Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Obviously X800 GT might be based on one of the three cores: R420, R423 and R480. Can it be that some customers will get a better core than the others? I'm sure ATI has chosen chips with better yields and Tul Corporation, the maker of PowerColor graphic cards has specifically stated that their product is built around R480 ASIC. Time will show what other IHVs will ship, but I'm guessing it's the same. As for yields, here is what Andrzej had to say:

 

Andrzej Bania (ATI): Production have not been an issue on any product since R420 - getting enough time with the software development teams can be a much greater challenge. As our revenue keeps increasing - so we are constantly re-gearing for greater demand.

 

Our gem today will be PowerColor X800 GT equipped with 256 MBs of GDDR3 RAM sporting 256-bit memory interface.

Tehát eléggé összamosódnak a csipek , a 3 féle közül., illetve a memóriája DDRIII, ami elvileg "1200Mhz-ig húzható"

 

 

AMD 3700+proc 10%

X800GT mag 511 mhz 8%

X800GT mem 511 mhz 4%

sajna a memót a gyári hűtéssel nem ajánlatos jobban emelni.

 

3Dmark: 4279 egység

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

a shader 3 adna neki pontot!

majdnem duplát!

egyébként egy 8800gts 320 megával tarolna a géped!

**********************************************

-229 Dollár ennek az ára kint, ami 45eFt sincs.

itt miért nem annyi az ára???????????????

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Nállam a config

 

Asrock k8upgerade nf3

sempron 2600+[1600]Mhz

512/400 ram

meg egy artic coolink alpine 7 proc hűtő

 

És húzott állapotban:

no fesz emelés!

3300+ [2000]Mhz ment feljebb is csak nagyon melegedett Max órajel 3500+

ram 512/450Mhz

 

egyenlőre ennyi

 

Sajna előtte egy asus k8n lapom volt csak valamiért elfüstőlt

és ez az asrock ilyen SOS lap volt de nekem megfelel amire kell!!

Link to comment
Share on other sites

Mivel nekem fn3 as lapom van így van hozzá ntune program

de van egy másik program is a forceware coolbits egy reg file amit ha beadsz a reg adatbázisba akkor tudod változatni az órajeleket a kártya vezérlő tulajdonságán lessz látható

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

én nem bízom az asrockba mert a havernak is meghalt,és tuning nélkül.először csak újraindulgatott neki és a végén már be se kapcsolt.

 

Most akkor elmondok valamit már amikor megvettem tettem bele a ramokat már akkor eltört az eggyik leszorító pöcök és nagyon mérges lettem

a Processoromnak meg levan törve 2db lába de semmi baja, jobben megy mint valaha

 

Link to comment
Share on other sites

Há Core2-t nem érdmes? Akkor mit érdemes, a legjobban húzható procik egyike a Core2 és ha megteheted akkor miért ne húznád :D Én most A64-emet húzom, próbálom a legmegfelelőbb beállításokat megtalálni hozzá. Eddig is húztam, de a fránya windows annyira instabil lett (nem a húzás miatt, csak éppen a szopkásos XP elöregedés :D), így más beállításokkal kell tesztelgetnem a procit illetve a memóriát (inkább a memóriát).

Link to comment
Share on other sites

az én procim játék alatt sem megy 40 fok fölé

amugy azt olvastam én is hogy a core2 duo huzható a legjobban 600-800mhz is van pluszban benne

de alapon is nagyon erös

a konfigom

core2 duo e6420

asus p5b-e alaplap

2x1gb kingmax ddr2 800mhz

geforce 8600gt 256mb ddr3

skystar2

400+200gb winyó

pioneer dvd

a vista 5 fölé értékelt minden alkotórészt

 

Link to comment
Share on other sites

Asszem valami 400FSB-t még feszkó emelés nélkül elbír, de én a helyedben feszkó emeléssel egy picit tovább próbálnám. Mondjuk ez a ramodtól függ, ami nem éppen csúcs, de a 400at minenféleképp megnézném :D Asszem a Tiednek 7es a szorzója így 2800-ra simán feltudnád húzni (de persze többet is bír a kis drága :)).

Link to comment
Share on other sites

az én procim játék alatt sem megy 40 fok fölé

amugy azt olvastam én is hogy a core2 duo huzható a legjobban 600-800mhz is van pluszban benne

de alapon is nagyon erös

a konfigom

core2 duo e6420

asus p5b-e alaplap

2x1gb kingmax ddr2 800mhz

geforce 8600gt 256mb ddr3

skystar2

400+200gb winyó

pioneer dvd

a vista 5 fölé értékelt minden alkotórészt

 

hasonló az én cuccom is csak 8600gts-el meg sima p5b alaplappal(mondjuk a p5b-e ezen sok a firewire csatlakozó ja meg drágább is),meg a ramjaim geilek.a procim az ugyanaz mint a tied.télleg ezt meddig lehet húzni a gyári hűtőjével?

Link to comment
Share on other sites

AKárhány konfigot olvasok (márpedig sokat olvasok, mivel itt is, és a prohardver fórumon is rendes tag vagyok) az emberek 95%-ának Kingmax ramja van.... Mellesleg egy kibaszott szóval nem mondtam hogy isten, annyit mondtam hogy nem nevezném gyengének... Egyébként meg köztudott hogy a Kingmax és a Kingston gyártja a legjobb minőségű ramokat, memóriakártyákat... Arról meg nem tehetek hogy olcsó, mikor én vásároltam akkor még nagyon drága volt (12 100 forint volt egy 512-es 800Mhz-es, most 4 600....)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...