Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

 

Szia !

 

Na ne már, hogy ennyibe hagyod.

 

Tennivaló a BIOS-ban:

 

Advanced menu-ben

 

Jumperfree Configuration alatt

 

AI Overclock Tuner > Manual

CPU Frequency > itt nyomatod az FSB-t

AGP Overclock in MHz > 66

FID/VID Change > Manual

CPU Voltage > itt növeld a CPU VCore értékét csak egy lépcsőként a tuning során

 

CPU Configuration alatt

 

AMD Cool 'N Quiet Configuration-ban

 

Cool N' Quiet > Enabled

 

 

HT Ratio > 3

 

Chipset alatt

 

Memclock Mode > Manual

MemClock Value > 333MHz amennyiben DDR400-as memóriáid vannak

 

Hajrá tovább.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Én is kicsit feltuningolom a procimat a gta IV -re :D Intel e8400 (2 magos 3 ghz)-t szeretném legalább 3.5 vagy esetleg 4ghz -ra felhúzni, nem gyári hűtő van rajta

Az alaplapon: Gigabyte P35-DS3

Memória: 3x 1gb Kingmax 800mhz

Már próbálgattam ott állítgatni de inkább nem vacakolok vele mert nem akarok semmit nem elcseszni ugyhogy egy szakértő kéne aki megmondja mit kellene tennem :)

 

előre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Szia Dadus

Lenne nekem egy AMD X2 4200+ Windsor magos procim.

Alatta Abit KN9 Ultra, és egy Kingmax 2GB DDR800 ram.

Tuninghoz nem sokat értek, ramnak adtam 1.9-es feszt bios-ba, a procinak meg 1.37-et. (nagyobbakat nem is próbáltam, ezeken még simán indult)

A procit windows-ba húztam (hogy ne keljen olyan sokszor újraindítani, és akkor ami stabilan megvan azt beállítom később biosba).

2,6ghz-ig jutottam el, de 3 perc után kékhalál. Boisba fogalmam sincs mit lehet/kéne állítani (Csak a Cool n' Quiet-et kapcsoltam ki), hogy stabilan meglegyen 2,6-2,7Ghz és hogy a procinak mekkora feszültséget adhatok.

007 Silence-nak írt segítséged megnéztem, de nekem teljesen máshogy van a bios mert nem találtam azokat a menüket/almenüket olyan formába, max hasonlókat...

Előre is köszi a választ.

(ésmég annyit hogy abit lapon hogy leet előhozni az elrejtett beállításokat pl memória órajel módosítása, mert nemtudom a billentyűkombinációt)

Link to comment
Share on other sites

Szia phish007 !

 

Egy hétig üdülni voltam, úgyhogy most olvasom a leveled. Sajnos az alaplapod Manual-ját nem tudtam letölteni, ezért nem biztos, hogy pontos infókat tudok adni. A tuning során a BIOS beállításokat használd, ui. tapasztalatom szerint a Windows alóli tuningolások nem stabilak.

 

Teendők a BIOS-ban:

 

µGuru Utility alatt

 

External Clock > ezt kell növelni a tuning során

PCI Express Clock > 100MHz

DRAM Speed (CPU:DRAM) > mivel nem látom, célszerű úgy beállítani, hogy FSB 200 mellett 667MHz legyen a RAM sebessége, ellenőrizve pl. Everest progival

Sajnos a Hiper Transport sebességének állítátását mem találom, kár érte.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Na ne már, hogy ennyibe hagyod.

 

Tennivaló a BIOS-ban:

 

Advanced menu-ben

 

Jumperfree Configuration alatt

 

AI Overclock Tuner > Manual

CPU Frequency > itt nyomatod az FSB-t

AGP Overclock in MHz > 66

FID/VID Change > Manual

CPU Voltage > itt növeld a CPU VCore értékét csak egy lépcsőként a tuning során

 

CPU Configuration alatt

 

AMD Cool 'N Quiet Configuration-ban

 

Cool N' Quiet > Enabled

 

 

HT Ratio > 3

 

Chipset alatt

 

Memclock Mode > Manual

MemClock Value > 333MHz amennyiben DDR400-as memóriáid vannak

 

Hajrá tovább.

 

Üdv.: Dadus

 

 

van egy kis gond ugyanis sem a cpu voltage-et nem találom sem a cnQ-t

 

előre is köszi

üdv rw

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Ebből a gépből mit lehetne tuningolni és hol kellene, valamint +hűtést hol igényel, minden gyári benne,

sajna teljesen amatőr vagyok, de az Asus Pc Probe II.ben is lehet pl? Előre is köszi a segítséget!!

 

Asus P5B SE alaplap

Intel Dual Core E5200 2,5Ghz/800 processzor

2x 2GB DDR2/800 ram,kingmax, dual chanel 128bit

500Gb Samsung Winch. Sata Hdd +80gb külső

Nvidia 8800GTS 640Mb DDR3 vid.kártya

1-1 dvd iró és olvasó

400w táp

Link to comment
Share on other sites

van egy kis gond ugyanis sem a cpu voltage-et nem találom sem a cnQ-t

 

előre is köszi

üdv rw

 

Szia !

 

Ahhoz, hogy a "CPU Voltage" megjelenjen, előbb az "AI Overclock Tuner"-t és a "FID/VID Change"-t Manual-ra kell állítani. A cnQ-t a gépkönyv szerint a "CPU Configuration" alatt találod, ha ez nem így van, akkor így távolról nehéz segítenem.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Kéne egy kis help. Everest stabilitás tesztel mértem a procimat. Körülbelül 5 percen át ezeknél az értékeknél megállt. Szerintem egy kicsit magasak az értékek, de nem tudom. 1 MAG. 57°C // 2.MAG 55°C-os

 

Ha valaki rábólint hogy jók ezek az értékek akkor nekiállok tuningolni. :D Csak kell egy szakértő véleménye.

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

A BIOS-ban tedd meg az alábbit, és utána is teszteld le a hőmérsékleteket:

 

Power menu-ben

 

Hardware Monitor alatt

 

Smart Q-FAN Function > Disabled

 

 

Kicsit magasnak tűnnek a hőmérsékletek. Zárt a PC házadnak az az oldala amelyik a procival szemben van, vagy perforált, ill. a proci hűtővel szemben perforált-e ? Használsz ház ventiket ?

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Oks azok megpróbálom amiket ajánlasz ;) Jah az oldala zárt a házamnak, Van ott 1 ventillátor, amit úgy állítottam be hogy szívja a levegőt. ( a Házam elejét egy kicsit módosítottam hogy onnan szívja a levegőt és keringtesse a házban) + van még 1 ventillátor a Tápegységem alatt. A házam oldalán vannak ilyen "szellőző nyílások". De az is megoldható hogy vágok az oldalára 1-2 nagyobb lyukat.

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

 

Van egy ASUS A7N8X-X alaplapom és szeretném 200MHz-cel felhúzni az órajelét (ennyit enged max. a BIOS). Azonban ha felhúzom az órajelét, akkor olyan dolgok jelentkeznek, hogy már bekapcsolás után pár másodperccel befagy az egész (Ha gyorsan belépek a BIOSba, akkor az is befagy). És ez biztos, hogy nem a hőmérséklettől van, mert ha 1napig állt a gép és utána kapcsoltam be, akkor is egyből fagyott.

 

Arra gondolok, hogy valami mást is kéne állítanom. Például hogy mi hány Voltot kapjon, vagy valami ilyesmin nem kell állítani?

Link to comment
Share on other sites

Nah itt vagyok.. a Smart Q Fan az Disabled-en volt. Most állítottam valamin nem tudom hogy jól tettem-e. De a Chassis FAN Speed - Ignored-en volt azt átállítottam 1965 RPM-re csak erre lehetett.

Akkor most megfordítom a Ventiket hogy fújják be a levegőt. Csak aza baj hogy nem asztalon van fent a Gép hanem lent, arra meg szerintem nem nagyon jár levegő :D

 

 

- Edit:

 

Nah, az alábbiakat csináltam:

- a 2 ventillátort megfordítottam, mostmár belefé fújnak.

- kifújtam kint kompresszorral az egész házat, a ventiket is átfújam.

és így is csak 2 °C- ot javult az eredmény. 5:30 perc stabilitás tesz után MAG 1. 55°C, MAG 2.53-54°C körül.

Link to comment
Share on other sites

Szia 007 Silence !

 

Én általában úgy csinálom, hogy a ház elején van egy venti, ami kintről befelé nyomja a levegőt, a ház hátulján lévő pedig bentről kifelé fújja a meleg levegőt. Nekem most azon az oldal lemezen, amelyik szemben van a procival, gyárilag van egy 25cm átmérőjű venti, ami kintről befelé, a processzorra fújja a levegőt. Ezenkívűl el szoktam igazgatni a kábeleket úgy , hogy minél jobban tudjon mozogni a levegő a megfelelő helyekre. A lényeg, hogy a procival szemben legyenek furatok, vagy venti, amelyik rá fújja a kinti hűvösebb levegőt. Szerintem azért megpróbálhatod húzni a procit, de 65 Celsius fok fölé azért ne menjen terhelés alatt.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia krotchy !

 

Tennivalók a BIOS-ban az alábbi sorrendben:

 

Miután beléptél a BIOS-ba nyomj egy Ctrl + F1.

 

PC Health Status alatt

 

CPU Smart FAN Control > Disabled

 

 

MB Intelligent Tweaker (M.I.T.) alatt

 

Robust Graphics Booster > Fast

CPU Host Clock Control > Enabled

PCI Express Frequency (Mhz) > 100

C.I.A. 2 > Disabled

Performance Enhance > Standard

System Memory Multiplier > Auto

DRAM Timing Selectable > Manual

az alatta található időzítéseket állítsd arra az értékre, amit az SPD mutat, ha nem lehetséges felvenni az értéket, akkor tedd Auto-ra

System Memory Multiplier > itt állíts be olyan szorzót, hogy 667MHz-en menjen a memória

DDR2 OverVoltage Control > +0.1V

(G)MCH OverVoltage Control > +0.1V

CPU Host Frequency (Mhz) > ezt növeld a tuninghoz 5-ösével, minden emelés után tesztelj egy erős játékkal, ill. ellenőrizd a CPU, memória, északi híd, déli híd (chipset-ek) hőmérsékletét. Ha minden OK emelhetsz tovább

Ha nem stabil a rendszer és az FSB 400 alatt van, akkor emelj egy lépcsőt a VCore értékén az alaphoz képest / a proci alapfeszültségét jelzi a BIOS (Normal CPU Vcore) /, majd a későbbiek során az emelt értékhez képest. Amennyiben 400 felett van az FSB, akkor lehet, hogy emelni kell az FSB feszültségét +0.1V-al / FSB OverVoltage Control / vagy még visszább venni a memóriát / System Memory Multiplier / .

 

Sok sikert a tuninghoz.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia Dadus!

Mivel nem vagyok "tuning-mágus" így ebben a konfigban kérnék egy kis segítséget.

Alaplap: Ga-P35-DS4 rev.2.0 (F5 Bios-al)

Proci: Q6600 2,4GHz Vid:1,2500v

Ram: Kingmax 2*1Gb/1066 (kled48f-a8ki5)

Hűtő: Zalman-9700Led

Mit, és hogyan változtassak a bios-beállítások, hogy a végén ne egy marék hamu legyen belőle. (a bios tele van 1jó pár, számomra érdekes menü ponttal.)

Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Egy kis melót leveszek Dadus válláról:

 

aquir77

 

A következőket tedd a BIOS-ban:

 

A PC Health Status alatt:

CPU Smart FAN Control > Disabled

 

Az MB Intelligent Tweaker(M.I.T.) alatt

Robust Graphics Booster > Turbo

CPU Host Clock Control > Enabled

PCI Express Frequency (Mhz) > 100

C.I.A.2 > Disabled

Performance Enhance > Standard

System Memory Multiplier > Auto

DRAM Timing Selectable > Auto

CPU Host Frequency (Mhz) > itt emelheted a frekit, csak óvatosan, hőmérséklet figyelés, tesztelés

 

Ha a tesz hibát észlel, vagy instabil a rendszer, abban az esetben emelheted a CPU feszültséget egy lépcsővel.

Ismét tesztelés, és ha magas a hőmérséglet, akkor vedd vissza a CPU feszültséget, és a Host Fequency-t az utolsó stabil állapotra!

 

Jah, csak akkor fogj hozzá, ha normális tápod van, tehát gagyi, neve-nincs táp nem tudja biztosítani a megfelelő körülményt a tuninghoz!

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm Chipi!

Addig nem állok neki amíg nem tiszta minden.

Tesztnek mit tegyek fel 3dmark'06 és még mit? (sp3-as Xp van fenn)

Everest (4.51) gondolom ez is kell.

A Táp: Enermax 420W [EG425ax-ve (W)(24p)] eddig nem volt vele gond.

A vga: 8800GTS/512

A cpu-hűtő-höz van 1 szabályzó (gondolom azért nem engedte a változtatni a fordulatot, mert az alaplap "leszabályzott"?)

A memóriát (1066) elvileg vissza kell vennem kb. (800) nehogy kinyírjam, vagy ez hogy van? Visszaveszi a bios?

Link to comment
Share on other sites

Teszternek az Orthos-t ajánlom! Egy egyszerű program, gyúrja a procit, és a memóriát, és ha egy apró hiba is van, egyből jelzi!

Az everest a hőmérséglet figyeléséhez kell! Ameddig stabil a rendszer, addig nem kell a memóriához nyúlni! Ha instabillá válik a rendszer, és a CPU feszültség emelés sem segít, akkor lehet emelni a memória feszültségen egy lépcsővel!

A fordulatszámmal ne játsz, mert ha esetleg melegszik a poci, és alacsonyra van a fordulat állítva, akkor túlmelegedhet a proci! Legyen auto, vagy max fordulat!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

 

Először is köszönöm Chipi-nek a segítséget. Annyival egészíteném ki, hogy tudtommal az 1066-os memória is alapból 800-on megy. Abban az esetben, ha "DRAM Timing Selectable > Auto" ,akkor ha emeljük az FSB-t, a BIOS emelgetni fogja az időzítéseket, ami csökkenti a memória sebeségét. Ezért célszerű alapon megnézni az SPD értékeket, amit mutat a BIOS, ha belépés után nyomsz Ctrl + F1 kombinációt, majd "DRAM Timing Selectable > Manual" . Ezután elkezdődhet az FSB emelés. Ha olyan instabilitás áll elő, hogy "Acces Violation" ( ezt hiba esetén vagy/és az op. rendszer Eseménynaplójában, ill. pl. játék Log-jában /pl. Exception akármi mappa/ találhatod ) , és többnyire pl. a játék lemerevedéssel jár, akkor célszerű "Robust Graphics Booster > Fast" ill. max 2.1V-ra emelni a RAM-ok feszültségét, ill. a (G)MCH-t +0.1V-ra tenni, végső megoldásként lentebb venni a szorzót "System Memory Multiplier " .

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Megint csak köszönöm!

Egy jó darabig biztos, hogy "zaklatlak" titeket.

CPU Smart Fan -ilyet nem találtam-> Smart FAN Control Method -ilyen találtam nem tudom, ugyanaz? (4 lehetőség van benne)

DRAM Timing Selectable -ilyet se találtam -> Hing Speed DRAM DLL Setting, de ebbe csak ilyen van (option 1 vagy 2)

CPU Host Frequence (Mhz) ilyen sincs ->System Voltage Control, ha ezt engedélyezem akkor a következőket engedi állítani:

-ddr2 Overvoltage Control

-Pci-e Overvoltage Control

-FSB Overvoltage Control

-(G)MCH overvoltage Control

-Cpu Voltage control

és ott van a gyári cpu V-ja.

Link to comment
Share on other sites

Aquir77

 

A PC Helat Status alatt találod a CPU Smart FAN CONTROL!

Az MB Intelligent Tweaker alatt találod a CPU Host clock control ez legyen Enabled, és akkor tudod a Host Frequency-t állítani.

 

Az OverVoltage Control-okkal tudsz plusz feszültséget adni, a memóriáknak, a procinak, az északi hídnak, stb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...