Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Hali !

 

Az, hogy egy alaplap mekkora sebességű memóriát támogat, nem jelenti azt, hogy a tuning során nem fog működni magasabb frekin. Most több lehetőséged van.

1 > tovább növelni az FSB-t, ha lehetséges, ekkor a memória frekije is emelkedni fog

2 > a system memory multipier-t növeled, és megnézed, hogy működik-e a rendszer

3 > keresel egy köztes megoldást, a system memory multipier-t növeled, az FSB-t meg csökkented

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia Edimax !

 

Szerintem a hozzászólásodra ilyen formában nemigen fogsz választ kapni, ugyanis senki sem fog több száz sornyi szöveget begépelni. Némileg konkretizálni kellene az óhalyodat, úgy már több esélyed lesz a válaszokra.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

akkor elsőnek egy olyan ha húzom az FSB-t mindig kell növelni a feszültséget?

Gyári hűtéssel mennyit lehet húzni? 2600-ról 2700-ra húztam és kifagyott a winben de nem biosban húztam hanem amit kaptam az MSI alaplapomhoz DualCoreCenter programot, megbizható a progi?

Link to comment
Share on other sites

Szia Edimax !

 

Milyen magos procid van, Brisbane vagy Windsor ?

 

Első kérdés: nem

 

Második kérdés: a legyártott procitól függ

 

Harmadik kérdés: a rossz tapasztalataim alapján a Windows alól tuningoló progik igen instabilak, azaz az ilyen progikat nem telepítem, ezt javaslom neked is, megjegyzem ezek futtatása plusz processzor és memória tehelést okoznak, ha nem túl nagyot is

 

Írd le a konkrét konfigodat !

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Amit most írok, azzal lehet, hogy nem mindenki fog egyetérteni, ui. ha jól emlékszem valaki(k) már emlegettek 3GHz-re felhúzott Brisbane magos AMD procit, de én a következőket jegyezném meg. Amennyiben ellátogatsz az AMD honlapjára, láthatod, hogy az 5000+ a leggyorsab Brisbane magos proci. Ettől fölfelé csak 90nm-es Windsor magos procik vannak egészen 3,2GHz-ig. Ebből az következik, hogy vélhetőleg valami gond van a Brisbane maggal, mivel csak 2,6GHz-ig gyártják, és tovább foltozták a 90nm-es technológiát, másrészt én sose venném meg az adott magos prociból a legerősebbet, mivel az a legdrágáb közűlük, illetve azt már nehéz tuningolni, kivéve talán az erre a célra kiadott tuning procikat /szorzózár mentes/ . Továbbá a DDR2-es KingMax memóriák nem éppen a legideálisabbak a tuninghoz, de más nincs ez is használható. Az MSI eszközöket nem csípem, mert általában drágák, és a minőségükkel is lehetnek gondok. A konkrét alaplapnak utána nézek és majd jelentkezem.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Én egy P4 3Ghz-es Prescott procit próbáltam magasabb órajelen járatni. 215-ös FSB-nél hibázgatott, de miután visszavettem a ramokat jó volt. 220-nál viszont az addigi 60 fokról felugrott 81 fölé. Nem értem, hogy miért. Hűtő nem gyári, stepping is E0-ás, alaplap is egy ASUS P4P800-X. Úgy látszik kifogtam egy anti tuning példányt. :(

Még odáig sem tudtam eljutni, hogy a feszültség legyen a szűk keresztmetszet.

Link to comment
Share on other sites

Helóka !

 

Átnyálaztam az alaplap BIOS-át, és sajnálattal kell megjegyeznem, hogy a Hyper Transport bus sebességét nem lehet állítani, de ennek ellenére próbálkozhatsz az alábbi BIOS beállításokkal:

 

H/W Monitor

CPU Smart FAN Target > Disabled

Frequency/Voltage Control

AMD Cool'n'Quiet > Disabled

Adjust DDR Memory Frequency > itt állíts DDR2 667MHz-et

Adjust PCI-E Frequency > 100

Auto Disable DIMM/PCI Frequency > Enabled

Spread Spectrum > Disabled

ha még ekkor sem tudod tovább növelni az FSB-t, akkor :

CPU Voltage > a legkisebb egységgel növeld a CPU feszültségét, ha akkor se, még egy lépcsőt emelj, de azért közben ellenőrizd a CPU hőmérsékletét

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Még szerenecse, h. ilyen jól értesült vagy... :blink:

 

Az a fent emlíítettnél ok sokkal prózaibb volt, mégpedig az Intel előrenyomulása a Q*** szériával. Eredetileg 2007 első negyedévében érkeztek volna a 65nm gyártott Lima processzorok, majd a második negyedévben a 5200+ 5400+-os Brisbane sorozat, illetve ide datálták a Sparta magos Sempron-okat is. Előzetesen ekörül tervezték a 4 magos Budapestet is, majd a harmadik negyedévre a Barcelona-t, de ezek az Opteron családot erősítették volna.

Ehelyett kaptunk 90nm-es EE+ processzorokat. 65nm már a Phenom CPU-k ra koncentráltak, valóban kevés sikerrel (illetve a RV610-630-as szériára).

Úgy néz ki a Phenom processzorok még tovább csúsznak, ezért (megnyugtatásodra) érkeznek a 65nm-es K8-asok.

http://prohardver.hu/hir/jobb_hijan_a_k8-vonalat_kenytelen_tovabb_erositeni_az_amd.html

 

Tuningolni tényleg nem lehet ezeket a 65nm-es processzorokat.

 

 

Ebből az következik, hogy vélhetőleg valami gond van a Brisbane maggal, mivel csak 2,6GHz-ig gyártják, és tovább foltozták a 90nm-es technológiát,

Ezzel a mondattal elmehetnél valamelyik bulvárlaphoz cikk írónak... :lol:

 

Szerk.: Edimax sajnos ez a lap alig tuningolható, 220-as FSB fölé nem tudsz menni, mert elhasal a lap. Mint Dadus említette nincs lehetőség a HT állítására. 1000 Mhz felett pedig instabil lesz az összes nForce-os alaplap.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

 

Az az igazság, hogy nem óhalytok vitába, és egymás cseszegetésébe fogni. Sok felesleges adatot /pl. CPU magok elnevezései / és tényt nem jegyzek meg, illetve elfelejtek, de ettől még tény a tény, azaz ha nem lett volna gondjuk a Brisbane magos megoldással, akkor biztos is, hogy abból szolgáltatták volna az erősebb CPU-kat is. Továbbá, hogy jól értesült legyen MINDENKI, Phenom processzort már lehet kapni.

Ha jól emlékszem én még senki írását nem kritizáltam, bár tudnék egy-két nyelvtani és fogalmazásbeli hibát találni a hozzászólásokban, annak ellenére, hogy több mint 25 éve érettségiztem.

 

Üdvözlettel: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Ha érdemi tanácsot szeretnél adni akkor azért nem árt ezekkel a "felesleges"(?) adatokkal tisztában lenni. Ennek tüükrében nem hiszem, h. az e féle találgatásnak bármi értelme lenne részedről, szóval eztán hagyatkozzunk a tényekre.

De, hogy jól értesült legyél:

 

http://www.techpowerup.com/?46334

http://www.hwsw.hu/hirek/34826/amd_barcelona_negymagos_processzor_opteron_phenom_tdp_acp.html

A TLB hibát BIOS frissítéssel korrigálják, de ez erőrősen megkérdőjelezhető húzás. Semmi bajom az AMD-vel (sőt), de ezeket a Phenom proceszorokat senkinek nem javasolnám megvételre.

 

ps.: nem kritizállak, csak nem kell badarságokat leírni... a KIABÁLÁST pedig ha lehet mellőzük.

Link to comment
Share on other sites

Kedves Psion !

 

Vettem a fáradtságot és visszalapoztam a témakör elejére, és elkezdtem olvasgatni a hozzászólásaidat. Ezekből az tűnt ki, hogy egy korrekt hozzáállású emberrel van dolgom. Éppen ezért nem értem, hogy mire fel voltál az első reflektálásodban, az elejétől a végéig, finoman szólva is sértő stílusú. Amennyiben valami személyes jellegű problémád van velem, kérlek jelezd, ha itt nem akarod, akkor privát úton, mert akkor megértem. Esetleg, ha konkrétan nem akarod elmondani, akkor mint egy jól nevelt ember, mondd azt, hogy rossz napod volt. Az, hogy valaki jobban tud valamit, az nem gond, csak az nem mindegy, hogy azt milyen módon közöljük. Egyébként, hogy tisztázzuk, egészen a válaszod utolsó mondatáig nem volt gondom, de azt nagyon nem kellett volna. Ettől lettem nagyon mérges. Én úgy gondolom, hogy olyan ember nem létezik, aki mindent mindekinél jobban tud, ezt nem árt észben tartani, amikor egy hozzászólást írunk. Amennyiben így járunk el, valószínűleg nem fajulnak alpárivá a párbeszédek. Amennyiben sértő számodra ez a hozzászólás, előre is elnézésedet kérem.

 

Üdv.: Dadus

 

 

Link to comment
Share on other sites

Off/

Néha arrogáns tudok lenni. Ráadásul vitában nem ismerek tréfát, ez egy rettenetesen rossz tulajdonságom. Semmi bajom veled (tényleg), tehát ne haragudj, ha esetleg megbántottalak volna. Nem vállt szándékomban.

Nahh, de ilyen jó modorral "arcon csapni"... erős volt. :)

 

On/

Edimax a SpeedFan nevű prodgramot próbáld ki:

http://www.almico.com/speedfan.php

Link to comment
Share on other sites

triszk007 átirányitott ide azzal a problémával kapcsolatban h a crysis nem fut normálisan a gépemen és ö szerinte a processzor gyenge. és 3ghz ig felkéne huzni de én nem értek hozzá. Ha van ötlet akkor szivesen várom.

Configom: intel core2duo e6550 2.33GHz 4mb proci 4gb 800 as pqi ram, msi neo2 alaplap, gainward 8800 GTS 320MB DDR3 video, chieftec 450w, 2x320gb wd háttértár a lényeges dolgok a gépbe.

 

Elöre is köszi: Laci

Link to comment
Share on other sites

Köszi a progt de sztem nem működik nekem vagy nem tudomkezelni :D nah de mind1

 

Gyári Hűtővel 2,6ról felhúztam 2.8ra--> lehet 3ra is felvehetem

Memóriát visszavettem 667-re

Everestel 50 fok a proci

A Voltaget nem állítottam a memórián és a procin

Memória: 1.90 -->1.95-re felvegyem?

Proci: 1.35 --> Ezt mikor kell fentebb vennem?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...