Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Sziasztok ! Kéne egy hozzáértő vélemény valakitől mert kezdő vagyoka biosos proci húzásban ! Van egy AMD Athlon x2 2.8 Ghz-es procim amit szeretnék húzni , de nem tudom pontosan hol kell, pedig a szorzókat megtaláltam. A max szorzó a 14-es de az a 2.8 Ghz-es eredményhez jó ami nekem van. legalább 3 Ghz-re szeretném húzni !

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

Pár napja megvettem az új hűtőt, és nagyon megvoltam vele elégedve (Hyper 212plus), rögtön neki is láttama tuning-nak ami viszonylag jól ment.

Viszont 3Ghz főlé nem tudtam húznia dögöt (Athlon 64 X2 4600+) :S . Esetleg valaki betudna segíteni, miket kéne még állítani?

 

A memóriát (alap 800mhz) beraktam 333

Memory Voltage 1.8v

FSB-t (200 alap) 250-re raktam

CPU voltage-nek meg adtam 1.5V-ot (körülbelül)

 

Berakok egy képet hogy lássátok miről van szó :)

 

cputne.jpg

 

Kérném a segítségeteket hogy egy kicsit feljebb tornásszuk ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Csak most akadtam rá a témára, pedig már elég réégen tuningolva megy a gép.

Leírom a configomat:

Alaplap: Gigabyte P43 ES3G

Proci: Intel Core 2 Duo E4300 @ 1.8 GHz -> tuningolva 3 GHz

Ram: 3,5 GB DDR2 @ 667MHz -> tuningolva 800MHz

Graf: Gainward GeForce 9600GT 512MB DDR3 -> GPU 700MHz Ram 1800MHz

HDD: 750GB / 7200RPM tipusokat nem tudok most mondani.

 

A proci alapfeszültségén alig kellett állítanom. 6X-os szórzóval 2 GHz-n üzemel, 9X-es szorzóval pedig 3GHz-n.

 

post-1163917-1269077049_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok,

Azt szeretném megkérdezni, hogy a HP pavilion dv4 1145go tipusu laptopomat tudnám e tuningolni, bár így is elég forró, ha lehetséges ez hogyan csináljam?biosban hol?vagy valamijen programmal?

:CPU-Z-s kép csatolva lejjebb!

 

 

köszönöm a válaszokat

post-1271295-1271853190_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok!

 

Van 1 olyan problémám, hogy valamiért az enable overclockot mindig kiveszi a bios.

 

Na kicsit pontosabban: Már régóta van húzva a procim (DualCore Intel Core 2 Duo E6420) 266-os fsbről 338-ra volt. Aztán egyszer everestben járkáltam amikor észrevettem, hogy visszaállt alapra. Újraindítom, belépek biosba engedélyezem a CPU controll-t, ki is írja h így már 2,7 ghz lenne a 2,1 helyett, F10 save, újrandít és beáll, mintha kikapcsolnám, újraindul de akkor már kikapcsolt CPU host controllal, és 2,1 ghz-n.

 

Várom az ötleteket, előre is köszi a helpet. (500 W FSB táp)

Link to comment
Share on other sites

Szia D4NG3R!

 

Az alaplapod típusa kellene, és nézd meg esetleg, hogy Dual Bios van-e rajta!

Nekem GigaB EP43 asom van, az már dual biosos, és ha valami nem jól működik (pl: magasabb frekin indítom, mint amit elbír) akkor kikapcsol, és a legutóbbi stabíl állapotot tölti vissza!

 

Ha Dual bios-os, akkor apródonként vedd vissza a frekit, és próbáld stabilizálni!

Link to comment
Share on other sites

Szia Chipi!

 

Az alaplapom: Gigabyte GA-G31M-S2L.

 

Azt nemtudom, hogy dual-e a bios(Award Modular (11/06/08)).

 

Hát nem tudom, hogy a frekivel mi lehet a gond, régen ugyan ezzel a frekin ment ugyan ekkora OC.-n. Megpróbáltam 'auto'-n is a frekit de ua..

Link to comment
Share on other sites

Chipi!

 

Robust Graphic Booster Auto

CPU Clock ratio 8x

CPU Frequency 2.13 Ghz (266 x8)

Cpu host Frequency(Mhz) 338

PCI express freq.(Mhz) Auto

Performance enchance Standard

System Memory Multiplier(SPD) Auto

Memory Frequency(mhz)800 800

 

System voltage control Manual

DDR2 OVervoltage Control +0.2V

FSB Overvoltage control Normal

CPU Voltage Control 1.35000V

Normal CPU Vcore 1.35000V

Link to comment
Share on other sites

Szia D4NG3R !

 

Előbb utóbb fáradnak a hardware cucok, és egyébként is a tűzzel játszottál /PCIE és RAM freki/ .

 

Tedd a következőket a BIOS-ban:

 

PCI express freq.(Mhz) > 100

System Memory Multiplier(SPD) > 2,5 /667MHz/

Robust Graphic Booster > Fast

 

Amennyiben így sem OK, akkor

 

CPU Voltage Control > emeld egy vagy két lépcsővel a CPU feszültségét

 

Mindezeket emlékezetből írtam, remélem megfelelő lesz, ha mégsem jó, akkor jelezd vissza.

 

Üdv.: Dadus

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Szia!

 

Ennyi Információval nem tudunk segíteni!

 

Alaplap típusa kell, a processzorod típusa kell (legalább is én nem látom) a memória modulok: hány darab van benne, milyen frekvencián mennek most jelenleg!

Azt is jó lenne tudni, hogy gyári hűtő van a procin, vagy vettél rá másikat!

 

Ha ezek megvanak, akkor tudunk valamit kezdeni!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Hali ez lenne a kérdésem:

 

Egy GIGABYTE GA-EP45-UD3LR lapba van beépítve egy INTEL Core2Duo E7400 proci alap hűtéssel.Van az alaplap cd-jén egy olyan hogy EasyTune6 nevű progi ami segítségével lehet tuningolni a procit 3.2ghz, 3.44ghz,3.52ghz-re.

Az lenne a kérdésem hogy van-e értelme feljebb húzni ezt a procit?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, van egy ASUS K50AD Notim AMD Ath. 64 M320 procival ami eredetileg 2100 MHz-es viszont megmértem több programmal (Everest stb.) és csak 800 MHz-en megy. Mi lehet az oka és van-e lehetőség az eredeti teljesítményre visszaállítani? Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Nézd meg pl CPUz-vel, és próbáld terhelni a processzorod, akár mondjuk a prime95 vagy az orthos nevű programmal!

 

Általában energiatakarékosságból, ha a processzor nincs használva, akkor az alaplap visszaveszi a teljesítményt, és így a fogyasztást is!

Illetve az asus notiknál úgy emlékszem vanna üzemmódok, amik az alkatrészek teljesítményét állítják, esetleg ott lett valami elállítva!

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm Chipi, megnéztem a CPUz-vel és közben terheltem Orthos progival érdekes volt mert amíg a CPUz szerint semmit se változott az órajel (800 MHz-ről nem mozdult el) addig az Orthos szerint 2094 MHz volt, találtam egy Clock Speed Checker nevű programot is ami viszont 2114 MHz-et is mért. Valószínűleg amint azt említetted is, az alaplap "állítgatja" a proci teljesítményét.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hellosztok!

 

Egy E7200-as procim van, aminek ugye az alapórajele 2.53GHz. Nah én ebből szeretnék egy nem olyan vészes tuningot, pontosabban 3-3.2GHz-re szeretném majd húzni, így talán már ki fogja hajtani a HD5670-et.

 

Ennyit meg lehet oldani alapfeszen és gyári hűtővel,mert igazából nem szeretnék majd még pluszba költeni az új gépre hűtő szempontjából?

Szeretném ha vki leírná,h pontosan miket kell majd állítanom,h a 3-3.2 GHz meglegyen,mert a régi Celeron procimat is húztam,de hát az nem volt nagy szám,csak az FSB-n kellett állítani.

 

Az alaplapom egy Gigabyte P35-S3G, a memória pedig 2*1GB Kingmax 800MHz.

 

Előre is köszönöm a válaszokat!!!;)

 

 

ezt már korábban kaptam segítségként:

 

"Inteles gépben a ügyelni kell az FSB:DRAM arányra, ami 1:1-nél nem lehet kisebb. Ez azt jelenti, hogy - mivel a RAM-jaid nem kimondottan tuning-RAM-ok, így nem is hinném, hogy sokat lehet rajtuk húzni - a procid PSB-jét kéne 400 MHz-re beállítani, és mellé egy 7,5-ös szorzót (7,5 x 400 = 3000 MHz). Így a procid FSB-je és a RAM-ok 1:1-es szinkronban mennének, ez lenne a legideálisabb. Nem kizárt, hogy a procinak adni kell majd egy kis plusz fesz.-t, de nem gond, 1,4V-ig nyugodtan elmehetsz, vagy akár kicsit tovább is. De mindenképpen érdemes a lehető legkisebb fesz.-t adni neki, amin még nem fagy a gép. Mondjuk kezdetnek beállítod 1,3-ra, és ha tesztprogramok alatt se fagy le, akkor visszaveheted a fesz.-t egy fokozattal, aztán megint tesztelsz, és így tovább, aztán ha már fagy a gép, visszaállítod a legutóbbi jó értéket, ami elég.

Ezeken kívül még be kell állítanod a PCI-E Frequency-t 100 MHz-re (ezt le kell fixálni, mert az FSB emelésével ez is nőhet, ha Auto-n hagyod), valamint a memóriák késleltetését 5-5-5-18-ra (vagy a gyári adatra, de az valószínűleg ez lesz). Még érdemes a RAM feszültségét is belőni fix-re, ugyanúgy kipróbálgatni, hogy melyik a legkisebb Volt, amin még stabil.

Teszteléshez ajánlom az Orthos nevű programot (google-lel megtalálod), ha kb. 1 órát lefut, akkor már biztos lehetsz benne, hogy stabil a gép. "

 

Na most ezeket én szépen be is állítottam,de miután elmentem és újraindul a gép nem tölti be a windows-t,hanem folyamatosan 2-3szor újraindul,amíg vissza nem áll az eredeti állapotba. Mi lehet a hiba?ha vki esetleg tudja,írjon már légyszi! bocs h hosszú voltam...;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...