni (biztonság kedvért írd ki egy flopy-ra a jelenlegi BIOS-od):

http://www.techpowerup.com/bios/

Innen pedig az ATIFlash-t:

http://www.techpowerup.com/downloads/Utilities/BIOS_Flashing/ATI

Itt találsz egy angol leírást a BIOS csere menetéről:

http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=827

 

replica, polcról szerintem sehonnan. Próbálj meg egy nagyobb üzletből rendelni, hátha hoznak neked.

Link to comment
Share on other sites

Club3D X800 extrém, (GT) R423 magot (R480)

Hogy lehet munkára bírni?

8 pipe ( pixel futó szalag ) helyett 16???

 

Szerintem sehogy, nem véletlen X800-nál az a káosz a sok mag, meg a sok elnevezés között. A bioscsere tuti nem fog működni, de azért megpróbálhatod. Jah, és akkor emiatt nemmegy a Stalker, ez a 8 pipe, meg gondolom DDR2, ettől ne várj csodát, ennek nem sok köze van a pro-hoz, meg az XT-hez.

Link to comment
Share on other sites

csak r430at és r480at lehet flashelni... :X

és ezekben 12 futószalag van gyárilag, és úgy lett 16 nálam, enyém r430as. viszont a tuningpotenciál (gpu, meg mem) nagyon lecsökken ezzel az r430asoknál (amik ugye x800 xl-ek, 4 letiltott pipepal). az r480asok (v 450? nemtom melyik létezik) pedig egészen az x850 xt szintjére felhúzhatók, ami nemrossz

 

ja, és techpowerup-on azt írják h a sapphire x800gto, gto2 és connect 3d x800gto flash-elhető

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...