Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Na gondoltam nyitok egy ilyen témát is mert úgyláttam hogy még ilyen nincs.

Arra gondoltam hogy majd itt elbeszélgetünk és tanácsokat adunk egymásnak a procik és egyéb hardwerek tuningolásáról.

Meg persze teszteredményeket,képeket és esetleg videókat is megnézünk.

Úgyhogy minden tuningos jöjjön ide

Link to comment
Share on other sites

Én egy kis teszteredmény irnák be: :D

3DMark 2003: 22345 pont

3D Mark 2005: 10230 pont

:)

Konfigom:

MSI 865PE NEO2-P Platinum Edition

Intel Pentium 4 Extreme Edition 3.2GHz@3900MHZ

Gainward Geforce 7800GS 512MB 1,4ns DDR-3

2X1GB OCZ Ram 400MHZ@480(DUAL Channel)

Jöhetnek a többiek eredményei! :)

Link to comment
Share on other sites

Így van így van jöhet a többi eredmény!

 

Na én annyit osztanék meg veletek hogy nekem van egy 2600+ os AMD Sempron procim ami ugye 1600 MHZ-en ketyeg és ezt sikerült felhúznom 2400 MHZ-re mert a biosban nem tudom tovább húzni az FSB értékét (200-300-ig lehet).És mindezt gyári hűtéssel és Samsung rammal valamint jelentősebb hőmérséklet növekedés nélül.Ja és sajnos szorzólockos a procim.ASUS K8N lapom van.Mondjuk ez nem rossz a tuningra de sajna feszültséget nem tudok állítani pedig úgy azért még jobb eredményeket lehetne elérni.Winfosban progival még plusz 100 MHZ-et ki tudok csalni a prociból de aztán kékhalál.De ha tudna nekem valaki egy olyan progit adni amivel lehet Windowsból proci feszt állítani azt megöszönném.

Hát ennyi lenne majd még jelentkezem.

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ha már processzortunning akkor lehetőleg ne a 3d score nyomjátok mert az a grafkártya+proci.... inkább a CPU scoret azzal többer mentek

(én P4 531 @ 3,6 with stock cooler and not increased Vcore :D )

Link to comment
Share on other sites

Így van így van jöhet a többi eredmény!

 

Na én annyit osztanék meg veletek hogy nekem van egy 2600+ os AMD Sempron procim ami ugye 1600 MHZ-en ketyeg és ezt sikerült felhúznom 2400 MHZ-re mert a biosban nem tudom tovább húzni az FSB értékét (200-300-ig lehet).És mindezt gyári hűtéssel és Samsung rammal valamint jelentősebb hőmérséklet növekedés nélül.Ja és sajnos szorzólockos a procim.ASUS K8N lapom van.Mondjuk ez nem rossz a tuningra de sajna feszültséget nem tudok állítani pedig úgy azért még jobb eredményeket lehetne elérni.Winfosban progival még plusz 100 MHZ-et ki tudok csalni a prociból de aztán kékhalál.De ha tudna nekem valaki egy olyan progit adni amivel lehet Windowsból proci feszt állítani azt megöszönném.

Hát ennyi lenne majd még jelentkezem.

[attachmentid=1582]

 

alapfeszen ekkora tuning? Szép eredmény, nem mondom. Sajnos a szoftveres feszemelés az nem megoldható, ugyanaz a szitu, mind jelenleg a vga-knál. Ha emelni akarod a gpu feszt, akkor grafitozni kell, meg forrasztani. Ahhoz, hogy szoftverrel( vagy biosban) állítani lehessen a cpu feszt, ahhoz elengedhetetlen, hogy az alaplapon legyen egy ilyen áramkör, ami, ha programozva van, akkor lehet szoftverrel, vagy biosból állítani. Ha a lapodon nincs ilyen funkció, akkor valószínűsíthető, hogy azért nincs, mert nincs meg ez az áramkör <_<

Link to comment
Share on other sites

kérdés mit akarsz grafitozni? segítségképp itt van egy kép a kérdéses prociról:

 

H019073.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gratulálok! Ha legközelebb belémkötsz olvasd el, hogy mit írtam, meg kicsit gondolkodj! Az alaplapon állítod a feszt, nem a procin. Honnan a fenéből vetted ezt, hol írtam ilyet? :blink:

Jah, és hogy mit kell forrsztani meg grafitozni? Az ellenállást, az egy olyan trükkös valami, aminek a segítségével állítják be a kívánt feszültséget, de ha nem állítható az ellenállás akkor azt csak úgy tudod megoldani, ha Te magad csinálod grafitozással, vagy forrasztással, ezt már a szitu hozza, de nem ajánlom, hogy ilyennel próbálkozz ;)

 

u.i.: És ne idézd az előtted szólót ;)

Link to comment
Share on other sites

:D kb. ennyi és én azt kérdeztem mit akarsz grafitozni? a forrasztásról szót sem ejtettem... és igen tudom mi az az ellenállás.... és szerintem sempron proci a szemétbe való nem még szenvedni miatta.... főleg egy xar asus alaplappal :D
Link to comment
Share on other sites

:D kb. ennyi és én azt kérdeztem mit akarsz grafitozni? a forrasztásról szót sem ejtettem... és igen tudom mi az az ellenállás.... és szerintem sempron proci a szemétbe való nem még szenvedni miatta.... főleg egy xar asus alaplappal :D

 

Mondja ezt aki sulinetes gépet vesz... No comment :rolleyes: de hagyjuk mert ez egy meddő vita, te mondod a magamét, én meg az igazat (bocs, ezt nem hagyhattam ki, remélem nincs harag ;) )

Link to comment
Share on other sites

egészen véletlenül a xar asus gyártja a világ élvonalába tartozó alaplapokat..., bírom az ilyen abit, asrock őrülteket... <_<

 

nem vagyok abit őrült csak volt egy A7N8-X-em (asszem mert már nem emlékszem a pontos típusára) és krva szar volt 2 hétig húzta :D aztán haveromnak volt egy alap nforce 4-es... 2 óráig szenvedtünk vele amíg újra műkődésre bírtuk :D, aztán haver megvette egy n32-es SLI-set AM2re (65000HUF volt) és nem adtak hozzá 32 bites xphez HD-audió driver!!!! egy 65rongyos laphoz!!! szal no comment

 

Memnon nincs harag csak sempronért (meg még másért sem) érdemes az ellenállásokhoz nyúlni, mert abból csak baj van mert nem mind1 milyen minőségű, típusú stb. ellenállást veszel, nemhogymég a forrasztás nehézségei... a sulinetes gépről meg csak annyit hogy NINCS másra pénzem, mert 60-ból nem vettem volna semmilyen gépet.. (mert a gépem 120 volt de a fele visszajön adójóváírásban :D)... ami elég sz*r ahhoz képest, hogy haverok sztech boltban dolgoznak, meg mindenkinek az ismerőseim közül én rakom össze a gépét.... :D

Módosította NicK
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sziasztok!

Nekem egy Intel P4 3,0 GHz-es procim van 478-as socket-al.

Keresnék valami leírást vagy tanácsot, hogy hogyan kell stabilan overclockolni.

MSI 875P Neo FISR alaplapom van és a Core Center progival lehetne szoftveresen tuningolni, de nem tudom mit állítsak még az FSB-n kívül, mert már 10% emelés esetén is instabil lesz = újraindul, lefagy,...

 

Köszönettel: Gulya

Link to comment
Share on other sites

elvileg pedig jobbnak kellene lennie... és az igaz hogy az MSI nem a legjobban tuningolható, de azért ez nekem gyanús hogy ennyire nem....

és még egy tanács ne a windows alól tunigolj hanem a bioszból...

1, procinak egy picivel több feszültség (+0,05 vagy +0,025 V)

2, ramnak dettó

3, chipsetnek dettó

 

aztán szépen 5 Mhz-es lépésekben emeld a fsb-t (vagy a szorzót ha tudod) utána windows és valami teszterprogram (PC Mark, 3D MArk vagy valami ami azért leterheli a rendszert)

ha így sem működik elképzelhető hogy a tápod nem ad le legendő "áramot"... szal próbáld ki és írj hogy mire jutottál

Link to comment
Share on other sites

az én tuingom így sikerült:amd athlon xp 2400+(133mhz fsb)@2800+(150es fsb) +5%vcore;256mb(333mhz)+512mb(400mhz) ddr1ram DUAL @300mhz(szinkronban az fsbvel;Inno3d Geforce7300GT 256mb AGP ddr2 400/333mhz@495/365;gigabyte ga7n400-l alaplap;Glacialtech Igloo 2520 procih?út?+1db 9cmes venti...

 

cod1ben +400-500fpst kaptam(így megvolt a 900fps létrázás közben),alap cfgvel 640*480 low grafikán...

Link to comment
Share on other sites

 

bunfi, elkövettem azt a kapitális badarságot, h. MSI K8N SLI-Fi alaplapot vettem ASUS helyett... és ennél a lapnál bizony 250-es FSB fölé nem lehet menni... legalábbis BIOS-ból mert clockgen-el meg simán fölé lehet menni.

Hivatalos magyarázat az MSI részéről... az alaplap gyengébb minsőségű kondikat kapott ezért húzták ezt a határt...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bunfi köszi a segítséget, sikerült 17,5%-al emelni a procit Bios-ból (200@235 FSB).

+0,05 Volt-ot kapott cpu,ram,agp, így 3000@3525 MHz lett.

A 20% emeléssel már instabil lett és fagyogatott.

Szerinted a proci élettartamára ez mennyire hat ki? nem fog elfüstölni?

A cpu hőmérséklet úgy tudom a 478-as Pentiumoknál amúgy is magasabb.

Nekem most ha le van terhelve a proci úgy 59°C-ig megy fel.

Link to comment
Share on other sites

Amint az alámba is látni lehet, én is eszközöltem egy kis tuningot, jelen esetben 400 Mhz-et nőtt az órajel. És vinném tovább de amivel az FSB integrálva van a prociba, így az is emelkedik magától, ergó viszi magával a RAM-ot. Ami most ugyebár 960 MHz-en van. Hál istennek egy b*szott nagy AC hűtő van a processzoron, így egy fokkal se melegebb mint 400 MHz-el lejjebb. A ram viszont terhelés alatt melegedik, de arról meg a 12 centis hűtő gondoskodik a ház oldalán, hál Istennek az pont telibe találja, úgyhogy szobahőmérséklet alatt van.

 

Gulya, ha nem megy 70 fok fölé a hőmérséklete, akkor nincs élettartam csökkenés.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Rossz beállítás aztán bye-bye proci :blink: Ahhoz 3V kellene neki, hogy egyből elpukkadjon, annyit meg szerintem nem is lehet adni neki. Még 0.5V-ot is elvisel hosszú távon egy proci, az, hogy valaki ad neki 0.05-0.1V-ot abból baj még nem származott, még gyári hűtéssel sem. Szerintem pedig pont, hogy egy Core2-t éri csak meg húzni, mert 50% tuningál is tök stabil. ;) A gyár nem ajánlja a tuningot? LOL Mert Ő nem azt csinálja? :blink: Az összes proci eegy gyártosoron készül, az utolsó fázisba rakják bele a szorzót. Lényegében így, ha nem a legolcsóbbat veszed, akkor egy tuningolt processzort veszel.

Link to comment
Share on other sites

Nem fog elszállni, és nem is azért írtam, hogy megsértődj, irogass csak nyugodtan, sok hasznos tanácsot adsz itt a topicokban, ez speciel nem állta meg a helyét, de gondolom azért, mert nincs tapasztalatod a procituningról, ami nem gond, csak ez itt a Proci tuning topic, itt antituningosoknak nincs helye :lol::lol: :lol: (Nehogy megsértődj!! ;) )

Link to comment
Share on other sites

Vissza kell osztani a ram-okat... igaz így aszinkronban megy majd a CPU/RAM.

De a proceszorba integrált memóriavezérlő miatt ennek nincs túl nagy jelentősége...

 

ps. Amiről nem beszélnek a "tuningal" kapcsolatban, az a memóriák időzitése. Pedig alacsonabb órajelen kisebb időzitésekkel, gyorsabb rendszerünk lehet.

Mint agyonhúzott procival, magas késleltetésekel.

 

everset.jpg

Sajnos az alaplapom teljesen lekorlátoz... MSI :angry:

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...