Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

HDDLife Pro-val lehet csökkenteni a sebességét, ezáltal csökken a hőm és a zaj is... :)

 

más kérdés, hogy a winyók optimális hőmérséklete 37-42 fok..., ez alatt és felett túl sok hibát ejt :)

 

Hát mondjuk nekem azért tűnik magasnak,mert a Samsungom 34-35 fok fölé még nem ment.

Ha csökkented a vinyó sebességét,akkor az adatátvitel is csökkenni fog.Azt se érdemes bekapcsolni,hogy a ha nem ír vagy olvas,akkor készenléti állapotban legyen csak,mert akkor többször kell felpörgetni/lelassítáni meg ki-be húzgálni a fejet és így jobban "kopik" és nem fogja addig bírni,mint egy mindig pörgő vinyó.

Link to comment
Share on other sites

Ha a hőmérséklettel volna baj,akkor jobb volna egy jobbik fajta hútőt rávenni,és akkor kész.

A sebességet meg nem nagyon szeretném visszavenni,mert így is csak 15-20 mb/s-el másol a totalban.

Tényleg hogyhamár ide jukadtunk ki akkor talán ebben segíthetnétek.

Öcsémmel körűbelűl azonos a gépünk,csak nekem 128mb-al több ramom van,neki mégis csak 1-5mb/s-el másol.

Ez mitől lehet? egyébként az ő vinyója egy Maxtor Diamondmax 160GB.

Link to comment
Share on other sites

ez hülyeség, a win attól még láthatja a winyót..., a hibás kábel főleg ide szalagkábel sérülésre értem, de a sata csatlakozók is deformálódhatnak...

 

az meg, hogy fél éves nem jelent semmit, a maxtor 10 éve tényleg jó volt, de most nagyon hulladék, és már a gyártást is kezdi leállítani a seagate (aki ugye megvette a céget), hogy mondjak egy példát barátunk vett 10db IBM winyót anno és fél év alatt tönkrement a 6, a maradékból még talán 1 húzza..., nc

Link to comment
Share on other sites

Hát akkor szerényen szólva nem is sajnálom hogy megvette a seagate,de az sem piskóta.

Haverom vett Egy Seagate Barracuda 80GB-os at,és másnap ki is ment.

Jóvan visszavitte kicseréltette,2 hét múlva meg el kezdett a másik kattogni.

Na mondom ez már faxa.

Link to comment
Share on other sites

Hay

Na szóval abban kérném a segítségeteket,hogy van egy Amd Duron 950 mhz-es procim.

Eztet szeretném egy kicsit húzni,de a bios-ban csak az FSB-t tudtam húzigálni,a Voltot nem,mert olyan opciót nem találtam.

Gépem:

Amd Duron 950 MHz

Aristo KT133 Via Lapkészlet

384 MB SDRAM

Connect 3D Radeon 9600 XT

Glacialtech Igloo 2470 procihűtő

 

Tehát v.mi kis progival megdobhatnátok, vagy a memória húzó progi is jó volna.

Link to comment
Share on other sites

Ha valakinek olyan lenne mint az enyém, tudok neki beállítási adatokat küldeni.

Nekem 3.6Ghz-ig bírja alapfeszen, tovább így nem próbáltam (van CPU-Z, ha kell)

 

Infók:

 

http://d805.uw.hu/orajel.html
http://www.tomshardware.hu/howto/06q2/060605/your_diy_gaming_rig_for_$720-01.html
http://prohardver.hu/cikkek/2006-04-10/pentium_d_805_tuningbajnok/

Link to comment
Share on other sites

Hali mindenkinek

 

Eddig nem mertem neki fogni de mosz már van sekitsék.

 

Van egy ASUS K8N alap lapom rajta AMD 2800+ porci ami a windosz 1800 nak ismeri meg 512 ram. Az lene a kérdésem hogy hogy és medik szapad húzni mert k***a nagy Zalman hűtő ventilátor van rajta.

 

ui. : haver mondot valamit hogy van AMD windosz ami anyiank ismer a procit mint amanyinek irva van, van ilyen?

Link to comment
Share on other sites

Az ASUS K8N nem egy tuningbajnok lap, hiába hogy van rajta egy Zalman, örülhetsz a 2,5-ig felengedi.

Az emelés közben mindig teszteld játékkal és figyeld a hőmérsékletét pl. Everesttel.

Nem lehet tudni hogy meddig engedi fel, de ha nem indul el a Windows, akkor nincs para, visszaállítani a működő értékre.

Link to comment
Share on other sites

már régóta mondjuk, hogy az amd nem intel, tehát az xxxx+ nem azt jelenti, hogy ennyin fog menni, hanem azt, hogy az 1GHz-es Thoughbread-het képest hányszor gyorsabb...

 

a zalmann-al lehet húzni, de proci és alap függő, hogy meddig..., a haverod meg nem ért a gépekehez... :P

 

Hali mindenkinek

 

Eddig nem mertem neki fogni de mosz már van sekitsék.

 

Van egy ASUS K8N alap lapom rajta AMD 2800+ porci ami a windosz 1800 nak ismeri meg 512 ram. Az lene a kérdésem hogy hogy és medik szapad húzni mert k***a nagy Zalman hűtő ventilátor van rajta.

 

ui. : haver mondot valamit hogy van AMD windosz ami anyiank ismer a procit mint amanyinek irva van, van ilyen?

 

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a segitségeket :D

 

Még egy hülye kérdés mivel tom meg nézni a hőmérsékletet, bocs.

 

Na jó még egy az AMD procikat miért irjék nayinak ha nem anyi, valami másban tudt többet (csakj azért kérdezem mert már sok mintent halotam.

Everesttel. Le is tudod tölteni innen:

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=52050&hl=everest&st=60

 

Az AMD prociknak egy pr számozást adtak, ez nem a valós órajel (mint mindenki tudja). Ez egy viszonyszám, ami megmutatja az Athlon teljesítményét az P4-hez képest (a Sempron pedig a Celeronét).

Pl. Egy 3000+-os Athlon egy 3GHz-s P4-nek felel meg. Egy 2800+-os pedig egy 2,8GHz-s P4-nek.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kedvet kaptam a tuninghoz!

Most ezzel a konfiggal szenvedek(nem nagy dolog):

Intel Celeron 3 Ghz proci + Gigabyte Rocket Cooler

ASUS P4P800SX alaplap

2x512Mb Kingston RAM

ASUS EX1650Pro 256Mb Videokari

Naggyából ennyi.

A procihűtőm jól hűt, szóval érdemes lenne húzni még ezt az öreg Celeront?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...