Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Sziasztok !

 

Egy kis kiigazítást szeretnék tenni.

 

EIST > Enhanced Intel SpeedStep technology

Ez egy fogyasztáscsökkentő eljárás, ami ha engedélyezve van a BIOS-ban, akkor kis CPU terhelés esetében visszaveszi a CPU szorzót és a core feszültséget.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia dapro13 !

 

Először is cseréld le a mostani Everest-et egy legújabb Everest Ultimate Edition-ra, ui. jó lenne tudni az alaplapod pontos típusát.

 

Elég gyengusz ez a konfig, de ha szeretnél teljesítmény javulást, akkor első lépésként több memóriát kellene alkalmaznod, de hogy milyet és mekkorát vegyél, azt csak az alaplapod ismeretében lehet megmondani.

 

A procit is fel lehet húzni, sőt még feljebb is, de ehhez is szükséges lenne az alaplap pontos típusa.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia Dadus!

Köszi a választ(te már segitettél nekem egyszer.. :D)

Az alaplapom pontos tipusa: GA-VM900M

Am most tervezem hogy veszek uj rammot mert itt lesz a husvét(locsolkodás meg minden :D) és álalába ott jol megszedem magam :D(anyuénktól kapok ugy 2000-et általába meg a szomszédtól is :D) és össze akarok szedni egy 7100-at (általába 10-20 ezer jön össze :D) és veszek egy 2 gigás kingston rammot ami 800mhz-n pörög..vagy ha ugy jön össze akkor 2őt :D

mellesleg dadus,szerinted a procimból kilehetne hozni egy 1800 mhz-t? :S annak nagyon örülnék :D mondjuk egy 2000-nek mégjobban de az már sztem eléggé szar lenne(tuti felmenne 70fok felé :D)

Link to comment
Share on other sites

A ClockGen egy olyan ingyenes tool, mely segitségével órejelünket növelhetjük.

 

A ClockGen tapasztalt felhasználók számára készült, és a Pentium, illetve Athlon processzorok órajelének növelésére szolgál. Ezzel az ingyenes szofverrel valódi hardverek teljesítményében érhetünk el javulást.

 

 

Forrás: Download.CHIP.eu

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni tuningolás ügyben.

CPU:AMD Sempron 1600Mhz(8*200)2800+

Alaplap:MSI K9VGM (MS-7253)

1 GB DDR-2

Hogyan tudnám felhúzni a procit+ramot?

Ha lehet szájbarágósan mert nem vagyok otthon a témában.

 

Előre is köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

Szia belanagy !

 

Nem a legjobb alaplap a tuningra.

 

Tennivaló a BIOS-ban :

 

Cell Menu alatt

 

Cool'n'Quiet control > Disable

Adjust CPU FSB Frequency > ezt kell emelni 200-ról felfelé mondjuk 5-ösével

Memory Voltage(V) > ezt növeld ha gond van, max. 2V-ig

Spread Spectrum > Disable

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

hello. az az igazság h ennyi oldalt nem olvastam végig így bocs ha már szó volt arrról amit akarok.olvastam az e havi pcworld-ben hogy lehet sőt akár jobb is szoftveresen húzni a procit.milyen progival?

1.8as sempron nforce-os alaplappal.

kösz

Link to comment
Share on other sites

Szia Dadus!

 

Sikerült megoldanom a problémát, a bios blokkolta szerintem a TM1-el...

csak azért írtam, hátha másnak is lesz ilyen baja most 3,6-on stabil 240fsb-vel és 800-as rammal(minden kapott +1lépést a feszültségemelésnél is Memória; Déli híd; V-core)...

Majd tervezek 1 cpu cserét is, C2D E7200 Ha kiszolgálja szerintetek is ezt a VGA-t)

 

Intel Pentium 4 531, 3000 MHz (15 x 200) (1.4 V) Prescott (G1 stepping)

Gigabyte GA-G31M-S2L

2x 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (Apacer Tech.)

Videokártya ASUS EAH4850 series (1024 MB)

Creative EMU10K2 Audigy Audio (Audigy1)

500w -os táp

Thermaltake Xaser III. ház - 5db 8 cm ventivel

Zalmann CPU- Cooler

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hogy meddig húzhatnám a procit... az a baj hogy nem tudom milyen tápegység van benne. Azt meglehet vlhol nézni?

Processzor: Core 2 Duo E6320 (@ 2.0ghz)

Alaplap: Alaplap neve MSI P965 Neo (MS-7235)

Memória: Samsung M3 78T2953EZ3-CE6 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM x2

(5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

VGA: Radeon X1950 Pro (512 MB)

 

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Szia stormi !

 

A proci megfelelő példány a tuninghoz, az alaplapot még meg kell vizsgálni. A memória jobb lett volna ha 800-as, de nincs minden veszve még így se.

A tápegység azonosításához le kell venned a gép oldalát, majd írd meg, hogy milyen feliratokat látsz a tápon.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Nah megnéztem, Codegen 400W-m van.

Off:Rákerestem google ben és páran azt írjak h van ami gyorsan bedöglik valakik meg azt hogy nagyon jó. Remélem ez nem sűrűn fordul elő, a gépemben már 1+ éve bentvan már és semmi gond nem volt eddig.

Link to comment
Share on other sites

Hát szerintem nem sokan mondták azt hogy nagyon jó!

Max azt hogy még bírja!

 

A codegen-ben az a baj, hogy a 12V ága nagyon gyenge, védelme nincs, és a a leadott teljesítménye közel sincs a 400W-hoz!

Ez a táp irodai gépekbe való, ahol integrált VGA-van, gyenge proci!

 

Ha tuningolni akarsz, akkor szerezz be egy normális, minőségi tápot!

Link to comment
Share on other sites

Megprobalok valaszolni Chipi helyett...

 

Eleg konyu, mert olyan mintha legoznal... modndjuk azert nem art megjeyezni, mint, s honnan huztal le. Mikor kiszereled az elozo tapot.

 

Van ugye egy szeles 20 vagy 24 tus csatlakozo (ebbol all ki a legtobb kabel, nem tudod osszekevereni). Az opcioalis 4 tu kulon csatlakozik, de kozvetlen mellette talaod), ezt nem lehet rosz helyre dugni, ha ujabb tipusu az alaplapod talasz rajt egy plusz 4 vagy 8 tus stabilizator tapcsatlakozo, ha nincs islyen csatlakozo ne keresd, mert chipszet jolmegvan nelkule is vagyis nincs ra szukséeg... ezt csatlakoztatni kell! Valahol a processzor foglalat korul talalod. Lehet meg egy 4 tus molex csatlakozo is az alaplapodon ide csak akkor kell bekotonod a csatlakozot, ha instabill a geped. Mert a PCI-X csatlakozo tapeltasat segiti ki.

A winchestereket, es a DVD irot/olvasot se felejsd el visszakotni, mielott elindittot a gepet ellenorizd, hogy bekottel e mindent!

 

Tonkre nem tehetsz semmit! Hacsak nem viszed tulzasba a csatlakozok feszegteset, eppen ezert tarsd szemelott, hogy ami nem megy, azt nem kell eroltetni! :D

 

 

ps.: a szakzsargont mellozve.... a gyenge tapokkal az a baj, koztuk a Codeagennel is, hogy terheles alatt nem tudjak kielegiteni az alkatreszek kiugro tejesitmenyigenyet (ez bekapcsolaskor jelentkezik elsosorban, de lehet egy egy jatek elinditasa is problemas), ezert azok vagy ido elott tonkremennek, elfaradnak, stb.

(eppen ezert a markas tapok rendelkznek egy nevleges teljesutmenyuknel nagyobb, hivatlos peak power ertekkel is. Ez a mutato jelzi hogy mekorra teljesitmenyt tud leadni a tap, nem tartosan, de megbizhatonan.)

 

Kiugro "tuning" eseten egyes processzorok tapehssege megduplazodhat, ezert celszeru a csere.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ezen az öregebbecske gépen mennyit lehetne húzni és pontosan milyen beállításokkal? :) Mondhatni tuninghoz gyak semmilyen szinten nem értek... (350 W -s Mercury táppal fut a gép)

 

játékok nem igazán futnak rajta (és nem is kell, h. fussanak rajta :D), javarészt böngészés, filmek, programok szaladgálnak csak, de böngésző ablakok/fülek ált. elég szép számmal, s alkalmazások is zabálják a kapacitást... Ezért is érdekelne, hogy mennyit bírna el.

 

 

Alaplap:

CPU típusa Intel Pentium 4, 2400 MHz (18 x 133)

Alaplap neve Biostar I86PE-A4 (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, LAN)

Alaplapi lapkakészlet Intel Springdale i865PE

Rendszermemória 768 MB (DDR SDRAM)

DIMM1: 256 MB PC2700 DDR SDRAM (2.5-3-3-7 @ 166 MHz)

DIMM2: 51046632119 256 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-4-4-8 @ 200 MHz)

DIMM3: 51046632119 256 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-4-4-8 @ 200 MHz)

BIOS típusa Award (04/10/06)

 

 

Processzor tulajdonságai:

Gyártó Intel

Verzió Intel

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hello.

Azért nyitottam ezt a topicot, mert segítséget szeretnék kérni a gépemhez, mert nem használom ki teljesen, és jó volna beállítani a jobb teljesítmény elérése végett, csak nem nagyon értek hozzá. Nem tudom befolyásol-e valamit de vista van a gépen. :)

Meg a másik, hogy pl. az everst szerint a gép 500Mhz en használja a RAM-ot hol ott az 1066 Mhz-es.

Pc config:

Alaplap:

Gigabyte GA-MA74GM-S2

CPU:

DualCore AMD Athlon 64 X2, 3100 MHz (15.5 x 200) 6000+

Ram:

Kingmax 2Gb 1066Mhz x2

Videokártya:

ATI Radeon HD 4830 (512Mb DDR3)

 

Köszön szépen előre is a segítséget/segítségeket!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

A következő konfigom van most:

 

Asus P5Q

Gigabyte Superb 550w

Inter Q9400 2,66ghz, 8x333Fsb

kingmax 2x2gb/800mhz dual channel (128bit)

9800 GTX+1gb

gyári hűtés + 1db 8cm venti a procival szembe fúj, 1db a hátsó oldalon szív

 

és Asus Al Suitéval az fsb-t 375re állítottam, és 3ghz lett a proci, a többit mindent auton hagytam

eddig minden játék jól megy, nem fagyott semmi se (GTA4, NFS Undercover2, Far Cry2..)

és az everest is játék közbe 40fok helyett max 50fokig megy fel a hőmérséklet és stabilnak néz ki a rendszer..

 

de a fsb:dram arány maradt 12:10, fsb: 12000, dram: 14.400, és az jó, vagy valamit állítanom kell?

a memóriák vagy más tönkremehetnek? 800mhz helyett 900-on mennek...

 

esetleg 1066 os kellene? 3ghz fölé nem akarok tuningolni...

 

illetve egy márkás procihűtőt tudtok ajánlani, Q9400hez, ami esetleg később Q9550 Q9650 hez is jó lenne?

előre is köszönöm a segítséget

Link to comment
Share on other sites

kicsit elkapkodtam, vannak fagyások, most az al suitében 800mhzról visszavettem 667mhzre a ramot, és 1,8ról 1,9re a feszültséget, pcie sebesség 100, és így tesztelem, így talán jó lesz, ha tudtok valamit, még mit állítsak el vagy be, azt előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...