Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Szia Schofield !

 

Nem teljesen ugyanaz gyakorlatilag csak elméletileg. Próbáld meg, ha nem jön össze, illetve van időm, megnézem mit lehet tenni. Az a baj, hogy az utóbbi időben agyondolgoztat a cégem, és igen fáradt vagyok, de próbálok segíteni mindenkinek.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

hy dadus!

 

legfőképpen a te válaszod érdekelne,hogy akarok mostanába venni egy giga p45-ös alaplapot,valami ds3-mast vagy ds4-est.asusoknál olyanokat olvastam hogy a tuningnál 400-as fsb a max az új p45-ös szériáknál (p5q/pro/deluxe),ez elég silány főleg hogy most vettem egy E8400-at és ez akárhogy is számolom csak 3600mhz.nekem igazán a 4 giga lenne az ideális,az érdekelne hogy ebbe a giga lapba is 400 a max fsb vagy többet is túd,mert ha nem akkor a p35-ösből veszek valamit.vagy asusnál egy sima bios frissítés megoldaná a gondot szerinted vagy ha létezik már bios ami jó is.válaszodat előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Hellosztok!

 

Egy E7200-as procim lesz ha majd megjön az új gépem, aminek ugye az alapórajele 2.53GHz. Nah én ebből szeretnék egy nem olyan vészes tuningot, pontosabban 3GHz-re szeretném majd húzni, így talán már ki fogja hajtani a HD3870-et.

 

Ennyit meg lehet oldani alapfeszen és gyári hűtővel,mert igazából nem szeretnék majd még pluszba költeni az új gépre hűtő szempontjából?

Szeretném ha vki leírná,h pontosan miket kell majd állítanom,h a 3 GHz meglegyen,mert a régi Celeron procimat is húztam,de hát az nem volt nagy show,csak az FSB-n kellett állítani :D

 

Az alaplapom egy Gigabyte P35-S3G lesz, a memória pedig 2*1GB Kingmax 800MHz

 

Előre is köszönöm a válaszokat!!! ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Szia Marcus Fenix !

 

Ezt olvasd el:

 

http://prohardver.hu/teszt/intel_p45_front_side_bus_utoljara/tuning.html

 

 

Szia Armental !

 

Nem a legjobb az alaplapod a tuningra, de lehet próbálkozni saját felelősségedre.

 

Tedd a következőket a BIOS-ban:

 

Advanced\JumperFree Configuration alatt

AI Overclocking > Manual

PCI Express Frequency > 100

CPU Clock Spread Spectrum > Disabled

PCIE Clock Spread Spectrum > Disabled

DRAM Frequency > amennyiben DDR800-ad van, akkor állítsd DDR667-re, ha DDR667-ed, akkor DDR533-ra, ha DDR533-ad, akkor DDR400-ra

CPU Frequency > itt kell emelni az értéket óvatosan, 266-ról felfelé mondjuk 7MHz-enként, minden emelés után tesztelj erős játékkal. Ha nem száll el a játék vagy a Windows, illetve a proci hőmérséklete nem lesz túl magas /legyen 60 Celsius fok alatt terhelésnél/ , akkor folytathatod az emelést. Ha gond van vagy/és:

- csökkentsd a DRAM Frequency-t, esetleg növeld a Memory Voltage értékét 2.0Voltra /ha nem melegszik túl a RAM/

- növeld az FSB Termination Voltage-t 1.2, vagy 1.3Voltra

- növeld az MCH Chipset Voltage-t 1.5Volt-tól 1.65-ig, először csak egy lépcsővel növelj

 

Telepítsd fel az Everest-et, hogy tudd ellenőrizni a hőmérsékleteket és frekiket.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Én is megpróbálnék egy kis tuningot egy Intel Pentium 3,0 Ghz-es procimmal. Mellé egy ASUS P4S800-as alaplapom van, és a biosom pedig Award-winning valami, majd leírom nemsokára, nem sietős. Nekem is ha lehetne elmagyarázni, hogy is kell, meg hasonlók, mert még nem próbáltam :) Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Szia Schofield !

 

Hiba esetén célszerű alapra állítani a rendszert, azaz BIOS-ban vedd vissza 166-ra a CPU Host Frequency értékét, esetleg jumper-eld át erre az alaplapot is. Gondolom a VGA kártyád 256MB-os, állítsd erre át az AGP apertura size-t, ill. tedd próbaként Disabled állásba a Fast Write-ot. A DRAM beállítások legyenek AUTO-ba. Amennyiben XP-d van nézd meg a Vezérlőpult>Felügyeleti eszközök>Eseménynaplókban, hogy van-e valami hiba bejegyzés.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Egy (számomra) igen érdekes problémával fordulok Hozzátok.

 

Egy éve vettem egy gépet, és az a helyzet, hogy a gyárinál alacsonyabb frekvencián üzemel a proci. A kérdésem az lenne, hogy leírná valaki, hogy hogyan "állíthatnám vissza" az eredeti órajelet?

 

A Konfigom

 http://kepfeltoltes.hu/080804/EVEREST_cutted_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Úgy tudom, ennek a procinak 8-as szorzóval kellene alapjáraton működnie, de - mint látjátok -, nálam ez nem így van.

 

Kérlek, segítsetek!

 

Válaszotokat előre is hálásan köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

onyx22 én a helyedben fosnék a 166os ram miatt amit 193on járatsz a 400-asok mellet.. :unsure:

 

Dadus : nem sikerült elem ki szedésel sem :( meg még meg próbáltam ,hogy le szedtem egy optikai meghajtót (hátha táp kevés a karnak vagy valmi...) ,de úgy is ugyan azt tapasztaltam

Link to comment
Share on other sites

MartiniBoy

 

Én is így voltam amikor megvettem a c2d és közölték velem hogy nálam a 6-os szórzó a nyugalmi mérsékelt tempó mert nem igényli a nagyobb 8-9-es szórzót. (mivel nincs terhelve a proci)

 

 

Schofield

 

A táp kábelt kihúztad a gépből vagy lenyomtad a kapcsolót?

 

 

 

Üdv: Replica

Link to comment
Share on other sites

Tehát akkor nem érdemes feljebb vinnem a szorzót? Csak mert ha józan paraszti ésszel belegondolok, azért a 1600 és a 2130 MHz között van egy kis különbség (a húzásról nem is beszélve)...

 

Adjatok kérlek tanácsot, hogy hogy kezdjek hozzá!

 

Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Tehát akkor nem érdemes feljebb vinnem a szorzót? Csak mert ha józan paraszti ésszel belegondolok, azért a 1600 és a 2130 MHz között van egy kis különbség (a húzásról nem is beszélve)...

 

Adjatok kérlek tanácsot, hogy hogy kezdjek hozzá!

 

Előre is köszönöm!

 

Ha nem játszol akkor a proci lassabban jár=kevesebbet fogyaszt, kevésbé melegszik.

Ha játszol akkor meg maximumon jár.

Nem kell semmit állítgatni. Így jó ahogy van.

Link to comment
Share on other sites

Amint replica kolléga is mondta, ez a nyugalmi állapota a procidnak.

Ha elindítasz valami izmos játékot, ami zabálja a procid, meg mindent és akkor nézed meg, akkor 8-as lesz a szorzája!!

 

Ne aggódj, nincs semmi gondja a gépednek!! Akkor aggódj majd ha nem csinálsz semmit a gépen, és 8-ason van a szorzó!

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm szépen a segítségeteket!

 

Az még érdekelne, hogy egy ilyen procit gyári hűtéssel érdemes -e/lehet -e túlhajtani egy kicsit? Az a gáz, hogy most, így nyáron, teljes terhelés mellett 68 fokos, és valószínűleg nem kéne(:)), de érdekel, hogy ha majd esetleg szükségem lenne egy kicsivel nagyobb teljesítményre, mihez nyúljak.

 

Válaszotokat előre is köszönöm! :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lenni lehet túlhajtani szerintem az fsb-t emeld 333 ra úgy 8 as szorzóval 500Mhz pluszt kapsz ami bőven elég!

 

A másik meg hogy az x1950Pro a tesztek alapján nem jut plusz erőhöz tehát a mostani c2d is 100%-on kihajtja!

 

Tehát ha ezeket átgondoljuk akkor felesleges a tuning.

 

 

 

A másik a hőmérséklet.

 

Ha jól tudom ha tuningolod a Cpu-t akkor csak akkor termel számottevően több hőt ha plusz feszültséget is adsz neki!

 

Ha erre lenne szükség akkor egy jó ár/teljesítmény arányú hűtőt szerezz rá pl: Hyper tx 2

 

 

 

[bDe amint feljebb leírtam jelentős fps kicsikarása nem lehetséges][/b]

 

Üdv: Replica

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok.

Most pontosan nem proceszor tuningot fogok tőletek kérdezni,hanem inkább egy programot.

Az amd hivatalos oldalán találtam ez a programot Amd Athlon X2-es processzorokhoz.

 

A kérdésem a kövi mire jó ez a program?

AMD Virtualization Technology and Microsoft® Hyper-V™ System Compatibility Check Utility

 

Link to comment
Share on other sites

Csocsesz...

Én vagy 3,4 napja kezdtem el tuningolni a gépem és felhúztam 2800Mhz-rol 3500Mhz-ra..

Húznám még tovább csak a gyári hűtéssel nem nagyon merem lehet hogy még bírná de már így is alaphelyzetben 55, néha 60 fokos olyan 2700-as RPM-nél terhelve pedig felugrik 65 66 ra 3500 RPM-nél de amikor nagyon felpörög a ventillátor akkor 4000-res fordulaton leviszi 60 alá... Itt egy kép...

Üdv a családnak ;-)

http://kepfeltolto.hu/i/?t=img&id=188785

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Szia Schofield !

 

Úgy rémlik, hogy a procid FSB-je 166-os, ezért Jumper-eld át 166-ra az alaplapot, BIOS-ban a DRAM Frequency-t állítsd be a memóriádnak megfelelően /DDR266> 133MHz, DDR333> 166MHz, DDR400> 200MHz, ha eltérő sebességűek a modulok, akkor a lassabnak megfelelően állítsd be/ , DRAM CAS Latency-t tedd Auto-ra, PCI Latency Timer > 32-re.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Ha már erre jártam megkérdezem:

 

Az mitől van hogy 3,2 Ghz felett kiakad a gép, és már csak feszültség emeléssel lehet tovább húzni a procit, és mondjuk egytized volt töblettel is alig további néhány mhz-et lehet húzni rajta, ahhoz hogy a 3,6-ot elérjem már másfél volt kellett neki. Az alaplap, a proci, a hűtő vagy esetleg a ram-fsb arány szétesése a cink?

 

Szerk.: Vagy ez teljesen normális...?

Link to comment
Share on other sites

Az alaplapon a memória foglalatoktól jobbra vannak a következő jumper-elési lehetőségek:

FSB_SEL0

FSB_SEL1

 

balról indul a számozásuk, azaz balról az első tüske az 1-es.

 

Jelenleg 133-nál a beállítás:

 

FSB_SEL0 : 2-3 /a 2. és 3. tüske van rövidre zárva/

FSB_SEL1 : 2-3

 

Ezt változtasd meg az alábbira:

 

FSB_SEL0 : 1-2

FSB_SEL1 : 1-2

 

Egyenlőre úgy próbáld ki, hogy a BIOS-ban a CPU Host Frequency > By Jumper legyen.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia Panki51 !

 

Ha jól emlékszem, akkor neked E8200-asod van, ez a leglassabb a 8xxx szériából, ez azt jelenti, hogy a válogatás során a leggyengébb csoportba lett gyűjtve a gyártás után. Most nem nézek utána, de ha minden igaz, akkor alapon 2,66GHz a frekvenciája, tehát minden gond nélkül tudtál rajta húzni 540MHz-et, ami azért nem rossz. Ez a freki /3,2GHz/ az /általam, de ne vedd nagyképűségnek/ úgynevezett határfreki. Ilyen van mindeggyik / eltérő architektúrájú/ CPU-nál, csak éppen más és más értéknél. Ez a kb. 3.2GHz is ilyen a C2D felépítésű prociknál, már amelyeket az ennél lassabb kategóriába válogattak. Az én E4500-asom is 3.1GHz-en még OK, de 3,2GHz-en már feszt kellet volna emelni, bár most csak 2.5GHz-en járatom. A válasz tehát a CPU, mivel ha emeled a VCore értékét, tudod feljebb húzni. Ezen változtatni csak úgy tudnál, ha igen durva hűtést tudnál adni a procinak, minimum vízhűtés, de inkább folyékony nitrogén, de ez gazdaságilag nem éri meg.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...