Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

speciel nekem 2db 1gb Kingmax ram van és tökéletesen futnak

Csak a stalker ne lenne ilyen gázos...

már bosszantó a sok beállása

 

Kingmax MPXD42F-D8HT4R

Kingmax MPXD42F-D8HT4R-HNA

mennek párba!!!

 

szerintem a stalker alapból szarul van optimalizálva nálam is néga be-beakad.szerintem ez 4 giga rammal is ugyanezt csinálná.mondjuk a vgá-dat nem írtad milyen,8800gtx-en is ezt csinálná szerintem,de nem biztos.esetleg a virtuális memóriát lehetne kicsit feljebnyomni.

Link to comment
Share on other sites

jelenleg nálam ez megy: 90W Lite-on táp : Abit Nf7-s v2.0 2500+ Barton @ 2200MHz 2*512 DDR500 Kingmax hc.. (csakmert épp ez volt) 250GB + 200GB +40GB HDD LG GSAH42N DVDRW DL. Asus Radeon A9550GE (250;200 alap ) max: 444 ; 250 a gyári hütővel 1éve így megy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

segitsetek PLz Procim:AMD 64 3200+ ami ugy 2.01ghz ram jelenleg 512mb mert egyik memomat kivedtem mert másik géppe kell alap

nev:Gigabyte GA-K8NF-9 Videokártya NVIDIA GeForce 6600 GT (256 MB) nah szoval azt akkarom kérdezni ezt a géppet, hogy tudnám húzni de ugy hogy semmi baja nem lenne belöle elöre kösz a segitséget

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hát ha jól meg akarod húzni ezeket, akkor ajánlatos beszerezni pár izmos hűtőt. Az A64-et elvileg gyári hűtővel is lehet húzni, de fő a biztonság.

A VGA-t legegyszerűbben RivaTunerrel tudod húzni(úgy 15-20%-ig érdemes menni), a procit meg vagy a Bios-ban vagy valamilyen programmal(ezt nem tudom mennyire lehet, de gyári hűtővel 2,4 GHz-t szerintem simán kibír)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Nekem van egy 2.80Ghz Intel Dual Core processzorom.Azt meddig érdemes húzni?

Jah.Nemtom pontosan de a biosba hol kell beállítani?Azt a fps vagy milyen értéket.Légyszi segítsetek mert még nem csináltam ilyet

Előre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Én jól kifogtam! vettem egy Pentium D 805-öt 2.66Ghz. Gyári hűtővel 3,65Ghz-ig ment, most vizhűtővel, 4Ghz-nél is stalbil mint a kő. Azt mondják hogy ez elvileg ennél fentebb is lehet hajtani, nem próbáltam még. A 3.65Ghz alapfeszen ment.

Ja, és nem tudja valaki hogy a CPU-Z miért nem engedi érvényesíteni, ha feltőlteném, azt írja hogy hibás a fájl.

Link to comment
Share on other sites

Azt nem tudom, hogy pontosan hol lehet, mert minden alaplap bios-a más.

Nekem így kell: Advanced - JumperFree Configuration - CPU Frequency

Az biztos hogy neked is CPU Frequency-t kell keresned.

Ajánlom, hogy csak 20-30 Mhz-s lépésekkel húzd fel (tudom hogy ez nagyon hosszú idő lesz, de megéri).

Néha indítsd el a windows-t, és valamilyen játékon teszteld le, hogy jó-e és valamilyen programmal nézegesd a hőmérsékletet. Ha nem akar elindulni a windows, semmi gond, a bios-ban állítsd vissza az előző, működő értékre.

(Ne sokat húzz rajta gyári hűtővel, mert hiába indul el a windows, ha 80-90°-ra megy fel.)

 

Remélem érthető voltam :)

Link to comment
Share on other sites

segítséget kérnék a procimat akarnám meghúzni de nem akarom elb*szni.a procim E6420 c2d.mit kéne állítanom a biosba?mert sokan mondták hogy akár 1000mhz-t is túdtak húzni probléma nélkül.az alaplapom asus P5B.a szorzót is engedi 6-8 ig,meg az fsb-t is,alapból 266-on van.nem tudom hogy még mit kéne változtatnom talán egy kis feszültséget is?a memóriáim geil 2x1 giga 800-as.

aki profi ebbe a témába szivesen meghallgatnám a véleményét.addigis köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

A Profik így tuningolnak :)

 

http://www.indavideo.hu/video/Processzor_Vilagrekord

 

EZT MEG KELL NÉZNETEK.A PROFI PROCESSZOR TUNINGOSOK

VÁROM A VÉLEMYÉNYETEKET

Csak nem sokáig élvezhette ezt a tuningot, mivel a folyékony nitrogén hamar elpárolog.

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Feszültséget nehogy emelj vízhűtés nélkül!

Alapvető tuningolásnál a feszültség emelés... léghűtésnél is. Persze megy ennélkül is, de a végeredmény ennek megfelelően sovány lesz.

 

 

Sam neked már egyszer valahol leírtam, ne kelljen mégegyszer...

 

 

Meg az fbs-nél ott volt hogy 800mhz.Az miért van ott?

hodav, ezt kérdést olvasva egy rövid időre eltanácsolnálak a BIOS piszkálgatásától... :D legalább olvass utána a dolgoknak egy pict.

kezdetnek mondjuk nézd meg ezt:

http://www.tomshardware.hu/cpu/07q1/070104/index.html

aztán ezt:

http://www.tomshardware.hu/cpu/07q1/070116/index.html

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Én is köszi! :)

Majd ha meg lesz az új hűtőm megpróbálok rántani még a procimon.Most még elég silány.Athlon 64 3500+ max 223MHz fsb-t bírt :S A fesszel nem nagyon merek babrálni.Viszont a memók időzítését sikerült lenyomnom 4-4-4-12-re. (2x512 DDR2 Kingmax)

Link to comment
Share on other sites

Emeltem egy picit a procin.És amikor elindult a gép egy csomó ilyen folyamatot láttam a feladatkezelőben.Ez miért lehet?

vagy valami progi buggyant meg?Végül is a gépem nem lassult be tőle csak mutattam hátha valamit tudtok mondani.

post-58104-1183634035_thumb.jpg

post-58104-1183634135_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nem normális dolog, speciel én ilyet még nem láttam. Az sndvol32 az MS beépített hangerőszabályzó programja. Nem biztos, h. ezt a processzor túlhajtása okozza, lehet egy féreg is. Mindenestre ha csak emelt órajel mellett jelentkezik ez a hiba akkor mégis a CPU kavar valamit...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...