Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Memória: 1.90 -->1.95-re felvegyem?

Ha 800Mhz fölé akarsz menni, alacsony időzítésekkel. Azonban 2.1 V-nál már kell borda a modulokra. 2.45 V-on vagy e felett, drasztikusan csökken a DD2-es modulok élettartama.

 

Proci: 1.35 --> Ezt mikor kell fentebb vennem?

Ha megtaláltad alapfeszen a maximumot, egy kis feszültség emeléssel, még többet tudsz kihozni a processzorból. Azonban ahogy növeled ezt az értéket, h. nő a hőtermelése is a CPU-nak. 1.5 V fölé ennél a csíkszélességnél nem érdemes menni.

 

A te esetedben nem a processzord szab határt a ttuningnak, hanem az alaplapod. Hiába osztod vissza a memóriákat a HT ugyan úgy *x5 marad. Vagyis 240x5=1200Mhz-et nem hiszem, h. elbírná az nForce 550 chipset.

Link to comment
Share on other sites

Szia Edimax !

 

Nálam az ULI chipset /Abit UL8/nem bírta az 1000MHz-et, úgy hgy vissza kellet vennem, plusz vettem egy VGA ventit, amit a passzív hűtőborda fölé helyeztem egy alumínium tartó lapka alkalmazásával. Ezzel te is próbálkozhatsz, ha passzív hűtésed van, nem tudom mert nem néztem utána, de túl sokat ettől se remélj.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

2,6-ról 3-ra húztam gyárihűtővel!

45-55 fok közt ugrál ahogy használom a gépet!

HT órajele 1170Mhz

17%-t húztam

 

Szerk.:

Feszültség értékeket néztem(Everest) és láttam hogy a minuszos és plusszos részek nem egyeznek ez baj mitől lehet?

 

+12 V 7.30 V

-12 V -4.96 V

-5 V -0.88 V

 

Feszültség értékek

CPU mag 1.35 V

Aux 1.44 V

+3.3 V 3.30 V

+5 V 5.54 V

+12 V 7.30 V

-12 V -4.96 V

-5 V -0.88 V

+5 V készenléti 4.97 V

VBAT telep 3.02 V

 

Link to comment
Share on other sites

Ma reggel nekiveselkedtem és tettem egy újbóli kísérletet a húzásra.

Múltkor a ramok nem akarták a jót, de most már párbaválogatott kicsikék teljesítenek szolgálatot.

Sikerült 3,3 gigaherzre felvinni nagyobb melegedés és hibázás nélkül a 3 gigás Prescottomat. Karácsonyra ez bőven elég, később megpróbálom 3,45-re feltornászni.

Érdekes, hogy 1:1 aránynál kevésbé melegedett a CPU.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Heló!

Azt szeretném megkérdezni hogy a processzort ,hol kell feltuningolni a BIOS-ban?

Processzorom:

Mező Érték

CPU tulajdonságai

CPU típusa Intel Pentium 4 519K, 3066 MHz (23 x 133)

CPU alias Prescott

CPU stepping G1

Utasításkészlet x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3

Eredeti órajel 3066 MHz

Min / Max CPU szorzó 14x / 23x

Engineering Sample Nem

L1 trace gyorsítótár 12K Instructions

L1 adat gyorsítótár 16 KB

L2 gyorsítótár 1 MB (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)

 

Ezen a procin mennyit lehetne tuningolni?

ELŐRE IS KÖSZ!

 

Link to comment
Share on other sites

Szia alan_wake !

 

Én a helyedben úgy csinálnám, hogy a memóriát auto-ra tenném, majd elkezdeném húzni a procit ameddig tudom, ill. akarom. Ezután vagy infót szereznék az internetről /pl. Pirateclub, Tom's Hardware, stb. / , vagy nekiállnék kisérletezni, hová állítsam a feszültséget, frekit, időzítéseket. Itt meg kell találni a legideálisabb beállítást, azaz minél kisebb időzítések mellett minél nagyobb freki, természetesen a névleges frekije felett, lehetőleg a névleges frekihez tartozó időzítésekkel és kevésbé chip gyilkos feszültség mellett / hűtőborda nélkül kb. 2V, bordával kb. 2,2V, efölé ne nagyon emeld / . Nekem A-Data 800+ EE van, úgyhogy nem tudok értékeket mondani.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hali optimusz !

 

BIOS Cell Menu

 

High Performance Mode > Manual

Dynamic OverClocking > Disabled

Adjust CPU FSB Frequency > 133-at emeld CPU ~3.2GHz-ig 2-sével, utána 1MHz-es lépésekkel

Adjust DDR Memory Frequency > Auto

Adjust PCI Frequency > 33.3

Spread Spectrum > Disabled

 

Minden emelésnél ellenőrizd a CPU, NB, RAM hőmérsékleteket, én az ujjammal szoktam, CPU-nál a hűtőborda töve, ha állja legalább fél percig, akkor még jó. Valamint teszteld a gépet erős HW igényű játékkal, ha stabil, lehet tovább emelni.

 

Amennyiben nem tudsz tovább emelni, próbálkozni kell a feszültség emelésekkel, valamelyiket a három közül, vagy többet / ki kell próbálni a variációkat / :

 

1 Adjust CPU Voltage (V) > először a legkisebb értékkel fentebb

2 Adjust DDR Voltage (V) > először a legkisebb értékkel fentebb

3 Adjust NB Voltage (V) > először a legkisebb értékkel fentebb

 

ha továbbra se megy, próbáld meg visszább venni a memóriát, ha lehetséges:

 

Adjust DDR Memory Frequency > ha pl. 533-as memóriád van, akkor 400-ra

 

Nagy vonalakban ennyi.

 

Üdv.: Dadus

 

Link to comment
Share on other sites

Szia olivados !

 

Ezt majd megmondják azok, akiknek ilyen processzoruk van, de az nem jelenti azt, hogy a te procid is olyan jól sikerült, hogy bírja majd a megadott frekit, illetve az alaplaptól is függ, hogy mennyire lehet tuningolni.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Példa / más területről / :

 

Van két Opel Astra F 1.4 , egyik a fékpadon 60,1 LE, a másik 60, 7 LE. Mindkettőt ugyanabban a gyárban készítették, mindkettőt ugyanúgy állították be , és mégis az egyik erősebb mint a másik. Tehát, a gyártás folyamán vannak tűréshatárok, amelyen belül dolgoznak, és hát nem mindegy, hogy éppen milyen irányba tolódik egy érték.

 

A chip gyártásban vannak mechanikai, vegyi műveletek, stb. , és ezeket mindíg 100% pontosan eltalálni nem lehet.

 

Üdv.: Dadus

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...