Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Sziasztoooook!!!!

Végre sikerült megemelni egy picit.:D

Itt a végeredmény

Most valami baj van a géppel.Azért nem tudom feltenni a képet.

De leírom.A processzorom egy Intel Dual Core 2.80Ghz és most 3.30Ghz ketyeg a kicsike.

Majd ha jó lesz a gép.Mert nem enged képet se feltenni meg az intwernet explorer meg az msn se jó.

Nah de a lényeg az hogy sikerült emelnem.Köszi mindenkinek aki segített nekem

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

segítség kéne.a procimat szeretném meghúzni (C2D E6420 /2.1Ghz/) de valamiért nem engedi 2.6-nál feljebb. alapból 266-on van minden más auto.nem tudom hogy még miket állítsak.az fsb az piszkosul növekszik ha 2.6 ghz-nál tobább tólom.elvileg 1333-mat bír alaplapom P5b,de ha 333-nál feljebb megyek az fsb-m már 1332 eddig bírja.400-nál már szinte már az fsb 1500 és ennyi.a szorzót ha állítom akkor se jó ugye azt írja hogy 6-8-ig.ha 6-ra teszem és felteszem 500-ra akkor se müxik.a gépet elmentem újraindul és be se lép a windowsba,marad a biosfrissítés a cmos-sal.nemtudom mi lehet a gond talán a memóriák vagy az alaplap esetleg proci?mert hiába állítom a memóriákat 800mhz-re vagy akár 1000-re semmi.Psion ha olvasod segíts légyszi.tudom hogy már írtál nekem 2-szer de nem tudom megcsinálni a tuningot

Link to comment
Share on other sites

amit így leírtál az kevés...

milyen ramjaid vannak?mekkora órajelen futnak?

az e6420 ha jól tom egy intel core2duo proci(inteleket nem ismerem),tehát valszed ddr2es ramjaid vannak,viszont nem mindegy,hogy hány mhzesek.a 800mhzesek a ramok,akkor a ram:fsb arányt rakd át a biosban 1:1re.

a szorzót vedd le 6ra,az fsbt meg rakd fel 350re (így a ram 700mhzen fog menni).

ezután még biztonságosan emelheted az fsb 400ig (ram 800on fog menni),de lehet,hogy a proci azt már nem fogja bírni,ezért sztem 5-10es lépésekben windowsból próbálgasd pl ClockGennel.

mindegyik lépés után futtass le egy tesztelő programot,egy komolyabb játékot,és az everest tesztjét,ami 100%os prociterhelést rak a gépre...ha így nem fagy ki,akkor az jó,de azért nézz rá a hőmérsékletre is,szintén everestben(nemtudom,hogy ezek a procik meddig bírják,de sztem 80ig normális)

ezek után még a ram időzítésekkel tudsz majd szórakozni.

sztem ha a ram 800mhzen megy a cl-t már nem tudod lejjebb vinni,de pár másikat lehet,hogy csökkenteni tudsz,bár ezzel nem fogsz nagy gyorsulást kapni...

A leírt dolgok csak az én véleményem!Ha megcsinálod,és elrontasz vele valamit,nem válalok érte felelősséget,inkább várd meg,amig egy jobban hozzáértő is ír...

Link to comment
Share on other sites

van egy e6420-as cpu-m és egy P5b alaplalpom

 

hogy érdemes tuningolni? a szorzó állitható:6-7-8 szoros lehet

az FSB is állithato mhz-n ként

pl: 2.13GHZ lehet 8*266 vagy lehet :6*355

meik a jobb? inkáb a szorzo legyen több vagy az fsb nagyobb?

 

ugyanez van nekem is megadnád az msn címed?

lehet hogy tudunk egymásnak segíteni.én biztos hogy tudok neked

 

Link to comment
Share on other sites

Hát mi haverral simán ráhúztunk 1,3 ghz-t core 2 duora, és semmi baja nem lett, gyári hűtővel, amúgy nem gyári hűtő Vapochil, Zalman, CM, vagy hasonlók

 

a gyári hűtővel is lehet húzni úgy ahogy mondtad.zalmannal nem nagyon hiszem hogy feljebb engedné úgyhogy neked volt igazad.

Link to comment
Share on other sites

Nem engedi feljebb, pont, hogy lentebb engedi a hőfokot ;) A rendes hűtés az olyan, mint amikor motort tuningolsz, de a féket nem. Menni fog, egy darabig :) Főleg amilyen melegek vanak most, hosszútávon megéri a rendes hűtő, nembeszélve a zajról.

Link to comment
Share on other sites

Ha csak órajelet emeltek akkor nem lesz plusz hő, tehát amit alapfeszen alvisz ahhoz bőven elég a gyárihűtő. Ha emeled a feszt akkor nem árt vmi jobb hűtő pl.: AC Freezer 7, 64 (4k) vagy Cooler Master Hyper TX (5k)

Link to comment
Share on other sites

elegem van a core 2 duo-ból.

egyszerüen nem engedi feljebb 3000mhz-nál.mindjárt elkap az ideg és leégetem az ezészet aztán meg fogom a kalapácsot és szarrá verem.

a csicska fsb-t csak 385-ig tudom húzni.a ramok ilyenkor 750mhz-n mennek.

pci exp.=100

pci clock"33.3

spread=disabled

mem volt=2.1V

Cpu Vcore=1.45 (már felhúztam 1.6-ra is és semmi)

FSB term=1.4V

NB core=1.55V

SB Vcore=1.5V

ICH=1.075

 

CPU count itt minden disabled

 

Chipset/north bridge=

5

5

5

15

5

35

 

10

10

10

10

 

static read=disabled.

segítsen valaki mert mindjárt megőrülök hogy nem lehet húzni feljebb ezt a csicska szart.az alaplapom egy szar p5b, aramok ddr2 geil 800mhz.a proci ez a szar c2d 6420.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a C2d-t jobban lehet mert gyári hűtéssel a 1,86Ghz-en futó procit simán fel lehet húzni 3Ghz-re.Egy Intel P4-et gyári hűtéssel nem sokáig húzol fel de még ha cserélsz is rajta ventit akkor is szerintem 3,6Ghz ami optimális vagy esetleg 3,8

Ez azért van mert az Intel P4-eken nem volt valami jó a hűtés a C2D-ra már ezért elég jó azért :) Halk és és csinálja a dolgát saját tapasztalat.Persze a mostani 40fokban nem nagyon volt érdemes ennyire felhúzni szerintem :D

Link to comment
Share on other sites

Ha csak a hűtésen múlt volna.

A P4-es széria nagyon magas TDP-vel büszkélkedhetett a Prescot magos processzorok 84 W-tól-115 W-ig, míg a Smithfield kétmagos procik 130W-ot sem szégyeltek megukból kipréselni.

Ellenben a Conroe magos Core2-eseknél már csak 65-W-os értékkel kell kalkulálni... ebből adódóan könnyen tuningolhatók, akár gyári hűtésel is.

Link to comment
Share on other sites

Ja bocs

A proci hűtő egy Glacialtech Igloo 2470

Everest hőm:

Cpu: terhelve max 35 fok

Alaplap: max 27 fok

vinyó (Samsung 120GB Spinpoint) max 43 fok

a memóriát, mega a videókarit nem írja

 

Hát a vinyód eléggé melegszik,de én is csak azt tudom javasolni,mint _Psion_,próbálgatni kell.

Link to comment
Share on other sites

Ez furcsa dolog,mert havermonak a maxtor vinyója meg 50 fok szokott lenni,és neki,és nekem se sincsen semmi baja a vinyómmal.

Egyébként meg ezek végülis fémből vannak,és azoknak simán bírnia kéne az 50 fok-ot.

Amúgy meg még régebben olvastam a Gamestarben hogy a Samsung vinyók rendelkeznek a legissebb hőmérséklettel,viszont lassabbak is egy picit,mint mondjunk egy maxtor

 

Ami viszont szernitem a legjobb vinyó volt az egyértelműen a Quantum Fireball volt annak idején.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...