Jump to content
PirateClub.hu

Processzor Tuning


Recommended Posts

Szia !

 

Úgy emlékszem, hogy a 3500+ 2200MHz-en megy alapon. Gyári hűtővel szerintem úgy 2500MHz körül lehet a vége, de az biztos, hogy nem nem tudod elérni a 2600MHz-et, mert az már az FX sorozat tartománya.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

A 300MHz plussz frekit már azért észrevennéd, és nem csak mérőprogival tudnád kimutatni a változást, de azért koránt sem hoz annyi javulást, mint egy architektura változtatás /pl. Intelre váltás, mondjuk E4500-ra, vagy esetleg AMD X2 6000+ / . Amennyiben meg vagytok elégedve a rendszer teljesítményével, akkor ne babráljátok, hacsak nem hobbiból akartok hozzányúlni.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hát csak hobbi lenne!

Nekem igy tökéletes a vas, max szerzek bele áron alul 2gb memót, mást nem nagyon akarok változtatni, majd max veszek laptopot!

 

Régebben babrálgattam a BIOS-t, egy 1,4 Duront húztam 2Ghz-ig!De akkor már csere biztos volt, és nem izgatott, hogy eldurran.

 

Hát akkor inkább hagyon nyugodtan!

Link to comment
Share on other sites

Helló Dadus!

 

Megcsináltam az általad leírt módon a tuningot. 14MHz-el tudtam növelni a CPU frekit, ami 170Mhz pluszt jelent jelen pillanatban. Az Everest 7% túlhajtást jelez. 215-nél már ott leált a gép, ahol figyelmeztet, hogy túl van hajtva a CPU. Próbáltam játszani a további értékekkel, vagyis egyben és külön-külön is állítottam 0.1V-ot (0.2-t nem mertem, mert gondolom, ha 0.1V értéknél nem ment, akkor 0.2-nél sem fog) meg 1x +0.025V-ot a leírt soroknál. A kérdésem, hogy létezik, hogy ennyit bír a gép vagy ennél azért többet kéne vinnie és próbálkozzak még valamivel?

 

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Helló Dadus!

 

Sajnos a Vcore emelése nem segített, még 0.050V-nál sem. Ellenben átugrottam a 215-ös frekit ahonnan továbbment 218-ig. Innentől már tényleg semmi állítás nem vitte tovább. Azt nem tudom a 215-el mi baja volt. Szóval sajna tényleg nem megy tovább, bár nem akarok telhetetlen lenni, csak jó lett volna egy 300MHz-et kihozni belőle. :) Feltételezem egyéb beállítás már nem segíthet növelni. <_<

Azért köszi a segítséget!

Esetleg videókártya tuninghoz is tudsz valamit mondani nekem? :)

 

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Szia Coulthard !

 

A HT-Link voltage control-t és a Core Power Voltage Control-t próbáltad +0,2V-al ? Az az egyik gond, hogy az alaplapod BIOS-ában nincs lehetőség a HT busz sebességét csökkenteni, de ezzel sajna nem tudunk mit tenni.

 

Alsó és középkategóriás VGA-t nem érdemes tuningolni. A VGA tuning veszélyesebb mutatvány mint a proci tuning, óvatosan kell vele bánni.

 

Üdv.: Dadus

 

 

Link to comment
Share on other sites

Helló Dadus!

 

Az a gond, amit nem értek, hogy igen jól szellőző házam van, mégis le kellett vennem a Vcore-t normálra, mert végül terhelés alatt is már 0.025V többletnél, 72-73 fokra ment fel a procihőfok. :( Most alapon 35-40 fok körül van.

Amúgy igen, próbáltam +0,2V-al is.

Viszont bár nem írtad, de van egy olyan a BIOS-ban, hogy K8...valami, (assze, CPU szorzó, meg még 1 szorzós beállítás, majd megnézem pontosan, így most nem ugrik be fejből), ahol próbaképpen levettem auto beállításról x10 -es szorzóra és úgy már pl. engedte volna 220MHz felett is a CPU frekit.

 

A VGA-m egy ASUS 7950GT 512MB, bár ha annyira veszélyes, akkor inkább nem szóltam semmit. :)

 

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Szia Coulthard !

 

Ez az achitektúra engedi csökkenteni a CPU szorzóját, mivel ez elengedhetetlen az energiatakarékos üzemeltetéshez. Jelen esetben az external frekvencia változtatásával végeztük a tuningot. A processzor frekvenciája az ext freki és a szorzó összeszorzásából adódik, azaz alapon 200x11=2200MHz. Amikor csökkentetted a szorzót 10-re, akkor 220x10=2200MHz-et kaptál, tehát a proci alapfrekijét, azaz így még nem tuningoltad gyakorlatilag. Viszont ha így működött, sőt magasabb ext frekivel is, akkor ez azt jelenti, hogy a processzorod nem túl tuning barát, hát ez van, ezt kell szeretni. Bár abból a sorozatból, amelyikbe a te procid is tartozik, ha jól tudom az 5200+ a leggyorsabb, azaz nem kell rajta nagyon csodálkozni, hogy nem tudsz rajta jelentősen húzni. Esetleg egy nagyobb teljesítményű hűtővel lehetne még tovább húzni, de szerintem túl sokkal nem, így nem éri meg vele vacakolni, ill. pénzt belefektetni, és idővel a HT busz is tiltakozna, amit csökkentenia te BIOS-od nem támogat. A mostani állás szerint aki pénzt akar megspórolni, az Intel Core2 duo-t vásárol, abból is a 7xxx ill. 8xxx sorozatból a legolcsóbbakat, ui. ezeket elég könnyű tuningolni, azaz némi tuninggal egy sokkal többe kerülő proci teljesítményét lehet kihozni belőlük megfelelő alaplap használatával.

 

A VGA-nál a memória tuning a hatásosabb, de pont ez a legveszélyesebb, ui. ha meghibásodik, akkor dobhatod a kukába a kártyádat. A gyári tuningos kártyáknál, ahol írják is a beültetett memória modulok sebességét, ott lehet biztonságosabban tuningolni, ui. ott alaphelyzetben nem hajtják túl a memóriákat, ill. a hatékonyabb hűtésük okán a grafikus procit is biztonságosabban túl lehet hajtani.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Helló Dadus!

 

Értem, tehát végső sorban azzal, hogy 10-re vettem a szorzót és így engedte a nagyobb frekit, sokkal nem léptem előrébb. Végső soron így is elleszek vele, még ha nem tuningbarát is, hiszen azon változtatni nem tudok. Én úgy tudom ebben a sorozatban ez a legnagyobb, bár lehet neked van igazad. Új procit vennem most költséges lenne, hiszen az új alaplap mellett még az összes DDR 1-es memóriámat le kéne cserélni.

 

Köszi a VGA-s infót is és egyben az összes segítséget, amit tuning ügyben adtál az elmúlt időben!

 

(Még egy uccsó kérdés, bár nem ide tartozik, de hátha tudod. :) Már kérdeztem a Vista témában is csak ott senki sem reagál, de igaz az, hogy az SP1-es Vistáknál nem lehet megváltoztatni a boot képernyőt tetszőleges képre?)

 

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Okés, akkor majd várok ott a válaszra. Viszont anélkül, hogy csak rólam szólna most már ez a téma és ha már elfelejtettem megkérdezni az előző uccsó kérdésem mellett, akkor most már egy utolsó utániban megkérdezném: miért kell amúgy kikapcsolni tuningnál a BIOS-ban a Fan Smart Controll-t?

 

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Szia Coulthard !

 

Azért, mert ha felhúzod rendesen a procit, akkor úgy is teljes mellszélességgel dolgozna, viszont ha nem jól működik /azaz csak túl magas hőmérsékletnél adná rá a kakaót/ , akkor az nem tenne jót a procinak.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Helló Dadus!

 

Ok, most már tényleg mindent megtudtam! :) Úgyhogy köszi minden infót még1x. most már békén hagylak, meg a topikot is, úgyis csak szinte rólam szólt az elmúlt időszakban majd' minden hozzászólás. :)

 

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Hello mindenki,én csak azt szeretném kérdezni h nincs vmi progi ami jól müködik,biztonságos is és ugyanezeket a dolgokat belehet állitani mint bios-ban?mert nálam bios-ban nincs semmi lehetőség az ien beállitásokra,igaz laptop szóval nemis nagyon akarom huzni mert hütés biztos nembirná,de érdekel a téma

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Általánosságban tekintve a dolgot, nincs ilyen progi, legalábbis én nem tudok ilyet. Olyan van, hogy egy adott alaplaphoz mellékelnek Windows alóli tuning lehetőséget, de amiket én néztem, azok nem voltak igazán stabilak, valamint a BIOS-ban több lehetőség van más befolyásoló paraméterek állítgatására. Szerintem ne piszkáld a laptopodat, mert nem éri meg az a kis gyorsulás a tönkremenetelének rizikóját, ui. van egy Clockgen nevű lehetőség a tuningra elvileg, de én még nem használtam. Véleményem szerint memória bővítés a legegyszerűb "tuningja" a lapptopoknak, amennyiben kevesebb mint 2GB RAM van benne, esetleg szoftveres uton a terhelés csökkentése.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Jah memória vétel tervbe van,nagyon is csak még nemtudom miet és hogy vegyek mert 1gb ddr2 667 sdram van benne,és szeretnék többet venni,nemcsak + 1gb,szóval valszeg veszek egy 2gb csak az meg gondolom nem megy dual-ba szóval ha ebben is tudsz segiteni Dadus akkor irj egy pm mert ez már nem ebbe a topic-ba tartozik :) ,kösz mindent

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok.

 

Van egy Intel Core 2 6300-as procim gyári órajelen.

Ezt szeretném felhúzni. Legalább olyan olyan 2,5 re 1,8-ról.

Alaplapom:

http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=194&model=1320&modelmenu=1

Asus P5L-MX

A bios az

http://www.ami.com

american megatrends -től van.

Eddig még nem tuningoltam szóval ha esetleg valaki tudna segíteni a felhúzásban, akkor kérem az elég szájbarágósan tegye. Előre is kösz.

Esetleg valaki tuna egy jó kis Windows-os alól futtatható programot amivel szemmel tarthatom a CPU-m hőmérségletét és akár az asztalra is kipakolhatom? /Mármint a hőt mutató diagrammot/

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szia porcsalmy !

 

Attól függ, hogy hány GHz-re húztad fel, valamint ezt a hőfokot terhelés mellet mérted vagy alapjáraton.

 

Szia Schofield !

 

Ebben az esetben válaszd azt / load defaults / és tesztelj. Amennyiben továbbra is gond van jelezd.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia Schofield !

 

Kikapcsolt gépből húzd ki a 220-as táp vezetéket, vedd ki az alaplapból a gombelemet, várj kb. 2 percet, majd rakd vissza és indítsd el a gépet. Amennyiben így sem jó, akkor add meg az alábbi infókat:

alaplap pontos típusa

proci típusa

memória típusa

VGA típusa

tápegység típusa

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Akkor valaki esetleg tudna nekem is segíteni?

/Bocs hogy türelmetlen vagyok (Tipikus noob fajta nép vagyok) /

 

Szóval egy Intel core 2 6300-ast szeretnék olyan 2.6 Ghz-re húzni a gyári 1.8-ról.

Alaplapom egy Asus P5L-MX

http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=194&model=1320&modelmenu=1

A biost az american megatrends dopta rá.

http://ami.com/

Tuningban igencsak kezdő vagyok, szóval elég bőven kéne a folyamatot ábrázolni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...