Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Szia We$tBro !

 

Hivatalosan max. 1600-as FSB-t támogat az alaplapod, azaz 4x400=1600MHz. Én az esetedben a procira gyanakszom, de elméletileg valamelyik busz-al is lehet gond. Ha túl meleg a procid terhelés alatt /több mint 60 Celsius fok/ , akkor az lehet gond. Ha nem túl meleg, akkor emelj a VCore-én. Amennyiben nem jön be, akkor és/vagy emelj az NB /North Bridge = Északi Híd/ , FSB feszültségén, vagy egyéb ratio-n pl. AGTL /GTL/ stb. most nem néztem meg az alaplapod pontos leírását.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Mindkettő. Asrock -neharagudj hogy ezt mondom de- az Asus gyengébb alkatrészeiből építkezik, a másik meg hogyha nem értesz hozzá a saját, és alaplapod biztonsága érdekében se csinálj vele semmit, hidd el, tapasztalatból beszélek, egy MSI lapot így tettem tönkre :)

Link to comment
Share on other sites

Hello Dadus!

Az alaplapom Asrock 4Core Dual-Sata2 S775! Via PT880Pro/PT 880 Ultra+VIA VT8237S chipset! Max 1066 MHZ FSB, max Dual DDR II 667 Mhz, AGP és PCI Express foglalat! Nekem egy Core 2 Duo 4400 as proci van benne gyári hűtővel, és 1GB 800MHZ DDRII es KIngstone ram (667 MHZ megy)

Link to comment
Share on other sites

Szia bero09 !

 

A BIOS-ban a következőket kell tenned:

 

H/W Monitor alatt:

 

CPU Quiet Fan > Disabled

 

Advanced alatt a Chipset Configuration-ban:

 

DRAM Frequency > [333MHz (DDRII 667)]

DRAM Voltage > [Normal]

V-Link Speed > [Fast] /ha nem megy vedd vissza Normal-ra/

 

Advanced alatt a CPU Configuration-ban:

 

ha PCIE VGA kártyád van: PCIE Clock > [100 MHz]

ha AGP VGA kártyád van: AGP/PCI Clock > [66/33 MHz]

Spread Spectrum > Disabled

CPU Host Frequency > itt kell emelni a frekvenciát 200-ról felfelé, mondjuk úgy 5-ösével. Minden emelés után tesztelj egy erős játékkal. Ha kiszáll a játékból, akkor vedd visszább az értéket. Ha túl magas a processzor hőfoka / terhelés alatt 60 Celsius fok feletti / , akkor vedd visszább az értéket.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Felszeretném húzni a procim: AMD Phenom x4 9550-esem. és hogy mennyire lenne érdemes, stb(hátrányok előnyök)

 

Konfigurációm nagyrésze:

Alaplap :Gigabyte GA-MA770-DS3

CPU: AMD Phenom x4 9550

CPU hűtő: Freezer 64 Pro

Memória 3GB 800Mhz

Táp: Fsp 400watt

 

Ha még valamit lekell írni szóljatok...

 

Várom a válaszokat akkor... ;)

 

Köszönöm előre is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hali!

 

Nekem egy AMD Athlon xp 2500+-om van. Órajele: 1830Mhz. CPU szorzó 11. CPU FSB: 166.33Mhz. Sose csintam még proci húzást. segítségeteket kérném, hogy gyári hűtővel meddig lehetne felhúzni és hol, mit kell csinni. Alaplap: Abit NF7 (-S) v2.0, Memória 512mb. Az adatokat az Everestből néztem. Előre is thx a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

Régen nekem is ilyen gépem volt nekem 3200+-on ketyegett és semmi fagyás nem volt a Barton magos procik jól húzhatóak.. Bios/ fsb-ét huzod állítasz a szorzón de aszem egyből lehet a bartonba 3200+-ra adsz neki kis feszültséget , 1,65V helyett - 1,675V, esetleg 1,7Vés szorzot 11X fsb 200-ra

Link to comment
Share on other sites

davidka004

Én nem állítanám, hogy régi gépeket nem érdemes. Lehet azokat is szépen és meg is látszik az eredménye.

Nekem egyébként egy 3,33 GHz-es Cerka van a gépemben és alapfeszen alaphútővel lazán megy 4 GHz-en, többet meg nem próbáltam még mert minek. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...