Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Nem tudtam a legmegfelelőbb topicot kiválasztani, de szerintem ide illő:

 

AMD Athlon64 X2 6400+ processzoroknak körülbelül mennyi az a maximális (biztonságos) hőfok, ami alatt még nem károsodnak - ha egyáltalán lehet ilyenről beszélni....

 

 

köszi....

Link to comment
Share on other sites

Hi alan wake !

 

Milyen alaplapod, memóriád van ? /pontosan/

A tuning során visszavetted a memória sebességet ?

 

Hi roberto !

 

Hát lusta vagyok most utána olvasni, de ezelőtt két AMD procim volt, mindkettő tuningolva. Szerintem ha terhelve nem megy 65 Celsius fok fölé, akkor nyugodtan használhatod.

 

Szia $$$Lacika$$$ !

 

Szerencsés esetben 2200MHz-re.

 

Üdv.: Dadus

 

Link to comment
Share on other sites

Hi roberto !

 

Hát lusta vagyok most utána olvasni, de ezelőtt két AMD procim volt, mindkettő tuningolva. Szerintem ha terhelve nem megy 65 Celsius fok fölé, akkor nyugodtan használhatod.

 

Üdv.: Dadus

 

 

Nah, elég kacifántos úton, de megtaláltam a AMD64 X2 3200+ max. temparuture: 55-63°C fok. Ez most idle vagy terhelés (kb. további +10°C még növekszik) melletti hőmérsékletet érti az amd?! Dadus, te mondod, hogy terhelve kéne hogy legyen, nem kevés ez?!

 

Most jelenleg 300 Mhz -n megy = 16*200Mhz. Ha akarok picit tuningolni, akkor a FSB vagy a cpu-clock ratio emeljem. Alap beállításnál a cpu-clock ratio auto-n, és a FSB pedig 200 Mhz -n van! Melyik a jobb váasztás?

 

Köszi

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szia roberto !

 

Az AMD 3200+ -os proci magja nem azonos a 6400+ -oséval. Az AMD honlapján tájékozódtál ? A régebbi AMD prociknál volt 85-90 Celsius fok a határérték, efelett már elfüstölnek, legalábbis hivatalosan. Na én olyan AMD-t hajtottam terhelve 65 fok körül, amelyiknek ez a határ hőmérséklete 85 fok volt. Természetesen hajszolhatod magasabb hőfokon is, de szerintem akkor már jobban csökken a proci élettartama.

 

Most jelenleg 300 Mhz -n megy = 16*200Mhz. Ha akarok picit tuningolni, akkor a FSB vagy a cpu-clock ratio emeljem. Alap beállításnál a cpu-clock ratio auto-n, és a FSB pedig 200 Mhz -n van! Melyik a jobb váasztás?

 

Amennyiben jól értelmezem az írásodat, akkor egy 6400+ -os procid van, ami alapbeállításban 3200MHz-en megy. Szerintem előbb az FSB emeléssel indítsd a tuningot, ui. 17 x 200 = 3400MHz hirtelenjében nagy ugrás lenne. 3 MHz-enként emeld az FSB-t, majd tesztelj. Miután így el tudod érni a 3400MHz-et, akkor emeld a szorzót 17-re, az FSB meg vissza 200-ra. Ne feledkez meg arról, hogy FSB emelésnél nem csak a proci adhatja fel a küzdelmet, hanem a memória, valamint a HT busz is, illetve fixáld a PCIE busz sebességét 100MHz-re.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

már vagy 20 ezerszer leírtam hogy p5k van és geil 800-as cas 5-ös fos gép amit nem lehet húzni 2.8-nál jobban.tök mind 1 mit írsz DADUS ez van,mindent megpróbáltam már a ramokat is 750mhz-n is futtatni,a ramok időzítését is állítgatni.a következő az lesz hogy kb fél év múlva beszerzek egy 45nm-es új procit meg 1066-os a-data ramokat,ha baráti áron lesz.de csak akkor veszem meg ha látom hogy megtuningolja a boltba az eladó,mégegyszer nem vágnak át az biztos.egyébként kösz hogy segíteni próbáltok.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szia alan wake !

 

Keményebb fából faragtak téged minthogy a 3GHz kapujában feladd a küzdelmet. Amenyiben nem túl meleg a procid, illetve az északi híd chip, a memóriák a hivatalos sebességüket és időzítéseiket nem haladják meg, a PCIE busz sebességét fixáltad 100MHz-re, akkor emeld az északi híd feszültségét a legkisebb mértékben, ill. kapcsold ki az EIST-t. Gondolom a Spread Spectrum beállítások Disabled-ben vannak.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

a procim viszont tényleg nem túl meleg,most hogy kiporoltam a hűtőjét.az asus pcprobe 2-vel nézegetem és meglepően alacsony most 21-25 fokon van gyári hűtővel.a biosba viszont 30-32 fok körül mozog.nem tudom melyiknek higyjek.a cpu feszültségét megnyomtam 1.45v-ra de így is instabil.a pcie is 100 ra állítottam de igy se jobb.(ennek véletlenül nem a vgá-hoz van köze),na és ha feltenném 110-re akkor nem tesz kárt a vgá-ba?. lehet az lesz ha 1.5v-on bírja a cpu a hajtást akkor ráteszek egy zalman 9500-as hűtőt.az északi hidat is próbáltam állítgatni.mi különben az az EIST?majd valamit kitalálok.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hi Dadus!

 

Bocs hogy ilyen későn válaszolok a kérdésedre, de csak most sikerült ide eljutnom. Szóval a megadott beállításokat használva az FSB Frequency-t 333 Mhz-ről se lejjebb se feljebb nem tudtam tolni, pedig elvileg azt írja ki hogy 200 és 800 között tudnám ezt az összeget mozgatni, de semmi :angry2: valami öltet???

Link to comment
Share on other sites

Szia Kane !

 

A 'JumperFree Configuration'-ban az 'FSB Strap to North Bridge' alatt megjelenik az 'FSB Frequency' ?

Ha igen, akkor itt állíthatod elvileg a '+' és a '-' nyomógombokkal felfelé, ill. lefelé az FSB értékét.

Egyébként próbáld azokkal a beállításokkal amit korábban írtam, kiegészítve az alábbiakkal:

A ''JumperFree Configuration'-ban a 'CPU Ratio Control'-t állítsd Manual-ra, alatta a 'Ratio CMOS Setting' értékét pedig 8-ra. Az 'Advanced' alatt a 'CPU Configuration'-ban szintén állítsd Manual-ra a 'CPU Ratio Control'-t, alatta a 'Ratio CMOS Setting' értékét pedig 8-ra.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Heló Dadus!

 

Kipróbáltam az általad javasolt beállításokat és sikerült felhúzni a procit. Elöször 3,2-re sikerült feltolni csak ott már elég instabil maradt így marad 3.0 GHz-en. És a 3Dmark 06-ban sikerült 500 pontal többet elérni :D úgyhogy 1000000THX :lol: . Még az lenne a kérdésem hogy mitől függ az hogy meddig lehet a procit felhúzni, tehát mi miatt lesz egy idő után instabil? Kösz

Link to comment
Share on other sites

Mondjuk lehet mert több fesz kéne neki, vagy csak egyszerűen eléri végső határait. A C2D akár 80%-os túlhúzásra is képesek, szal Tuningra fel!A te processzorod, ha jól tudom E6750 ami 3.5Ghz-ig bírja sztem, haveromnak én húztam fel és tökéletesen működik fagyás és egyéb hibák nélkül.( Asus Silent Knight 2 hűtő van rajta).

Link to comment
Share on other sites

Hát ha alapfeszen van most, ha jól tudom akkor 1,325V-n van most, akkor próbáld meg apránként emelni és kitapasztalni meenyit bír a kicsike, nem kell egyből +0,1V, próbáld meg 0,010-enként adagolva meddig lesz stabil a gép, nekem mivel P5B lapom van többet kell adni mert a procinak a lap nem annyit ad át amenniyt beállítok neki sajna(csak 1.296V-ot), kicsit többet kell mindig.Csak szépen lassan, apránként teszteld a géped Orthos-al Toast-al, Prime95-el és ha nem fagy ki 30 perc után nyert ügyed van.Bár meg kell jegyezni nem ezek a mérvadók, hisz nem ezekkel játszunk,szal ülj le nyugodtan 30percre kedvenc játékod elé és ha nem fagy ki akkor jó.Apránként emelsz egy kis feszt hozzá, megnézed stabil e, ha igen , tuningolhatsz tovább kis értékeket haladva.

 

Jó tuningolást!

Link to comment
Share on other sites

Értem köszi szépen. Igazából nem akarok a végletekig elmenni, nekem elég lesz 3,2 is és azzal is lesznek hőmérsékleti problémák. Jut eszembe egy Core 2-nél mennyi a maximum még egészséges hőmérséklet (terhelve tehát pl játék közben)

Link to comment
Share on other sites

na végre nálam elérte a procim a 3000-es álomhatárt.míg másnak a 3700 az igazi teljesítmény én ennek örülök a legjobban azért,és stabilan leteszteltem a 3dmarkot.1 gáz van a procim 1.5v-on megy.a cpuz 1.4-es verzióju viszont 1.456v-nak látja 1.5 helyett.na de!a hőmérséklet viszont hajtva 40 fok.a 3dmarkba a cpu tesztnál éri csak el a 44-45-öt.ezt az asus pcprobe2-vel mértem.ez szerintem nagyon jó.az északi hídnak adtam 1.55v-ot és a ramoknak 2v-ot.a pci freki 100,valamint a ramok időzítése 5-5-5-15.(ezt auto-ról állítottam manuálra és ezt adta be amit nem bántottam).ha valamit nem jól csináltam azt írja le valaki legyenszives nem akarom el*aszni a pc-t.

Link to comment
Share on other sites

Szia alan wake !

 

Nem olyan rossz az a 3GHz, az én E4500-asom is ennyin van hajtva, bár alapon birizgálások nélkül is tudja a 3,1GHz-et. Egyébként, ha ki akarod zárni a memória korlátot, akkor vedd vissza Auto beállításra, és így húzd tovább a CPU-t. Ezenkívűl nézd meg, hogy jó-e a hűtő ráfekvése a procira, azaz az alaplap hátoldalán egyforma módon /kellőképpen beakadva, egyfomán kilógva/ állnak-e a proci leszorítő pöckök, ill. az alaplap előoldalán nézve a rögzítők egyforán vannak-e meghúzva.

 

Hi Kane !

 

Amikor tudod már, hogy mi a maximum a tuning esetén, akkor nézd meg, hogy konkrétan mekkora sebességgel megy a memória /pl. Everest-el/ , ui. lehet, hogy az fogja korlátozni a tuningot.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Sikerült felemelni 3,2-re a procit egy kis feszültség emeléssel. Eddig stabilan működik egy fél órás ORTHOS tesztel csak néhány másodpercre ment csak fel 65 fokra, úgyhogy akkora gondok nem lesznek a hőmérséklettel mint sejtettem. A memória sebessége pedig 960Mhz. Persze még azért pár hétig feszült figyelemmel nézem még a gépet, de reméljük nem lesz semmi gond.

Köszönöm mindenkinek aki segített!!! :rolleyes:;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Üdv Dadus!

Adott egy Asus M2N lap,Amd x2 4400+ valamint 2x1GB Kingston DDR2 800mhz.

Az eddig elért tuningom 2,7ghz.Ettől tovább valahogy nem tudok menni.Ramok visszaosztva 800-ra valamint néhány alap dolog amit ismerek azt beállitottam.Ami engem érdekelne,hogy ezzel a lappal itt lenne a vége a tuningnak?

Látam már 3 ghz-n is futni 4400-ast.Sokat jelentene,ha le tudnád irni a fő beállitásokat.

Köszönöm!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szia Silverr !

 

Tedd a következőket a BIOS-ban /amiről nem írok az maradjon alaphelyzetben, ill. te már úgy is elállítodtad, mert tuningoltad a rendszert/ :

 

Advanced alatt

Jumperfree Configuration-ban

AI Overclocking > Manual

PCI Express Frequency > 100

Chipset-ben

Hyper Transport MCP61 Configuration alatt

MCP61(SB) to K8(CPU) Freq Auto > Disabled

MCP61(SB) to K8(CPU) Frequency > 800MHz

MCP61(SB) to K8(CPU) LinkWidth > 16 16

 

Power alatt

Hardware Monitorban

Smart Q-Fan Function > Disabled

 

Mivel a memóriát te visszavetted, a mostani BIOS beállításokkal a HT vissza lett véve, így már csak a CPU-ra kell koncentrálni. Sajnos a CPU feszültségét nem tudod állítani, ezért nagy hangsúlyt kell fektetni annak hőmérsékletére, ezért kell a Smart Q-Fan Function-t Disabled-be rakni. Most próbáld tovább emelni a CPU Frequency-t, ha jól számoltam, akkor most úgy 235-ön lehetsz. Amennyiben továbbra sem tudod fentebb húzni, akkor be kell szerezned egy komolyabb CPU hűtőt, gondolom alaplapot nem akarsz cserélni. Esetleg performáld a ház oldallapját a CPU-val szemben, továbbfokozva rakj oda egy 12cm-es ventit, ami a CPU-ra fúj, gondold át a ház szelőztetését.

 

Üdv.: Dadus

 

Link to comment
Share on other sites

Üdvözletem!

Sajnos nem tudtam előrébb jutni,236-tól feljebb nem tudok menni.A rendszer nem hajlandó elindulni,window töltödés közben állandó restart.Úgy néz ki bele kell nyugodnom.Már vagy százszor megbántam,hogy ezt a lapot vettem.Valamint azt is,hogy ilyen hűséges vagyok az AMD-hez.Csere egy darabig nem megoldható,most perpillanat nem engedik a szomszédok.Max 3-4 hónap múlva,addig be kell érnem ezzel.

Köszönöm a segitséged!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...