Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Szia Cracky86 !

 

Véleményem szerint a CPU Vcore feszültségének túlzott értéke okozza a bajt. Mindenképp a lehető legkisebb értékkel próbálkozz, azaz elsősorban a normál értékkel, amit mutat is a BIOS. Ha így nem megy a tuning, akkor először csak egy lépcsővel emelj. Szerintem nem oldja meg a BIOS frissétés a problémádat, de ha van hozzá bátorságod, akkor tedd fel a legfrisebbet. Általában jobb lesz tőle a gép /esetleg új menü pontok, stb. / , de az sincs kizárva, hogy jobb a régi.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia kulcsar1 !

 

BIOS-ban az Advanced alatt a CPU Configuration-ban a CPU Host Frequency növelésével tudsz tuningolni, de ne feledkezz meg a PCI bus fixálásáról, és egyéb apróságokról a beállítások során.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia Dadus!

 

CPU 31 °C (88 °F) 3600.0 MHz (eredeti: 3000 MHz, overclock: 20%)

CPU FSB 15x240.0

Effektív órajel 960 MHz

CPU mag 1.34 V (default)

 

A memóriát visszavettem alapra:

P4 531 3600 MHz Dual DDR2-800 5-5-5-18 CR2 6580 MB/mp

 

A Vga-biost megpiszkáltam: a Venti sebességeket feljebb toltam neki, mert 70 °C körül volt alapon és sokalltam.

most így stabilnak tűnik, de még nem teszteltem csak pár percet!

köszi mindent: <Cracky>

Link to comment
Share on other sites

Szia kulcsar1 !

 

Nem írtad konkréten, hogy mi melegszik, de gondolom a processzorod. Ilyen esetben inkább a hiba okát kellene felderíteni. Első lépésként egy alapos takarítást kellene végezni a gépeden. Először ecsettel kell kitakarítani amennyire csak lehet, persze úgy, hogy kárt ne okozz egyik alkatrészen se, majd sűrített levegővel ki kell fújni a hűtőbordák közűl a koszt, majd a házból is. Amennyiben ezután is magas a hőmérséklet, akkor zézd meg hogy forog-e, illetve kellő fordulatszámmal-e a hűtőborda ventillátora. Ha zajosan, ill. gyorsan változó sebességgel működik az is baj. Ilyen esetben cserélni kell a ventillátort, vagy feljavítani. Gond lehet még az is, hogy nem fekszik fel rendesen a hűtőborda a processzorra mert pl. az egyik, vagy több rögzítő nem megfelelően áll, vagy sérült. Esetleg a hűtőpasztával is lehet baj, pl. ki van száradva.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Dadus: ezeket már megnéztem, de mindent rendben találtam, egy kicsit hangos a venti, de szerintem ez normális.

135832734everest_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

A processzor nem volt tuningolva, de az alaplapban már volt egy ex-tuningolt proci amely visszavett értékekkel volt betéve az alaplapba, de nem ebbe az alaplapban volt tuningolva.(talán ez a baj?) A chipset is felmelegszik. A gép házának az oldalai levannak véve, ugy kaptam az erdményeket.A képet amit linkeltem, szerinted normálisak az adatok?

 

Köszönöm elöre is a segitséged!

Link to comment
Share on other sites

Szia kulcsar1 !

 

Először is nézzük a feszültség értékeket. A +5V értéke lehetne kisebb, de még határon belül van, viszont a 12V értéke nem igazán jó, mivel negatív irányban tér el több mint 10%-al. Ilyen esetben, amikor a feszültség értéke kevés, a szükséges teljesítményhez nagyobb áramot vesznek fel az alkatrészek, de ez csak az egyik gond, a másik, hogy abnormális működést is okozhat. Kérdésem: milyen tápegységed van, márka, típus ?

A következő kérdés, hogy ezek a hőmérsékleti értékek alapjáraton, vagy terhelve állnak elő ?

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szívesen.

 

Arra azért figyelj oda, hogy a márkásabb táp se legyen túl öreg, mivel az a gond, hogy a te régi tápod még inkább a +5V-os ágra gyúr, mivel régebben az alaplapok a CPU tápfeszültségét ebből állították elő, a mostaniak meg a 12V-ból, de ez a probléma látszik is a tápod ezen ágának terheltségéből.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

szia Dadus!

uhh

akkor az lesz elösször hogy megnézem egy másik gép tápjával, ami egy gigabyte superb 460w lenne(ezzel a táppal jo lesz? nem fogja elrontani az egyik a másikat?). És az eredmény után ha azt javaslod hogy vegyek újat akkor én erre a három tápra gondoltam, mivel az áruk kedvező, és többet nem szeretnék költeni rá. Ezek közül jo lesz az egyik?

-FSP 300W ATX-300PNR Passive PFC

-FSP 350W ATX-350PNR Passive PFC

-Spire 350W Jewel tápegység 12 cm PFC SP-ATX-350WT

 

szerk: megnéztem a gigabyte táppal, de annak a hosszabbik csatija ami az alaplapba megy nem jo a másikba, több foglalatos

Link to comment
Share on other sites

Szia kulcsar1 !

 

Lehet kapni számtech boltba 20/24 átalakítót tápegységhez kb. 1000Ft-ért, így megoldható a próba. Abban az esetben, ha csak a felsoroltak közül lehet választani, akkor az FSP 350W ATX-350PNR-t válaszd.

 

nem fogja elrontani az egyik a másikat?

 

Ezt a kérdést nem értem, vagy a Codegen van a gépben, vagy a másik.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Elsősorban Dadus-hoz intézem a kérdésem:)

De más is beleszólhat természetesen:D

 

Biztos emlékszel még segítettél egy-két hete a proci tuningban:) (AMD Athlon 64 3000+)

Most úgy állok hogy a CPU FSB 270.0 a CPU órajel 2430 MHz és mivel a DDR effektív órajele még "csak" 347 MHz ezért mehetek még felfele ugye?:)

Tesztelek játékkal,Orthos-sal.Egy órás Orthos-os tesztelés(100%-os terhelés) mellett a CPU hője 44 fok a CPU dióda 49 fok.Tehát ez még bőven jó,mert sose használom egy órát 100%-os terhelésen:)

Most emelek 280-ra szerintem.Még a feszültségen nem emeltem,mert nem észleltem instabilitást,bár most nyomtam újra xp-t:)

Ha szeretnél hozzáfűzni valamit várom:)

 

Üdv,Kova

 

Szerk.: 280.0-nál és 1,4125-ös VCore-nál pár perc Orthos után lefagyogat:S:S De a hőfok rendben van max 46 fok a dióda meg 50:S

Visszavettem 275.0-re és 1,4125 maradt.Most mintha jó lenne.Emeljek még a VCore-n ha megyek 280.0-ra??

Link to comment
Share on other sites

Szia Kova17 !

 

Úgy emlékszem, hogy DDR400-as memóriád van, tehet ezen a téren nem kell aggódnod.

Csak 275-re emelj, mert a 280 már lehet, hogy sok lesz, ha így stabil, akkor mehet 277-re, majd ezután már csak egyesével emelj, ui. kb. 2500MHz-ig szoktak menni ezek a procik jó esetben light-os tuninggal.

 

Üdv.: Dadus

 

A VCore értéket emelheted egészen 1,45V-ig, természetesen nem lóugrásban, hanem mindíg csak a legkisebb értékkel, és természetesen a CPU hőmérsékletének figyelembevételével. A VCore emelgetésével majd gyorsabb mértékben fog növekedni a CPU hőfök, tehát figyelj oda.

Link to comment
Share on other sites

Chipi: szerintem most amit irtam, a témához volt, mivel a processzorom megfelelö müködéséhez kértem tanácsot, hogy milyen táp legyen. De ha tévednék bocsi. Nem kötözködésként irtam :)

 

Dadus: köszönöm szépen, akkor ha megvettem, jeletkezem a kapott eredménnyel

Link to comment
Share on other sites

Hello all!

Szeretnék egy ki segítséget kérni proci és RAM tuningban.

A konfigom:

ASUS M2N-sLI Deluxe

AMD Athlon64 X2 6000+

4x1GB Kingmax DDR2 800mHz

MSI NX8600GT OC 256MB

(450w-s chifi táp mmeg egy 400gb-s samsung vinyó)

A procit szeretném tuningolni alaphűtéssel, addig amíg nem lesz pénzem vmi komolyabb 10-12k-s hűtésre.....

PLS segítsetek

Jah és teljesen KEZDŐ vagyok. :(

Előre is köszönet!

Link to comment
Share on other sites

"Szeretnék egy ki segítséget kérni proci és RAM tuningban."

 

A procid már alapból 3 GHz-es, felesleges tuningolni meg nem is nagyon lehet.

Memória tuninggal meg semmi gyorsulás nem lesz.

 

"amíg nem lesz pénzem vmi komolyabb 10-12k-s hűtésre....."

 

Felesleges ennyit költeni rá. Vehetsz rá 50k-s vízhűtést, akkor sem fog 4 GHz-en menni, mint egy Core2Duo. 3-4k-s hűtő elég rá.

Ha gyorsulást akarsz akkor videókártyát vegyél. A proci nagyon erős, a videókártya meg nagyon gyenge.

Link to comment
Share on other sites

Hello

Azt gondoltam, de ha veszek hűtést olyat veszek ami jó egy Phenom II X4-s hűtésére (mert később majd valószínű hogy beújítok egy olyat) akkor meg minek vegyek egy gyenge hűtőt aztán egy erős hűtőt ??? inkább megveszem most még erre a procira, aztán később nem kell majd rákölteni ha esetleg sikerülne az újítás....

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Szeretnék egy kicsit tuningolni :)

 

Alaplap: Gigabyte EP45-DS3R

Proci: Core 2 Duo E8500 (3,16GHz)

RAM: 2x 1GB Kingmax, 800MHz

Videokari: Inno3D 9800GT

 

Procit szeretnék főleg húzni, de nem akar bebootolni a gép amikor állítgatok az FSB-n (333MHz felett). Ez a 300W-os táp miatt lehet? Ha ráértek írnátok nekem egy BIOS beállítást? :P

Link to comment
Share on other sites

Gyanus, hogy a táp miatt van! De elvileg ha márkás, akkor el kellene szaladni viszont a 9800GT minimumnak 400W kér!

 

Következőket tedd BIOS-ben!

 

A PC Health Status alatt:

CPU Smart FAN Control > Disabled

 

Az MB Intelligent Tweaker(M.I.T.) alatt

Robust Graphics Booster > Turbo

CPU Host Clock Control > Enabled

PCI Express Frequency (Mhz) > 100

C.I.A.2 > Disabled

Performance Enhance > Standard

System Memory Multiplier > Auto

DRAM Timing Selectable > Auto

 

Óvatosan emeld a frekit, figyeld a hőmérségletet. Ha gyári hűtőd van, akkor alap feszültségen üzemeltesd a procit!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Szertném tuningolni a gépemet.

 

Alaplap: Asus Maximus II Formula

Proci: Intel C2D E8400 (Cooler Master Hyper TX2 hűtéssel)

Ram: Corsair Dominator 4× 1GB 1066Mhz

Videokari: Geforce 8800 GT

Táp: 500W

 

Eddig csak 9×359 FSB mellett 3233MHz sikerült elérnem, mert amikor tovább húztam a játékokban mindig kifagyott. A procim alapból 41-42 C°-os. A ramok sebessége az FSB növelésével emelkedik, tehát most 1075Mhz körül van. Nagyobb FSB(362-368FSB és a ramok kb 1111Mhz körül voltak) mellett a proci hőmérséklete terhelés 52-57 C°-ra ugrott fel és az első 5 percben ki is fagyott és feszemelés sem segített a dolgokon. Mi lehet a gond? Erősebb hűtés kellene, vagy a ramok sebességét kellene lecsökkenteni??

 

Elöre is köszönet.

Link to comment
Share on other sites

Szia KillZone !

 

Tehát nagyobb FSB-nél, ha nem lép ki a játékból a gép, hanem kifagy /lemered a kép/ , akkor a memória nem bírja a tempót. Két lehetőséged van, a drasztikus és a biztonságos megoldás.

 

Drasztikus: emeled az északi híd /MCH/ és a memóriák tápfeszültségét, mivel kapásból nem ismerem az alaplapod, esetleg PLL és referencia feszültségeket. Figyelj a hőmérsékletekre.

 

Biztonságos: Visszább osztod a memória sebességet.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

hali!

lehet hülyeséget kérdezek: van egy ga-ep43-ds3l lap, és abban egy c2d e7300. a cpu-z szerint 1.6 ghz megy, 6x szrzoval, mikor lefotoztam 1-2x felment az eredeti orajelre(elötte crysisisztem, lehet emiatt). ez normális? arra gondoltam, hogy ha mondjuk belépek egy játékba felviszi eredeti orajelére. amugy a gép tuningmentes.

e7300_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...