Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

[...]Volt olyan, hogy a 8óra nem ment le stabilan, de használtam a gépet és nem volt baj egy ideig...aztán jött egy játék aminek a nevére most nem emlékszem és rejtélyesen fagyogatott a gép. Kicsit visszább vettem a procit és ment frankón ill. az orthos is lefutott rendesen.[...]

 

Itt nem lehetett az a baj, hogy befűtött a VGA is? Mármint az orthos nem terheli meg a VGA-t, csak a procit. Mert a hihetetlen számítógéptervezők ugy oldották meg hogy a jó meleg VGA a jó meleg proci alatt legyen... Ráadásul az is fejjel lefele (ezt soha nem tudtam megérteni miért van igy)... Amúgy még nem próbáltam ki a programot, de pl. az Airborne meg a Bioshock-ot igen, és azok (bár nem birok 8órán keresztül játszani akármilyen jó is egy játék), de 2 két és fél óra alatt semmi probléma nem volt.

 

[...]A tapasztalatom szerint, egy - két esetet kivéve, sokkal többet lehet kamatoztatni a rendszer sebességét illetően, a RAM-ok mennyiségének, illetve gyorsaságának növelésével, főleg, ha már úgy is egy izompacsirta /AMD 6000+/ procival rendelkezünk.[...]

 

Igazad van, de nem is a processzor miatt akartam felhúzni, hanem a RAM miatt (levezettem régeben hogy a 6000+-os a páratlan szórzó miatt nem használja ki a 800-as DDR2-őt, de ha megemelem a CPU órajelét, anélkül kapok nagyobb teljesítményt, hogy a ramokat túl kéne hajtanom (nem valami tuningramok - ugye maradnak a gyári 800 Mhz-n /na jó, ~802Mhz).

 

Link to comment
Share on other sites

Hy all

 

Van egy Amd 3000+ XP Barton nevű procim. Az a kérdésem hogy meddig húzatom fel úgy, hogy élettartam csökkenés nincs? Nettezés, zenehallgatás és letöltés mellett kb. 58-64 fokos. Ja és, hogy kell felhúzni? Annyi, hogy Biosban a 3000+ átállítom, pl. 3400-re?

köszi

 

Hello.

Azért nem egésszen ilyen egyszerű a dolog.Az FSB-t és a voltot kell állitanod,sokmindent figyelembe kell venni.

Mellesleg szerintem igy is meleg a procid,ez szinte alapjárat amit felsoroltál.

Link to comment
Share on other sites

Itt nem lehetett az a baj, hogy befűtött a VGA is? Mármint az orthos nem terheli meg a VGA-t, csak a procit. Mert a hihetetlen számítógéptervezők ugy oldották meg hogy a jó meleg VGA a jó meleg proci alatt legyen... Ráadásul az is fejjel lefele (ezt soha nem tudtam megérteni miért van igy)... Amúgy még nem próbáltam ki a programot, de pl. az Airborne meg a Bioshock-ot igen, és azok (bár nem birok 8órán keresztül játszani akármilyen jó is egy játék), de 2 két és fél óra alatt semmi probléma nem volt.

 

Az akkori konfigom nagyon cpu limites volt, ezért nem tuningoltam a VGA-m (88GTX) felesleges lett volna az akkori x2-höz. Ebből következik, hogy biztosan nem a VGA-val volt probléma, tuti nem melegedett túlságosan. Amint mondtam egy játék közel sem ad akkora terhelést, mint az orthos. Ha 2,5 óra lement akkor valószínűleg stabil legalábbis idáig.

 

Link to comment
Share on other sites

Szerintem is a BIOS-ban tudod beállítani, hogy egyáltalán szabályozva legyen e a ventillátorod, az alaplapokhoz szoktak adni egy programot amivel monitorozhatod a rendszert és álltalában azzal is lehet szabályozni. De ha leírnád, hogy milyen alaplapod van akkor könnyebb lenne. Ha régebbi tipus akkor megpróbálhatod a speedfan nevü progit.

Asus P4BP-MX.Probáltam a speddfan-t de nem naon értek hozzá. Procituningoltam és utána visszavittem az eredeti értékekre. Most ugy érzem h hangosabb a ventije. Én csak a fsp állitottam a biosban. lehet az a baj?

Link to comment
Share on other sites

Hy all

 

Van egy Amd 3000+ XP Barton nevű procim. Az a kérdésem hogy meddig húzatom fel úgy, hogy élettartam csökkenés nincs? Nettezés, zenehallgatás és letöltés mellett kb. 58-64 fokos. Ja és, hogy kell felhúzni? Annyi, hogy Biosban a 3000+ átállítom, pl. 3400-re?

köszi

 

Igazi tuning proci, a Barton-okban nincs szorzólock így azzal kezd az órajel emelést. Aztán jöhet az FSB. Bár 64 fok, alaphelyzetben egy kicsit sok. Előbb talán valami jobbfajta bordát kéne beszerezned. Vagy a gépedbe plussz ventillátorokat szerelni, (ha eddig nem tetted meg) levenni a ház oldalát.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok :lol:

Nekem lenne egy kérdésem. Szoftveresen melyik tuning program a legmegfelelőbb, vagy legjobb a RAM tuningolására? :blink: Lóvé most sajna nincs plusz egy giga ramra :angry: , ezért gondoltam erre a megoldásra, hátha ezzel is elérhetek valami teljesítménynövekedést. :)

Azt már vágom hogy a bios-ban is lehet a ram-ot felhúzni, de gondolom van valami külön erre speckózott progi is. :blink:

 

A segítséget előre is köszönöm ;)

Link to comment
Share on other sites

Igen létezik tudniiliik ha a proci FSB jét növeled akkor vele arányosan növekszik a ram Mhz e is.

 

Tehát ha ddr 400-as ramod van akkor fsb nél 200 at ir ki és x szorzót.

 

Nah ha emeled az fsbt akkor nő a proci sebessége és a ram sebessége is!

 

Nekem pl most 240 ös fsbn van így a ram 240Mhz en jár effektív 480.

Link to comment
Share on other sites

Legjobb,ha Bios-ban állítod az fsb-t.Meg az időzítések állításával is gyorsíthatsz rajta.

Nekem pl az effektív órajelet osztja vissza(mert AMD) 2530/7=361MHz a ramom valódi órajele,ebből lesz 2*361=722MHz a DDR2 memória effektív órajele.Egyébként 667-s a ram :D

Link to comment
Share on other sites

Igen létezik tudniiliik ha a proci FSB jét növeled akkor vele arányosan növekszik a ram Mhz e is.

 

Tehát ha ddr 400-as ramod van akkor fsb nél 200 at ir ki és x szorzót.

 

Nah ha emeled az fsbt akkor nő a proci sebessége és a ram sebessége is!

 

Nekem pl most 240 ös fsbn van így a ram 240Mhz en jár effektív 480.

 

kösz hogy megosztottad velünk a ram runingos proci tuningos dolgot :D

nekem pont az volt a problémám hogy a procimat meghúztam ( amd 3800+ venice ) 12x szorzó gyári 204 fsb ről 230 fsb stabil 240 meg semmi full 0 elsem indult a gép :D ( ddr 400 ram valami gagyi )

de igy hogy elmagyaráztad már ártemha tuningolok a ramot is átkell állítani ? pl 12x szorzó 240 fsp akkor a 400 as ramot mennyi ra álítsam be 433 466 500 ?

Link to comment
Share on other sites

pl 12x szorzó 240 fsp akkor a 400 as ramot mennyi ra álítsam be 433 466 500 ?

 

ezt nem igazán értem:)

 

de sz tem azt akartad irni vagyis gondolom hogy a proci többet bír mint a ram tehát ha avéksőkig akarod huzni a gépet akkor a ramnál a frekvenciát visszaveszed 200 alá és akkor úgy többet tudsz kihajtani a prociból. Tehát ez akkor érvényes ha a proci birna még de a ramok már nem. így mivel kisebb mhz ről kezded a ramot "tulhajtani" nem 200 ról hanem 166 ról akkor mire elérsz 200 ig ami a ramnak alap a proci már jócskán túl van hajtva és ha van még kakaó a prociban akkor emelsz rajta még és akkor már eljucc 230ig akkor maximálisan ki van hajtva mind a cpu mind a proci.

 

de 1 fontos dolog van hogy megfelelő hűtés is legyen. ugye mezei ddr ramokon nincsen hüttőborda ezért jól szellőző ház jót tesz neki. procinak is jó a jól szellőző ház de a komolyabb tuningnál erösebb hüttő is jöhet.

 

Amúgy még meg kell említeni hogy tuningnál ajánlatos és illik is feszültséget emelni! Mind a prociét mind pedig a ramét és a chipsetét is. mert úgy stabilabb lesz.

 

bocs hogy ien hosszura sikeredett meg lehet 1 kicsit össze vissza irogattam de már fáradt voltam :P

Link to comment
Share on other sites

Kedves Dkoma !

 

Tuning során legelősször, főleg ha passzív hűtésű, az északi híd szokott elszállni, azaz a HT /LTD/ busz sebességét kell lejebb venni, pontosan 1000-ről 800-ra. A memó általában nagyobb FSB állítás után szokott elszállni.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Nekem lenne egy olyan problémám, hogy tuningoltam a procimat (Intel Core 2 Dou E6420) és azóta a gépem ha bekapcsolom rögtön bekapcsolás után pár másodpercre leáll, majd kb 5 másodperc után elindul és ezután rendesen működik. Egy kapcsolható hosszabbítóba van bedugva a gép és hogyha kikapcsolásnál nem kapcsolom ki azt, akkor következő bekapcsolásnál rendesen idúl. (a hosszabbítót már kicseréltem) Ugyan ez a helyzet hogyha a táp kapcsolót kapcsolom csak ki.

Valamit a feszültséggel kellene állítani, de nem tudom hogy mennyire. Szerintetek?

(az alaplapom Asus P5K)

Link to comment
Share on other sites

igen ez minden új procinál így van.ez nem gond,nálam is így volt a 6420-nál amikor meghúztam.bekapcsoltam aztán 1-2 mp múlva leállt és újra elindult.de ezt csak akkor csinálja ha valamit állítasz a biosba majd elmented.utána szépen megy tovább a dolog.akkor persze teljesen más a helyzet ha kb 1000mhz-t akarsz rajt húzni,nem elég csak az fsb-t állítani.ja az én alaplapom is p5k :D

Link to comment
Share on other sites

FlashHU jól irta amúgy ha már itt vagyunk nem igen tartozik ide de ha ati kártyát akar valaki húzni akkor ati tray tools ha meg nvidia -t akkor akkor meg rivatuner. Amúgy meg ha akarod csökkenteni a fordulatszámot be kell szerezni 1 szabályzót. Zalmanhoz adnak is alapból de számtech boltban is láttam már a Zalmanéhoz hasonlót

Link to comment
Share on other sites

Először is: :blink:

A procit majd érdemes lesz (most még nincs olyan játék ami egyáltalán kihasználná a 4 magot, úgyhogy tuningolni sincs értelme).

Ha azt veszed észre hogy valamelyik játék szaggatni fog, akkor majd a 8800GTS-ből GTX-et csinálsz, a prociból meg QX6850-et :) A memória úgyis tuningolva lesz a procival együtt (ha csak vissza nem veszed az órajeleit gyárira).

Addig is kezdj el gyűjteni valami jó kis hűtőre ;)

Link to comment
Share on other sites

Hello anavrin! (ha még vagy)

Egyik (májusi) hozzászólásodban olvastam hogy a 4600+os amd X2ődet tuningoltad 2000 mhzről 2400ra!

Windsorors a procid asszem!

Nekem van 1 ugyanilyen procim csak 4800+os alapból 12.5ös a szorzó és 2500 az órajel! Brisbane proci!

Alaplapom mint a tied csak nem VM hanem MX!(elvileg ugyanaz a 2)

Na szal nekem a biosban csak 212 mhzes FSB-t enged m ha már 213ast állítok nem indul el a gép! Mitől lehet ez?

Pedig azt írta PxE hogy a Brisbane procik jobban húzhatók mint a Windsorok! Van vmi ötleted?

Gyári a hűtésem amúgy!

Előre is kösz!

 

Amúgy ha ő nem tudna nekem segíteni akkor valaki tudna? Nagyon kiváncsi lennék rá h nálam mi lehet a gond!

Link to comment
Share on other sites

Szia balintka89 !

 

Igaz, hogy nem engem szólítottál meg, de ha elfogadod a segítségemet, akkor a következőt kell tenned. Mivel nem tudom, hogy milyen alaplapod van, ezért általánosságban írok.

 

1, Az AGP ill. PCI sebességet fixáld /AGP=66MHz/ , ha PCIExpress lapod van , akkor a PCIE = 100MHz

2, Spreed Spectrum = Disabled /ha van ilyen opciód/

3, A HT /LTD/ busz sebességét vedd le 1000-ről 800-ra

ha továbbra sem megy a dolog, akkor

4, A DRAM beállításoknál vedd lejjebb a sebességet manuálban /pl. DDR2 800MHz-ról 677-re/

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...