Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Szia nestus !

 

Nem csak a gyártója kell az alaplapodnak, hanem a pontos típusa.

 

Hi kita100 !

 

Lehet húzni, de addíg nem érdemes vele foglalkozni, amíg nem futtatsz olyan progit, játékot, stb. , ami lassú lenne. Amennyiben így van, vagy mindenképpen akarod tuningolni a rendszert, akkor jelezd, és add meg a memória moduljaid típusát is.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

óvatosan adsz neki feszt és lejjebb veszed a memók órajelét, mert lehet, hogy azok már nem bírják a túlhajtást...

 

Sziasztok!

 

Nekem egy AMD Sempron 3000+ CPUm van, ami 1,60GHz-n megy.megpróbáltam felhúzni kis lépésekben.Az FSB frekvenciát 200-232-ig lehet huzni.Csak 210MHz-ig tudtam huzni az FSBt,mert 215 már nem indult el a gép.1,68GHz-ig tudtam felhuzni a CPUmat.Nem tudná vki megmondani,h hogyan tudnám mégjobban felhuzni a CPU-t?

 

Előre is kösz.

 

Link to comment
Share on other sites

Hi nestus !

 

Már többször tapasztaltam, hogy az MSI egy untuning gyártó, amit most megfejeltek azzal is, hogy a honlapjukról letöltött Manul-ban a BIOS nincs leírva teljesen / csak 2 menü pont / . Ezek után a következőkkel próbálkozhatsz:

 

BIOS-ban:

 

Cell Menu

Cool'n'Quiet control > Disable

Auto Disable PCI Clock > Enabled

Spread Spectrum > Disabled

Advanced Chipset Features

Első lépésként itt kellene keresni egy olyan beállítást, amelyben a HyperTransport sebességét lejebb lehet venni /LTD

Bus-ként is szoktak rá hivatkozni/ pl. 800-ról 600-ra, vagy x4-ről x3-ra

Második lépésként a memória sebességét kell visszavenni. Itt a By SPD helyett válaszd a Manual beállítást, pl. ha DDR2 800-ad van, akkor 800 helyett 667, ha DDR2 667-ed van, akkor 667 helyett 533, ha DDR2 533-ad van, akkor 533 helyett 400. Amennyiben ilyen lehetőség nincs, akkor a Cell Menu-ben:

Memory Voltage (V) > 1,8-ről vedd feljebb 1,9, ha akkor se jó, akkor 2-re, már amennyiben nem túl forróak a memória moduljaid

Abban az esetben, ha ezek után sem húzható tovább a proci, akkor nincs mit tenni.

 

Egyébként, ha 2GHz fölé tudna menni, bár ezzel az alaplappal biztosan nem tud, akkor bizonyos játékokban, alkalmazásokban észrevenné a különbséget, természetesen most nem a legújabb HW gyilkos játékokról beszélek.

 

Üdv.:Dadus

Link to comment
Share on other sites

Annyit hadd tegyek hozzá, (még mielőtt bárki leugatna, hogy nem értek hozzá :)) hogy ezt csak a saját felelősségedre csináld meg amiket dadus leírt, ha még garis vmelyik alkatrész, és elromlik, akkor ezzel ugrott a garancia is.

Link to comment
Share on other sites

Na régebben próbálkoztam akkor nem ment lehet ,hogy mert egy 266-os ram vissza fogott az fsb-nél....

Most mivel már két 400-as DDR van benne gondoltam meg próbálkozom és sikerült ki facsarnom 200mhz-t a procimból.

Mivel az as rock nem egy tuting lap ezért még ennek is örülök most igy néz ki :) :

http://img81.imageshack.us/img81/910/ovcwu5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok bocsánat de nem tudom át olvasni ezt a 18oldalt. az lenne a kérdésem hogy nekem van egy sony vaio vgn fs215e laptopom amit szeretnék feltuningolni de egyáltalán nem értek hozzá.

a procija ilyen->intel celeron m370 1.50ghz és hogy ezt hogyan lehet növelni és hogy ennek van-e kockázata. pls valaki segitsen

jah és 2x 256mb ram.

elöre is köszi

Link to comment
Share on other sites

„...az lenne a kérdésem hogy nekem van egy sony vaio vgn fs215e laptopom amit szeretnék feltuningolni de egyáltalán nem értek hozzá.

a procija ilyen->intel celeron m370 1.50ghz és hogy ezt hogyan lehet növelni és hogy ennek van-e kockázata. pls valaki segitsen

jah és 2x 256mb ram."

 

Bár a laptopokat nem ildomos tuningolni, de feltétlen vágysz erre a kalandra akkor a ClockGen kell neked:

http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=189

A programot windows alól futtatod, a PLL Conrtol-nál állíthatod az FSB-t. Csak óvatosan, és saját felelőségre.

Link to comment
Share on other sites

laptopot én nem nagyon húznék, ugyanis főleg az inteleseknél gond néha a hűtés (a másik oldalon se túl rózsás a helyzet) (legalábbis anno a 2,4-es cerka 2d-s játék alatt simán tudta produkálni a 70-80 fokot és szépen ki is kapcsolt a hővédelem miatt :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

 

Sikerült beújítani egy új géppel, és sikerült kifogni ismételten egy olyan konfig-ot amit a BIOS-ba nem lehet húzni. A processzor egy Intel E6750 (2,66GHz) az alaplap pedig egy P5K PRO. Ha valaki tudna benne segíteni megköszönném!

Link to comment
Share on other sites

Hi Kane !

 

BIOS-ban állítsd be az alábbiakat:

 

JumperFree Configuration

AI Overclocking > Manual

CPU Ratio Control > Auto

FSB Strap to North Bridge > 333MHz

FSB Frequency > Itt tuningolhatod a procit ! Növelheted az FSB-t 333-ról felfelé, de óvatosan, és minden emelésnél tesztelj !!!

PCIE Frequency > 100

DRAM Frequency > Itt veheted vissza a memória sebességét, ha nem bírja az FSB emelésből adódó tuningot

DRAM Command Rate > Auto /ha biztos kezű tuningos vagy állíthatod manuálisan/

DRAM Timing Control > Auto /kivéve, ha jártas vagy benne/

.

.

.

A többi beállítást is tedd Auto-ba, ha nem tudod mire jó, továbbá a Spread Spectrum-os beállításokat tedd Disabled állásba !

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hi !

 

Mivel szorzózárasak /legalábbis felfelé, lefelé pedig nem az EIST (ha minden igaz így rövidítik az energia takarékos funkciót) miatt / az Intel procik, ezért vagy Auto-ra, vagy a CPU tényleges szorzó értékére kell állítani.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

A CPU ratio control az a szorzót állítja, ha jól emlékszek. Azt is jobb szerintem kézzel beállítani.

 

nekem az új bios-sal 0902,már nem engedi a szorzót állítani.a procim még 2.8-on tök stabil minden auto-n és feszültség emelés nélkül,de 3000-en már nem.meg ha állítok bármit akkor se.hiába nyomom meg a cpu feszültségét 1.45-re.a 3dmark 06-ba vagy befagy vagy újraindul.megpróbáltam mindent, időzítéseket is más feszültséget is.eddig bírja.kivágom a kukába.direkt azért vettem ezt a szar 6420-at hogy felhúzzam legalaább 3.4-ig erre meg nembírja.fos selejtes vacak.odaadom az első vasas c*gánynak aki erre jön.ilyenre gondolom nem él a garancia mi?...hogy nem lehet húzni annyira mint a másikat. :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...