Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Szia Silverr !

 

Én is sokáig AMD hívő voltam, de tavaly évvégén Intelre váltottam. Abban igazad van, hogy ez az alaplap nem a legjobb a tuningra, de vigasztaljon, hogy ennél sokkal rosszabb alaplapok is vannak tuning szempontból. Egyébként milyen op. rendszert használsz ? Azt megjegyezném, ha jól emlékszem, ebből a CPU magtípusból a leggyorsab verziónak a sebessége is 2,7GHz hivatalosan. Nem tudom, hogy a BIOS-od a legfrisebb-e, de lehet, hogy az se oldaná meg a problémádat. Még egy utolsó javaslatom van, amit anno én is megtettem, BIOS-ban tiltsd le a Cool 'N' Quiet funkciót, a Windows alól is uninstalláld.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Üdvözletem!

Sajnos nem tudtam előrébb jutni,236-tól feljebb nem tudok menni.A rendszer nem hajlandó elindulni,window töltödés közben állandó restart.Úgy néz ki bele kell nyugodnom.Már vagy százszor megbántam,hogy ezt a lapot vettem.Valamint azt is,hogy ilyen hűséges vagyok az AMD-hez.Csere egy darabig nem megoldható,most perpillanat nem engedik a szomszédok.Max 3-4 hónap múlva,addig be kell érnem ezzel.

Köszönöm a segítséged!

 

Cseréld le a bios-od, a 0402-es verzióra és az FSB korlát (elvileg) megszűnik. Addig felesleges a BIOS-ban állítgattatnod a dolgokat, a PCI-E busz miatt nem enged feljebb. lsd.:

http://forums.anandtech.com/messageview.aspx?catid=29&threadid=1908388&FTVAR_STKEYWORDFRM=&STARTPAGE=8&FTVAR_FORUMVIEWTMP=Linear

Ha így sem sikerül (tudom, h. horror. de ha nagyon kellenek a Mhz-ek :) ) windows alól clockgen-el nagyon szépen lehet tuningolni.

Link to comment
Share on other sites

Hasonló problémám volt nekem is egy MSI lappal (MSI K8N SLI FI) bár ott működött a clockgen. Viszont először a Nvidia féle nTune-al próbálkoztam:

ntune.jpg

 

Igaz itt csak 250Mhz-ig lehet húzni az FSB-t de az is valami. Ennyit tudtam elérni:

 

cpuz02.jpg

Próbáltam mindent, de végül eladtam a cuccot és vettem egy Asus M2N32-SLI Deluxe lapot.

Próbáld meg az nTune-t, az csak felismeri a chip-készleted.

Link to comment
Share on other sites

SZiasztok,

Lenne egy érdekes kérdésem, hogy amikor az FSB-t emelem, (E6300-at tuningolnék ) akkor 2.13Ghz után amikor kiírja a gép h milyen cuccaid vannak akkor a képernyő alján be be villan az alaplap (Asus P5B ) logója, ( mint amikor a gépet bekapcsolom ezlesz látható először ) és ez nem tudom, hogy mitől lehet és így nem merem ennél az értéknél feljebb emelni....( én a tápra gyanakszom, vagy a RAM-ra )

 

Konfigom:

-Asus P5B

-Intel C2D E6300

-8800GTS 320mb

-1Gb Kingmax 800Mhz ( vissza van véve és a határokat sem súrolja)

-Codegen 450W

Link to comment
Share on other sites

Üdv.

Nekem van egy AMD Sempron 3000+-os procim ez ugye 1800Mhz-n, fut, ezt felemeltem 2070Mhz-re, ugy hogy a ramokat előtte vissza vettem 333Mhz-re (DDR400) ami most igy fut 376Mhz-n

A rendszer igy tökéletes is, semmi fagyás se semmi..

A lényeg az, hogy ez a felhuzás igy tökéletes, vagy elfog így szállni a proci? (Magasabb Mhz-n nem indul a rendszer)

A hűtés sima gyári, 30 perces Everest tesztel 40°C környéki. (Alapból 32-34°C)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tesó szerzett egy gépet és a procin szeretne húzni írjátok már le hogy mit csináljon a Biosban. :)

CPU típusa-Intel Celeron, 2600 MHz Hűtö gyári.

Alaplap-Asus P4P800

Rendszermemória-1024 MB 2*512(PC3200 DDR SDRAM 200Mhz)

Videokártya-NVIDIA GeForce 6800 GT (256 MB)

 

Melyiken mennyit álítson:

AI Overclock tuner

CPU External Frequency (Mhz)

CPU Ratio

DRAM Frequency

AGP/PCI Frequency (Mhz)

CPU VCore Voltage

DDR Reference Voltage

AGP VDDQ Voltage

Link to comment
Share on other sites

Szia wtf !

 

AI Overclock tuner > Manual

CPU Ratio > hagyd úgy, ahogy van /Auto, vagy mutat egy értéket/

AGP VDDQ Voltage > hagyd úgy, ahogy van

DDR Reference Voltage > hagyd úgy, ahogy van

AGP/PCI Frequency (Mhz) > 66.66/33.33

DRAM Frequency > Auto

CPU VCore Voltage > Auto

CPU External Frequency (Mhz) > Gondolom FSB 800-as a proci, tehát itt az érték alapból 200, ezt emeld 5MHz-enként. Minden emelés után teszteld le a gépet egy erős játékkal, illetve ellenőrizd a processzor hőfokát nehogy túlmelegedjen. Amennyiben minden OK, akkor megint emelhetsz. Ha 230 felett van az érték és gond van, akkor a DRAM Frequency-t állítsd 320MHz-re, egyébként emeld a proci feszültségét az alaphoz képest a legkisebb ugrással /CPU VCore Voltage/ .

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Itt ez az alaplap BIOS:

http://www.digital-daily.com/motherboard/asus-p4p800-e/index05.htm

És akkor most mondjátok meg melyiken mennyit:

AI Overclock tuner

CPU External Frequency (Mhz)

CPU Ratio

DRAM Frequency

AGP/PCI Frequency (Mhz)

CPU VCore Voltage

DDR Reference Voltage

AGP VDDQ Voltage

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Eltudnátok mondani, h h kell procit tunindgolni?

v vmi progival?

sajna ehez nem értek, de érdekelne

A számítógéped BIOS-ába kell, amit úgy nyithaszt meg, ha a bekapcs után a del bill.re tapadsz ;) .Ezután engedélyezned kell a tuningot (enable-re kell rakni az advanced pontban) a RAM-okat vissza kell venni (ha 800Mhz-es RAMjaid vannak akkor visszaveszed 667-re, majd 533-a attól függ meddig akarod tuningolni és meddig bírja a procid) ha AMD-d van akkor talán Dadus tud segíteni, mert nekem Intel van és egy kicsit más a tuning módjuk, aztán FSB 266-on felemeled 25-30-al és akkor 296 lesz az FSB órajele de a pontos tuninghoz tudni kell milyen akatrészek vannak a gépedben amit ha nem tudsz fejből az Everest nevű programmal nézheted meg.

http://www.lavalys.com/

(innen a trialt)

és innen a pirateclub-ról pedig letöltheted seriall-al együtt :D .

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hi kita100 !

 

Nem muszály kikapcsolni a Cpu smart fan controllt. Azért szoktam azt írni, hogy legyen kikapcsolva tuning esetében, mert ha nem tökéletes a szabályzása, akkor melegebb lehet a CPU, és ez némileg visszafoghatja a tuningot.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia wtf !

 

A megadott információk alapján az alábbiakra módosítanám a korábbi válaszomat:

 

AI Overclock tuner > Manual

CPU Ratio > hagyd úgy, ahogy van /26/

AGP VDDQ Voltage > hagyd úgy, ahogy van /1.50V/

DDR Reference Voltage > hagyd úgy, ahogy van /Auto/

AGP/PCI Frequency (Mhz) > 66.66/33.33

DRAM Frequency > 266 Mhz

CPU VCore Voltage > Auto

CPU External Frequency (Mhz) > Mivel FSB 400-as a proci, tehát itt az érték alapból 100, ezt emeld 5MHz-enként. Minden emelés után teszteld le a gépet egy erős játékkal, illetve ellenőrizd a processzor hőfokát nehogy túlmelegedjen. Amennyiben minden OK, akkor megint emelhetsz. Ha 110 felett van az érték és gond van, akkor a DRAM Frequency-t állítsd 200 Mhz-re, egyébként minden esetben ha gond van, emeld a proci feszültségét a legkisebb ugrással /CPU VCore Voltage/ , azaz 0.025 V-al. Az alap feszültsége a procinak 1,525V.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia Dadus!

 

Lenne egy kérdésem az pedig, hogy ezekkel az információkkal elég lesz elkezdeni a tuningot vagy még tudsz valami fontosat:

-E6300(gyári hűtéssel)

-EVGA 8800GTS OC

-Kingmax 667Mhz 1Gb RAM

-FSP BlueStorm 500W

-Asus P5B

 

És akkor ha jól tudom:

RAM vissza 533-ra

Proc feszültség 1.325V-re

FSB-t emelem szépen lassan (utána Prime95/Crysis)

 

és, hogy gyári hűtéssel meddig mehetekk el?

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv. Feca77!

Link to comment
Share on other sites

Szia FECA77 !

 

Elég az infó. A gyári CPU hűtővel és egyéb tuning változtatások nélkül is hozzá lehet fogni, természetesen, ha elégedett leszel az így elérhető teljesítménnyel. A BIOS-ban tedd az alábbiakat:

 

Jumperfree Configuration alatt

AITuning > Manual

DRAM Frequency > DDR2-533MHz

CPU Frequency > Itt emeld 266-ról felfelé

PCI Express Frequency > 100

PCI Clock Synchronization > 33.33MHz

Memory Voltage > Auto

CPU VCore Voltage > Auto

FSB Termination Voltage > Auto

 

Hardware Monitor alatt

CPU Q-Fan Control > Disabled

 

Amennyiben gond van a tesztelés során, a CPU Frequency értékétől függően vagy a CPU-val, vagy a memóriával, vagy az Északi híddal van baj. Megoldás: külön-külön, vagy együtt, Memory Voltage emelése, CPU VCore Voltage emelése, illetve FSB Termination Voltage emelése. Természetesen a hiba kiértéklése során figyelembe kell venni a CPU Frequency értékét / az alaplap támogatása: 1066MHz FSB/ , a hőmérsékleteket.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hi Dadus!

Na elkezdtem a tuningot igaz elég kis lépésenként.

Azok lenének a kérédseim hogy:

1, kb GHZ-nél kell a Ram-ot is húzni?2.7Ghz-nél vagyok (8*338) és 2.8-2.9 ig akarok menni.

2, Az jó úgy ha beállítottam hogy az alaplap uatomatikusan emeljen a feszültésget az órajelhez mérten?

Link to comment
Share on other sites

Szia kita100 !

 

Az 1. kérdés nem teljesen világos. Amikor emeled a CPU External Clock-ját, akkor a memóriád frekije is fog növekedni. A 'System Memory Multiplier'-t állítsd 'Auto'-ra, így első körben nem kell vele bíbelődni, majd ha tudod a CPU tuning végét, akkor behangolod hozzá a memóriát.

A 2. kérdésben fejtegetett automatikus feszültség emelést hogyan állítod be ?

 

Gondolom fixáltad a PCIE frekit, C.I.A2 -őt letiltottad, stb. .

 

Szerintem jobb lenne, ha leírnád, hogy az 'MB Intelligent Tweaker (M.I.T.)'-ben mit állítottál be, vagy szándékozol állítani.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...