Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Szia Dadus!

 

Azt nem tudom mikor állt vissza pontossan, de most vettem észre.

Visszakerestem a beállításokat amit 2008-decemberében állítottunk be. Úgyanazokat beállítottam, majd másnap tesztelgettem, volt egy újrainditás, ami leállt majd újraindult és megint visszaállt alapra.

 

Ezeket állítottam vissza:

Robust Graphics Booster > Turbo

CPU Clock Ratio > 9x

CPU Host Clock Control > Enabled

PCI Express Frequency (Mhz) > 100

C.I.A.2 > Disabled

System Memory Multiplier > 3,00

igy Memory Frequency 800 1000

Normal CPU Vcore 1,2500V

CPU Voltage Control 1,27500V

DDR2 OverVoltage Control > +0,20V

Link to comment
Share on other sites

Szia aquir77 !

 

A pontosítás kedvéért, tehát amikor beállítottad a BIOS-t majd mentetted és elindult a gép, akkor nem volt semmi baj, azaz felállt az op. rendszer, használtad, majd lekapcsoltad. A gond másnap jött elő. Mivel tesztelted a gépet, és konkréten mikor indult újra ?

 

Még mindíg a 420W-os Enermax-od van ?

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia Dadus!

 

Igen most megint beállítotam. Indult minden 3Ghz, simán felált az Xp, semmi hiba, kikapcsoltam. Majd másnap valamilyen játékot feltettem, teszteltem, hogy elindul-e. Majd csináltam 1 újrainditást én windows-start-kikapcsolás-újrainditás. Ott LEÁLLT, és "leállásból" úgy indult újra.

De elötte, hogy mikor állt át alapra (az első beállítások után) azt nem tudom megmondani, mert nem volt sok időm a gép elé ülni. Feltetem a Resident Evil 5 tesztjét és akkor vettem észre, hogy 2,4GHz-t ír ki és ránéztem a windows-ba, és tényleg alapon fut.

Igen, még a 420W-os Enermax-om gondoskodik az áramellátásról.

 

Üdv.: aquir77

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szia !

 

Azért ilyet ne jelentsünk ki, ui. ha jól emlékszem egy E6300-ast húztak a PC GURU-sok, és 3,5GHz-ig tudták felhúzni, aminek az alap frekije 2,8GHz. Amit a képen látunk azt valószínűleg nem levegő hűtéssel érték el. Egyébként akinek nem áll rendelkezésére túl sok pénz, annak valóban meggondolandó befektetés.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Persze ,de azért írtam csak négyet a képen látható helyett,az AMD procik közül például van a AMD Athlon64 AM2x2 7750+ BOX Socket AM2 x2 Black Edition DC amely gyárilag egy négy magos processzor csak le van tiltva benne 2 mag valamilyen oknál fogva,(gyártáshiba,nagyobb áramfelvétel vagy valami miatt)nagyon veszik mostanában.Nagyon olcsó és nagyon jól viseli a húzást.

Link to comment
Share on other sites

Szia csabicsekker !

 

Valóban jó választás lehet az E6500, de ha valakinek nem sikerül 4GHz-re felhúzni, az nagyot fog csalódni, márpedig a 4GHz-et én nem merném garantálni, mert szoktak kevésbé tuningbarát egyedek készülni. Természetesen adtak egy plussz lehetőséget a multiplier felszabadításával.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

 

sziasztok, most cseréltem le a procimat új Q9550re, a régi Q9400 volt és tudnátok e abban segíteni? hogy:

 

-q9400 3,2-3,4ghz-en fsb: 400, 425-ös fsb-n simán ment, alapba 36-39 fokon, terhelésnél 45-48 fokon

-q9550 most 400-as fsb-n, 3,4ghzre felhúztam, alapba 55-58fok, terhelésnél 65-75is volt..

/tuning nélkül 2,83ghz-en is 10 fokkal több a proci, mint a q9400 volt, /

 

-szerintem ideális esetbe nem lehet ennyi, vagy az érzékelőm rossz.. vagy nem is tudom... (közbe még mindig csinálja hogy a Cpu 110fokot mutat, a magok meg maradnak pl 50 fokon)

 

Q9400, Q9550-nél tudna valaki hőmérsékleteket írni, amit tapasztal?

 

-vagy a Q9400 nál mutatott túl alacsony hőfokot?

 

-a házat most pucoltam ki, és a ventiket is, hyper tx2 van rajt, AEROCOOL ExtremeEngine 3T Ezüst a ház, jól szellőzik? bios legfrissebb

 

-ezek normális hőfokok lehetnek a q9550nél? vagy nem lett rendesen bepasztázva,,,vagy rátéve?

 

-vagy a tuninghpz nem értek még: biosba fsb: 400-ra, ddr2- ram 667re visszavettem fsb:ram 1:1, ram fesz: 1,9V, pci frek 100... a többi mind auton hagyva P5Q alaplapnál

 

előre is köszi a segítséget

 

Asus P5Q

Gigabyte Superb 550w

Intel Q9550@2,83ghz

kingmax 4x2gb/800mhz dual channel

Gigabyte 9800 GTX+1gb

Hyper TX2+ 14cm elől, 25cm oldalt, 2x8cm hátul-ventik

2x500gb Samsung vinyó+2 dvd író,

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Mivel méred a hőmérségletet?? Mert a softveresnek nem nagyon lehet hinni!

Én azt tanácsolom, hogy terheld a procid, majd indítsd újra a géped, és a BIOS-ban nézd meg a PC healt-t alatt, hogy mit mutat!!Igaz így pár fokot hűlik, amíg újraidul a gép.

Bár szerintem a TX2 kevés egy quadra! Bár a 70 fok igy nem sok!

Plusz feszt adtál neki???

Link to comment
Share on other sites

szia!

 

everest és pc wizard... /ugyanazt mutatják/ de sajna csinál olyanokat, hogy egy idő után , pl 30perc és 110 fokot mutat a cpu, a magok meg csak pl 50-et

 

de az az érdekes, hogy a Q9400 alatt semmi baj nem volt...-10-15 fokkal volt jobb a hőmérséklet, mint most Q9550nél ekkora szerintem nem hiszem, hogy lehetne...

 

de megnéztem úgy is...biosba, sokat mutat ott is

 

hogy kell pluszt feszt adni? és mennyi legyen... ahhoz sajna nem értek... azt auton szoktam hagyni..

 

 

 

csináltam egy ilyent, hát ha segíteni tudsz így jobban, everst képek, normál 2,83ghz és 3,4ghz tuning állapotban:

 

-mindkét esetben üresjáratban, terhelés nélküli hőmérsékletek... játszani tuningolva nem mertem... látva a 70fokot

 

"http://addat.hu/5125f558/everest.kepek.rar.html"

 

előre is köszi

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szia KANÁL !

 

A legfrisebb Everestet használd, lehet, hogy a mostani verziód még nem jó a Q9550-hez. Egyébként én az ujjammal szoktam ellenőrizni a hőfokokat.

 

A két processzor hőmérsékletével kapcsolatosan vedd figyelembe, hogy a Q9550-ben 6MB-al több cache memória van, ami szintén jelentős tényező.

 

A BIOS is mutathat nem megfelelő értéket.

 

Az elképzelhető, hogy az alaplapod az Auto Vcore beállításnál a biztonság kedvéért túl magas feszültséget állit be. A Manual beállítást magadnak kell megkeresni, vagy érdeklődj olyan emberkénél, aki már ezt lezongorázta.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

megvettem, qva jó..igaz nagy, mint az állat, de nem tudom megizzasztani, igaz csak 3,4ghz ig próbáltam, mert nem 1066, csak 800mhz-esek a ramok, és ez miatt nem tudom, még lehetne e rajta húzni?

 

ebben kellene segítség:

 

egyik haveromnak Q8200 2,33ghz van, és gyári hűtő volt rajta, és 55-60 fokot mutatott magok hőmérséklete, játék után 60-72 között, tuning nélkül, minden alapon

 

most az én Hyper Tx2őm van rajt, és ugyezt mutatja, de a Cpu maga 43-46 fokott, míg a magok 65-70et mutattak.. (tuning nélkül, játék közbe)

 

ez mitől lehet? most lett újrapasztázva és a Cpu nem sok, de a magok +25fok?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Na szóval tuningoltam a gépemet.

Konfig: e7300, ep43-ds3l, 2x2gb 800Mhz ram, ati 3870

 

A szorzót 9-re, fsb-t 333-ra tettem. Pci-e frekit fixáltam 100-ra, memóriákat 800-ra szoroztam, feszültségek normálon.

Viszont a játékokban az élsimitás katasztrófa lett, aa nélkül, eddig nem volt ilyen.

Vissza állítottam a tuningot defaultra, de ugyan ez a helyzet. Mitől van ez?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Szia KANÁL !

 

CPU húzása: visszavetted a memóriákat (pl. 667-re vagy lejjebb, ha van rá mód) ? Egyébként a 800-as KingMax-okat simán hajthatod 900-on, amennyiben az időzítéseket auto-on hagyod, ill. 1,9- ha szükséges max. 2,0V-ot adsz a moduloknak.

 

Q8200:

A magok és a CPU hőérzékelője kölönböző helyeken van, ezért eltérő a hőfok.

Én a hűtő cserét úgy csinálom, hogy miután levettem a régi hűtőt, a proci és a másik hűtő felületét letakarítom óvatosan denaturált szesszel. Ezután max. egy félborsónyi, de inkább még ennél is kevesebb, mennyiségű friss pasztát helyezek a proci felületére, és eloszlatom rajta IGEN VÉKONYAN, a fölösleget eltávolítom. A paszta arra szolgál, hogy a felületek egyenetlenségéből adódó érintkezési felület csökkenést kiküszöbölje. A paszta hőátadó képessége kisebb mint a fém-fém-é, tehát kerülendő a túl sok paszta használata.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Már gondoltam rá, de nem merem.

 

Volt egy ugyan ilyen esetem, még agp-s korszakban. Nem tudom mért, de akkor is recés volt a kép, de sokkal jobban. Akkor átraktam a másik gépbe a recés vga-t, ott is olyan volt, és utána a másik gép saját vga-jával is recés maradt, tehát szerintem az agp foglalat is károsodott. Az oka ennek szerintem az, hogy a vga-t nagyon megtuningoltam ész nélkül (gyerek voltam..:) ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...