Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

 

Asus P5B SE alaplapomat kicseréltem Asus P5Q-ra, és mulktor is megírtátok nekem, hogyan tudom

tuningolni (P5BSe), azt is köszi, illetve ha most is meg tudnátok írni? Asus Al Suite-val nem sokra mentem, nem sikerült jól a tuning. Illetve 400w táp helyett 550w-sat vettem, és plusz házhűtést is vettem bele. De a nagy alaplap miatt csak egymás mellett fér el a 2db memória, nem duálba van.

 

Asus P5Q

Intel Dual Core E5200 2,5Ghz/800 processzor

2x 2GB DDR2/800 ram,kingmax, single channel 64bit

500Gb Samsung Winch. Sata Hdd +80gb külső

Nvidia 8800GTS 640Mb DDR3 vid.kártya

1-1 dvd iró és olvasó

Gigabyte 550w táp

 

Előre is köszi még1x!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 

az miért lehet, hogy eddig ment a cpu-3,6-on és meg sem akadt meg nem melegedett, de most visszaesett 3ghz-re magától.most pedig ha 200-ról tolom az fsb-t akkor visszaáll alapbeállításra...

 

Intel Pentium 4 531, 3000 MHz (15 x 200) (1.4 V) Prescott (G1 stepping)

Gigabyte GA-G31M-S2L

2x 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (Apacer Tech.)

Videokártya ASUS EAH4850 series (1024 MB)

Creative EMU10K2 Audigy Audio (Audigy1)

500w -os táp

Thermaltake Xaser III. ház - 5db 8 cm ventivel

Zalmann CPU- Cooler

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Valamelyik alkatrész nem bírja a tuningot.

Tápegységed pontos típusa ?

CPU 3,6GHz-nél mennyin ment a memória ?

A probléma után megint rögtön 240-re emelted az External frekit, vagy már kisebbnél is visszaáll 3GHz-re a rendszer ?

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia Dadus!

 

A tápom codegen, de az everest szerint mindenhol leadja a megfelelő feszültséget.

3.6ghz-nél a memóriát visszavettem, így pont 800-on ment.

Amióta visszaállt azóta max 201-es fsb-t tart meg, afelett visszanullázza.

Kicseréltem már azóta a VGA-mat is mert nagyon melegedett, de már előtte sem maradt 3,6-on.

 

Link to comment
Share on other sites

Szia Cracky86 !

 

Elsősorban a tápegységed gyanús. Ha tudsz kölcsönkérni egy minőségi /FSP, Chieftech, Corsair, Enermax, stb./ nagyteljesítményű /450w vagy nagyobb/ tápot, akkor teszteld azzal, hogy megy-e a tuning.

Másodsorban a CPU hőmérséklete lehet a fogó. Nézd meg, hogy mennyire koszos a CPU hűtő, ha nagyon, akkor takarítsd ki ecsettel és sűrített levegővel fúvasd ki a lamellák közül a koszmót. Vizsgáld meg, hogy jól van-e rögzítve a hűtőborda, esetleg rakj fel friss hűtőpasztát.

Esetleg még:

Próbálj meg egy picit több feszültséget adni a CPU-nak, vagy/és az északi hídnak(NB v. MCH)

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia Dadus!

 

A cpu 15-22 °C között mozog, és tiszta a hűtő,(erre allergiás vagyok, mindig takarítom), a táp meg akkor is ez volt, mikor 3,6-on ment, és baj nem volt vele. Nem lehet hogy valami tilt, vagy korlátoz? Esetleg beállítási gond, mert a gépet már teljesen szétszedtem, de hardverhibát nem vettem észre.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Egy kicsit föl szeetném húzni a procimat. Ebben tudnátok segíteni? Még nem csináltam ilyet, le tudná valaki írni, hogy ezt hogyan kell csinálni.

 

Alaplap: Abit IC7(-G)

Proci: Intel Pentium 4, 2400 MHz (12 x 200)

RAM: 1023MB

Videokártya: NVIDIA GeForce 7600 GT (256 MB)

 

Légyszíves valaki segítsen:

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Asus P5Q vettem nem rég valamint:

 

Intel Dual Core E5200 2,5Ghz/800 processzor

2x 2GB DDR2/800 ram,kingmax, single channel 64bit, nem duálba van, abba kellene hogy legyen?

Nvidia 8800GTS 640Mb DDR3 vid.kártya

Gigabyte 550w táp

 

aki már tuningolt P5Q-t, tud segíteni, hogy lehetne felhúzni 3ghzre? hogy ne faggyon meg játék és más?

van +házhűtés 8cm venti befele szemből, és egy a táp alatt kifele...

 

Előre is köszi még1x!!!

Link to comment
Share on other sites

Sajnos amikor még vettem a gépet, nem értettem hozzá, kb fél éve, és 40e volt. a 8800es széria egyik leggyengébb darabja, de legalább azért tuningolható a kártya.

 

Most az az érzésem, hogy a proci kevés neki, gta4-ben a benchmark-ban 98% pörgött a proci, még a kártya

80%-on kb. És most gyűjtök vagy új vagy használt 4magosra, hát ha az jobban kihatja, de addig jó lenne

felhúzni a procimat, P5B Se (volt bent Overlicking profil) alaplapnál sikerült is, de a P5Q bonyolult, és mindig megfagy a játék, ha felhúzom. +házhűtés és 550w-os táp van ehhez.

 

http://kepfeltoltes.hu/view/090220/kan_l001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Aki már picit is jobban ért hozzá nálam, az meg tudná írni esetleg, hogy helyes amit gondolok, hogy így húzva a kártyának kevés lehet a proci, és előszőr arra gyűjtsek, utána meg jobb kártyára....

 

És ha procihúzáshoz lenne valakinek ötlete hogy kell, azt előre is megköszönöm!!!! Tényleg köszi!

(valami nyelvi csomgat telepítést úgy elrontottam 1x, hogy azóta az Al Suite el sem indul, de újratelepíteni nem akarom a gépem emiatt xp32bit, jó lenne bios-szerinti tuning)

Link to comment
Share on other sites

Szia Kizi !

 

Tennivaló a BIOS-ba a tuninghoz:

 

SoftMenu Setup-ban

CPU Operating Speed > User Define

Ext. Clock (CPU/AGP/PCI) > itt kell 200-ról emelni mondjuk 4-esével, minden emelés után ellenőrizd a hőmérsékleteket /CPU, chipset-ek, memória modulok/ és a rendszer stabilitását /erős HW igényű játékkal/ . Túl magas hőmérséklet esetén lépj vissza. Instabilitás esetén növelni kell a CPU feszültségét (CPU Core Voltage) szükség szerint /egy, két, esetleg három lépcsővel/

DRAM Ratio (CPU:DRAM) > itt válassz egy olyan értéket, mellyel csökken a memóriád frekvenciája /ellenőrzés pl. Everest-el/

Fixed AGP/PCI Frequency > 66/33MHz

CPU Power Supply > User Define, ha nem stabil a rendszer

CPU Core Voltage > ezt kell növelni a normál értékről, ha nem stabil a rendszer

 

Advanced Chipset Features-ben

DRAM Timing Selectable > Auto, ha van ilyen lehetőség, ha nincs, akkor írd meg, hogy milyen beállítási lehetőségek vannak.

 

A tuningolás nem teljesen veszélytelen tevékenység, ezt vedd figyelembe. Ha gond van, pl. nem tud betölteni a rendszer, akkor vedd ki a gombelemet, várj egy percet, majd rakd vissza.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia Dadus!

Nagyon köszönöm a válaszodat. El is kezdtem ahogy írtad és 2problémám lenne.

 

minden emelés után ellenőrizd a hőmérsékleteket /CPU, chipset-ek, memória modulok/ és a rendszer stabilitását /erős HW igényű játékkal/ .

 

Ezt le tudnád egy kicsit bővebben írni ,hogy hogyan kell?

 

A másik

 

Advanced Chipset Features-ben

DRAM Timing Selectable > Auto, ha van ilyen lehetőség, ha nincs, akkor írd meg, hogy milyen beállítási lehetőségek vannak.

 

Itt nekem csak Manualés By SPD választási lehetőségek vann. Alapból By SPD-n volt.

 

Válsazod előre is köszi.

 

 

Amúgy a 2.4-es proci 2. 53GHz-ig sikerült felhúzni eddig. Most folytatom.

Link to comment
Share on other sites

Szia Kizi !

 

minden emelés után ellenőrizd a hőmérsékleteket /CPU, chipset-ek, memória modulok/ és a rendszer stabilitását /erős HW igényű játékkal/ .

 

> CPU hőmérsékletét ellenőrizheted pl. a játék után a BIOS-ban (most nem néztem utána, hogy a te BIOS-od mutatja-e) vagy az Everest progi valamalyik változatával, vagy hasonló tudású más progival, vagy ha elég ügyességet érzel hozzá, akkor az ujjaddal megérinted a proci hűtő tövét, és ha tartósan rajta tudod tartani, anélkül, hogy az már kellemetlen meleg érzetét keltené, akkor még megfelelő a hőfok, ugyanez értendő a chipset-ekre és a memória modulokra is. BIOS-ban vagy más detektáló progival nézve a CPU hőfok lehetőleg ne legyen több 60 Celsius foknál a terhelés /játék/ után nézve. A rendszer stabilitását pl. egy magas Hardware igényű / vagy amivel te szoktál játszani, és telepítő lemez szükségeltetik az installálásához, és nem túl régi / játékkal tudod tesztelni úgy, hogy legalább félórát játszol vele. Amennyiben macerás, akkor ne minden emelésnél tedd meg a stabilitás vizsgálatot, de a legutolsónál igen.

 

Advanced Chipset Features-ben

DRAM Timing Selectable > Auto, ha van ilyen lehetőség, ha nincs, akkor írd meg, hogy milyen beállítási lehetőségek vannak.

 

Itt nekem csak Manualés By SPD választási lehetőségek vann. Alapból By SPD-n volt.

 

> Hagyd By SPD-én.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia Dadus!

Köszi a gyors választ.

Felhúznom a procit 2.76Ghz-re(az a Biosba 244 Ext. Clock (CPU/AGP/PCI)), csak az a gond ha húzom még 248-ig akkor bejön az Xp de nem indít el semmi. Ha tovább húznám akkor meg az Xp sem indul el. Ezt mivel lehetne még továb húzni?

Link to comment
Share on other sites

Szia Kizi !

 

Számításom szerint, 244 x 12 = 2928MHz jársz, ami nem rossz. A további tuninghoz és/vagy változtasd a DRAM Ratio (CPU:DRAM) értéket úgy, hogy kisebb frekvencián menjen a RAM, növeld a processzor Core feszültségét.

 

Csak óvatosan.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség :D

Nem vagyok nagyon otthon a tuningban..de egy kicsit szeretnék tájékozódni benne..meg a gépen is húzni egy kicsit

Alaplap: Gigabyte EP43-DS3

Proci: Intel Core 2 Duo E8400 3.00GHz

RAM: Apacer Technology 2x1GB DDR2 400MHz (Dual channel-be kötve)

VGA: ASUS EN9600GT (nVidia GeForce 9600GT)-->512MB GDDR3 SM4.0

Táp: CODEGEN 350W (van egy olyan érzésem h kevés ehhez a géphez :P)

 

Ehhez szeretnék kérni először is egy jó BIOS beállítást:)

Majd utána mondhatjátok, hogy mit érdemes húzni benne mennyivel meg hogyan :D

Köszi előre is a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Szia Dadus!

 

Gondoltam hogy ez lesz a kezdő lépés :D

Egyébként eddig annyit próbáltam csak hogy felhúztam a procit 3.6 ig:D Efelett már nem bírja sztem a táp mert újraindul a gép és visszaállítja a BIOS-t :D

Meg a RAM-on is húztam egy kicsit 800ről 1066ra. Azis eddig bírja felette ugyanaz a szitu mint a procinál csak itt még pittyeg is a gép :P

Az időzítést meg esélytelen megpiszkálni mert ahogy egy dolgot is elállítok benne minimálisan rögtön jön a pittyegés :D

A BIOS-t már visszaállítottam pár napja, mert rájöttem hogy ezt a gépet nincs nagyon értelme húzni...sztem elég jó ez ígyis.

A tápcserében pedig biztos voltam már csak a vidikari miatt is...alapon kell neki a 400W.

Köszi a segítséget.

Ha tudsz még hasznos infót mondani tápcsere utáni állapotra vonatkozóan szívesen meghallgatom.

 

Üdv Geri

Link to comment
Share on other sites

Ha az aláírásodban szereplő E5200-ast akarod tuningolni, akkor természestesen!

ELég jól húzható a magas szorzó miatt!

Persze csak akkor tuningolj ha van rajta rendes hűtő!

A gyári feszültség emelés nélkül kb 2,8-3ghzig bírja (processzortól fügően)

Link to comment
Share on other sites

Milyen tápegységed van?? Mert gagyi táppal nem ajánlott tuningolni!

Nem egy tuning alaplap (tudomásom szerint) De:

 

Bios-ban tedd az alábbiakat:

 

H/W monitor -> CPU Fan Control - Disable

 

Cell menüben (Itt van a tuning):

 

Intel EIST - Enable (ezzel engedélyezed a tuningot)

Adjus CPU FSB Frequency - (itt tudod állítani az FSB-t amivel növeled a Proci sebességét, ezt lépésben szabad csak emelni!)

Alapbeállításon elvileg 200Mhz-n kell lennie (igy jön ki a 2,5Ghz - 12,5*200Mhz=2500Mhz)

Adjus CPU Frequency - Ez mutatja az aktuális CPU sebességet!

 

Advenced DRAM - itt tudod beállítani a memóriát

FSB/Memory Ration - Ez legyen auto (késöbb lehet rajta finomhangolni, ha stabil a proci)

Adjust PCI-E - ez legyen FIX 100Mhz!

 

Na ha ezek megvannak akkor jöhet a tuning:

Emeld az FSB-t mondjuk 200-ról 216-ra! Igy 2,7Ghz-t kapsz!

Indítsd el a gépet, majd teszteld, és figyeld a hőmérségletet!

Hőmérségletre az Everestet használom Testre a Prime95 nevű programot!

Ha a Prime futott kb 1,5-2 órát, akkor jöhet a következő lépcső!

Mondjuk legyen 224Mhz igy 2,8 Ghz-n fut majd a proci! Jöhet a teszt + hőfigyelés!

 

Ha hibát jelez a Prime95 akkor vegyél vissza az FSB-ből!Ha 60 fok körül van a hőmérséglet (Fesz emelése nélkül nem valószínű hogy felmegy)

 

A Tuningot csakis saját felelőségre használd!!!

 

Itt a tesztprogram:

http://download.chip.eu/hu/Prime95-v24.14_128623.html

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Nekem van egy elég gyenge procim Gigabyte alaplapon és 2 magos.

Namost az lenne a kérdésem hogy mivel ez 1600Mhz fel-e tudnám huzni 1800-ra?

Nagyon örülnék ha igen mert elég ratyi igy az egész és csak a videókártya miatt fut szinte minden játék :(

Meg a rammot ami 512MB azt huzhatnám-e?

Lécci válaszoljatok!Köszi!

 

Ja ittvan a konfigom(everest)

 

nvtelend.png

 

itt a szorzó meg a minden:

 

nvtelen1.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...