Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Szia Schofield !

 

Nem akarlak elkeseríteni, de az alaplapod nem tudja a dual chanel-t, abban viszont igazad van, hogy nem egészséges együtt járatni egy DDR266-ost egy DDR400-al. Mivel most elég olcsón lehet RAM-ot venni, javaslom, hogy cseréld le a DDR266-ost egy DDR400-ra.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia mark01337 !

 

A korábban írtakat összefoglalom:

 

A következőt kell tenned a BIOS-ban:

 

SoftMenu Setup

CPU Operating Speed > User Define

CPU External Clock (MHz) > ezt növeld 200-ról 5MHz-es lépésenként, és mindíg tesztelj egy erős játékkal, hogy stabil-e, ha igen tovább növelhetsz

Multiplier Factor > x11

PCIe Clock > 100MHz

Advanced Chipset Features

K8 <-> MCP55 HT Speed > 4x

akármilyen Spread Spectrum > Disabled, ha találsz ilyet

ha ezekkel a beállításokkal sem megy kb. 2,5GHz-re, akkor tedd az alábbiakat:

 

Multiplier Factor > x10

DRAM Configuration

DRAM Timing Selectable > SPD, majd utána Manual

DRAM Clock > DDR2 667

SoftMenu Setup

CPU External Clock (MHz) > ezt növeld 220-ról 5MHz-es lépésenként, és mindíg tesztelj egy erős játékkal, hogy stabil-e, ha igen tovább növelhetsz

 

Mindezek közt ellenőrizd a CPU és memóriák hőfokát !

 

Ha mégsem éred el a kb. 2,5GHz-et akkor írd meg a stabil tuning adatait / CPU External Clock (MHz) , Multiplier Factor , DRAM Clock , CPU és memók hőmérséklete /

 

Üdv.: Dadus

 

Link to comment
Share on other sites

Helo

Uj vagyok a témába de szeretném a segitségeteket kérni...

Celeron 2.2 prociból menyit lehet kihozni?????? Nem rekordokra gondolok csak ugy hogy egészségesen :blink: ....

A hütésen tudok "barkácsolni" mert alapból 42C-on megy kicsit gáz de majd meglátom....

Péntek után akarok majd belefoni addig valami tanácsokat vagy ötleteket irhatnátok....Elöre is kösz....

Link to comment
Share on other sites

Szia csaba09 !

 

Azt nem tudom megmondani, hogy mennyit tudsz majd kisajtolni a Celeronból, de egy biztos, hogy a legfontosabb a tuning szempontjából az erre megfelelő alaplap, illetve maga a proci, mert nem mindegyik egyformán sikerül, azaz valamelyik csodákra képes, míg más példányok alig húzhatók. A következő fontos dolog a hőmérséklet. Ezen a téren legfontosabb egy megfelelő kapacitású proci hűtő. Továbbiakban fontos még a ház szellőztetése, azaz az elején egy befelé fújó, a hátulján pedig belülről kifelé dolgozó házventi. Mivel a hőmérséklet igen fontos tényező az utolsó morzsák kicsvarásában, ezért még van néhány apróság, amit praktikus megcsinálni. A tuning előtt célszerű nagytakarítást végezni, amit ajánlatos félévente ismételni, azaz ecsettel ill. sűrített levegővel portalanítani, nem kifelejtve a hűtőbordák közeit minden egységen. Továbbá a tökéletes szellőztetés érdekében a belső vezetékeket is célszerű úgy eligazítani, hogy a levegő könnyebben közlekedjen a házban. Újabb kb. 2 C fok nyerhető a CPU-n, ha vele szemben perforált a ház oldala. A 42 C fok nem a legideálisabb, de nem is vészes, majd ha 60 C fok fölé megy a proci, akkor már kezd gázosabb lenni a dolog.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Köszi ezzel máris segitettél....

Itt van némi info::::

CPU típusa: Intel Celeron, 2200 MHz (22 x 100)

Alaplap neve: ASRock GE Pro-M/HT

DIMM1: 512 MB PC3200 DDR SDRAM

Videokártya: RADEON 9600 Pro 256

Igy már lehet sacolni?????

Tom nem 1 mai darab az alaplap de ez van... Ja és a hűtés az nem szériamodel lesz.... :) Amugy én eddig nekiáltam porszivoval de hamar ráöttem hogy nem jó mert azota 1 honap csak 2-3-ára indult el :unsure:

Akor azt mondot a festélecsettel lehet.

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Nem egy kifejezetten tuning lap, de majd meglátjuk, mit lehet tenni. Általában egy gép teljesítményét nem csupán a proci határozza meg, jelen esetben jelentős javulást érnél el, ha venné bele egy 1Gb-os DDR400 modult. Saccolásba továbbra sem bocsátkoznék, ui. ha nem jönne be, akkor lehet, hogy lelombozódnál. Az ecset az jó, de nem elég, mivel csak a nagyját tudod vele kitakarítani, illetve a bordák közét nem. A sűrített levegő kell a teljes takarításhoz, amit számtech boltban kb. 1 ezer Ft-ért megkaphatsz.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hát Ramot biztos nem veszek egyenlőre ez is teszi a dolgát...

Régebben csak fülpiszkáloval probálkoztam de egy fél doboz elfogyott mire kész lettem. <_<

Nah de ez nem lesz probléma a tisztitás...

Amugy már 2400 MHz is örülnék de az optimális 2.8 lene.... :rolleyes:

Ja és még azt szeretném megkérdezni hogy az orajel felhuzása nélkül nagyobb hűtéssel elérhető minimális teljesitménynövekedés?

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Jelen esetben én úgy gondolom, hogy legalább 500MHz-el kellene fentebb tornászni a procit. Ezt talán már te is észrevennéd, és nem csak mérő progi mutatná ki számokban. A RAM-al kapcsolatosan, ha 1GB-osat nem is, de egy 512Mb DDR400 modul tényleg elkelne, főleg ha játszol is a gépen, ugyanis már 6000Ft alatt megkapod, és ezzel a winyód terhelését is csökkentenéd, valamint egy 256Mb-os VGA mellé illik egy 1Gb-nyi memó.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Lehet mondasz valamit ezzel a memoria ügyben de nem lesz csere egyenlőre...

Pénzt se nagyon akarok rá költeni 2 honapig mert utánna meg nagyban ujitgatok ez a megoldás csak most kellene vagyis konkréten 1 bizonyis játék miat holnap kijön a demo és az alapján döntök mi legyen a proci sorsa.....

Akkor azt mondod hogy jelen helyzetben 500MHz-val tudnám növelni....Ahogy méregettem filozofáltam 30-34C-re le tudnám vinni jelenlegi orajelel...

Gondoltam én is hogy pár Mhz-től nem fog láthatóan javulni de akkor is örülnék...

Ja és mégvalami : Ha beteszek 1 potmétert a táp és a ventik közé akkor a tápon nő a menyire terhelés?

 

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Azt nem mondtam, hogy 500MHz-el tudod növelni a proci frekijét, hanem ha ennyivel tudnád növelni, akkor azt biztosan észrevennéd. Ha beteszel egy potit a táp egyik ágába, akkor tudod szabályozni a venti fordulatszámát, mivel a ventire eső tápot változtatod a potméter tekerésével. Amennyiben nagyobb értéket állítasz a potméteren csökken az áram, így csökken a táp terhelése. Melyik demóról van szó ?

 

Üdv.: Dadus

Módosította sanyi
Link to comment
Share on other sites

Tudom hogy müködik a poti azért csinálok 1-et csak arra lettem volna kiváncsi hogy ez menyire terheli a tápot mivel ez 1 ellenálás.....

De most komojan lehetne ebből enyit kihozni vagy nem??Vagy ugy is kérdezhetném hogy hozott már valaki ijen eredményt??

A játék neve NFS PS mivel nagy gyüjtő vok NFS-ekben ezért SZERETNÉM ha ez is szagtás nélkül futna mert az alapkövetelmény a 2.8proci...

Tom kicsit furán hangzik hogy ezért de most indokom van rá és rég szerettem volna növelni az órajelet.....

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Hááát nagyon netzes, ui. a 2,8GHz-et nem biztos, hogy Celeronra értették, ami nem biztos , hogy összejön, továbbá a memória is épp határérték. A jó játékmenethez a min konfignál erősebb gép kell. Deeeee, ha HW-esen nem megy , esetleg szoftveres úton még lehet próbálkozni javítani a helyzeten.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Ez igaz :rolleyes:

De én mindig ugy voltam vele hogy nagyon meg voltam elégedve a játékok menetével sőt sokszor nagyonn vérü gépen nem ment ugy a játék mint az enyimen...

Én ugy voltam vele mindig hogy minden csak azon mulik ki hogy tartsa rendtben a gépét...

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Megpróbálhatok, de az a gond, hogy az pl. függ az alkalmazott HW-erektől is /pl.VGA kártya / .

Nagyvonalakban:

- A rendszer üresjárati folyamata

- System

- cmdagent.exe

- wdfmgr.exe

- smss.exe

- csrss.exe

- winlogon.exe

- services.exe

- lsass.exe

- IEXPLORE.EXE

- svchost.exe /több példány > helyzetfüggő/

- explorer.exe

- ctfmon.exe

- msmsgs.exe /Messenger/

- ServiceLayer.exe

- taskmgr.exe

+ 2-3 ATI... akármi /nálad/

a többi a telepített progiktől függ

 

Ezt most egy Windows XP Home-ból szedtem /az alkalmazott progik folyamatait nem vettem bele/

 

Üdv.: Dadus

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...