Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Szia KANÁL !

 

Nálam a 800-as KingMax modulok /4x1GB/ simán mentek 960-on 1,98V-on, PCIE>100MHz-en, North Bridge 1.3V-on, Gigabyte alaplapon, igaz BIOS-ból natural, semmi csoda bigyó /pl. AI suite/ .

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

KANÁL: a memória moduloknak próbálj adni még egy kis egy kis plusz feszültséget. Sajnos nem tudok egzakt beállításokat mondani, mert a túlhajtást nagyban befolyásolja a környezet (szoba) hőmérséklete. Illetve a számítógépház elrendezése, illetve a helye (egy íróasztalba tuszkolt, csecse ház nem a legelőnyösebb). 2.1V fölé elméletileg csak aktív hűtéssel lehet menni, és 2.3V felett rövidülhet a modulok élettartalma. Természetesen ezek DDR2-es ramokra vonatkoznak.

 

Lépésenként próbáld meg emelni, folyamatosan figyelve a hőmérsékleteket, és futtass tesztprogramokat, Orthos, SuperPI, etc.

 

Ha a processzort nem akarod húzni, akkor egyszerűen vedd vissza a szorzóját.

 

 

 

TahoNorbi: első sorban az operációs rendszereddel tudsz többet kohozni a gépedből. A "tuningot", azaz a processzor, memória túlhajtását szerintem felejtsd el.

Egyenlőre túl fogalmatlan vagy a dologgal kapcsolatban. :)

 

A van itt a fórumon olyan topic ahol szívesen segítenek a Vista személyre szabásában

Link to comment
Share on other sites

köszönöm a segítséget, és még 1 kérdésem lenne:

 

jön a meleg, jó idő, és lenne 19e -rem, és kicsi és régi Codagen házam van, ami rosszul szellőzik, és az

Iponról ezeket néztem ki:

http://www.ipon.hu/webshop/product/aerocool_extremeengine_3t_ezust/18802

 

1. AEROCOOL ExtremeEngine 3T Ezüst ház, 1db 25cm és 1db 14 cm ventivel, ti megvennétek? nekem tetszik így (14e)

 

és a Q9400asom gyári hűtőjét érdemes lenne lecserélni? és ha igen, mire, 5500Ft-ig? (ennyi a keret)

olvastam több fórumon, itt is, hogy ezt a kettőt ajánlják, ez jó a Q9400hoz is?

 

2. COOLERMASTER Hyper TX2 vagy ARCTIC COOLING Freezer 7 PRO megér 5000Ft-ot? gyári helyett, mert a gyári tuning nélkül 35 fokon tartja a procit...

 

vagy várjak és gyűjtsek nagyobbra, 2,66ghzről 3-3,2ghzre szeretném max felhúzni a 4 magos procim

 

ebben kérném a segítségeteket

Link to comment
Share on other sites

Szia KANÁL !

 

Szerintem jó kis házikó amit kinéztél. Nekem is hasonló van, csak más gyártótól, azon nem volt előlapi 14cm-es venti, de van az oldalán egy 25-ös.

 

A 35 fokos proci hőmérséklet alapjáraton van, vagy terhelt állapotban ?

 

Szerintem kezd el tuningolni a rendszert, és ha terhelve 60 fok alatt marad a proci hőmérséklete, akkor nem muszály hűtőt cserélni.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

szia, köszi a választ, és Q9400 2,66ghz ról 3ghzre, Gta IV max felbontás és grafika alatt, 50-52fokot mutatott az everest játék közbe, de megrendelem a házat is, meg COOLERMASTER Hyper TX2 -t is, gondolom, a gyári hűtőnél biztosan jobban hűt. Több fórumon is dícsérték...remélem beválik.

 

amúgy neked a levegő elosztás pl tuning végett hogy történik a házban?, gondolom a (14cm nálam) és 25cm befele fújna, n meg van 1db 12cm-em a régin, ha azt a hátlapra feltenném és az meg kifelé fújná?

az kb így jó lehetne?

 

köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

Remek, hogy csak én nem kaptam választ, hogy az ősök gépén lehetne-e valamicskét húzni... :( - Hardveresen nem vagyok egy ász, ezért kérném a segítségeteket.

Link to comment
Share on other sites

Szia Nietzsche !

 

Az alaplapod nem egy tuning barát lap, de lássuk mit lehet összehozni.

 

Ténykedés a BIOS-ban:

 

Frequency Control alatt:

 

Spread Spectrum > Disabled

CPU Clock > ezt növeld 133-ról felfelé 3-asával, minden emelés után nézd meg a CPU, memória, chipset-ek hőmérsékletét, ha túlzottak, akkor vegyél visszább, ill. tesztelj egy húzóssabb játékkal vagy alkalmazással, és ha gond van vegyél visszább. Amennyiben visszább veszel, akkor utána emelj 1-esével, és találd meg a maximumot.

Mindezt überelheted ha gond esetén és/vagy növeled egy vagy több lépcsővel:

Cpu voltage

DIMM Voltage

 

Sok sikert a tuninghoz.

 

 

Üdv.: Dadus

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy adott egy DUAL 2.4 Proci és sikeresek feljebb vittük a szorzókat 11x-re, csak abban nem vagyok biztos hogy ezek a feszültségeket és még nem tudom miket kellett ilyenkor állítgatni, és kélek hogy bajom lesz majd belőle, meg azt is hallottam hogy ilyenkor a RAMot is meglehet nyúzni :) igaz ez ?? mert nekem úgy látom az is megtörtént :D de az a lényeg hogy a gép az betölt semmit különösebb gondot nem veszek észre, akkor szerintetek jól van beállítva?? :D MELLÉKELEK NEKTEK EGY IGEN HOSSZÚ KÉPET REMÉLEM MEGFOGJÁTOK TUDNI NÉZNI VALAHOGY ZOOMOLJATOK MERT IGEN NAGY , PRÓBÁLTAM MEGOLDANI AZT HOGY MINDEN ADAT LÁTHATÓ LEGYEN SZÁMOTOKRA :)

 

 

339_000000000.JPG

 

 

Köszönöm szépen tényleg a hozzáértők segítséget

 

BYE BYE

Link to comment
Share on other sites

Hy!

 

Egyenlőre jónak tűnik!

Kellenének még információk: Milyen tápod van?? Milyen hűtő van a procin, a gyári, vagy vettél hozzá másikat?

 

Teszteld a géped ezzel:

http://www.ultimate-filez.com/files/IntelBurnTest.zip

 

Ha hibázik, akkor írd meg, hogy mi okozta a hibát (esetleg a memóriának kell még adni plusz feszt, 1,8V-ról 1,9-2Vot!)

Ha gyári hűtős a proci, akkor annak sajnos nem tudsz plusz feszt adni!!

 

Jah, és a legfontosabb: PCI host freki = 100Mhz ezt fixáld le!!!!

Link to comment
Share on other sites

Szia megcsináltam a programmal a tesztet amit ajánlottál adok képet arról is :

 

111_01.JPG

nem tudom milyen hiba lehetett ekkor de nem is ment tovább a teszt, ha újra próbálom meg ugyanaz a hiba :(

SZERINTED TEGYEN VISSZA A BIOST GYÁRI BEÁLLÍTÁSRA ?????

 

Háát öö szerintem ilyen noname gyári táp lehet (FPS GROUP INC, FORTRON/SOURCE) ez van legalábbis ráírva, 350 wattos, a hűtője a procinak az is gyári :(

Jaaa és ezt a mit írtál 'PCI host freki = 100Mhz ezt fixáld le!!!!' ezt hol és hogyan tudom megcsinálni ??

 

KÖSZÖNÖM SZÉPEN A VÁLASZOD

ÉS BOCSIKA HA ELŐSZÖR ROSSZ HELYRE TETTEM A TOPICOT :(

 

BYE BYE

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Vettem egy g31m-es2l+e5200 kombot. A cpu-zt megnéztem és a feszültsége folyamatosan változik, és idle-ben 0%rol 1-2% fel-le ugrál a cpu használat. Van egy ep43+e7300 kombom is, és itt ritkábban változik a feszültség, és idlee-ben nullán van a cpu használat.A tápom mindkét gépben egy giga superb 460. Nem tuningoltam, nem is akarom. Csak aggodom.

Szóval ez normális?

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Ne aggódj. Az ok-okozat elve alapján működik így a rendszer, azaz ha változik a CPU terhelés, változni fog olyan formában a CPU feszültség is, ui. ha nincs terhelés, akkor visszább vesz a BIOS, ha viszont terhelés van, akkor normál feszültséget ad. Amennyiben ez neked nem tetszik, akkor a BIOS-ban be tudod állítani, hogy ne legyen energia takarékosság.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Al Suitéval az FSB-t 375re állítottam, 3.0Ghz jár a proci így, 1,9V ra a ramot, visszavettem 800ról 667mhzre, és onnan állította be maga 750Mhz-re, és 100 a Pcie és alapjáraton stabil és nem fagy, 28fok a Cpu, a magok 34fok, de amikor komolyabb játékkal játszom, 3ból 1szer egy 25 perc után a Cpu 110fokot(Everest, Pc Wizard) ír, a magok és minden egyéb már marad normál , (alaplap max 40-42, magok max 38-40fok, Vga max 55fok lesz)

 

tudnátok segíteni, mitől lehet? tuningolnák biosban, de nem vagyok benne biztos, hogy és mint kellene állítani

 

Asus P5Q

Gigabyte Superb 550w

Intel Q9400 2,66ghz, 8x333Fsb

kingmax 2x2gb/800mhz dual channel (128bit)

Gigabyte 9800 GTX+1gb, 2x500gb samsung

COOLERMASTER Hyper TX2+ 2dbx8cm a hátsó oldalon szív

AEROCOOL ExtremeEngine 3T Ezüst ház, 1db 25cm és 1db 14 cm ventivel előle és oldalt

Link to comment
Share on other sites

Szia KANÁL !

 

Ha jól értem, akkor a ház oldalán van a 25cm-es venti, a 14cm-es pedig elöl, és mindkettő kintről a házba befelé fújja a levegőt. Ezenkívűl van 2db 8cm-es venti hátul, amik szintén kintről a házba befelé fújja a levegőt.

 

Ez így nem kóser!

 

Első lépésként fordítsd meg a ház hátulján lévő 8cm-es ventiket, hogy a házból kifelé szívják a meleg levegőt.

Amennyiben így normalizálódik a helyzet /CPU hőfok/ , akkor ennyi volt a tevékenység.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

SupraTT: azt is jó lenne tudni, hogy miért akarod tuningolni és a többi alkatrész milyen a gépedben. pl videokártya?

Ha játékra kell és mondjuk HD 3200-as VGA van a gépedben akkor nem érdemes tuningolni. Fontos a pontos konfigod, hogy tudjuk, hogy érdemes-e belevágnod a tuningba. Nem 2 perces munka, hosszú idő mire kitapasztalod, hogy a procid mekkora MHz-en stabil.

Link to comment
Share on other sites

Szia Dadus! Bocsi, rosszul írtam, a 2db 8cm venti kifele fúj a házból hátul...

és megoldódott, egy bioscsere 1el régebbi verzióra, és minden érték jónak tűnik... ez volt a gondja...

 

illetve lefuttatam a az Intelburntest-et, és 2,66ghzről 3,2ghz-re húzva mind a 4 mag 100% mellett 58-62 fokig ment fel, az még elmegy?

3,2ghzen nem fagytak a játékok sem, illetve a teszt végén azt írta hogy sikeres....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...