Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Mit NE csináljuk:

Ma gondoltam elfordítom 90 fokkal a processzoron lévő hűtőbordát. Át is szereltem mindent amit kell, de gondoltam ha már így szétdöntöttem a "cuccost", kikergetem a porcicákat is a rendszerből. A természetesen a hűtőbordát kiszedtem, és külön kifújtam belőle a port. Belefújtam a gépbe enyhe porfelő, ekkor vettem észre, h. egy csomó dzsuva beleragadtt a szilikonpasztába. Semmi gond (gondoltam) lefújatom onnan is. Ahogy odafordítottam a sűrített levegőt, azonnal lefújta a szilikont a processzorról, bele a foglalatba, egy kevés jutott az alaplapra is.

Nem lett volna gond, ha nem fémtartalmú paszta lett volna. kb. egy órán át tisztogattam a foglalatot (LGA775) mire kiszedtem az összes szutykot... kicsit vert a víz mikor bekapcsoltam, de hála istennek működik.

Szóval csak óvatosan a sűrített levegővel. :)

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Amennyiben a memó beállításokon nem változtattál, akkor a memód 960-on megy 240-es FSB-n. Vélhetőleg ennyit tud. Ahhoz, hogy tovább tudd növelni a procid frekijét, visszább kell állítani 667-re a memókat a BIOS-ban, vagy tuningolni a memót.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

1 dual core e2160-at 1,8ghz-es mennyire lehet felhúzni?

 

Tuningnál nincsenek egzakt számok, mivel sok kompnensből tevődik össze egy számítógép, illetve rengeteg külső tényező befolyásolja a végeredményt. 3, 3.3 Ghz elérhető ezzel a processzorral ebben a lapban.

Mielőtt nekilátnád nézd meg, h. hol tudod törölni a CMOS-t, ha esetleg valami félre sikerül így vissza tudod állítani a BIOS beállításokat default értékre.

 

Azért nem megy feljebb a processzor mert a System Memory Multipiler 3.33-on vagy Auto-n van ezt mondjuk rakd 2.0-ra. A processzornak adhatsz 1.4 V-ot (CPU Voltage Control), ezt még egy gyári hűtőnek is le kell bírnia. Ezután emelheted az FSB-t. Maximum 290 Mhz-ig utána sajnos elhasal a lap.

A C.I.A.2 (ha még nem tetted meg) kapcsold ki. A PCI-E sebességét fixáld 100Mhz-re (bár ha jól tudom alapból beállítja a lap).

Nem tudom, h. ennél a Gigabyte lapnál a BIOS-ba alapból elérhetőek e a memória időzítések, de ha nem, nyomj egy Ctrl+F1-et és hozzáférsz ezekhez is. Bár ezt csak az után babráld, miután megtaláltad az ideális processzor órajelet.

 

ps.: ilyen sokszor még nem láttam lírva, h. "memó"... :o

Link to comment
Share on other sites

1., CMOS az egy félvezető technológia. Előnye, h. nagyon alacsony energia felvétellel rendelkezik. így egy kis elem vagy akkumulátor is elég a hosszútávú müködtetéséhez. Számítógépeknél a BIOS-t ilyen chip-en tárolják. így ha a hálózati áramról leválasztjuk a gépet, a beállítások megmaradnak, illetve az óra is tovább működik.

 

2., Rossz hírem van, sajnos akkor egy igazi "anti tuning" processzort sikerült kifognod. 1.36 V-tol indulnak ezek a processzorok, ha gyárilag emeltek a magfeszültségen azt jelenti, h. nem ezzel fogsz rekordokat döntögetni. Bár gondolom ez nem is cél...

 

3., CIA 2 (CPU Intelligent Accelerator 2). A proceszor órajelét terheléstől fügően emeli illetve csökkenti. Tuningnál nem túl előnyös. Itt találod:

bios04-l.jpg

 

szerk.: ne eröltesd az 1.4V-ot! Ha a gyári érték alá mész alapórajelen is instabil lesz a gép.

Hagyd 1.5V-on (az is sok).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...